Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
8. sep 2012

@salemi pokial mozem poradit, co sa tyka nocneho cikaca. pri dcere som pouzivala kapsovky so sty dry vrstvou, vadilo jej mokro. treba ich vsak dovypchat bambusom. bud si nejake dobre vkladacky objednaj od @handricky, alebo si usi, alebo kup baby idea prefold 😉 tym,, ze zmenis vrchne gate si nepomozes, jedine keby si dala igelitove, vlniaky a pulky nie su nepriestrelne 😉 pri synovi pouzivam nohavickove s dobrou bmb vkladackou a navrch vlniaky.
a velkosti gati sa neboj 🙂 deti ked sa zacnu hybat, tak im ten tuk trosku opadne 🙂 aj ked moja mala 9kg, ked mala 1 rok 😉 a synator tiez nebude vacsi 😉

zfidorka
8. sep 2012

@melpomene znackove plienky, aj ked su vyrobne v cine, ale chcu oficialne predavat veci pre deti, tak na to musia mat cerfikaty, ktore vedia predlozit... a ine je nakupovat veci ponukane na e-bay, kde ti predajca takyto cerfikat nepredlozi, lebo keby musel robit testovania, tak sa cena pekne navysi...

tasiko
8. sep 2012

Ahojte, tak dnes som mala malu prevazne v pop in- kach...som trochu rozcarovana,na to,kolko moja mala cika mi po ani nie hodine a pol bola plienka z coho v nej hodinku spala totalne mokra,uz jej to vadilo,myslela som ze teda vydrzi dlhsie... Je pravda ze dnes pila viac ako inokedy,no neviem... Je to normalne ze tak kratko vydrzi? Mala som v nej normal origos vkladacku,nie nocnu,ma niekto skusenost?diky

zfidorka
8. sep 2012

@tasiko pop in ma bambusove vkladacky, ktore dosiahnu svoju maximalnu savost po 5-6 vypraniach, takze musim tomu dat este cas...

tasiko
8. sep 2012

@zfidorka aha..a je jedno ci v pracke alebo rucne? 😅

salemi
8. sep 2012

@ivanka.7
@peluskovo
@rolla20
ďakujem, budem skúšať a uvidíme

salemi
8. sep 2012

@zojec ďakujem

zfidorka
8. sep 2012

@tasiko podla mna je v pracke lepsie, predsa je ten cyklus dlhsi.. mozes ich pouzivat aj teraz, ale davaj ich len na doma, ked mozes prebalit kazdu ciku, nemusis ich 5x prat "naprazdno",,,

tasiko
8. sep 2012

@zfidorka no teraz uz spi 😀 este je v jednorazovke, nemam este " celu vybavu" doma.
Pop iniek budem mat dokopy 4 ks,kym to operiem kazdu 5x ma aj porazi 😀
To plati aj pri vsetkych bambusobvych vkladackach? Mam bambusove bambi roxy stvorce,tie som prala este len 2x 😕

ivanka.7
8. sep 2012

@tasiko pri vsetkych, niektore podla mna treba aj 10x... ja som tiez vsetky bambus veci, co som chcela na noc, davala najskor na den 🙂

zojec
8. sep 2012

@tasiko za 2 tyzdne pri intenzivnom pouzivani ich mas vsetky oprate 5x 😉 niekedy aj bavlnu treba viac krat oprat.. MaM stvorce boli na tom podobne, ale lepsie stvorce som veru nemala 😉

handricky
8. sep 2012

@tasiko http://www.latkovky.sk/produkt-detail/flisove-s...
alebo aj tieto, ale tie prve su lacnejsie

ivanka.7
8. sep 2012

@zojec moja je stale hlavne na MaM stvorcoch, do ktorych teraz posledny mesiac motam bud tenke bmb-lan vkladacky alebo boostre z grovie (som leniva prebalovat, takto jej to cez den vydrzi dlhsie) 😅

tasiko
8. sep 2012

@zojec co su to tie mam stvorce? 😅

zojec
8. sep 2012

@tasiko stvorce znacky MaM, vyraba ich baby idea 😉 www.ekoplienky.sk/product/mam-happy-square-5-ks...

melpomene
8. sep 2012

@tasiko tak ako ti radila zfidorka...treba ich niekolkokrat vyprat a potom budu sat super...ja mam tiez pop inky a som s nimi velmi spokojna...dokonca mne osobne sa viacej osvedcuju pop in originals ako new gen. tie originals maju tie vkladacky hrubsie a dokazu toho nasat viac...a ten napad s flisovymi separackami sa mi paci...ze mi to doteraz nenapadlo 🙂

@zfidorka asi mas pravdu...ja som len chcela povedat, ze taku lacnejsiu plienku mam a je uplne v pohode a nemame s nou ziaden problem....a ak chce niekto latkovat a nemoze si dovolit drahsie verzie myslim, ze toto je celkom dobra alternativa

pamaja
8. sep 2012

Maminy, potrebovala by som poradit separacne plienky na nocny spanok resp. poobedny - inak sme bez plienok. Chcela by som ale take, ktore zabezpecia najvacsi pocit suchosti. Zatial vyberam medzi little lamb, anavy a tots bots. Skuste mi poradit, ktore su naj., resp. aj ine. Dakujem

pacica
8. sep 2012

dievcata mozete mi poradit?chcela by som latkovat ako za starych casoch.to znamena,ze iba pouzivat bavlnenu klasicku plienku.ale co by ma zaujimalo je,ci mozem tu plienku ako keby prichytit ortopedickou nohavickou?robi to niektora z vas takto?

vavrenka
8. sep 2012

@ivanka.7 , @zojec vedeli by ste poradit @pacica?

ivanka.7
8. sep 2012

@vavrenka uz sa stalo 🙂
@pamaja mam skusenosti len s little lamb a spokojnost, aj zena neznala veci, ked si siahla, tak s prekvapenim skonstatovala sucho 🙂

naveen
8. sep 2012

hm.. vdaka skusim to teda poriadnejsie nalanolinovat 😅

zojec
9. sep 2012

@pacica myslis pouzivat postolky?? samozrejme sa to da, ale postolky su podsite igelitom. pokial dietatko zabalis do igelitu, tak mu nebude ritka dychat a bude sa ti zaparovat. tak isto je to len docasne riesenie, lebo ked sa zacne babo hybat, tak mu budu podla mna postolky padat a tiez aj pretekat , kedze neobidu celu plienku.. neviem preco by si chcela pouzivat postolky.. ak z financneho hladiska, tak radsej odporucam nieco si usit, alebo si dat usit. a to bud PUL gatuse, flisaky, alebo vlniaky. PUL gate su fajn, su potiahnute Polyuretanom, kt. moc zadrzi, ale vzduch pusti k ritke. a lahko sa udrzuju. flisaky su fajn na male nesediace babatko , ked uz dieta sedi, tak pod tlakom prevlhaju. vlniaky su asi najlepsie co mu mozes na ritku dat. musia byt vsak zo 100% neskrabajucej vlny (najlepsie merino) a osetrene lanolinom. su vsak trosku narocnejsie na udrzbu. hlavne ked sa okakaju prazenicou🙂 v kazdom pripade, ani zadovazenie 3-4ks vrchnych gati ta zas az tak financne nezrujinuje 😉 kuk blog od behulky: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/clan...
pokial chces postolky pouzivat zo zdravotneho hladiska (balenie na siroko) tak balenie do latkovych plienok splna poziadavky na siroke balenie 😉 dcerku som od narodenia balila nasiroko, chvilu som pri tom postolky,ale dala som dole ten igelit. uplne malinke babatko este neprecika 2 plienky, samozrejme ho ale treba prebalit aspon kazdu hodinu 😉

handricky
9. sep 2012

@salemi na noc: jak pisali baby: kapsovka so stay dry a nejaka bambusova vkladacka., alebo skus pozriet u mna v shope: nohavickova bambuska so stay dry a do toho Flisy 100 - 3 vrstvova vkladacka bambusova. toto ti podla mna neprecura. Ale je to uz take dost objemne na zadku, my sme to pouzivali v casoch ked v noci pila jak opilec a curala jak drak. teraz mi staci aj tensia. na vrch mame vlniaky, ale mozes dat aj priestranne - sirsie pulky.

baska1
9. sep 2012

https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/9shk/vr... mate niekto skusenosti s týmito nohavickami?

rolla20
9. sep 2012

@something ja ked som este naplno nelatkovala, tak tiez som dala jednorazovku, nato bavlnenu plienku na rovno a nato vrchne nohavicky Imse Vimse - su na siroky suchy zips, krasne sa prisposobuju a maju aj kridelka. ak by sa podarilo dalsie babo, tak uz urcite pouzivam cisto latkove plienky, bo ked nepocitam chemiu v jednorazovkach, tak je v nich aj o nieco vyssia teplota a ked som to vsetko este uzavrela dalsou, i ked latkovou plienkou s gatusami.... tak uz dalej nekomentujem 😎

peluskovo
9. sep 2012

@pamaja ja mam vynikajucu skusenost skapsovymi plienkami little lamb spolu s bambusovou vkladackou od wonderoo. to bola kombinacia co potiahla aj ranne extra napiskanie a kapsovka little lamb ma stay dry pri pokozke

lyongirl
9. sep 2012

@baska1 @myska2233 ich má 🙂

susul
9. sep 2012

@melpomene aj mne sa zda, ze state pop in nasaju podstatne viac, inak su to moje asi najoblubenejsie plienky.

indys
9. sep 2012

dievcata 100x omielana tema dookola, ale cez vyhladavac, nic poriadne neviem najst. prosim s ktorymi vlnenymi vrchnymi nohavickami ste boli najviac spokojne? kto ma skusenosti prosim o porovnanie natahovacie Disana a Loveybums Crepe (lebo by som chcela aby boli aj ako nocne vrchne nohavicky)
najviac ma lakaju natahovacie Disana aj preto, ze su v porovnanim s Loveybums Crepe o polovicu lacnejsie a ale neviem aky je v tych dvoch kvalitativny rozdiel.od Loveybums Crepe ma tiez odradza ze mi tvarovo velmi pripominaju flisove Anavy-jednovelkostne a ku ich pouzivaniu som sa este nedostala,lebo ked som ich davala na novosklad, tak malemu akosi zle obopinali stehienka a zaroven velmi zvacsovali zadok.. potrebovala by som vase nazory. a kto ma tie disana- tomu cislovaniu velkosti vobec nerozumiem viete mi poradit ake velke zobrat? maly ma teraz 6500g zobrat 74/78? na aku velkost babatka to je? nemusi ich obliect hned teraz, radsej by som zobrala vacsie ako keby som mala kupovat teraz na presne.