Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ebenka
1. júl 2012

@nenocka ☹ skoda

lyongirl
1. júl 2012

@ebenka aj ja mám pocit, že v tej plienke mu je horko, cez deň ani tak nie, ako keď ho balím na noc, ale čo už, čo mám robiť?.... No a štvornožkuje aj môj malý, takže na von mu dávam len body, alebo tričko + plienka a na nohy kolenačky, čo ti popísala
@ivanka.7 , stojí to 6€ a behá mi v tom po tráve, aj po betóne, sem, tam ide za ručičky a tento víkend sme boli na chate, tak hádam, že kolenačky aj vyperiem, lebo moje dieťa bolo ako cigán po tom, čo sa poválalo všade :-d, ale ináč sa nedalo...

tinika
1. júl 2012

kocky neotlačaju plienky vasich drobcov okolo nozicky? moj ma take znamienko v tych partiach a az do krvi ho otlačilo na tom znamienku :((

peluskovo
1. júl 2012

@ebenka
mio fresh najdes len v niektorych tesco, u nas v KE ho maju iba v jendom z troch, nemaju ho v heprmarkete, ani v hypermarkete v MI, cize asi len obchodne domy niecim takym zasobuju. Osobne davam par kvapiek tea tree , ono to aj pekne dezinfikuje.
flisaciky by som uz pre tak starsie dietatko nebrala, ony tlakom prepustaju a starsie dietatko sa uz mrvi, sadne si a to nebude flis stihat. z vlniacikov my mame osvedcene bundles of joy, mamicky si chvlaia aj baby idea shorties, a oosbne mam rada aj disany, tie su oproti dvom spominanym hrubsie, take svetrove / tie mal synator cele minule leto , ked z nic vyrastol, presli sme na bundles , pretoze spominane vlniaciky mal po starsej dcerke, tak nech ich vynosi, preto som neriesila nove / co sa tyka bundles, su tensie, a niektore mamicky spominali, ze im obcas prevlhli na pyzamko / nam sa to nestalo /. takze mozno na noc, ak by bol v tricku, tak by mohli byt aj disany , ony sa fakt zdaju hrube svvetrove, ale mam s nimi letnu skusenost pri novorodencovi a preto ich , a celkovo vlniaciky, povazujem za lepsie riesenie aj na leto. vlna ma aj termoregulacne vlastnosti, da sa to pekne vyskusat na normalnych svetroch, ale samozrejme, tych original vlnenych 😀

peluskovo
1. júl 2012

@tinika
Mati a neda sa dat plienocka volnejsie okolo stehienok?

tinika
2. júl 2012

@peluskovo potom zase prepiska :(

ivanka.7
2. júl 2012

A mne uz sa dosusaju druhykrat nalanolinovane loviky :D (test lyzickou vysiel uz na prvy raz, ale kedze sme vcera boli na zahrade u svokrovcov a mala tam bola cast dna hola, tak som vlniaky neriesila, cize som mala cas aj na druhu kuru). Takze dnes v noci ideme na to :D len neviem ako ich odskusam, ked mi mlada dama uz tretiu noc po sebe necikala :D

ivanka.7
2. júl 2012

@tinika a robia ti to vsetky plienky? Nevyrastol synator tak, ze mu prosto prestal sediet strih konkretnej plienky?

tinika
2. júl 2012

@ivanka.7 neviem ktore mu to urobili ale tie čo nosime si myslim su este dobre

zuzanamolnarova
2. júl 2012

@lyongirl kde sa dajú kúpiť tie kolenáčky 🙂

blovitc120
2. júl 2012

@ivanka.7 to ako robis, ze necika? Moj drak cura ako ropovod a este sa zvykne aj zo 2-3x pos...

zuzanamolnarova
2. júl 2012

@nenocka tie čo si dala druhý link máme, ale nie sú dobré, šíkajú sa hrozne - nie je natom protišmyková vrstva ☹

ivanka.7
2. júl 2012

@blovitc120 To ze necika, nerobim nijak, ja mam teoriu, ze ked spi, tak prosto necika :D (moze to byt aj tym teplom, vela vypoti, tak menej cika - ale nie je dehydrovana, kojim ju furt a rano, co bola hore, tak MaM stvorec mala total mokry za necele 2 hodiny). No a ked sa zobudi rano, tak ju nakojim, vtedy vela taha a podla mna nema cas cikat, lebo vobec nerobi pauzy v tahani, ako je hladna, ja ju polozim vedla seba, ci este nezaspi, ale ked sa mrvi, je mi jasne, ze chce prebalit. Idem ju prebalit, supnem nad umyvadlo, vycika sa, vykaka a je hotovo 🙂 Preto aj nekaka v noci do plienky, vykaka sa rano do umyvadla (alebo aj v noci, ale to na nej vidim, ze je nervna a nezaspala by asi, kym by som ju nevybalila).

Odborna rada od mojho manzela takto rano: "nedavat jest a pit" :D

blovitc120
2. júl 2012

@ivanka.7 ja tiez rano davam vykakat nad umyvadlo. Len on mi kaka v spanku tesne pred zobudenim v noci, tak je to tazsie, ked sa zobudim, ze suchoce, uz je nalozene

loralo
2. júl 2012

ahojte. poradite mi prosim?
chcem sa spytat, s ktorymi bambusovymi vkladackami a celulozovymi separackami ste boli najviac spokojne a ktore odporucate ak berieme do uvahy pomer kvalita/cena.
dakujem 🙂

wewe22
2. júl 2012

@blovitc120 u nas je to tak isto ked sa zobudi je uz nalozene najhorsie je ze ked ju prebalim uz je uplne prebrana a potom mi nechce prso uz sme sa asi dokojili ☹

lyongirl
2. júl 2012

@zuzanamolnarova ja som kúpila v detskom obchode, sú protišmykové, ale teda po dlažbe a plávačke v nich behá jedna radosť...

latkove_plienky
2. júl 2012

tak nove TB su krasne, ale su ine ako stare....nie je tam uz bambus.

algon
2. júl 2012

ahojte kocky, prosim vas, mohli by ste mi poradit ohladom plaviek? Ake plavky mate pre vase deticky HN alebo imse?A ake mate skusenosti, zachytia u vas pripadne necistoty, alebo davate este aj plienku na plavanie? Dakujem 🙂

blovitc120
2. júl 2012

Ja inak nerozumiem tomu, preco beru bambus z plienok miesto toho, aby ho tam davali 😒

ivanka.7
2. júl 2012

@blovitc120 tak to potom neviem ako :/ ja mam dojem, ze mala uz na to caka... alebo jej to prosto samo dlhsie trva, kym sa "spamata". Ale stalo sa mi uz aj ze som bola leniva vstat a nalozila do plienky po nejakych 10 minutach prehadzovania sa pri mne v posteli.

@latkove_plienky jj o tych TB mi to @peluskovo Katka vravela, tak rozmyslam, ci si este nejaku bambusovu z dopredaja nekupim :D ale mam uz dost plienok, tak neviem :D

latkove_plienky
2. júl 2012

@blovitc120 mozno kvoli tomu, ze chcu aby bola plienka rychloschnuca. V podstate bambusové plienky ostávajú tie nohavičkové. Možno si výrobcovia povedali, že na noc bambus, ale cez deň, keď môže človek viac prebaľovať tak nech to rýchlo schne.
Inak ten materiál je strašne príjemný flísik ako také jemné mäkučké plyšové hračky. 🙂

blovitc120
2. júl 2012

@latkove_plienky ved hej, ale v kapsach a AIO sa chodi von, tak je tiez ziaduce, nech vydrzia, navyse je to umelina a prirodne latky su lepsie

latkove_plienky
2. júl 2012

@blovitc120 mam rovnaky nazor

vojann
2. júl 2012

@algon my pouzivame charley banana a som s nimi spokojna - su bez zapinania a vnutri maju vsitu biobavlnenu vkladacku, teraz ked sa uz odnauca od plienky, pouzivame ich ako treningove nohavicky

lume
2. júl 2012

Ahojte, ako zvladaju vase deticky tieto tepla s latkovymi plienkami? U nas to vyzera tak, ze v nohavickovych bambusovych plienkach na noc sa mala teraz citi velmi neprijemne. Nie a nie zaspat a tak som ju po 2 hodinachneustaleho plakania prebalila do jednorazoviek a potom ako tak zaspala. Musim povedat, ze v tych latkovych plienkach bola za 2 hodiny mokra ako mys od potu. Asi budem v tychto teplach davat na noc jednorazovky. 😒

tunylyk
2. júl 2012

@lume ja som ziaden rozdiel nepostrehla,maly sa nestazuje,aj cestovanie sme zvladli ako obvykle 😉