Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

seginiatko
15. jún 2012

@zfidorka ano take mam , ale mi pridu dost velke 70x70 mam najmensi rozmer a potom aj vacsie. ale tak prave uvazujem, ze to sa medzi nozkami aj tak pokrci. prave pozeram na stranku a vies mi poradit aky je rozdiel medzi kapsovymi a nohavickovymi vrchnymi gatkami ?

ramzesa
15. jún 2012

@ianitka ja som malej tiez kupila uz velkost 2 bambi roxy, ale na suchy zips...cize ju pekne zapnem a este ked na to idu vrchne nohavicky, tak sa nestalo, zeby pretiekla 🙂. Mam aj v albume sfotene. To mala 2 mesiace 😉 a ani nie 5 kil 😉 .
My mame teraz problem,ze nie a nie zahojit zadocek 😒 . Ani nie zadocek samotny, ale tie casti koze, ktore sa dotykaju plienocky ma take cervene fliacky. Najprv som si myslela,ze je to z jedla, ze som ja cosi nevhodne zjedla. Ale na tvaricke to uz zmizlo a na zadocku ostalo. To vyzera ako keby ked vrti nozkami a ma mokru plienocku, tak si odrala kozu 😒 . Neviem, ci to nezacalo prave tym, ze sme davali bambusove nohavickove na noc a tym padom aj sme niekedy neprebalili v noci. Ani jedno prebalenie v noci nepomohlo. Tuto noc som jej davala len kapsovky, tak uvidim, ci sa to zlepsi 😒 . Aj vetrame, ale teraz je trosku chladnejsie, takze aspon na spinkanie ju musim zabalit. 😒

zfidorka
15. jún 2012

@vvrka tak sa odhodlaj a nalanolinuj, nech ich mozes co najskor davat 😉 mozes davat baby idea aj na den, moja ich nosila od 8 kg a neboli jej velmi velke 🙂

nenocka
15. jún 2012

@ramzesa skús ten jarishov roztok a framykoin alebo dermazulen - obyčajným štvorcom by to na savosti uškodiť nemalo, keďže zvládli aj pytiol 😀

zfidorka
15. jún 2012

@seginiatko 70x70 je standardny rozmer, budes ich skladat narovno, cize velky stvorec napoly na obldlznik, ten potom po dlzke na 1/3, vznikne ti taky dlhy uzky pas a ten na polovicu... vyskusaj, nie je to az take siroke medzi nozkami...
vrchne nohavicky su len ten vrchny nepremokavy obal, potrebujes do nich dat nieco, co nasaje moc, napr. stvorec...
kapsove plienky maju zositu vrchnu nepremokavu vrstvu a vnutornu vrstvu, ktora tiez vela nenasaje, casto (ale nemusi byt vzdy) je to stay dry material, cize material ktory robi pocit sucha (ako jednorazovka).. tieto 2 zosite vrstvy vytvoria tzv. kapsu, do ktorej davas vkladacky, ktore nasaju moc, vacsinou sa kapsove plienky predavaju uz aj s vkladackami.. takze mas kompletnu plienku, je s nou jednoducha manipulacia (ako s jednorazovkou)... samotna kapsa uschne velmi rychlo a ked mas vkladacky este mokre, vies tam dat hocijake ine vkladacky, alebo napr. aj stvorec... po pocikani sa perie cela plienka...

ramzesa
15. jún 2012

@nenocka zatial vetram a davam sudokrem... a kapsovky so stay dry... uvidim, co bude... ked nepomoze, tak v pondelok idem tak ci tak za Dr. a este skusim Imazol. Ktohovie ci je to z mokra alebo ozaj ekzem. 😒 Nema to v zahyboch. Este ci jej nevadi prasok, ked je mokra plienka, ci sa neuvolnuje na kozu. Ale davam malinko Lovelu a uz posledne prania davam viac vody a plakanie navyse 😒 .

vojann
15. jún 2012

@nenocka ja davam do pop- in hocico. Mam 3 vkladacky a pouzivam, ked niekam ideme, tie vkladacky su fakt male a nezaberaju vela miesta v taske, ale uz som v nich mala aj stvorce a v pohode to ustali.

vojann
15. jún 2012

@ramzesa mojej zaberal konopny balzam- je dokonca bio - saloos. Zabral aj ked imazol sklamal. Mala mala velke problemy zo zapareninkami, pomohli este separacky popli viskozove- udrzali pekne zadocek v suchu a pri najmensom zacervenani sme pouzili ten zazracny balzam - aspon pre dcerku.

nenocka
15. jún 2012

@vojann vďaka 😉 a ten konopný balzam vedia objednať aj v bežnej lekárni, či treba objednať z netu?

ramzesa
15. jún 2012

@vojann ja mam little lamb separacky aj pratelne aj tie jednorazove... ale nepamatam sa uz ktore, ci cel. ci visk. 😒 . Ale ono to fakt vyzera tak, ze tym ze ma mokru plienocku (aj ked sa snazim ju hned prebalit) a kope nozkami, tak sa o tu mokru drsnu plienku derie 😒 . Doteraz to mala uplne v pohode a to sme prvy mesiac pouzivali LEN stvorce na novosklad, bez separaciek a pod. Alebo je to naozaj ekzem a tym, ze je v mokrom, tak nie a nie sa zahojit 😒 . Starsej dcerke pomohol Imazol, tiez sa jej take cosi spravilo a to mala jednorazovky. Ten konopny balzam sa da aj preventivne pouzivat?

lyongirl
15. jún 2012

@ianitka ak chceš savú nohavičkovú bambusovú plienku, tak Lollipop je určite fajn, len ja som chcela savú a rýchloschnúcu, čo Softee u mňa spĺňa, jasné, že nenasaje to, čo bambusová, ale to mi nevadí, vydrží nám aj tak pekne dlho, ako AIO plienka, tak počítam, že tieto bmb by boli vhodné na noc a to som si včera doobjednala 2ks Bambi roxy, blbá, takže budem mať 5ks Bambi roxy a 4ks bmb Lollipop, čo by mi teoreticky savosťou nevadilo, ale schnutím áno ☹

tortelinka
15. jún 2012

ako vas tu citam, stale nieco dokupujete, objednavate..kolko toho mate doma? uz zacinam uvazovat ci som ok, ked nic nekupujem 😕

vojann
15. jún 2012

@ramzesa
@nenocka Ten balzam sa moze pouzivat aj preventivne, kedze je to cista priroda. Ja som ho kupovala v obchode s bioproduktami na Nove Bani, myslim, ze zohnat ho nie je problem. Prikladam link: http://www.saloos.sk/bio-karite/bio-karite-kono...
tie popli prevedu vlhkost do plienky a ostavaju suche. S inymi separackami nemam skusenosti, ci ostanu suche,alebo nie.

zfidorka
15. jún 2012

@tortelinka ono to stale laka vyskusat nejake nove plienky 😉
ale ked mas doma zostavu, ktora ti vyhovuje, tak nemusis nic dokupovat a aspon usetris 😎

blovitc120
15. jún 2012

@lyongirl tie Lollipop bmb mas velkost 2? Ak chces, ja si ich odkupim aspon 2 a kup si softee

jajuuus
15. jún 2012

ahojte kočky 😉
idem vás veľmi pekne poprosiť o radu... som prvorodička a chcela by som používať látkové plienočky. ale ja sa v tom absolútne nevyznám, neviem koľko kusov, akú veľkosť, aké a čo vlastne všetko mi treba kúpiť... 😅
ak by ste boli ochotné a poradili mi, dali nejaké linky, kde by som si mohla tieto veci objednať, budem vám veľmi vďačná. ak nechcem veľa, tak nejake kvalitné a nie drahé 😅 ale to som asi moc náročná, že? 😀

madzik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ianitka
15. jún 2012

@tortelinka ked ja ich fakt mam malo... ja som sa na latkovanie odhodlala naplno len pred par tyzdnami a este len doplnam a zostavujem vybavu 😀

vojann
15. jún 2012

@jajuuus ahoj
na zaciatok odporucam kupit obycajne stvorcove- aspon20 ks kvalitne su kikko lux eco, mam. Hlavne nekupuj vela plienociek kym sa babatko nenarodi. Mas cas, kazdemu dietatku sedi nieco ine otestujes a uvidis. K tym stvorcom potrebujes este nepremokave nohavicky byvaju bud PUL, flisove a vlnene. Dobre a lacne nocne plienky su Bambi Roxy - mali by vydrzat celu noc. nocnych potrebujes3 -5 ks. Zalezi ako casto chces prat. Pravdaze su aj ine znacky. To vsetko a este ovela viac najdes na tej stranke, co som ti dala link 😉 Odporucam nekupovat celu vybavicku z tych istych plienok, radsej po jednej, vyhnes sa porblemu, ak by konkretne nesadli.

peluskovo
15. jún 2012

@ianitka mozem sa opytat kolko mas plienociek a ake?
@tortelinka ja som pri vike mala cca 40 stvorcov + - starych socik, mali sme 9 stay dry a 3 organic od bum genius, k tomu 4 flipky,1x LL vrchne a 2x vlniaciky + 1x LL kapsovka, 3x BG 3.0 kapsovka, cca 4 wonderoo , 1x grovia a 1x swadleebess kapsovku + a 1x LL bambus, 2x bamboozle , 1x baby beehinds bambo, a fungovali sme rok. 🙂 mania nastala ked sa narodil ondrik a stal sa testovacim plienkarom 🙂

nenocka
15. jún 2012

@jajuuus príď pozrieť naše 😉

peluskovo
15. jún 2012

@vvrka ☹ tak vyzerali na ondrikovi, ked som s nimi uz koncila ☹ asi ma ako pise
@zfidorka otlaky, ze? pod tym ma vkladacku ci nohavickovu plienku?

susul
15. jún 2012

Pripajam svoj postreh z testovania plienky pop in: otestovala som pop in plienku s nocnou vkladackou na noc a v pohode potiahla bez problemov. Plienka je s nocnou vkladackou objemnejsia, cize na male babo to moc nie je, ale na nasho 8 mesacneho valibuka to bolo v pohode.

juliam
15. jún 2012

@susul ja som tiež rozmýšľala, že prikúpim tie nočné vkladačky. vydržala vám v pohode celú noc? lebo môj je riadny čurdoš. a neotláča vás? na akú veľkosť ju máš zmenšenú?

susul
15. jún 2012

@juliam ja som si tiez myslela, ze nas maly v noci vela cika, lebo jednorazovky mu vzdy pretecu (tie davam, ked sa mi zapari). A tato kombinacia v pohode potiahla, dokonca bola mokra len vpredu.Ked zratam vsetky tie vrstvy bambusu - tak nocna vkladacka to je 6 vrstiev, velka 3 vrstvy a ta mala vkladacka je zo 4 vrstiev - takze 13 vrstiev je uz slusna kopa textilu 😀, ja som bola skepitcka, vkladacku som pouzivala len ako plienku narovno, ale kedze mi dosli nohavickove, tak som si povedala, ze dozrel cas na testik 😉

kkl82
15. jún 2012

@ramzesa ja som ten konopny balzam videla normalne v lekarni v jednom nasom nakupnom centre - skus kuknut, ci nemate lekaren sunpharma niekde u vas...

timkoemkamatko
15. jún 2012

baby, kedze sa bavite aj o zapareninkach, pridam moju skusenost. Nam pomaha rakytnikovy balzam od saloosu- je to bio a vhodny pre deti. S konopnym by som bola trosku opatrnejsia, predsa je to konopa...aj kozna lekarka mi ho "schvalila"- ten rakytnikovy- dokonca najmensiemu pomohol aj pri ekzeme, ked som sa branila kortikoidnym mastiam. Ale mozno je to od pripadu- k pripadu a nie kazdemu bude stacit.

juliam
15. jún 2012

@susul tak super, že ťa okolnosti dohnali k testovaniu 😀 no ja musím dávať malému na noc bambusku a do toho 2 prefoldy, takže má 12 vrstiev a ráno je to ltt 😅

vojann
15. jún 2012

@timkoemkamatko to ako si myslela s tou konopou? 🙂 Konopa je lieciva rastlina a vyrobca udava, ze je vhodny pre deti 😉

lyongirl
15. jún 2012

baby, keď sa bavíte o tých nočných plienkach, zrovna dnes som sa zamýšľala nad tým, že mi je trošku ľúto tých našich bábeniec, že ich na noc balíme do toľkých vrstiev. Rozmýšľala som nad tým preto, že malému bolo dosť horko, nabalený bol síce len v Bambi roxy, ale vpredu patentky, čiže 3 vrstvy, mne by sa veru nepáčilo takto spať. JA viem, že deti sú prispôsobivé, ale pohodlné to asi zrovna moc nie je ☹, alebo ho ľutujem neoprávnene? No len sa tak zamýšľam 🙂