Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

michaela80
11. sep 2011

@zuzanockamt ja mam teraz nove plienky z Taiwanu od segri aaj bambusove vo vnutri a tiez mozem povedat ze taka bambusova tots easyfit , ktora je znackova certifikovana sa s nimi nemoze porovnavat..na nej mi vadilo strasne ta biela umelina vedla tej bambusovej latky okolo... a tie su cisto bambusove vo vnutri a este k tomu su minky uprava... jedna radost ich pouzivat...

michaela80
11. sep 2011

@argyro
1. latkujeme skoro 14 mesiacov od porodnice...
2.Itti bitty SIO,AIO, gro via,gro baby,fuzzi bunz,blueberry minky,bum genius flip,BG 3,0 abg 4,0, a organic ,wonderoo, imse wimse 2v 1,tots easyfit a potom ebayove a teraz co mi posiela sestra... a este mam weenotions na zakazku usite plienocky
3.Nase naj blueberry minky a bambusove neznackove
4. gro via, tots easyfit,wonderoo,fuzibunz a teraz ked je mala vacsia tak aj ittyi bitty
5. ja som davala na noc BG kapsy vypchate extra vkladackou a teraz davam blueberry minky lebo malej vadilo mokro v BG kapse...

miruss
11. sep 2011

K téme čínskych plienok. Ak sú certifikované, tak materiál by mal byť zdravotne nezávadný pre deti do 3 rokov, druhá vec je za akých podmienok sú vyrábané. Ale čínske plienky bez certifikátu by som sa bála škodlivých chemikálií použitých pri bielení a farbení látok. Najmä ked viem že budú v kontakte s močom. To je podľa mňa niečo také ako keď sa rozhodujem či kúpiť dieťatku topánky certifikované v obuvi alebo z čínskeho obchodu alebo iný detský textil.

tinika
11. sep 2011

tak, dnes som doplnila zasoby a idem testovat 🙂

stvura
11. sep 2011

@wewe22 ja mam tiez aj cinske, no treba skutocne vybrat od koho kupujes. Mam osvedceneho predajcu a som s nim a jeho kvalitou velmi spokojna. Plienky ma certifikovane, predava ich uz 20 rokov a kedze mam aj Sweet Monkey plienky tak ked porovnam...tie cinske vyjdu lepsie. Sem tam nejaka pretecie ked poskladam velmi rychlo a nesikovne a zasa druha vec je, ze mam velmi utle dievcatko a zrejme asi vsetky plienocky by mi pretiekli pri jej utlych nozickach.

gabika783
11. sep 2011

@zojec ešte keď som bola tehotná prečítala som si celé diskusné fórum od prvej strany. To, že to robíš z lásky je viac než 100% isté 😉 . To, že sú aj zaplatené alebo inak zbenefitované poradkyne je tiež viac ako 100%.. ale to je v podstate jedno 🙂 Nechcem nikoho urážať.

Baba+Boo sú certifikované plienky
predávajú sa aj cez e-bay

I always aim to source products which have been produced under strict ethical codes of conduct so my customers can be sure that the products their baby is wearing has been made with love!

a preklad tohto zhruba znie (kedže angličtina mi bohvieako nejde 😀 ), že vždy si dali za cieľ to, že ich produkty boli vyrábané pod prísnym etickým kodexom. Vyrábané s láskou. http://www.babaandboo.com/about.php

siss_sz
11. sep 2011

1.6 mesiacov
2. tots bots bamboozle stretch, bum genius flip sty dry, wonderoo V2, itti bitti, kiwi, ebay, bum hugger, fuzzy buns,
3. bum genius flip sty dry -nohavicky super, vkladky na von oukej. bum hugger dovypchana prefoldom alebo home made vkladackou -sice tvrdne, ale je super nocna, wonderooV2 kapsovka -vela nasaje, nikdy nepretiekla
4. ebay - je kapsovka, ale vydrzi len 2hodky a potom pretecie, fuzzy buns - tiez nam vzdy pretiekla..asi nesadol strih alebo co
5. bum hugger dovypchana prefoldom alebo home made vkladackou, wonderooV2 kapsovka
nam tots bots bamboozle stretch nestaci, vraj mam dovypchavat, ale este som nestihla vyskusat...

pusinqa
11. sep 2011

@ellysa si poriešila to pretekanie? mne 2-3 krát ako malá začala behať pretiekli kapsovky rôzne aj rôzne kombinácie vkladačiek, začala som dovnútra dávať bambus. štvorec z DM a malú vkladačku a odvtedy super, či sa jej to nejako lepšie prispôsobí alebo čo neviem ale odvtedy nič nepreteká

ellysa
11. sep 2011

@pusinqa teraz nám zázrakom nič nepretieklo 😀 , ale asi to bude tým, že sme neboli na dlhšie von, tak nestihlo

eviku78
11. sep 2011

kocky a mozem kikko bambusove stvorce a viacvrstvove plienky susit v zime na radiatore? 😅

zfidorka
11. sep 2011

@eviku78 mozes, ale mozu zhrubnut...

kloranebb
11. sep 2011

Potrebujem kupit co najlacnejsie plienocky na von, ked sa mi neda skladat obycajny stvorec. Kedze aio a sio su dost drahe podla mna, rozmyslam ze kupim len jednovelkostne nohavickove plienky a na ne budem davat flipky alebo vlniaky ktore uz pouzivam. Bude to ok ? Ci mam jednoznacne kupit na tieto ucely aio, resp. sio?

etuska
11. sep 2011

@kloranebb
ja osobne by som investovala do par ks Aio alebo aspon teda Flip-ky Stay Dry,lebo najma v zime ist na prechadzku v bavln. plienke by som si netrufla-musi to dost chladit

zfidorka
11. sep 2011

@kloranebb ja obcas davam na vonku aj nohavickovu s flipkami... dnu davam stay dry vkladacku...
ked vonku aj prebalujes, napr. u lekara alebo na navsteve je praktickejsia kapsovka...

kloranebb
11. sep 2011

@etuska nerozumiem dost dobre tvojej odpovedi. No ja davam malemu jeden stvorec na novosklad a do toho bambusovu vkladacku a navrh stay dry no a potom flipky. Alebo len 2 stvorec na draka a na to 1 stvorec narovno, stay dry a navrh flipky. To skladanie je ale dost neprakticke, tak som si myslela ze je dobre kupit nohavickovu plienku a odburat ho. Vy tu ale na von skor tie aio pouzivate.. Hm

sima.p
11. sep 2011

Platené maminy - no tak sú tu aj samotné majiteľky, aj poradkyne, či už platené alebo nie, samozrejme že majú právo prispievať... @zojec - Tvoje príspevky patria medzi najoblúbenejšie, ktoré čítam, tak isto @zfidorka (aj ked o Tebe neviem, že by si robila poradkynu pre niektorý eshop, možno áno, možno nie, ak nie, tak kľudne môžeš). Ale páčili sa mi aj príspevky od @gabika783 - väčšinu čo napísala s ňou súhlasím. Mám rada túto tému na MK, je to moja naj téma, aj ked už látkujeme len v noci, každý deň si ju čítam....

sima.p
11. sep 2011

@argyro
1. od 18tich mesiacov mojej dcéry, ked mala 22 mesiacov, začala sa pýtať cikať a odvtedy látkujeme už len na spánok, takže 8 mesiacov
2. Baby lucy, Viacvrstvové Popoliny, BG Flip stay dry, wonderoo v2 aj v1, tots bots, Ellas House, BG kapsovka, BG Econobum, Anavy, chvíľku aj Ebayové, PULky: Flip, Baby Lucy, Thirsties, Gro baby, Bummies, Tots bots, Vlniaky: Popoliny natahovacie, BI shorties a zajtra by mi mali prísť Anavy vlniaky
3. na doma VV popoliny a na to Flipky, na von BG kapsa
4. lacné čínske necertifikované
5. Bum Hugger vypchatý prefoldom + BL bamboo vkladačka alebo Tots bots vypchatý tým istým a na to vlniaky BI shorties

eviku78
12. sep 2011

@zfidorka a mozu stvrdnut aj tie bavlnene viacvrstvove?
a kde by som nasla tie stay dry vkladacky? 😉 dik

argyro
12. sep 2011

@tinika tie zelené a červené to je aká značka?

tinika
12. sep 2011

@argyro čo su dve na jednej foto? to je smartipants .)

argyro
12. sep 2011

@tinika ďakujem, tak o tych počujem prvykrat, rovnako ako som pocula prvykrat o bababoo. Daj potom vedieť, ako sa osvedčili 🙂

tinika
12. sep 2011

@argyro 🙂 no smartipants som ja nahodou na nete nasla ze to kapsovka tak rek uvyskusam 🙂 včera večer so ich prala obe su uz suche, este vklady tak sa mi zdaju ze este doschnu treba nechat ale inac fajne rychlo vyschli 🙂

chichinka
12. sep 2011

babulky, vsimla som si, ze tie plienocky niektore na novorodencoch a malych babatkach robia dost velky zadocek... chcela som sa spytat, ktore plienky patria medzi tie, co nie su na malom babatku take mega? pytam sa len zo zaujmu, viem, ze treba pockat s vysetrenim klbikov a podobne. dakujem 🙂

petah82
12. sep 2011

@chichinka my sme od narodenia v pohode nosili Bum Genius, Gro Baby a Tots bots newborn nohavickove. len my sme mali 4kg pri narodeni, asi zavisi, co vam sadne a aky bude syncek velky...

chichinka
12. sep 2011

@petah82 Dakujem Peti moc za odpoved, nas malicky je predpovedany ako vacsi kus chlapa, ale uvidime aka bude naozaj realita 🙂 asi styri kila to nebudu...teda dufam 😀 🙂 inak krasne meno ma vas syncek 😵 akurat vcera pri obede rodinnom to bol jeden z navrhov od buduceho krstneho otca 🙂

juliam
12. sep 2011

@chichinka baby tuším spomínali Itti Bitti, že sú také štíhlejšie... my ešte nemáme odskúšané, až o mesiac sa na to vrhneme a veľmi sa už tešíme 🙂

chichinka
12. sep 2011

@juliam 🙂 jednu itti bitti mam, neodolala som 😀 tiez som zvedava na nase skusanie, tiez je to este pred nami... som si pozerala fotky babatiek zabalenych do latkovych plienok tu v albumoch na fore kde babulky pisu clanky a na moment som sa zlakla, ze vsak mu dupacky nenavleciem na tu plienocku 😀 viem, ze treba o cosi vacsie oblecko pri latkovani, ale i tak 🙂

michaela80
12. sep 2011

@chichinka
@juliam ja som prve 2 mesiace mala iba itty bitty..boli super na novoska... 🙂 🙂

juliam
12. sep 2011

@chichinka ideš používať aj štvorce? ja sa chystám zo začiatku dávať košieľku a nohavičky, popr. baby dávajú aj návleky babylegs + ponožtičky... a určite budeme v zavinovačke.

juliam
12. sep 2011

@michaela80 tie som už kukala, že zrejme kúpim... len niekto povie, že pre väčšie bábo, ty zase že aj pre novoška... no 100 ľudí 100 chutí, každému vyhovuje niečo iné... 😉