Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wewe22
4. júl 2013

@skorinkas ja som bola na nozicky v novosklade a povedal ze staci aj v kapsovke povedal staci ale asi aj zalezi aka kapsa my mame sirku ako BG

wewe22
4. júl 2013

ahojte baby co ste uz odplienkovavali potrebovala by som radu neviem ako na to malej mokro nikdy neprekazalo takze tade cesta nevedie starsia bola na pamperskach a oducanie trvalo 1tyzden teraz uz sa snazim mesiac a dnes to skoncilo 3x ocuranou a 1x okakanou podlahou co mam robit alebo mam este pockat?

amadea3
4. júl 2013

Ahojte dievcata, kupila som si kapsovky s bambusovymi vkladackami a mam na vas skusene otazku, mozem ich pred prvym pouzitim vyvarit bez toho aby sa poskodili? Mam kupene aj klasicke bavlnene a na tych pisu ze odporucaju pred prvym pouzitim vyprat na 95stupnov. Mozem teda na tejto teplote oprat aj bambusove plienky a vkladacky? Alebo ich to znici?

handricky
4. júl 2013

@amadea3 bavlnu mozes na 90 v pohode, bambus to tiez znesie, ale ovela rychlejsie by sa opotreboval.. tam staci na 60. bambus je prirodzene antibakterialny, takze ani nie je treba.
Kapsovka - teda ta samotna gatka je polyester laminovany polyuretanon, tam by sa ti ta polyuretanova (nepremokava) vrstva mohla odlepit a premokali by. Cize Pulky, kapsovky atd na max. 60 (i ked niektory vyrobca pise iba na 40).

@wewe22
ja som skusala malu odplienkovat v 21 mes, bez uspechu. nechcela dat dole plienky. potom som sa na to vykaslala, az v 23 mes. som skusila znova. vtedy sa 2 x pocurala do gatiek a potom pochopila, ze sa ma pytat. odvtedy mam pokoj.
2 kamosky, co mam na okoli maju baby - jedna az v 30 mes sa odplienkovala a druha ma 29 mes a stale 5 x denne cura na podlahu (obe vsak boli na pamperskach). takze to je asi rozne.
bud teda vydrzat (je leto a je to menej narocnejsie ako v zime) alebo to skusit neskor.

tynamartina
4. júl 2013

@petra2184 Vrchné bambiroxy sú mojej malej veľké aj teraz keď už má niečo cez 5kg ale napríklad nohavičkové nosíme od 3tt a pekne sedeli už v tedy teraz sú úplne akurátne. Kapsovky nemám. Mne sa najviac osvedčili pre novorodenca tieto http://www.ekoplienky.sk/produkty/vrchnenohavic... nie sú síce jednovaľkostné ale min. pol roka vydržia a potom hodím do bazárika 😉

oskvarka
4. júl 2013

@skorinkas ja sa chystam dať na široko ak bude treba stare poštolky čo mam ešte po sebe s tym že ten igelit vyparam a necham to bez neho a bude to služit len čisto na to balenie na široko a do vnutra dam jednu plienku ktora vlastne nebude fungovat ako sacia ale len na to zabalenie... snad to bude fungovat

ivanka.7
4. júl 2013

@handricky ja som na tom najlepsie 😀 Elianka sice vie ze do nocnika sa cika, aj sa tam niekedy (parkrat za den) vycika, ale nema problem cikat na dlazku... a najlepsie je, ze by najradsej nosila nohavicky (miluje treningace bambino mio 😀) ale tak je este mala, len sa z toho smejem 😀

wewe22
4. júl 2013

@handricky no u nas to asi pojde lepsie po lete teraz nas je moc a nestiham za nou stale behat a asi by som ju mala prestat porovnavat so starsou bo ona bola vo vsetkom tak o pol roka popredu

wewe22
4. júl 2013

@ivanka.7 no to ste na tom si lepsie ako my najhorsie je ze mne sa mala vecne vycura bud na gauc alebo do postele ☹

skorinkas
4. júl 2013

@wewe22
@oskvarka Ďakujem za rady. 😉

amadea3
4. júl 2013

@handricky dakujem 🙂

petra2184
4. júl 2013

@tynamartina tak ja asi vyskusam tie nohavickove vymenit za XS-S aspon 1-2 kusy a uvidim od kedy budu sediet. Inak su tie plienocky vsetky pekne. Vrchne pulky mam doma velkost 1 Thirsties, tak snad budu sediet na tie xs-s. dakujem za rady

laura.lu
4. júl 2013

Žienky, tak predsa existujú kapsovky bez stay dry, a dotykovou vrstvou bambusu, s vkladackami a bambusu alebo tými ako BG, súper alternatíva pre tých čo majú radi prírodný materiál, objavila som ich tu u nás v IT. A nestoja ani tak veľa opeori AIO z prírodnýxh materiálov.

aaalena
4. júl 2013

Aku metraz by ste odporucili na vyrobu vkladaciek na novosklad? Pozeram na detivbavlnke.sk ale nejak sa v tom nevyznam ☹

aaalena
4. júl 2013

A este aky material na stay dry vrstvu? Ikeu ani Jysk nemam poblizku aby som kupila deku, tak jedine nieco cez net objednat by som chcela.

handricky
4. júl 2013

@aaalena na novosklad potrebujes nieco velmi tenucke, ak to ma mat rozmer 70*70 alebo 80*80.. nic ine okrem klasickej bavlnenej alebo kikko bambusovej stvorcoej plienky by som asi neriesila... cokolvek hrubsie ked poskladas na novosklad budes uz mat nabuchane.. dalsia varianta je skor nieco taketo: http://www.anavy.cz/vicevrstve-plenky/bambusova...
nie je to novosklad, ale je to podobne. toto mozes sit z bambus frote..
stay dry musi byt vzdy polyester (aj stara dekovina - fliska moze posluzit - idealne cim tensia, tym lepsia). alebo skus pozriet miestny obchod s metrazou a hladaj fleece (polarfleece), idealne by bol microfleece - ale ten moc nemaju.
alebo si objednaj z detivbavlnke PES fleece 40 cm a nastrihaj si 10 stay dry linerov cca 40*13 cm.

sladkasue
5. júl 2013

cafte babulky, potrebujem poradit ohladom vybavicky... cakame babatko a lamem si hlavu aku vybavicku poskladat. uspesne amm odplinkovane 3 rocne dieta a teraz znova 🙂 no, este pockame, co to bude, v pripade dievcatka su nadherne vzory niektorych kapsoviek, tak sa snad trochu vysantim, ak to financie dovolia.
- pri prvom som nelatkovala od zaciatku, ale az cca pol roka...
- moja sestra latkuje od narodenia a nevie si to vynachvalit - paradoxne som ju do toho zasvetila JA 🙂
- mne sa len nepozdava to latkovanie zo stvorcami, i ked sa im asi nevyhnem, hladne novoskladu, ktory je zrejme najucinnejsi 🙂

Prosim teda o radu, AKO SI VYSKALDAT vybavicku pre novorodeniatko, ak mate typy - ktore znacky su vhodne pre male babo, budem rada... nakolko vyrobcovia uvadzaju od 3-4kg a niekedy to je VELIKE aj pre 5 kilove dieta 🙂

@wewe22 asi pockat... na dieta netreba tlacit, ked si to neuvedomuje samo, nema to vyznam... nasemu drobcovi tiez nevadilo mokro 🙂
@laura.lu sweetmonkey su celobambusove kapsovky s bambusovymi vkladackami aj dotykovou vrstvou - mozes kuk aj k nam do shopu 🙂

wewe22
5. júl 2013

@sladkasue ja som povodne tiez nemienila pouzivat stvorce ani som pri bare nekupovala ale teraz som sonke dokupila a pouzivam bud novosklad s prefoldom (mala je ucuranec) alebo mam viacvrstvove bambino mio M a tie davam na nohavickovii sklad a s toho sa mi ani raz neprecurala narozdiel od barborky ked som balila malinku len do vrchnych a klasika vkladacka

aaalena
5. júl 2013

@handricky dakujem za radu, ale aj tak mam v tom este chaos. Takze ked zo stvorcovej plienky poskladam novosklad, tak na to uz netreba nic davat, staci len PUL nohavicky? Ale ja by som este asi nejaku stay dry vrstvu pridala alebo separacku aby nemal mokro, lebo bude po kazdm pocikani nespokojny ☹
Ake vlniaciky by si mi odporucila? Maly ma teraz cez 5 kg. Dakujem.

handricky
5. júl 2013

@aaalena no zalezi kolko bude cikat.. niekomu staci stvorcova + pulky. niekomu nie, potrebuje stvorcovu + nieco dalsie na dovypchanie (kratsia, dlhsia) + pulky.. Viac v clanku o vkladackach: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
je to rozne, uvidis, ako bude cikat.. nie vsetky deti su po pocikani nespokojne, niektorym naopak vadi umelina (stay dry). to tiez uvidis skusanim. a hlavne je leto, dieta nie je naobliekane, mozes kazdu chvilu strcit prst do plienky a kontrolovat, ci nie je pocurane.. a prebalovat casto ako sa ti chce.. cize na leto by som stay dry ani moc neriesila.. zbytocne v tom bude teplo, bude sa zaparovat a pod.. na vlniaky nie som expert, ja mam svoje hand made.. ale baby si pochvaluju Babyidea (uz nevyrabaju, treba hladat)a kopec inych.. zalezi ci chces natahovacie alebo klasika na suchac/patentky.. vsak poradia

handricky
5. júl 2013

@sladkasue ja som neskladala novosklad (ale to som jedna z mala), mala som od zaciatku prefoldy + vrchne pulky (6 ks) tych som musela mat teda viac, lebo co kaka, to okadene pulky. ziadnu AIO, jednu SIO, jednu kapsovku. 4 x nohavickova na noc + vlniaky. a nejake kratsie a dlhsie na dovypchanie, ked bolo treba..
Ono vacsina vyrobcov uvadza od 3,5 kg - ale aj na 5 kg drobcovi su niektore gatky vacsie.. treba pozerat dlzku sedu (niektore maju 47 cm - niektore az 51 cm) rozpatie patentiek (ked su tie rady blizko seba, tak sa az tak nezmensia), ked su dalej, viac sa daju zmensit. Sirku medzi nozkami: niektore gatky su 17 cm, niektore 19 cm.
Strihovo mensie, uzsie: Pop n Gro onesize (podobne ako little lamb, len jednovelkostne), Bumkins - tuhsia gumicka, niekomu vadi. Taky stred Blueberry (tuhsia gumicka), BG Flip (vseobecne oblubene ale iba s jednym lemovanim okolo noziciek), Bambi Roxy onesize /dost siroke a priestranne - novorodencovi budu velke. anavy, bamboolik, bummis alebo baby lucy pulky nemam odskusane

sladkasue
5. júl 2013

@handricky aj tak dik 🙂 zatial som zacala s vybavickou pomaly - nakupila par S-kovych velkosti - nohavickovych, na tie jednovelkostne sa necitim, ked neviem ake bude babo🙂
ked ja mam problem navyse: vsetky moje najpienocky som dala sestre - moja investicia sice posluzi, ale nie mne... :(
ale teraz cakame babo aj my, tak nebudem predsa pytat nieco, co som jej pozicala... i ked stale sa utesujem tym, ze malemu drobcekovi by tie plienocky boli velmi velke... ale na druhej strane tych zo 20-30 bambusovych plienok, prefoldov a vkladaciek mi bude luto :(

katkagab
5. júl 2013

prosím vás, aká je naj nočná plienka??? dakujem

aaalena
5. júl 2013

@behulka Dakujem za rady 🙂 Tie stvorcove plienky MaM sa daju kde kupit, lebo na nete som zatial nasla len 40x40cm a v akej cene vychadzaju?

aaalena
5. júl 2013

Máte niekto skúsenosti s vrchnými nohavičkami Rumparooz? Budú sa hodiť aj na malé bábätká a až do odplienkovania? Aké si mám vybrať PULky okrem BG flip?

ivanka.7
5. júl 2013

@handricky 6 puliek... lenze mne dakedy mala kakala aj 8x denne! 😀 bez novoskladu by som zdochla, a aj ten mi vedela prekakat, trafila ale tak cca kazdy 3. raz. Dodnes nechapem ako to robila 😀

behulka
6. júl 2013

@mucholapka BabyLucy pulky mne vyhovovali, no mám ešte hodne staré, teraz tie nové nepoznám. Mala som jedny xs od narodenia, super sedeli aj pod tri kilá. A po najstaršom mám jedny L, myslím, že vydržia ešte aj pre drobčeka. Akurát tým, že sú biele, už nie sú také reprezentatívne.
@skorinkas ja som u lekára dostala info, že stačí aj jednorázovka, žiadne široké balenie sa preventívne nedáva. Ak je problém, pravdepodobne sa to rieši špeciálnymi nohavičkami.
@petra2184 našim sedeli jednoveľkostné plienky až cca po 6 týždňoch, od tých cca 4-5 kíl.
@aaalena ja mám našité z tejto:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
kúpila som 70cm, nastrihala na pásy široké cca 23 (vyjde ich 9), prehla napol a obehala cik-cakom. Prala som až po ušití na 60° - kus sa zrazia. Teraz sú z toho 2vrstvové vkladačky cca 10x60.
Dá sa tu kúpiť aj vlna na vlniačiky:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
MaM som kupovala na latkovky.sk, no pozerám, že ich už nemajú. Ja mám štvorcov taký mix a dávam, aký mi príde pod ruku. Prvé, čo sa predrali, boli Kikko obyčajné, potom Lux, dlho vydržali Hybler. Čítala som dobré ohlasy aj na Libštátske štvorcové. No myslím si, že s kúpou hocakých hrubších (s vyššou gramážou) budeš spokojná.
@sladkasue gratulujem k bábätku 🙂 mne vyhovujú klasické štvorcové plienky, navrch vrchné nohavičky. Na začiatok som mala veľkosť xs a s. Na noc som začala dávať nohavičkovú, až okolo 2-3 mesiacov, keď nekakali. Ale myslím si, že so skúsenosťami, ktoré máš do toho rýchlo vhupneš 😉

behulka
6. júl 2013

@katkagab podľa mňa ani tak nezáleží na samotnej plienke - to je len obal, ale skôr na vkladačke. Možno postačí dokúpiť pár bambusových a používať ich v kombinácií s nohavičkovými plienkami, ak už máš doma. Ak by sa vám už do nich ďalšia vkladačka nezmestila, dá sa dať medzi plienku a vrchné nohavičky. Mne prídu tie nočné plienky predražené.

handricky
6. júl 2013

@katkagab jak pise behulka. naj nocna ani nie je. resp. ziadna nohavickova nie je prioritne urcena na noc.. kazda nohavickova ma vacsinou skelet o 3 vsrtvach a pridavnu vkladacku o dalsich 3 vsrtvach (bambi roxy s kratkou vkladackou, tots bots s kratkou vkladackou, baby lucy flausove s kratkou vkladackou, little lamb s vkladackou, ellas house atd). Coz je 6 vsrtiev a niekomu to na noc nestaci. Treba dovypchat.. bude nejakym prefoldom (dalsich 6 vrstiev) alebo nejakou dalsou kratsou ci dlhsou prehnutou na to mieste, kde najviac cika.. Nocne nohavickove su napr. Anavy (su strihovo vyssie) ale zase maju 3 vrstvy samotny nohavickovy skelet a jeden prefold a stoja tusim 22 e. takze cele je to otazka kombinatoriky, co vsetko sa ti podari napchat do tej nohavickovej, co mas.. Inak vseobecne dobre su: Bambi roxy - dost priestranne a Tots Bots (minimalne tvrdnu).

@ivanka.7 no mne kakala len 2 x , preto som si vystacila🙂

mary939
6. júl 2013

@aaalena na Slovensku som uz MaM nenasla, kupovala som ich z Ciech a aj s postovnym vysli lacnejsie ako u nas