Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
29. aug 2011

Dakujem za nazory. Vidim ze su rozne. Ale v niecom sa predsa len zhoduju. Zrejme budem musiet len vyskusat. Skoda ze ste nenapisali preco vam konkretny druh plienok nevyhovuje.

zuzanockamt
29. aug 2011

@kloranebb bum hugger je velmi objemny, casom neprijemne stvrdne, je velmi uzky a tym padom sa neda poriadne vypchat, ked dietatko menej cika, tak by to mozno nevadilo, ale ja som potrebovala poriadne dovypchavat, no aj tak nestacilo, vzdy pretiekol, prefold sa mi tam nevosiel

etuska
29. aug 2011

@kloranebb
@zuzanockamt
my zase opacne mame s BumHuggerom velmi dobre skusenosti.Tocim dookola 4ks velkost XL ako nocne plienky.Je pravda ze Prefold-om sa tazko vypchava,ale najnovsie sme vyskusali vypchat Bum genius Stay Dry vkladackou a super nam vydrzi celu noc 😉 takze ja vrelo odporucam

ginepra
30. aug 2011

maminy, máte skúsenosti s plienkami Giraffita? sú uni veľkosť, a sú plienka a pul v jednom. našla som na nete, že je to kanadsko-čínska firma, tak mám obavy, či sú zdravotne v poho... 😕

petah82
30. aug 2011

@katka888 @kloranebb
@sima.p no konecne vidim, ze aj niekto iny je sklamany z Anavy nohavickovej. nam teda vobec nesadla. asi sa nam zbehla alebo co, aj ked periem na 40..., ale tiez uz dlho ju mame na najvacsej velkosti a zapneme ju len tak tak, uz sme ju dlho nemali, je to posledna volba, mame 9.5 kila teraz a urcite nam neposluzi do konca plienkovania... aj nam stvrdla, no uplne som z nej sklamana a hned je durch mokra, nam by noc nepotiahla... ale mozno na mensie babatka a v maksej vode... som rada, ze mam len jednu.

zuzanockamt
30. aug 2011

@petah82 skus anavy na snappi sponku, nas krpec ma cca 11,3 kg a je mu super a myslim, ze mu urcite este nejaku dobu vydrzi

petah82
30. aug 2011

@kloranebb BBH je nasa najlepsia, tocime na noc 3 ks. skoda, ze sa neda uz zohnat. treba ju niekde vystriehnut. mam velkeho pocikanca a noc nam taha krasne, ani nestvrdla. top. o dva roky sa chystame stahovat do australie, tak by som ju potom mohla dovazat 😀

crysmile
30. aug 2011

@petah82 na peluskove maju bbh, ale len malu velkost..

petah82
30. aug 2011

@crysmile len to je AIO, ja mam nohavickovu bambusovu, nam zasoba staci, len @kloranebb hlada... ale dik 🙂

crysmile
30. aug 2011

@petah82 aha, jasne, som nevedela 😅

crysmile
30. aug 2011

@kloranebb a este k tvojej otazke - bum hugger isiel od nas.. pri dcerke som mala s patentkami a stvrdol a nesedel mi a vyzeral ako handra.. za tu cenu su lepsejsie plienky podla mna uz.... a little lamb nam dvojka bola uz v roku mala.. a to mala ako rocna 10kg.. my sme sa odplienkovali v bambuskach od babylucy.. teraz by som vyskusala ine bambusove - tots bots alebo anavy..

sima.p
30. aug 2011

@petah82 no aj ja som z nej mala pocit, že je rýchlo durch precikaná, total mokrá. Tots bots bamboozle vydrží podľa mňa oveľa viac. Ale Anavy sú inak veľmi pekné.

kloranebb
30. aug 2011

@petah82 super fandim ti 🙂

tunylyk
30. aug 2011

maminky poprosim o kratke zhrnutie,hlavne kolko toho potrebujem, prosim rozumne verzie 😉 nemusia byt krasne,hlavne prakticke 😉 dakujeeem a budem velmi povdacna

katka888
30. aug 2011

@petah82
ja mam anavy rada, pouzivam ich castejsie ako tots bots bamboozle stech, ale ked maly vyrastie, tak uidime dokedy ich zapnem. asi vyskusam anavy na snappy...
prebalujem raz v noci, takze mne zatial vsetky bambusove nohavickove potiahnu. zvacsa prebalujem najma preto, ze sa maly este pokaka 😉

taanak
30. aug 2011

ahojte, mne sa teda anavy mala nezda, asi mam male dieta 😎

taanak
30. aug 2011

teda myslim to tak, ze uz bude mat rok a pol a plienka je stale s velkou rezervou 😎

sima.p
31. aug 2011

@taanak veľkosť bola v poriadku, a to sme ju používali, ked dcérka okolo 22 mesiacov, ale savosť som očakávala lepšiu podľa referencií tu na fore. Takže súhlasím s Tebou, malá sa nezdala ani mne.

tinika
31. aug 2011

kočky, pre male babo ked balim na novosklad tak asi okrem vrchnych nohavičiek ine neviem pouzit ze?

zojec
31. aug 2011

@tinika mozes pouzit vrchne nohavicky PUL, vlniaky a to aj natahovacie aj narovno, dalej mozes pouzit aj disana zavazovacie plienky, alebo aj nic, ale treba si dat nepremokavu podlozku 😉

kloranebb
31. aug 2011

Dnes mi dorazila bambusova flausovina od BI. Co som si to ja nezmerala skor. Prefold som myslela ze bude obrovsky hruby a je uplne v pohode no ale tie najmensie vkladacky od nich balene po 4 v tvare presypacich hodin su take male a uzke medzi nohami ze si kladiem otazku preco? Naco ma na ritke a na brusku siroku cast a medzi nohami uzku ked cika prave tam? Vkladacky little lamb sa mi zdaju omnoho lepsie aj tym ze su rovnako siroke ako dole a hore aj v strede. Baby lucy ma tiez ten pre mna nechapavy tvar ale budis. Mozno neskor pochopim preco. Idem prvy krat lanolinovat 😀

wewe22
31. aug 2011

ahojte dnes som nasla v odlozenych veciach zavazovacie plienky nikto ich vsak nevie pouzivat dava sa to na klasicke stvorce? a treba na to vrchne nohavicky?

gabika84
31. aug 2011

@wewe22 pokial myslis taketo, kuk sem: http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat... priznam sa, my mame dvoje, zatial sme ich ale nevyuzili ☹

kloranebb
31. aug 2011

Ludia moji poradte ako lanolinovat bez ujmy? Robim to v plastovom vedre a ten lanolin nie a nie rozpustit v horucej vode a olepuje sa okolo vedra. Ked tam dam gatuse a len tak ich premackam vsetok lanolin budem mat ja na rukach a nie Beni na gatkach. Ach joj jak se to dela? Na spectre to neni 😀

janemari
31. aug 2011

@wewe22 neviem či myslíme obe to isté, ale aj ja mám tie klasické štvorcové plienky,skladajú sa na obdlžnik a na to sa dávajú tie poštolky ,alebo aj nohavičky Pul či ako sa volaju 😅

kloranebb
31. aug 2011

Tak nic radu ti dam: porad si sam.

tinika
31. aug 2011

@kloranebb ja som sice tu ale s tym ti neporadim .(

kloranebb
31. aug 2011

@tinika dikes 😀
Ono asi netreba zo vsetkeho robit vedu. Skus a uvidis. Uz mam po tom a skusenost? Lanolin daj do riadne horucej vody aby sa dobre roztopil. Mastne ruky nemam len trosicku a to mydlo umylo na prvy sup 😉

tinika
1. sep 2011

kočky este k tomu novoskladu, davate na to este nejaky vklad na lepsie sanie?alebo len obyč. stvorec a na to vrchne nohavičky? vdaka

wewe22
1. sep 2011

no presne tie som mala na mysli ja som ich nasla asi 7ks podla toho co pisu je to miesto toho novoskladu len poskladas na obdlznik a zaviazes a vrchne gatky su nutne