Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sirinka
19. jan 2009

aha, diky, uz budem vediet... 🙂 no pomaly si idem davat dohromady vybavicku...
a je lepsie robit vybavicku najprv z mensich plienok a neskor dokupovat vacsie, alebo kupovat jednovelkostne plienky?

weronique1
19. jan 2009

kkaattkkaa: vďaka za obrázky, ale nikde som tam nenašla strih 😕 a ďakujem za tip na sucháče, už som počula, že tenké nemá cenu kupovať, kvôli slabej trvanlivosti

quika: ten link som si pozerala aj ja, bohužial musím skonštatovať, že ako pravej "nešičke" vôbec strihu haipa daipa nerozumiem - čo ide kam a s čím dokopy...asi mi neostane nič iné ako sa držať návodu z linku, ktorý poslala crysmile a nájsť najlepšie padnúcu plienku, ktorú sa pokúsime s maminou skopčiť 🙂 ale ak pošleš inštrukcie čo a ako, tak to bude paráda. a ešte daj typ, čo je to "úžasný matroš". baby z babycafe spomínali ikeove uteráky, tak neviem.

miri.b
19. jan 2009

crysmile. ako si kupila ten bambus? ak napisem na plienka.sk, tak mi to predaju a kolko tak stoji asi meter a aka je to sirka? 😅

bambusko
19. jan 2009

sirinka, ja hlasujem za jednovelkostne - teda tam kde sa da vybrat

quika
19. jan 2009

weronique, z klasickych uterakov, ikeovych alebo domacich, si spravis perfektne lacne plienky, ale prilis save nebudu, na to treba nieco lepsie. navyse taky lacny material nevydrzi az tak vela prani. ja som objednala z babylucy ten bambus (->miri.b 350sk/meter, sirka 150 alebo 160cm, nepamatam si presne), ten je skvely lebo je viac savy, takze z toho si usijes uz aj plienky co poriadne vela nasaju. teraz trochu lutujem, ze sa stahujeme a nebudem moct sit, objednala by som si aj tie z CR co som davala link na predoslej strane - konopny flaus a frote, to je matros z ktoreho sa robia najsavejsie plienky (napr. bum hugger), menej tvrdne nez to bambusove frote, a vyjde este lacnejsie. tam maju navyse aj PUL, takze by sa dali kapsovky...
ten strih neviem ako ti opisat, snad si pozri napr. tu http://www.nosime.sk/kategoria400-plienky-haipa... vidno ako vyzera ta plienka ked je cela, ten strih sa samozrejme nezmesti na A4, preto to tak rozkuskovali, skus ho podla toho poskladat. alebo mi posli do IP adresu a ja ti ho obkreslim a poslem postou uz cely vystrihnuty.

weronique1
19. jan 2009

quika: poslala som adresu a ešte raz ďakujem. ten bambus si objednala na plienka.sk?

quika
20. jan 2009

weronique, poslem 😉 a ano, na plienka.sk, ale tam sa to neda priamo, ja som im pisala mail nech mi poslu.

fibi
20. jan 2009

ahojte čo tvrdne menej... bambus, alebo konope? Chcem si objednať z tej stránky čo dávala link quika.. dík

olinka6226
20. jan 2009

fibi bambus tvrdne o nieco menej ako konope. budes teda sit?

fibi
20. jan 2009

oli budem, rozmýšľam len nad nejakými vkladkami a nepremokavými podložkami, ak chceš, kľudne ti niečo také spichnem, mám stroj 😉

eriqe
20. jan 2009

Fibi, ze by som sa k tebe pridala na objednavku, teda ak sa da 😉

fibi
20. jan 2009

eriqe IP

bambusko
20. jan 2009

prave mi dorazili swb velurky 😵 vyzaraju krasne, tesim sa. dlho cestovali, na peciatke je datum 6.1.09

bihan
20. jan 2009

Bambu, to odkiaľ? z UK? 😀

bambusko
20. jan 2009

ano, teehee. som sa najprc chcela vsukat k sjuzocke, ale chudatko mala toho dost a potom som sa radsej utrhla, nech mi daco zvysia 😝

bambusko
20. jan 2009

no jo, najprc 😀

lilly
20. jan 2009

sjuzocka a tebe este nedosla ta megaobjednavka? uz som nedockava 😔 😵
ja tiez cakam z UK este 2 plienky SWB AIO hook&loop, ale z babykind. V piatok ich mali poslat, tak som zvedava, kedy dojdu 😕

labutka
20. jan 2009

vcera som prerobila moju zostavu, co si chcem objednat. odsuhlasite mi ju prosim?

Plienky:
BL organic XS-S 3ks
BL Organic 3v1 3ks
BL bamus XS-S 2ks
BL Color XS-S 2ks

Vrchne nohavky
BL Fix 1ks
Popo Wrap PUL 1ks
Tots Wrap PUL 2ks

Separacne vlozky disana 100 ks
Vrecka na plienky BL velkost 1 2ks
stvorcove plienky Tetra 70x70 10ks
stvorcove plienky Tetra 80x80 10ks

este sa chcem opytat, ako sa tie stvorcove plienky poskladaju, neviem si to dost dobre predstavit jak sa to na to malicke babatko zmesti...

labutka
20. jan 2009

a kolko stoji postovne z UK sem na SR?

miri.b
20. jan 2009

labutka> zavisi od velkosti balika a objednavky 🙂

kkaattkkaa
20. jan 2009

weroniq
strih som nakoniec pouzivala Ottobre:
http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/vaipp...
je tam aj podrobny navod v Aj,
sila som rovno tu vacsiu velkost, lebo na male mimi som aj tak pouzivala vyhradne stvorcove plienky do 4-5 mesiacov.
Pouzila som flanel, taky hrubsi, ako jadro frote, taktiez hrubsie. Nakolko vsak name extremne makku vodu, tvrdnutie som neriesila, po viac nez roku intenzivneho pouzivania su OK. Teraz v zime ich aj vyvaram, kedze nam zamrzla voda a tym padom je pracka out a dokonca aj gumky este drzia. predcili moje ocakavania.
Skusala som sit aj samotnu plienku z frote, ale pripadali mi to drsne, takze zvitazil flanel.

sjuzocka
20. jan 2009

baby ja furt prehliadam schranku ale veru este nedorazil balicek a pritom bol uz poslany vtedy na druhy den.... uz aj ja som riadne nedockava o to viac ze sa ideme teraz stahovat a chcela som to postihat este kym sme tu v blave....

labutka
20. jan 2009

aka je to plienka Snap in one?
a aky je rozdiel medzi SIO a AIO? dakujem...
prave kukam itti bitti a aj tie sa mi pacia. 🙂 krasne farby.

olinka6226
20. jan 2009

labutka aio maju vacsinou save jadro vsite dnu v plienke a sio maju vonku cize by mali rychlejsie schnut. snad som sa nesekla ak ano tak ma prosim niekto opravte

labutka
20. jan 2009

a ked mi maly do AIO sa vykaka, tak co? ci do toho tiez idu separacky?
ci separacky davam vzdy?
ja viem, ze by som to uz mohla vediet, vcera som si chcela kupit to januarove Dieta, ale teta tu v stanku ho nemala, a drahy mi ho tiez nestihol kupit... :-/ tak dufam ze dnes sa dockam.

labutka
20. jan 2009

...vonku znamena ze je to na tej stranke plienky, ktora ide ku ritke?
a vnutri ze niekde v strede tej plienky je to jadro?

miri.b
20. jan 2009

separacky je najlepsie davat stale pri novorodencoch
AIO je ze nemusis davat vrchne nohavicky/ je to vkuse jedna plienka
SIO je vlastne AIO plienka, z ktorej sa da to save jadro vybrat (vyhoda pri suseni )
ak nie, tak ma opravte 😅

labutka
20. jan 2009

a v SR nikdo nerobi itti bitti?

miri.b
20. jan 2009

zatial ich v SR nikto nepredava 😉

olinka6226
20. jan 2009

zatial nie, jednam o velkoobchodnych cenach ale akosi sa to natahuje, myslela som ze ich uz budem mat v shope. co dodat ☹