Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
4. apr 2012

@ramzesa ja tiez periem v mydlovych vlockach, mozno je to len moj subjektivny pocit, ale zda sa mi ze pradlo je omnoho makksie ako ked som prala len v slize z obycajneho pracieho mydla. A ja som ani nepostrehla, zeby pradlo nejako mydlovo vonalo, ale kazdy mame inak citlivy nos 😉

indys
4. apr 2012

@vojann ja som vlocky este nikdy neopuzivala su menej aromatike ako mydlo na pranie?

janula18
4. apr 2012

@susul a to perieš priamo len vo vločkách, alebo z tých vločiek robíš ten sliz?

ramzesa
4. apr 2012

@sima.p
@vojann videla som to u nas v obchode, tak skusim 😉.

euffra
4. apr 2012

@ramzesa ja s tym nemam problem, vsetky biele bodiky co som nakupila v tescu periem na 60tke s plienkami, nikdy sa nezbehli. ostatne periem na 40tke, to nemam odskusane, ale ak mas biele bodiky z tesca, kludne mozes, nezbehli sa mi 🙂

sima.p
4. apr 2012

@janula18 ja som už skúšala aj priamo vo vločkách a mala som z nich aj sliz urobený...

vojann
4. apr 2012

@indys to neviem 🙂 ja som skúšala len vločky, ale nie sú parfumované.

ramzesa
4. apr 2012

Urcite mi budete vediet poradit, z akej latky sa daju nastrihat utierky na zadocek. A ako to cele spravit, aby sme sa vedeli pekne poutierat aj bez sprchy 🙂.

indys
4. apr 2012

@vojann tak ked miniem tento sliz tak ich skusim kupit. to je bezne dostat v drogerii ako mydlo ze?

ramzesa
4. apr 2012

@indys u nas to maju aj v potravinach vo Fre..i . Taka modra skatulka- dizajn ako mydlo bupi 🙂.

crysmile
4. apr 2012

@ramzesa ja mam nastrihanu jednu riedku plienku stvorcovu na stvorceky, dam to rano pod vodu, vyzmykam, to si dam na vrchnak umelej dozy a mam pripravene na pouzitie.. a ked niekam idem, mam na to pul vrecko take mini.. mozes pouzit aj rozprasovac a do toho dat vodu a striekat priamo na zadocek a zotierat latkovou utierkou.. alebo pouzivat eone medvidka na zadocek, k tomu je taky rozprasovac..

ramzesa
4. apr 2012

@crysmile a nema potom drobec cerveny zadocek z plienky? Lebo ja som mojej doteraz utierala mokrou latkovou plienkou a nejak ma cerveny zadocek 😒 . Toho medvedika pozriem 🙂 , dakujem.

peluskovo
4. apr 2012

@ramzesa
cerveny zadocek mozu mat deticky po kakani, ked im stolica moze podrazdit pokozku

indys
4. apr 2012

takze moja uprava po zohladneni pripomienok viacerych zien vyzera asi takto. Ak si najdtete cas mi na to mrknut
@labutka
STVORCE:
MaM Happy square, 80x80cm 10 ks
Kiko babus 70x70 - 6 ks
Kiko lux eko 70x70 10ks (na bezne pouzivanie)
Kikko viacvrstvové plienky 6 ks
zavazovacie plienky Disana 1ks (na skusku na novosklad)

NOHAVICKOVE:
Tots Bamboozle Stretch Onesize -1ks (alebo 2ks ak by som nebrala flexitot)
FlexiTot Onesize - 1 ks
Babyidea Bamboo Extra 1ks ( suchy zips) velkost č.1-1ks
Anavy - bambusová plienka( jednovekostna)
Little Lamb bamboo velkos č.1 -1ks
este rozmyslam nad Bambi roxi- nohavickova bambusova (co mysliste?)

KAPSOVKY na von:
Wonderoo V2 -1ks
BumGenius Onesize v 4.0 (neviem ci patentky alebo suchy zips)-1ks
Itti Bitti a teraz neviem ci Tutto alebo d´lish 1 ks (to su jednovelkostne? a nie kapsovky ale su to AiO?)
BumGenius Flip Stay-dry 1 ks (a k tomu este na skusku dalsiu vlkadacku)

VRCHNE:
Thirsties Duowrap PUL velkost č.1- 1 ks
Little Lamb PUL nohavičky velkost č.1 1ks
Anavy - flisové nohavičky 1 ks alebo Tots Bots Fleece Wrap (flisove) velkost c.1 - 1 ks

zfidorka
4. apr 2012

@indys ja by som na male babo itti bitti (ani d'lish, ani tutto) nebrala...
miesto little lamb by som zobrala napr. blueberry vrchne, su jednovelkostne...
nohavickova little lamb bola mojej malej dobra 3 mesiace (ja by som zobrala nejaku inu, mozno na skusku aj tu bambi roxi, aj ked som ju nazivo nevidela)...
a zobrala by som este nejake bambusove a/alebo stay dry vkladacky do stvorcov, napr. little lamb (maju aj bambus, aj stay dry)...

zojec
4. apr 2012

@indys nohavickove by som osobne zobrala len anavy a bamboozle stretch 🙂 popripade tie bambi roxi (su podobne ako anavy.. 🙂 velkost c. 1 bude dobra tak do max. 5 kg, a to aj tak budes babatko v noci prebalovat este pomerne casto, radsej ako pise zfidorka, dokup bmb male vkladacky , kt. budes davat do stvorcov na noc na zvysenie savosti 😉
Itti bitti , urcite na tak male babo nie.. pretekaju okolo gumiciek, su velmi uzucke.. radsej az neskor vo velkosti M, tie vydrzia az do odplienkovania 🙂 tutto su jednovelkostne, ale maju nemoznu vkladacku :(
radsej si zober 2x flipky so 6timi stay dry vkladackami 😉 organic vkladacka je pre novorodenca obrovska .. na skusenie budes mat este casu dost 🙂

peluskovo
4. apr 2012

@indys
kikko lux eco kludne mozes davat normalne , su vynikajuce, pod hlavikcu az skoda,
nohavickove tots bamboozle, flexitots, bambi roxy , anavy pouzivam najcastejsie, babyidea nepoznam a little lamb pockaj na vacsiu velkost, prve tyzdne mozno budes rpebalovat v noci este casto, ze nebudes pouzivat nohavickove, ja som zacala az po mesiaci
kapsovky by som este odporucila easyfit od tots bots, tie sadli malemu ondrejkovi uz od narodenia, dobre su aj freetime od bum genius
ako odporucaju dievcata , vezmi radsej sadu flip + vkladacky stay dry, napriklad tie stay dry som davala babkam ked strazili viku, lepsie sali ako klasicke stvorcove plienky.
z flisovych vrchnych su velmi dobre aj flisove haipa daipa, pri flisovych ti stacia aj tak mensie velkosti, kedze babo ked bude sediet, tak by ti tlakom flisove neskor pretekali
thirsties su dobre na novosklad , blueberry mozu byt na zaciatok velke no su jednovelkostne vyuzijes neskor s hrubsimi vkladackami

na zaciatok by som brala stvorce, vrchne na stvorce, nejake 4-5 kapsovych a asi tak 2-3 nohavickove a na ne flisaciky , ostatne dokupis podla potreby casom. / napriklad ja som zatial pri dvoch detoch nepouzila ani jednu viacvrstvovu vkladacku alebo nejake navyse bambusove vkladacky. /

weronnka18
4. apr 2012

ahojte, prosím vás, v ktorom meste /okrem Bratislavy/ je kamenná predajňa s látkovými plienkami? ďakujem

zfidorka
4. apr 2012

@weronnka18 v brne a prahe 😉 teraz vazne, na slovensku viem len o obchodoch v ba...

naturalnarodinka
4. apr 2012

@indys Ja by som namiesto Itti Bitti zobrala urcite B´bies Lou Bambou. Tieto plienky su na slovensku absolutnou novinkou, preto ti o nich baby nepisu, ale podla mna su fakt neskutocne. Su to v podstate super jemnucke bambusove plienky (mne velmi pripominaju Anavy nohavickove), ale vonkajsia vrstva je z nepremokavého minky materiálu, takze na ne nepotrebujes ziadne dalsie nohavicky.
Nechcem teraz robit reklamu sebe, skor tym plienkam, lebo su to fakt neskutocne plienky.

naturalnarodinka
4. apr 2012

@weronnka18 my sme v Trnave. Sice nemame kamennu predajnu, ale ak chces plienocky omakat, da sa to aj v našom sklade 🙂

zfidorka
4. apr 2012

@naturalnarodinka preco sa lou bambou mozu prat len na 30 stupnov?

naturalnarodinka
4. apr 2012

@zfidorka to je odporucanie francuzskeho vyrobcu. Vraj je pranie pri takej nizkej teplote ekologicke a kedze je bambus prirodzene antibakterialny, 30 vraj staci. Konzultovala som to so svojim dodavatelom a ten na zaklade vlastnej skusenosti odporuca maximalne 40°C.

susul
4. apr 2012

@indys
@janula18 robim z toho sliz, ale na tych vlockach je aj postup na pranie, sa len rozpustia vo vode a prida sa tusim lyzica sody na pranie. Pre moj nos je tento sliz bez vone ci zapachu, ale mozno sa tu najde i ina mamina, co bude tvrdit, ze to citit mydlom, kazdy mame inak citlivy nos. 😉

vavrenka
4. apr 2012

@naturalnarodinka pozerala som tie plienocky, aky je medzi nimi rozdiel? myslim tie AIO? a ako sadnu? nerobia velky zadocek?

peluskovo
4. apr 2012

@zfidorka
ja som sa o prani na 30 zase bavila s LL , /nova OFSA ma na stitku len 30/ , takze vzhladom k efektivite pracok a pracich prostriedkov v dnesnej dobe, je to postacujuce, jedine ak ma dietatko zaludocne tazkosti tak je potrebne 60. 30 je odporucane preto, lebo plienka je na cele plienkove obdobie a vyssimi teplotami sa PUL moze aj rychlejsie opotrebovat. cize da sa na 60, no treba ratat s rychlejsim opotrebovanim / vyrobca rata, ze jedna plienka by mala vydrzat cele plienkove obdobie, udava 3 roky. /
ja ju periem s ostatnymi na 60 tak uvidime, ci prezije ondrejkove plienkove obdobie 😀

vavrenka
4. apr 2012

@naturalnarodinka a tie b´bies som ns stranke ani nenasla? 😕

vojann
4. apr 2012

@indys ja mám aj bambi roxy aj anavy. jednovelkostná Bambi roxy je väčšia, ako anavy. Tá má približne takú veľkosť ako bambi roxy XS-S, takže pravdepodobne nevydrží do konca látkového obdobia. Kvalitovo som z obomi velmi spokojná.

naturalnarodinka
4. apr 2012

@vavrenka Lou Bambou a Max Bambou su uplne tenucke plienocky strihovo velmi podobne Itti Bitti s tym rozdielom, ze jadro, nie je pripinacie, ale je sucastou plienky (predstav si anavy nohavickovu zvnutra). Na 1 patentku na chrbatiku sa ku nim pripina dalsia jemnucka bambusova vlozka pre zvysenie savosti.
Rozdiel medzi Lou a Max je v tom, ze Lou je od 3,5kg do 15kg. Max je od 3,5 do 17kg !
Max ma navyse dvojite gumicky po bokoch, cim zabranuje vyteceniu tekutiny.
Plienocky najdes na mojej webovej stranke - mam tam len B´bies (to je znacka) pod nu patria vsetky mnou spominane 🙂

vavrenka
4. apr 2012

@naturalnarodinka aha 😉 a ta kapsovka? je tiez na sposob itti b.? aj by som nejaku vyksusala, len nemam rada minky, prave kvoli tomu, ze trosku zvacsuju objem plienocky.. ktoru by si mi odporucala? tu kapsovku alebo tu lou? este som tam nasla nejaku T2?