Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vcielka_
11. aug 2015

@barbyes presne toto napadlo aj mna. Latkujem uz 2 tyzdne mam skoro mesacne babo a pouzivam klasicke stvorce 80x80 a snazim sa najst nejaky novy sklad aby mala zadok polozeny nizsie ked lezi na chrbte. Vela deti trpelo neskor skoliozou lordozou kyfozov co podla mna moze byt pricinenim i tohto. Mna napr bolela chrbtica uz v mladom veku a som odlatkovana. Ked si podlozim vankus pod rit nie je mi to take prijemne a krcna zacne boliet a dieta ma este zaobleny chrbatik. Nemyslim si osobne ze je to na tu chrbticu zdrave mat tam taky batoh tak sa ju snazim davat viac na bok a na brucho kym nieco s tym nevymyslim

oskvarka
11. aug 2015

@vcielka_ no ja som davala maleho skoro stale na bok... ale inak 80*80 su dost velike plienz na miny babo ja som mala 70*70... alebo potom len nejake bambusove vkladacky ak ti malo cika cez den kamoska davala len baby lusy prelozene na polovicu podla mna to ale z toho nieje ten chbatikovy problem tie su skorej z toho ako sa dakedy vo velkom vyuzivali choditka a deti sa vodili za rucicku a davali sa sediet bez toho aby to uz vedeli... pri com vsetko sa ma dieta naucit same...

barbyes
12. aug 2015

@vcielka_ priznám sa že už si nepamätám čo som vtedy písala..moje sú už veľké a dávno bez plienok 🙂 Ale veľmi dobré boli Little Lamb, tie určite odporúčam..tam ten chrbátik nemala vôbec vyvýšený a tiež veľmi dobre sali aj na noc vhodné 😉 Ale už také tie nohavičkové bambusové..tak skús pozrieť, možno aj tu na koníkovi nájdeš v bazáriku 🙂 Toto boli asi jediné plienočky pri ktorých som ten chrbátik nemusela riešiť 🙂

euka210
13. aug 2015

dost som vysla z obrazu, viete mi poradit dobre nocne plienky vhodne aj pre vacsie babo? Bum huger akosi koncia zivotnost a posledne Bambolik sa uz tiez dost zrazili ze su ltt.

oskvarka
14. aug 2015

@euka210 ja mam bambiroxi ale vrch mam take bavlnene frote tie su akobi vecie a potom mam take iste a maju na vrchu uplet a tie su na pocit o dost mensie ale inak v pohode mame 2 roky ale tak mali je trochu mensi...

euka210
14. aug 2015

@oskvarka tak moji su taki z tych fajnovejsich 🙂 Ale asi skusim tie bambiroxy, tie som jedny kupila este ked zacinali s vyrobou a boli dost male na to ako pisali.

vcielka_
15. aug 2015

@barbyes to bola odpoved na to ako sa tvoj manzel pytal, ze ked maju ten zadocek v tom taky velky, ci im to nerobi zle na chrbatik 🙂 Inak teraz hlavne pouzivam stvorcove plienky, nohavickovych mam pomenej. Tie mam az one size nakupene ale to je pre novorodena prilis velke 🙂

@oskvarka mam aj 70 aj 80 kupene. Ked bola uplne malicka boli by sa mi zisli kludne aj 60x60 🙂))) ale tak trochu som si upravila novosklad a je to lepsie. Cika vela praveze a dost casto menim plienky aj 12x za den niekedy kedze sa ju snazim prebalit hned ako vidim ze nieco do tej plienky vykonala takze za 1 hodinu to moze byt i 3x pripadne za 1 minutu i 2x :D No ked mi zaspi co ju pocas spanku neprebalujem tak po zobudeni najdem plienku niekedy uplne precikanu a zasa jej tu plienku nechcem velmi plnit absorbermi teraz aby nebola prilis mohutna, lebo ona sa z boku pretaca na chrbatik a to ma potom taku prehnutu polohu az hruza. Predsa len ma este ten chrbatik zaobleny a neviem aky to ma nan efekt. Ale davam do plienok flisove vlozky nech sa pocas spanku aspon trochu sucho citi a nech sa dobre vyspi. tie ale velmi objem nezvacsuju nastastie.

behulka
15. aug 2015

@euka210 Pre väčšie deti sú Anavy nočné, bambusové od TotsBots, veľkosť 3, PetitLulu nočné, no všetky patria k tým drahším. Ak nemáte tvrdú vodu, boli by fajn aj Pandy XL od BabyLucy.

oskvarka
15. aug 2015

@vcielka_ presne toto som aj ja tak mala s tymi spankami ze niekedy chcel hned papat potom zaspal tak hruza... no potom chytil nespavost a uz som mohla prebalovat kolko som chcela :D.. ja som davala flisaciky tak tiez bolo treba dost prebalovat ale davala som len stvorce ked bol malinky nic viac... az neskorej

zarica
9. sep 2015

Pomooooooc!!! Baby stala sa mi dosť nechutna vec s plienkami ☹ po skoro 2rokoch som sa rozhodla, že skocim z latkovych na jednorazovky (eko;) lebo mladý precural všetko a odpkienkovat zatiaľ e eee.... a tu nastal zadrhel, lebo neviem ako, ale nejako som si myslela, že som ich oprala ale keď som po xyz dní zistila, že oni sa v tom kybli stále kvasia 😲 samozrejme chytili pleseň, a dokonca tam boli hriby... aaaa, no nechutné.... stalo sa to niektorej??? Čo sa s tym da robiť? Ja som to oprala na 90tke, aj banbusky, dala som to do sava vymocit, potom zasa oprala na 90tke, teraz sa to moci v miofreshi, zajtra zasa operem.... ako ale zistím, že sú ok? Bez nejakých chutnych vecí? Ďakujem pekne za rady... som z toho fakt nešťastná 😒

oskvarka
9. sep 2015

@zarica mne raz zaplesnelo vedierko lebo som ho neoplachla... ale nie moc len trolinka a tak som to riesila tym miofresom a este som aj teatree dala... ako podla mna ak si to na 90 oprala dva krat a nesprdia a na pohlad niecu plesnive tak su ok... a to savo to urcite vsetko dalo dole to znici pliesen hned...
inak ja som precikavanie riesila dalsou vkladackou pomohlo...

zarica
9. sep 2015

@oskvarka na pohlad su čisté, vonaju, len mi príde, že ešte u niektorých je vidieť stopy, také malé bodky po hribikoch, tak neviem ci ich radšej nevyhodim... boze, hrozne, ťažko sa mi to aj píše... skúšala som aj ďalšiu vkladacku, bolo lepšie, ale aj uz som nevedela co robiť aj so zápachom moču, tak som to vzdala, ale verím, že sa odplienkuje čoskoro 🙂

oskvarka
10. sep 2015

@zarica z odplienkovanim ti neporadim .. mi skusame od oktobra 2014 a tento mesiac zaciname zaznamenavat prve vysledky ze uz sa to da aj povazovat za ciastocne odplienkovane dieta.... ale tak divne ze po tom save ti tam este stale ostali nejake viditelne kusky... lebo ked to vidis tak to tam asi je... ale neviem posudit ci existuje aj nieco ako mrtva plesen... ale ak si ich tam nemala vela v tom vedre a stale to tam je asi by som to aj ja vyhodila... a to savo si tam ako davala?... ja mam vyborne vedro na plienky - nieje oficialne na plienky ale ma dobre tesniaci vrchnacik takze zapach nebol ani v lete ale zase byvam na kysucoch a este aj v starom dome tak mame doma vzdy o cosi chladnejsie... u nas najviac zapach ked je nieco karelabove :D

dafnia
10. sep 2015

@oskvarka prosim ta daj napad na vedro, nechcem totiz kupovat to na plienky, z coho si pouzila ty? A ako skladujete tie pocikane s pokakane plienky? Aby som nepokazila nieco hned na zaciatku. Ako casto peries? Dakujem

oskvarka
10. sep 2015

@dafnia mi hlavne byvame v dome tam je o dost chladnejsie v lete max. 25 stupnov mozno aj to moze zavait... najskorej som mala obycajne vedro ale to bolo male... chcela som prat len kazdy 3 den lebo mam 7 litrovu pracku a chcela som tam dat vsetko naraz teda blede co bolo treba vyprat za tie 3 dni - ekologia... prasok som uzivala na zaciatku lovelu praskovu potom z DM ten denkmit asi po roku ... a mio fresch raz za cas (a nie plnu davku - vydrzal mi asi rok potom som uz nedavala .. teraz bude druhe babo tak idem zase kupit)... prala som na striedačku každy druhy az treti krat na 60 stupnov (bambusky sa dost zrazili ale su pouzitelne a nedam na ne dopustit...) inak na 40 - dlhy program.. mne sa vola hygiena ide 2,5 hodkiny a dva krat plaka plienky mam normalne v komode, a pocikane som skladovala tzv na sucho teda nie vo vedre z vodov ale len cisto tie plienky .. na spodok obcas par kvapiek tea tree ale to len na zaciatku to uz nerobim.. ale asi zase budem to ma antibakt. ucinky.. vedro mi muz kupil nejake 30 alebo 40 litrove,,... je to vedro na krmivo pre zvieratka je pevne a ma bieli vrchnacik nieje tam ziadne tesnenie a da sa tam ten vrchnacik len polozit a obre dolieha a ked ho zatlacis aj drzi .. nezatlacame ho ale vedro v kupelni mali pouziva ako stolcek ku umyvadlu tak teraz je uz casto zatlacene.. je to super lebo aj ked sa niekde pockal a utreli sme mlacku , pocikane oblecko vsetko sa tam zmesti nikdy nieje preplnene... ma tak sursiu zakladnicu tak je dobre stabilne aj na statie pre maleho pri umyvadle.. 🙂 skusim pozriet nejake obrazky na nete.. nema to vedro rucku ale uska po stranach len a ten vrchnak mm ho kupil v miestnych zahradkarskych potrebach .. kedze je urcene na krmivo verim ze to niesu extra skodlive materiali.. vyzdy ho oplachnem ked vyberiem plienky do pracky a prebehnem hubkov... a pokakane vzdy doopredu preperiem vyzmzkam a dam do vedra

oskvarka
10. sep 2015

@dafnia http://www.rybarskepotrebystano.sk/e-shop/actio... nieco taketo .. asi to vecie .. ten vrchnak mam sice biely a vedro trochu ina zelena... ja som velmi chcela zelene svetle ale mam tmave ale da sa no :D... bez tej misky teda mm za to dal nejako 8 ecok alebo tak tusim...on to nahodou videl vylozene pred nasim dedinskym obchodom a sa mu to zapacilo... mne ako na vyzas sa to az tak nelubilo.. hlavne farba nezodpovedala mojim predstavam ale velmi rychlo som si zvykla a nedam na neho dopustit ake prakticke

dafnia
10. sep 2015

@oskvarka dakujem velmi pekne, ja byvam tiez v dome a pracovnu mam vlastne v pivnici tak tam je chladno stale, len ked preperies tu pokakanj plienku, vyhmykas v rukach a hodis ju vlhku di vedra neplesnie to? Ja sa bojim ze za dva dni to sj splesnie

oskvarka
10. sep 2015

@dafnia neplesnie, aj tie pocikane su vlhke... za 3 dni to nezplesnie.. ja som tak aj precitala ze to je maximum teda vzdy to dodrzujem ze 2 dni neperiem a potom periem .. s tym ze ked mi to nevychadza operiem skorej .. nikdy nie neskorej.. to som v temach o latkovkach nasla ze kazdy treti den je v pohode... skorej ak tam mas tie bakterie lebo ja som neumyvala to vedro pravidelne ked som mala este to male a raz mi priplesnelo za tie 3 dni ale ako som ho uz zvykla po vyprazdneni vzdy vysuchat hubkov aj trochu mydla si na nu nad nech to vonia a potom oplachnut a nechat odkvapkat tak sa mi to nestalo uz nikdy

vcielka_
11. sep 2015

@dafnia ja tiez to skladujem dokonca v PUL vaku a nic mi neplesnivie. Je ale pravda ze viac ako 3 dni som to v nom nikdy nemala.

oskvarka
12. sep 2015

@vcielka_ mne to vo vaku trochu smrdi viac ako vo vedre.. tam skladujem na dovolenkach ale tiez mi to tam neplesnivie

vcielka_
12. sep 2015

@oskvarka neviem mne pul vak nesmrdi. Mam aj vedro ale to musim kazdu chvilu umyvat lebo tam sa mi to rychlo zdusi. Tam hadzwnm servitky s cim ju zvyknem utriet po pisi a vatovevtampony. Pul vak je priedusny a mam na zips. Neunikaju z toho vyparu. Ked ho odzipsukem trochu citit ale hned po zavreti opat necitit. Ani navsteva necitila ked som sa pytala na to a boli uprimny

oskvarka
13. sep 2015

@vcielka_ no mne len v lete ked bolo dost teplo... tak viac ale tak mam pocit ze teraz uz co 2 roky plienkujeme je ho viac citit .. preda len mi chodime vela akde tatede.. tak je vyuzity

oskvarka
24. sep 2015

baby dajte typ kde lacno aj s postovnym kupim miofresh... pred dvoma rokmi som ho za 5,5 ecka kupovala teraz take ceny a uz mi chyba pomaly len ten tak este postovne oplacat... sa mi nechce a este zhanam vlnene merino vkladacky 2 vrstvove ci niekde nerobia ... tak 2-3 kusy by mi uplne stacili
@behulka nemas v plane nahodou nejaku domacu vyrobu ? 🙂 ja som na tie plienky akasi lava a hlavne leniva a ani nemam doma merino uplet... ak ano kludne napis do IP... ale zas moc mi to neponahla ratam ze flisaciky miminu este budu drzat len tak od 3-5 mesiacou uz by som to vari potrebovala ale kupila by som uz teraz nech uz mam pokoj :D... a uz koncim z nakupom plienkovej vybavy...

behulka
24. sep 2015

@oskvarka vlnené vkladačky Ti môžem darovať, ja som ich nestihla využiť, nejak nebolo treba.

oskvarka
24. sep 2015

@behulka jeeej a mas dvojvrstvove ?.. kamoska si objednala u handricky ked mala v ponuke zo zvysneho merina ale uz nema a neda na ne dopustit do flisacikou... ze je to super.. tak som sa namotala... ale zadarmo to nechcem ... si sa na tom namakala... napis IP dohodneme sa 🙂 ... si ma potesila mam vianoce.. lebo sa mi to fakt nechcelo majstrovat 🙂

83evicka
9. okt 2015

Ahojte latkovkarky, chcem sa poradit. Niekde v tejto nekonecnej diskusii som sa kedysi docitala, ze nie vsetky materialy je vhodne prat mydlovym slizom, ale uz to neviem najst. Ja som si ho vyrobila a idem testovat, miesto avivaze ocot. Len mam rozne typy plienok - kapsovky, bambusove, bavlnene. Otazka pre tie z vas, ktore sliz pouzivate na vsetko - stalo sa vam niekedy, ze by kombinacia mydla a octu znicila bambusove plienky, zapchalo kapsovky, alebo nieco podobne? Latkujem len doma cez den, tak nenazbieram tolko bavlnenych plienok, aby som ich mohla dat prat samostatne. Dakujem 🙂

behulka
11. okt 2015

@83evicka ocot môže poškodiť PUL vrstvu a mydlo zapcháva staydry vrstvy - flís aj suedecloth. Bambus je ok aj po rokoch 🙂 Kapsovky môžeš prípadne prať s detskými vecičkami a k plienkam môžeš naopak prihodiť aj oblečenie, plachty, biele obliečky...

oskvarka
12. okt 2015

@83evicka ja periem uplne vsetko spolu aj oblecenie aj moje aj drobcove... avivaz neuzivam ziadnu ocot je podla mna dost agresivny... bambus by mal vydrzat vela.. jemu by len pripadna avivaz mohla uskodit....avivaz netreba mydlo uchava flisove veci ako ti pise behulka... pri flisovych vrchnych gatkach to moze byt prave trochu vyhoda ale separacky by zase mali vhko pekne dobre odvadzat tak neviem... tie kapsovky by som prala co najsetrnejsie urcite - o je citliva vec.. zato som si ja ani do vybavy take nekupila :D

83evicka
12. okt 2015

@behulka @oskvarka dakujem za super zhrnutie, bala som sa, aby som si neznicila vybavu 🙂 kapsovky su perfektna vec, len s tym pranim je to ozaj trosku komplikovanejsie 😀

oskvarka
12. okt 2015

@83evicka ja som tiez bola leniva skladat plienky ale ked uz si clovek spravi navyk tak to ma tak sup sup ze sa mu ani vkladacky hrube co som si miesto plienok na vylety ci dovolenky kupila nechce bravat lebo ma sere kolko sa to dlho susi.. bambusove stvorce su u mna top... uz ich mam take zrazene ze hruza ale nedam na ne dopustit lebo to ti skratka aj v hroznych podmienkach do rana uschne.. a v teplucku za par hodin... v taliansku aj za pol hodinu 😀 tam som sa smiala ze uplne chapem preco nemaju susicku :D...

ale baby mi uz tyzden nielen ze nocnikujeme ale sa aj pytame dokonca par pokusov ze si aj sam zvladol dat dole gaturky a sadnut... bilancia 2 pocikane gate za tyzden... a este plienka na denny spanok a nocny ale aj tak som nadsena... dokonca co mal plienku nikdy neriesil a vcera vecer uz mal plienku na spanie a sa vypytal este ... no som nadsenaaaaaaaaa:D... to len tak pomimo :D...