Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ekoplienky
15. apr 2013

@lenusskaa: My ich máme vypredané a podľa info od dodávateľa ani tak skoro skladom nebudú.

pifina
15. apr 2013

@susannah pozri tento obchod, ovela lepsie ceny a viac moznosti susiaka: http://www.zemplin.sk/ibiz/index.php?toPol=KSUS...

lenusskaa
15. apr 2013

@ekoplienky nevadi.. chcela som sa ta este spytat, posielala som teraz objednavku na flipky, plati ta 5% zlava vszp aj na akciovy tovar? uz asi nie

ekoplienky
15. apr 2013

@lenusskaa: Na akciový nie, ale na tovar v objednávke, ktorý nie je v akcii sa zľava vzťahuje.

gabika783
16. apr 2013

@lenusskaa @ekoplienky Ďakujem,
jáááj veď som "nešťastná" lebo neviem pohlavie druhého bábätka a tak by som sa vybláznila keby to bolo dievčatko. Tak váham čo objednať. 🙂 Ale rozmýšlam, že si spravím trocha radosť s babskými vzormi a keď bude chalan tak čo už mám plno chlapčenských plienok po prvom. 😀

ekoplienky
16. apr 2013

@gabika783 😀

ddanuskaa
16. apr 2013

@lenusskaa na www. latkovky.sk nájdeš plienky MaM happy square. Ja som ich tiež dlho neuspešne hľadala, potom mi poradili baby z Modrého koníka. Keďže som z Ba, aj som si ich osobne vyzdvihla z obchodu a som veľmi spokojnáááá 😉

oskvarka
16. apr 2013

Ahojte baby mam planujem pomalinky plienkovu vybavu a potrebujem trochu na zaciatok poradit. Mam technicku otazku, ked mam vrchne nohavicky len a nejaku plienku ako vypln tak vymienam vzdy aj tie nohavicky PUL aby sa trochu vyvetrali povedzme na striedacku medzi prebalovaniami alebo mozem kludne dat aj rovno tie iste gatuse len do nich dat cistu plienku ? ..(da sa to tak robit aj s flisacikmi a vlnenymi gatusami?)
a ako je to s pranim?.. vecsina veci okrem vlnenych ma pranie na 60 len bambusove obycajne stvorce sa peru na 40 - a prave tie som ja planovala ako zaklad pre novorodenca ze budem skladat novosklad. nieje tak hygienicky problem?.. ale hlavne nieje problem v tom ze ja vlastne tu pracku nezaplnim (mam na 7 kg pradla) ak budem chciet cast plienok prat na 60 a cast na 40 aj keby som to prala s ostatnymi vecickami ?.. pripadne neda sa (za cenu ze sa zmensia) prat aj tie bambusove stvorce 70*70 na 60 ?.. znicilo by ich to ?.. nemate to niekto oskusane?...
a aky prasok na pranie pouzivate ?... 🙂...
a este otazocka na nohavickove plienky bambusove (myslim ze zvyknu prat na 60) chcela by som kupit 2-3 lacnejsie konkretne panda tieto http://www.plienka.sk/product_info.php?products... len neviem ci nieje lepsie ist do len o malo drahsich bamby roxi http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/9-1-Lat... ?... je to porovnatelna kvalita?... pripadne aky mate nazor na kupenie par krat pouzitych nohavickovych plienok ... mam vyhliadnuty tento inzerat https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/wtuo/je... ak spravne chapem su to nohavickove plienky... myslite ze ked ich preperiem na 60 mozu byt nejako nehygienicke ked su uz pouzivane?...
no a posledna otazka ohladom vlniacikov chcela by som si jedny na skusku kupit... lubia sa mi tieto http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/2-1-Vrc... len cena je dost vsoka tak by ma zaujimalo ze ci niesu moc hrube ci su take dobre priedusne.. skratka ci kvalita zodpoveda cene... pripadne mam vybrate na zaciatok na skusku https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/9ghe/vl... len si neviem predstavit tu manipulaciu ci nieje moc narocna ked su prevliekacie a ci tam ta plienka nelieta dietatu na zadku ked su neni tak pevne fixovane... ci je to mozne vyuzit pri tak malom mimi... dakujem vam uz dopredu velmi pekne za odpovede 🙂

josenka
16. apr 2013

@oskvarka Ja ti len trošku odpoviem, určite ti aj ostatné dievčatá doplnia. Periem všetko na 60, aj bambusové štvorce. Zrazili sa mi, ale zo začiatku som z nich skladala novosklad, teraz ich skladám na obdĺžnik a dávam ako vypchanie do novoskladu zloženého z klasických bavlnených (u mňa ešte socíkovských) štvorcov. Pulky som kupovala dvoje už nosené z bazáriku, jedny nové (Flip a sú skvelé), nedávno som dokúpila vlniaky v bazáriku od jednej maminy, ktorá ich šila. Ja ešte stále dávam novosklad, istím snappi sponkou, navrch pulky a to má malý 7,5 mesiaca a skoro 9 kíl. Mám aj nohavičkové plienky tots bots a nejaké iné, tie si šetrím na prechádzky vonku. Teraz, keďže je týždeň látkových plienok, tak som si objednala 2 kapsové, 2 nohavičkové bambiroxy, verím, že budú dobré. Prikladám ti link http://www.bambiroxy.com/ , majú ich tam lacnejšie, ako tie, čo si písala ty a teraz je poštovné aj doprava zdarma. Dúfam, že s nimi budem spokojná 😉 .

missy5
16. apr 2013

chcem sa opytat co je lepsie patentky alebo suchy zips???

oskvarka
16. apr 2013

@josenka aha no vyzeraju paradne a bambyroxy a anvy to je taky rozdiel ked anavy nohavickove predavaju za 18? ci to je nahoda ?...
ako s tymi stvorcami som aj ja rozmyslala len zase ci uz toho nieje vela ze dam novosklad bavlna a este aj bambusak poskladany... a este pripadne ak investujem 50 eur do bambusivych stvorcov a oni sa casom zrazia tak pre dalsie babo budem na novosklad musiet kupit nove (ci to zvladnem aj z toho obdlznika poskladat?) lebo nechcem malinkemu babu ktore sice cika casto ale male mnozstva davat 2 plienky.
ale inak kamoska davala novosklad len prve 3 mesiace teraz len sklada na poli a na tretinky a napcha do puliek ja si chcem pulky kupit len babylusy dvojo lebo chcem kupovat flisaciky lebo mm sa neluby ze chcem tu umelu hmotu nepriedusnu mu davat na zadok :D.. tak chce aspon flisaciky a aj vlniaciky...
Ozaj a tie snapy sponky sa ti osvedcili ?.... je to nutne?... ja som myslela ze to bude aj bez nich drzat ale tak chcem si 2 kupit 🙂

vojann
16. apr 2013

@oskvarka ja by som asi kupila bambi roxy - na ich stránke majú teraz fakt dobré ceny 🙂 ale tie pandy nemám, ani som nepoužívala. Ja som mala plienky aj z bazáru a boli v pohode, to ako natrafíš. Tie vlniaky imse vimse určite budú super na noc. Fixovať plienku pri naťahovacích vlniakoch možeš bodyčkom, mne ani naťahovanie nerobilo problém, vlastne ich mám aj radšej, nikde netlačia.

@missy5 suchý zips je lepšie regulovatelný, rýchlejší ale sa aj rýchlejšie opotrebúva, je hlučný a može dieťatko skor otláčať ako patentky.

oskvarka
16. apr 2013

@vojann a ta znacka tych natahovacich vlniacikov je dobra?.. lebo ak hej ved jedny mi stacia nie ? (ci ich treba striedat a vetrat ?.) a kupila by som si tie imse vimse az po tychto ked mi z nich vyrastie drobca...

vojann
16. apr 2013

@oskvarka rozdiel medzi anavy a bambi roxy - anavy sú menšie majú dlhú vkladačku na patentku+ ešte jednu mini. Trošku iné materály ale zásadne ten rozdiel veľky nieje.

mahulenka87
16. apr 2013

látkarky, čo najradšej dávate do kapsoviek? Vkladačky, bambusové plienky alebo bavlnené? Ktoré sú naj?

vojann
16. apr 2013

@oskvarka jaj práve som ti napísala dlhočiznú odpoveď a zmizla...

oskvarka
16. apr 2013

@vojann 😠 to poznam mne sa to stava najcastejsie ked chcem dat bodkociarku a trafim Esc... ide ma vzdy trafit z toho...

vojann
16. apr 2013

@oskvarka tak ešte raz v skratke. Pri novorodencovi sa mi tie gaťuše zdajú neekonomické- nevyužiješ ich dlho, novorodenec kaká aj do každej plienky, teda jedny sú ti nanič aspoň prvý mesiac ( okaká a musíš prať, lanolínovať a to zabere aj 2 dni) vlniaky treba vetrať. A velkosť do 6 kg je tak do 2,5-3m.Lepšie mi príde buď kúpiť bundle of joy - tie mala dcéra prvé nosila od 1 mesiaca píše sa na nich veľkosť S od 5-10 kg - to je do roka, sú síce na deň, no pre maličké bábatko nám stačili aj na noc tak do troch mesiacov. Alebo naše bionos do 8 kg čo je do 6-7 mesiacov. Teraz máme špeci akciu na mk, ak ťa to zaujíma pozri profil.

oskvarka
16. apr 2013

@vojann jj kukala som uz cosi .. no ja som ako povodne chcela ficat na PULkach kludne najlacnejsych baby lusy nech nemusim patentkovat vekosti a nema v tom velky zadok kamoska ich pouziva a je spokojna len mm je akosi proti vecne noseniu umelej hmoty a chcel by rasej priedusnejsiu alternativu.. mam vyhladnute aj flicaciky ze si dvojo kupim nejake taketo http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/2-1-Vrc... tak mozno by som docsne mohla fungovat na flisacikoch a vlniaky az tak od pol roka nahodit alebo aj neskorej kedze ja budem mat babo na konci leta a celu zimu sa az tak potit asi nebude ako v lete... aj ked doma mame konstantnych 20 stupnov ci je leto ci zima kedze mame hrube muri tak tazko povedat...

oskvarka
16. apr 2013

@vojann https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/q5b2/vr... tieto ?.. vyzeraju dobre... paci sa mi ked su vlniaciky take upletove akoby a nie strikovane (hladky povrch) a to mozem dat aj miminku ?.. teda jasne ze nie stale lebo jedny budu malo ale tak trochu na skusku na zabehnutie striedat s flisacikmi...

vojann
16. apr 2013

@oskvarka hej v tom linku to sú oni. Jasne, že možes striedať, ja som od mesiaca normálne dávala vlniaky. Potom po mesiaci sa im už rytmus upravil, mne napr. Kakali ráno okolo 10h tak som potom dala vlniaky a normálka, ak boli zvnútra vlhké dala vyvetrať atď. Takto som jedny aj polku dňa mohla používať, jedine keď bolo prekekvapko.... Niekedy hneď po nalanolínovaní 😠 niekedy zdržali aj 3 týždne.

gula108
16. apr 2013

Ahojte, ake mate skusenosti s vkladackami stay dry do Bum Genius Flip? Malu som prebalovala po necelych dvoch hod a bola dost precikana. Dakujem

oskvarka
16. apr 2013

@vojann takze si ich len trochu vyvetrala a dala hned z dalsou plienkou alebo si vrchne vymenila tiez a nechala vetrat a dala zatial ine ?.. no ja som mislela to ze ked su od 4 kg tak ci v pohode 3 kilove babo s nimi nebude mat problem ze by mu moc lietali alebo tak...
a flis sa tiez musi asi vetrat vsak ?..
este som sa chcela opytat tie nohavickove plienky napr bambi roxi ale napr aj ine jednovelkostne to sa tiez tak sklada na patentky aby boli mensie ?... nieje to potom moc hrube v tom zlozenom mieste ze by to obmedzovalo to dieta ?... aj ked ja ich planujem len na noc davat ale tak aj tak...

susul
16. apr 2013

@missy5 vsetko ma svoje vyhody a nevyhody. Patentky sa horsie nastavuju a pri velmi pohyblivom dietati je problem ich zapnut, ale plienky vyzeraju stale ako nove, suchy zips sa lahsie zapina i nastavuje na obvod bruska, ale zas sa do neho zachytavaju necistoty a pri prani sa zachytava i ked ho zapnem tak sa mi stane, že obcas su plienky zozipsovene. Ja mam aj patentkove plienky aj suchacove, ale viac mi vyhovuje suchac. Niektore dievcata este pisali, že ked odopinali suchy zips, tak sa dietatko na to zobudilo pri nocnom prebalovani.

josenka
16. apr 2013

@oskvarka Novorodencovi ti bude určite stačiť novosklad, ja dovypchávam, lebo už je drobec väčší a viac ciká. Ja mám ten novosklad rada, plienky rovno zo sušiaka naskladám a potom si už len beriem. No a štvorce mám nasyslené ešte po mne, pri starších chalanoch som nejaké kúpila z druhej ruky za pár vtedy ešte korún... A snappi sponku zo začiatku určite nebudeš potrebovať, ja som ju začala používať až keď malý podrástol. Aj tak mi do plienok väčšinou len ciká, kakanie rozoznám a dávam ho normálne nad záchod.

oskvarka
16. apr 2013

@josenka ale s tych obdlznikovych bambusakov uz asi novosklad nedam co :D... a ake pouzivas vrchne nohavicky ?.. iba pul?
ja chcem dovypchavat 30*30 na polku zlozenym frote stvorcom bambusovym teda aspon tak planujem ...a na vrch mozno aj separacku pratelnu nejaku... uvidim...

josenka
16. apr 2013

@oskvarka Vieš čo, ja som skladala ten novosklad aj z obdĺžnikov, pokiaľ som doňho malého zmestila, tak som skladala. 😉 A navrch dávam pulky, plánujem aj vlniaky, len som ich ešte nelanolínovala.

vojann
16. apr 2013

@oskvarka tie nohavičky som nechala vyvetrať(nebolo treba po každom prebalení, len keď boli pvlhnuté) a dala iné, keď vyschli dala zas. To treba aj s flísovými. Mne sa nezdali tie zložené jednoveľkostné nejak objemné, hlavne na noc veľmi neobmedzujú. Na deň mi viac vyhovoval novosklad, alebo štvorce poskladané na osminy. Dovypchávať som nemusela.mala som aj zopár baby lucy classic jednoveľkostné, tie boli tiež ok.

oskvarka
16. apr 2013

@vojann aha tak ked budem mat 2 flisove a jedny vlniaciky tak to v pohode prestriedam v noci napr a este 2 pulky planujem.. tak to by teoreticky aj stacilo...
tieto ?.. http://www.plienka.sk/product_info.php?products... tieto ?.. niesu moc umele ?.... ja som si najskorej myslela ze tieto nemaju tie patentky v dlzke iba v sirke tie nohavickove a ze v dlzke to jednoducho bude mat viac cez chrbatik a cez brusko :D.. ale asi nie... no ved tie nohavickove plienky to budem na malinkom len testovat zmysel na noc budu mat az tak neskorej trochu..

@josenka ja asi ten novosklad budem len malemu babu davat tak do 4 mesiacou a potom uz asi len na obdlznik budem skladat pride mi to moc zlozite a kamoska tiez tak dava a vraj v pohode.. len nieco na tom asi je ze potom ma tu pull vrstvu na stehienkach aj kusok... no uvidm v praxi ako to bude fungovat ono je asi aj tak pravda ze mu len jedna bambusova uz po 7-8 mesiacoch nebude stacit lebo bude cikat menej casto ale viac..

peluskovo
16. apr 2013

@missy5
patentky - nie su take flexibilne v nastaveni okolo pasa ako suchy zips / mozes zapnut iba podla rozpatia patentiek /, na druhej strane sa tak neopotrebuju pouzivanim, a ked zapnes, drzia
suchy zips - moze sa i vsade lepit, napr mne v zime na sveter , v pracke apod... starsie deti si ho lahsie odopnu / najma v tedy, kedy netreba, nasa dcerka uprostred parketu na svadbe 🙂 / , na druhej strane ich zapnes rychlejsie ako patentkz najma pri detoch co sa pri prebalovani vrtia.
takze je to skor o preferencii mamicky. a samozrejme, ak davas dietako k starkym, alebo opatrovatelke, alebo strazi otecko, nechavam plienky na suchy zis, kedze to hned nacapnes a drzi, s patentkami sa "neskusenejsi"mozu pasovat 🙂