Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marianas
4. máj 2012

Ahojte. Vyzerá to tak,že sa nám podarí odplienkovať. Filipko je tretí deň bez plienky. Mám látkovky nejako špeciálne "uskladniť" pre druhé dieťa alebo ich stačí len obyčajne oprať ako bežne a odložiť? Netreba ich dezinfikovať? Mio fresh nemám, používala som iba ocot. Len som zúfalá, lebo keď som ich dala na kopu, zistila som, že zaberú pol skrine 😀 .

tinika
4. máj 2012

ahojte, kočky ktore to plienky nemam davat na priame slnko? Vdaka

vavrenka
4. máj 2012

@tinika co viem tak vlniaky, pulky, tym padom si myslim, ze aj kapsovky. ostatne matrose ja susim veselo na slnku..

tehulka2011
4. máj 2012

@marianas ahoj skus vakuove veky/vrecia, dost to znizi objem

zfidorka
4. máj 2012

@tinika tie co maju pul vrstvu a vlniaky

tinika
4. máj 2012

@zfidorka vdaka

ivanka.7
4. máj 2012

@zuzka213 uplne sa im nevyhnes, v porodnici ine ako jednorazovky zrejme nepouzijes 🙂 a ja som tiez chcela hned uplne latkovat, lenze prvy tyzden doma som mala teplotu, atb a bola som uplne mimo a nie este mysliet na zacinanie s latkovanim 🙂 ale samozrejme, ak budes mat silu a volu, urcite to pojde, ja som tym len chcela povedat, ze sa nic nestane, ked od prichodu domov nebude nonstop len v latkovke 🙂

aurelkan
4. máj 2012

@cia1988 ahoj, tusim po 3 tyzdnoch sme boli na sono klbikov a tiez nam povedali ze balit takto treba iba deti so zlym nalezom, my sme nemuseli

lu2112
4. máj 2012

@zuzka213 Ak nechces pouzivat komercne jednorazove v porodnici mas moznost eco jednorazovky su omnoho setrnejsie k pokozke tak aj to je moznost na zaciatok pokial sa rozbehnes ja to planujem tak isto. Na zaciatok jednorazovky eco a pokial bude sili tak zacneme od prveho dna aj z platenymi ale to asi len skusat. 😀

cia1988
4. máj 2012

@aurelkan dakujem 🙂

cia1988
4. máj 2012

@vavrenka dakujem za odpoved velmi ste mi poradili aspon sa budem vediet obhajit ked budu do mna tlačit..

zuzka213
4. máj 2012

@lu2112 asi vyzeram byt blba, ale o tom poujem, teda citam prvy krat....zainam sa v tom zamotavat...no ine mi neostava, len si to vsetko do hlby prestudovat 😀

zuzka213
4. máj 2012

@ivanka.7 joj baby, ako dobre ze som vas objavila...by som sa citila v porodnici ako z inej planety

lu2112
4. máj 2012

@zuzka213 nie nevyzeras len chces pre svoje dieta to najlepsie ako vsetky mamicky. Ja som to tiez chvylku studovala pitala sa a zistovala. A preto sme sa rozhodli z manzelom ze urcite budeme latkovat a na zaciatok kupujeme eco plienky jednorazove ktore su podla nasho nazoru lepsie pre nase dieta. Ja napriklad nesnesiem ani normalne vlozky tak co chuda dietatko. Urcite sa vtom zorientujes a budes si to vychutnavat podla mna latkove plienky su uzasne a po objednani prvych kusov ja som sa osobne zamilovala 😅

zuzka213
4. máj 2012

@lu2112 ani nespominaj vlozky....je to otrasne....jasne ze nechcem svoje dieta trapit aby sa tiez parilo v plienke....pranie plienok a cele to prelusknutie plienkovania je to najmenej...len nech je spokojnucke

lu2112
4. máj 2012

@zuzka213 presne tak nech je male spokojne to je podstatne 😅

latkove_plienky
4. máj 2012

moje latkovanie je fakt ohrozene, deco bojkotuje plienky a chce stale nocnik...to co su za trendy, sak ide leto...ja ich chcem ukazovat 😠

ivanka.7
4. máj 2012

@zuzka213 presne preto som zacala rozmyslat o latkovani... viem ako ma zerie, ked sa musim tyzden v mesiaci parit vo vlozke a to je to len vlozka - naozaj chcem, aby moje dieta dva roky nonstop chodilo vo "vlozke"? Nuz, nechcem...

vavrenka
4. máj 2012

@latkove_plienky mi hovor, aj moja mala dnes pocurala 2 plienky, ostatne slo do nocnika, takze poobedie stravila v nohavickach a nepustila ani kvapku. ta ma drziaky! aj ju podozrievam, ze v noci pusti len ked to uz skutocne inak nejde, lebo kolko vycura rano do nocnika, no ma moju uctu 😀

latkove_plienky
4. máj 2012

@vavrenka teraz keď bolo teplo, tak som bola s ňou von a mala len plienočku a šatičky: Všetci tak obdivovali aké je to krásne. Hlavne Wonderoo a BabaBoo. No aspoň mi deco robí živú reklamu.

oliverka
4. máj 2012

Dievčatá, poraďte začínajúcej látkarke 😉 Moja výbava zatiaľ obsahuje:
- kapsové alva 2 ks
- AIO 2 ks (real easy + tots bots)
- nohavičky Pul 3 ks (little lamb + BG flip + tots bots)
- nohavičkové plienky 2 ks (little lamb + tots bots)
- klasické bavlnené štvorce cca 22 ks
- vkladačky (zväčša bambusové) cca 10 ks
Čo mi ešte treba dokúpiť? Nechcem živelne nakupovať a potom to nevyužiť, lebo to nie je lacný špás. Poraďte, prosím 🙂

vojann
4. máj 2012

@oliverka podla mňa máš toho na začiatok dosť 🙂 možno by som ešte nejaké 2 nočné časom dokúpila (stačí keď už bude bábätko na svete) Však uvidíš neskôr, či ti budú stačiť. Je zbytočné dopredu veľa kusov kupovať 🙂

zfidorka
4. máj 2012

@oliverka podla mna by sa ti este takych 10 ks stvorcov zislo, kedze predpokladam ze budes davat hlavne tie...
a na ich zapnutie snappi sponka...
a mozno este separacky (celulozove na riedku kaku)
a nejake tenke stay dry vkladacky (little lamb)

oliverka
4. máj 2012

Ďakujem, dievčatá 🙂 Už mám v tom taký hokej, že neviem, čo sa kam vkladá a čím sa vypcháva 😀 Zo začiatku to asi bude metóda pokus-omyl, snáď bude mať bábo so mnou trpezlivosť 😎

tinika
4. máj 2012

@oliverka sak hlavne ze sa neprepisa ja som bola pred 3tyzdnami v nemocke a tato v pohode latkoval prisla som domov a kukam ze vkladačky dym a čara podavane ale splnili učel :D

zfidorka
4. máj 2012

@oliverka dolezite je chciet, ostatne uz pojde same 🙂

lyongirl
4. máj 2012

@oliverka ja mám klasických štvorcov bavlnených tiež okolo 20 a stačí mi to úplne, ale zas náš Domko dosť málo ciká a nie je novorodenec, takže aj kakanie má už iné...ja len, že
@zfidorka pomohla zostaviť výbavu nedávno aj mne a úplne si vystačím, ale ako som písala vyššie, moje dieťa môže byť úplne iné, ako tvoje a iné to je asi aj u novorodenca s cikaním a kakaním, tam sa prebaluje dosť často 🙂
A vlastne na doma fungujeme na klasickej bavlnenej štvorcovej/novosklad/ a na to bambusovú vkladačku + stay dry vkladačku, takže tých bambusových a stay dry mám toľko, čo bavlnených štvorcov...

zfidorka
4. máj 2012

@lyongirl tak ako pises, na novorodenca je potrebnych stvorcov viac, lebo zvycajne prebalujes castejsie...
inak, ako prebalovanie s latkovkami, uz si si nasla system? 🙂

sonkab
4. máj 2012

@susul mne teraz asi po 6 praniach vydrzi plienka uplne v pohode. Dnes rano dal Maxi plnu naloz (po noci) a nic neprevlhlo, ani nepretieklo. Dokonca uvazujem, ci ta 2011 nie je dokonca lepsia ako 2012. Ta ma save jadro z klasickeho bambusu, na aky sme zvyknute z inych plienok. Podla mna aj rychlejsie stvrdne, ci ? Ja ked som videla tu 2011 a jej biele jadro, som to chcela reklamovat 🙂 Taky bambus som v zivote nevidela 🙂 Ale teraz som nadmieru spokojna 🙂

susul
5. máj 2012

@sonkab tak sme ju otestovali, krasne sedi, super sa zapina, strihom mi pride ako itti bitti, ale je omnoho pruznejsia, lepsie sa prisposobuje, aj robi uzasne malu ritulu. Len ja som ju zatial oprala len 1x a vydrzala nejake dve hodiny, tak dufam, ze pranim sa ta savost zvysi 😉