Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mary939
6. júl 2013

@aaalena ale pozeram, ze kde som ich ja objednavala, tak uz maju len tie 40x40 ☹

mucholapka
6. júl 2013

@sladkasue moja mala ma 5 tyzdnov a asi tyzden som skladala novosklad + pulky thirsties (mam xs a tiez aj thirsties duowrap velkost 1 a tieto mozem urcite odporucit, sedia aj velkostou a su super, nepremokaju aj kakanicka nevylezie von a to dcerka bola krpcek...tie jednovelkostne su jej obrovske este stale a to uz 1,5 kg pribrala), no a po tyzdni som skusila stvorec poskladat iba na tretinky, lebo aj ten novosklad jej bol dost velky a pretrcal, tak som ho tam musela vseliako pchat dnu a teraz uz pouzivam iba to - tretinky + pul a je to super. A ja este pouzivam aj separacne vlozky, takze kako hned splachnem a plienka je v podstate cista.

crysmile
6. júl 2013

baby poradte mi nejaku fajn kapsovku.. my ficime na stvorcoch, toto by som chcela ako darcek..

tynamartina
7. júl 2013

@aaalena Ja mám Mam Happy sgaure, v baráriku sú 3 meiace používané ak by si chcela kuk 😉

mimac
7. júl 2013

baby viete ktore vrchne nohavicky su ako bum genius flipky?myslim rozmermi a velkostou alebo aj kapsove dake.dajte mi prosim vediet, mojej malej sedia iba bum genius,ale chcela by som aj ine vyskusat ak by boli lacnejsie ,BG su dost drahe-kapsove.diky.

mimac
7. júl 2013

@tynamartina ale happy sq. su velmi hrube a robia velku ritulku inak su ako bambusove stvorce kvalitou ja ich mam..

aaalena
7. júl 2013

@mimac da sa zo stvorcov happy sq. zlozit novosklad? Lebo mam 2mesacneho syna a asi najlepsie ho bude balit do novoskladu, ci?

pamaja
7. júl 2013

Ahojte maminy, ak ma nahodou niektora zaujem o AIO Pop n gro a sweet monkey kapsovky, dajte vediet. V SUPER STAVE ZA VELMI DOBRU CENU. Mam ich od narodenia synceka v skrini, par x pouzite, ale vyuzivame len vkladacky BG a LL. Nemam ich este v inzerate. LL cca 10 eur a POP n GRO cca 12 eur. Az mi je luto, ked to tu pisem. Ved to poznate 😉

susul
8. júl 2013

@aaalena do mam stvorcov v pohode zabalis na novosklad, aj vacsie dieta, pri malom babatku odporucam zahnut tie cipy viac, aby sedeli okolo noziciek, lebo je to vacsi rozmer.

mimac
8. júl 2013

@aaalena happy sq.su dost hrube babatku by som ich dala same, mojej malej robili velku ritku a mala som pocit ked som ju videla,ze sa nemoze hybat a male dieta potrebuje mat volnejsie koli prdikom a bolestiam bruska, ja by som proste dala iba 1 happy sq. poskladanu na novosklad to uplne staci, ak tak...dala by som si tam flisovu vkladacku pre pocit sucha a je tenucka..

aaalena
8. júl 2013

Oplati sa kupit aj Bambusové plienky KIKKO BMB 70x70 a skladat s nich novosklad, ci stacia aj Bavlněné detské plienky KIKKO LUX ECO 70x70? A do plienok s rozmermi 70x70 sa daju balit ake velke babatka? Ci sa oplati rovno kupit 80x80 aby bolo aj pre vacsie dieta?

behulka
8. júl 2013

@aaalena štvorcové plienky sa dajú skladať aj takto, možno bude rozmer 80x80 spočiatku veľký, ale ten predný pás sa dá keď, tak prehnúť.
@mimac ak by si chcela, môźem Ti mailom poslať strih na BG. Stačí, aby si mala základné skúsenosti so šitím, možno i babička by pomohla. Cenovo to vyjde pod 6 eur, pokiaľ by si šila aj vkladačky, o nejaké euro viac. Akurát musíš investovať svoj čas. Táto slonová je šitá podľa BG.

tynamartina
8. júl 2013

@aaalena kikko bambusové mám používané cca 3 mesiace a novosklad z nich ani náhodou neposkladám, periem ich na 40tke a aj tak sa hrozne zrazili 😒

matadamka
8. júl 2013

Prosím o radu ku vlniakom, už 3x som lanolínovala vlniaky s lanolínom z lekárne a stále prevlhnú ako keby ani neboli nalanolinované. Namočené boli od obeda do ďalšieho rána a nepomohlo. Neviem kde robím chybu poraďte mi, alebo aké dávkovanie lanolínu dávate. 😒

mimac
8. júl 2013

@behulka diky,ale sit urcite nebudem, zda sa mi tazsie sit PUL povrch ako daky flisovy ci bambusovy a babicku nemam a nase starke maju ine kvality...a to si ty sila tu slonikovu?a ma PUL povrch?vkladaciek mam hodne a usila by si mi taku slonikovu za povedzme 8euro?dakujem

mimac
8. júl 2013

@aaalena podla mna proste babatku - malemu do 5mesiacov- staci kikko plienka aj 70x70cm lebo cika malo a viac krat a o kakani ani nehovorim..na kaku by som si tam dala flisovu vkladacku LL je tenucka a jemnucka.

mimac
8. júl 2013

@tynamartina ja mam bambusove take z DM drogerky stali sice 10euro 3kusy ale periem vsetko na 95tke a su stale super,trosku sa mi zbehli,no mne to staci pre malu uz ma 11mesiacov a neskladam novosklad,ale davam narovno a moze cikat acikat plienku menim kazde 3 hodiny..pre uplne malinke babo stacia latkove plienky a 1ks+daka tenka vkladacka na zachytenie kakusky

tynamartina
8. júl 2013

@mimac No ja mám tiež kikko bambusové u DM a malá má necelé 4 mesiace a novosklad s nej neurobím ani keby som sa rozkrájala a to periem na 40tke. Na rovno hej ale keď chce niekto skladať novosklad tak sa mu neoplatia kupovať. Ako savosťou sú fajn ja som sklamaná rozmerom po pár praniach

renatuska
8. júl 2013

Ahojte, ja som sa tiež rozhodla, že budem používať látkové plienky, dieťatko čakáme až v januári, no už teraz pokukujem po plienkovej výbavičke.
Ale som neskutočne zmätená, je tu toho neskutočne veľa.
Ja by som od začiatku chcela používať tie kapsovky alebo AIO. Je to teda vhodné používať od úplného narodenia? A Aký je rozdiel medzi kapsovkami a AIO? A aké sú najlepšie tie vkladacie plienky, teda z akého materiálu?
A ešte a zaujíma, že koľko budem potrebovať tých vkladacích plienok a kapsoviek pri prvom dieťatku? Vôbec nemám predstavu, že koľko asi tak na jeden deň spotrebujem.
Prípadne nejaké iné rady čo sa týka látkového prebaľovania pre prvorodičku 🙂
Ďakujem

mimac
8. júl 2013

@renatuska AIO je skratka ALL IN ONE- vsetko v jednom, myslim,ze su to take co maju aj priestor na kapsu aj vkladacky, podla mna su neskutocne drahe niektore a zbytocne, vobec som ich nekupovala pre novorodeniatko.Kapsovky su take co maju kapsu do ktorej mozes dat vkladacku ci plienku, flisovu alebo latkovu alebo bambusovu...pre novorodeniatko zbytocne, podla mojho nazoru lebo stale kaka to by si ich prala kazdy druhy den a ktovie ako by ti vydrzali musela by si si kupit kvalitne a tie su drahe.Vkladacie plienky su najlepsie podla mna Little lamb bambusove, mam aj flisove na zadrzanie kakanicky, vyborne tiez. Ak by som ti poradila, tak asi takto:na zaciatok si kupit 30-40 obycajnych latkovych plienok-/bude januar rychlo schnu-kapsove v zime dlhsie schnu/, dalej 3 kusy vrchnych nohaviciek s PUL vrstvou, dalej 10 flisovych separaciek little lamb na kakanicku aby si nemala zaspinene az tak moc latkove plienky, ja som prala kazde 3dni.Uplne na zaciatok to staci. Novorodeniatko kaka po kojeni vzdy, to znamena treba ho vzdy prebalit takze latkova plienka poskladana na novosklad uplne staci ak tak + flisova separacka, na vrch samozrejme tie vrchne nohavicky...novorodeniatko cika viac krat ale malo 1 latkova plienocka postaci na hodinu a pol. Zo zaciatku by som ti odporucila BUM GENIUS FLIP-sedia detickam skor ako napr. blueberry su obrovske, zavisi ake velke BABO budes mat ale Flip postacia. Ked sa naucis tak postupom casu si dokupis veci a budes uz aj vediet aku velkost dietatku, nekupuj zbytocne vela nazaciatok.

mimac
8. júl 2013

@tynamartina no u mna je ten rozdiel ze ja som pre malicku pouzivala na zaciatok iba latkove stvorce,ostatne mi prislo zbytocne kupovat a... a az po 6mesiaci bambusove ale uz ma 11mesiacov tie z DM pouzivam 6 mesiacov a su super, tak uz neskladaj novosklad, ci stale riedko kaka?pouzivaj iba latkove.ked budes prechadzat na pevnu stravu po ukoncenom 5 mesiaci tak budes vidiet ze ma hovienka pevnejsie potom zacni pouzivat bambusove...

mimac
8. júl 2013

@matadamka a naco ich potrebujes-tie vlniaky?ja som to vobec nekupovala, neprislo mi to az take podstatne...

susul
8. júl 2013

@matadamka ja som davla lyzicku lanolinu a tyzicku samponu, alebo tekuteho mydla, ak das decky sampon bez obsahu mydla, tak sa ti lanolin nerozpusti, na to som prisla tiez postupne, nakolko som davala od jhonsonu sampon - uz ani slzu 😀. Vlniaky treba vyvratit vnutornou stranou. potom som len vyzmykala v uteraku a nechala na susiaku vo vodorovnej polohe uschnut.

zfidorka
8. júl 2013

@crysmile dobra kapsovka je napr. bambi roxy, len k original vkladacke je potrebna este dalsia (napr. maly stvorec baby lucy)...

handricky
8. júl 2013

@renatuska all ine one alebo kapsovky su fajn, ale urcite nie celu vybavu skladat len z nich.
AIO aj kapsovky peries po pocikani vzdy cele, na den potrebujes cca 8-12 ks, co je uz dost velka investicia.
su fajn, ze mas plienku vsetko v jednom, ale casom ti ani toto savostou nemusi stacit a budes musiet dovypchat. navyse vacsina kapsoviek a aio maju dotykovu vsrtvu stay dry- co je zadocek v suchu, ale zaroven aj umelina a nie vsetky deti umelinu v pohode znasaju..
viac o kapsovkach, AIO a stay dry najdes tu:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

Na zaciatok vacsina mamiciek zacina novoskladom a na to dava vrchne nohavicky PUL-ky
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
je to lacne, prakticke, rychle to schne.

O vkladackach najdes tu
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

Resp . pozri aj ostatne clanky o plienkach u mna v profile , pomoze ti to sa vysomarit

ivanka.7
8. júl 2013

@mimac no len ty ratas s tym, ze dieta v tych 5 mesiacoch bude hned dobre jest 😀 ja som zacala prikrmovat od pol roka a rozjedla sa mi mala tak pred mesiacom-dvomi. Novosklad som musela skladat tak do 10-11 mesiacov a to by som s bambuskami od Kikko nedala ani nahodou... ani na svoju spagetku 8-9 kilovu 😀 No a ako novorodena kakala tak 4-6x denne a ak som nahodou nedala novosklad, tak to slo pekne na pulky (niekedy aj cez novosklad), potom uz kakala tak 2-4x, teraz tak 1-3x podla toho aky ma den 😀 cize hm 😀 kazde dieta je ine, neda sa radit vseobecne

ivanka.7
8. júl 2013

@mimac aa vlniaky su najsamsuper vrchne nohavicky, lebo su najpriedusnejsie 🙂 vidim to na pokozke malej, ze je v tom rozdiel, na noc davam len tie, do konca aj na dovolenku do Norska som brala na noc nohavickove plienky a vlniaky. Mala tam prve dni mala hnacku, cez den musela byt v jednorazovkach (nemali sme miesto v kufroch a strasne zle tam schnu veci, takze som mala len asi 5 stvorcov a 4 nohavickove plienky) a fest to bolo vidiet, aj ked som ju pokakanu nenechala ani minutu. V noci vo vlniakoch sa jej to vzdy pekne upokojilo.

kkl82
8. júl 2013

zeny, ake mate skusenosti s treningovymi nohavickami? a akymi okrem tych bambino mio? moj drobec sa vacsinou krasne pyta kakat aj cikat, no ked ma dole plienku, tak pri curkani mu to ani nenapadne. prosto, cika kade tade. preto ho nemozem nechavat naholo a na plienkach mi sam odlepuje suche zipsy, pokial plienka nie je zafixovana este bodynkom... potrebujem nejake riesenie na leto, tak radte 😉

ivanka.7
8. júl 2013

@kkl82 neporadim ti, mam len bambino mio, Elianku nechavam aj len v obyc. nohavickach, dnes mi tak krasne asi 3 hodiny vydrzala. ze sa pytala a potom neskor pri dojceni ma celu ocikala a nechapavo na mna cumela, co som akoze od nej este chcela 😀 ale s tymi suchacmi ti uplne rozumiem, som z nej na nervy a davam jej na doma suknu alebo kratase (alebo patentkove pulky). Len potom je s tym ostara, lebo aj ked sa vypyta, tak kym stiahnem vsetko dolu, tak je dakedy aj neskoro 😀

kkl82
8. júl 2013

@ivanka.7 no my uz kvoli zjednoduseniu pouzivame na den len V2 a na noc bamboozle stretch (ani nedovypchavam, lebo mi vacsinou vydrzi necurkat az do rana). boli sme teraz 4 dni na chate a cestou domov sme boli este cely piaty den u svokrovcov. na to vsetko mi presne stacila moja vybava aio a nocnych plienociek, nic som nemusela na chate prat a nepouzila som ani jednu jednorazovku. konecne sa mi vyjasnuje nad dovolenkou, lebo do jednorazoviek ho fakt balit nechcem. najma v tych horucavach, co este len pridu... len zhanam nejake treningovky. tie bambino mio su celkom fajn, no pridu mi moc drahe na to, co dokazu. zo zufalstva som objednala teraz z amazonu 4xV3, lebo tie aspon rychlo schnu a snad ani pri mori nebudu problem. len neviem, ako bude bubo zvladat tu umelinku, lebo minuly rok sme cele leto mohli pouzivat len bambus a bavlnu...