Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

michaela80
12. sep 2011

@juliam od kedy sa mala zacala plazit tak mi itty bitty pretekali...cize mne viac sadli na male babo..dokonca prve 2-3 tyzdne som davala iba tu tvarovanu vkladacku bez tej velkej..lebo malinka mala iba 2,30 a lepsie to sedelo...a casto som prebalovla ...mala som ich 12 kusovvo velkost S

chichinka
12. sep 2011

@michaela80 Misi a ktore itti bitti su mala? tie tutto, ci d´lish? teraz kukam ze uz maju na jednom eshope aj tie bitti boo...
@juliam ano, uvazujem ze budem aj stvorce pouzivat, zrejme najma na doma, ked mi hadam take vacsie cachrovanie s plienkou a balenim a sponkou nebude az tak vadit 😀 (dufam, ze ani mlademu pankovi 😀) ale z jednej veci nie som nadsena - plienky stvrocove, ktore som dostala kupit v tych latkovych obchodoch zial su dost drsne - aspon mne sa zdaju, oprala som ich a nie je to lepsie...snad castym pouzivanim zmaknu...pocula som chvalu na MaM Happy Square, lenze rozmer 80x80 neni k mani nikde ☹ a aku mas zatial vybavicku?

chichinka
12. sep 2011

@michaela80 joooj Misi tak Tvoja Viki bola fakt malinkata drobucka!!!

michaela80
12. sep 2011

@chichinka tuto este neboli na svk mala som AIO Sio ale lepsie mi sadli SIO

chichinka
12. sep 2011

@michaela80 asi si mala tie najmensie, S-ka, vsak. cize vlastne tie d´lishky si mala. pokukam sa po nich. ja som si svoju vybavu vystavala z one-size-iek. ale teraz mam obavy, ze mu to vsetko bude velke. som zvedava, ked sa narodi ako mu sadnu tie doma co mam. inak taka strasne sprosta otazka, ale tie plienky vzdy maju k sebe pribalene daku vkladacku alebo tak. ale ak som to dobre pochopila, tak dievcata to este zvyknu dovypchavat. to asi pri tych vacsich detoch, co viac cikaju vsak? pri novorodencovi by mi mal stacit ten zaklad co je k tomu, ci? 😅

juliam
12. sep 2011

@chichinka na zjemnenie je vraj dobrý ocot a aj žehlením by mali byť jemnejšie. a krásne jemnučké sú kikko bambusové. ja sa vlastne chystám len teraz kúpiť nejaké plienky, predstavu už mám, dostala som aj rady. len kvôli financiám teraz kúpim len to najpodstatnejšie a keď príde materská, tak dokúpim ostatok už aj podľa krpca, že čo nám bude treba a aké nám budú vyhovovať. ale zatiaľ mám 34 socík.štvorcov + 6 kikko bambusových. tento týždeň chcem objednať: zaväzovačku disana, snappi sponku, PUL-ky Little Lamb, Thirsties a asi BG flip, vrchné flísové gaťule asi Tots bots, kapsovky wonderoo v2 (minky) a BG alebo TotsEasyFit + doplnky na pranie. AIO plienky sa mi nejak "nepáčia", radšej SIO by som neskôr dokúpila. ty si na tom ako?

michaela80
12. sep 2011

@chichinka ja som mala Ska a kapsovky one size som davala tak od 3 meisacov kedze su od 3,5 -4 k kil... zo zaciatku stacili original vkladacky len na noc som davala extra vkladacky do BG kapsy.... tu ma 1,5 mesiaca a nieco cez 3 kila

chichinka
12. sep 2011

@michaela80 aka je neskutocne krasna a krehka 😵 teda bola, urcite odvtedy kusisko narastla, ked pozeram ze ma cez rok 🙂 moc dakujem za odpoved!
@juliam ocot som veru nedavala, ale ozehlila som ich. zas s tym octom som citala ze treba opatrne ked mame tusim bambusove? a ja som to prala vsetko spolu...inak zacinam byt z toho magor... 😀 k niektorym plienkam citam, ze treba posuchat aby nestvrdli a podobne - keby som ja tak vedela co ej co 😀 este ma veru caka dlha cesta 🙂 co sa tyka mojej vybavicky - mam tam tie klasicke stvorce, vrchne gatuse..na noc mam tots bots tie stretch bamboozle 2x, jedny flexi tots bots, potom mam bum genius 3 ks (z toho aj kapsovka, aj klasicke vrchne co si mozem menit vkladacku), jedny itti bitti tutto, mini lala, wonderoos a jedny grovia. aha a este ecobu. snad som sa v niecom nesekla, pisem to z hlavy 😀 ja som odhodlana latkovat od asi 4 mesiaca tehotnstva, takze som si zacala postupne nakupovat plienocky...vyuzila som aj ten tyzden latkoviek co bol tusim v maji a boli zlavy...skratka kupovala som to vzdy po zlavach a postupne, kazdy mesiac nieco. takto to menej bolo citit 🙂 a ked sa drobec narodi, uvidime co nam sadne a doladime.

k tym kikko som pocula, ze sa lubia scvrknut...ale asi sa na to vykaslem a aj tak si ich kupim.

chichinka
12. sep 2011

@juliam no ja mam kapsovky najma...ale teraz mam tie sio itti bitti a grovia a je mi to velmi sympaticke. myslim, ze to budem castejsie vyuzivat. teda z hladiska toho, ze vymenis len stred ked nie je zaspinene a nemusis cele prat. ale uvidime, ci budu dostatocne sat.

juliam
12. sep 2011

@chichinka tak to máš peknú zostavu 🙂 ja som zabudla na nočné plienky: TotsBots bamboozle stretch, Little lamb bambus, anavy bambus a BumHugeer, možno aj Ecobu... ja som sa k látkovkám dostala asi tak niekedy v júli tuším, odvtedy študujem, zháňam informácie... a peniažky momentálne dosť potrebujeme na stavbu, tak to musím dobre prerárať 🙂 ak by nám náhodou nestačila výbava, tak budem mať v zásobe jednorázovky 😅
kikko štvorce sú aj krásne farebné, tak zrejme ich budeme používať pod hlavičku a tak... takže asi ešte dokúpim aj nejaký ten prefold/twofold a BL bambus na dovypchatie...

petah82
12. sep 2011

@chichinka do gro via sme my po 3.mesiaci dokupovali gro via booster, takto spolu to nasaje fakt vela.

sladkasue
12. sep 2011

@chichinka tie kikko bmb sa sice scvrknu ale podla mna su bezkonkurencne 🙂

chichinka
12. sep 2011

@petah82 dakujem za tip 😉
@sladkasue a ked sa aj scvrknu, da sa Ti z toho poskladat ten novosklad?
@juliam vsak jasne 🙂 ono su ine vydaje pri samotnom babatku, nie to este pri stavbe. ja mam z kazdeho rozka troska, 😀 som si tiez dlho dlho sutodovala, citala recenzie, co maminy odporucali a co nie, samozrejme prva kupa bola v latkovom obchode kde mi poradili perfektne. no a co sa nam osvedci dokupime. a ked sa budu vsetky susit po prani, tak to vykryjeme stvorcami. a ked nepojde elektrina a voda, siahneme po jednorazovkach 😀 taky je moj plan 🙂

crysmile
12. sep 2011

@argyro ahoj, som rada ze si sem prispela.. tu su trosku oneskorene moje odpovede:
1. dcerku som latkovala 1rok a 9 mesiacov, maly ma teraz 6 tyzdnov, latkujem od 4 dna zivota..
2. vyskusala som - haipa daipa pastelky, BL bambusky, organic, clasicc, kapsovku swb, swb econappi, kapsovku happy hainis, aio mumys touch, wonderoos kapsovku v1, wonderoos v2, BG aio, flip aj kapsovku, gro via, itti bitti snap dlish, aio cushies tushies, little lamb bambusky, bum hugger a stvorce - kikko eco, eco lux, popolini, komunisticke, kikko bambus farebne aj nebielene.. vrchnaky - haipa daipa, BL, gro baby, imse vimse, bummis super whisper a vlnaky loveymbums crepe a jersey..
3. pri dcerke to bolo itti bitti s malym bmb stvorcom vo vnutri a pri malom su to stvorce, take naj su na vonka a k doktorke bum genius a gro via..
4. bum hugger, velmi stvrdol.. a BL clasic, malo saje a tvrdne..
5. pri dcerke to bola BL bambuska s dvomi vkladackami, pri malom prebalujem aj v noci, takze novosklad to isti.. zatial nocne plienky nepouzivam..

crysmile
12. sep 2011

@chichinka ja skladam aj z bmb stvorcov kikko novosklad, ale lepsi je na to presny stvorec, teda mne lepsie vyhovuju tie stvorce, ktore drzia tvar.. ale bmb kikko mam a mam ich rada pre ich makkost.. a baby pisali, ze sa scvrkavaju lebo ich vyrobca odporuca prat na 40 a plienky sa bezne peru na 60.. ja doteraz pri dcerke pouzivam bmb stvorce po kupani miesto osusky, periem ich stale na 40 a stratili tvar aj tak.. ja myslim ze je to sposobom ako su usite..

evulikm
12. sep 2011

@argyro
1. 20 mesiacov (ale posledných 6 mesiacov máme už plienky len na spanie)
2. IB, BG organic, Little Lamb nohavičkové, Wonderoo V2
3. IB (takmer rok som cez deň látkovala iba s IB)
4. ja som spokojná so všetkými, čo som vyskúšala 🙂
5. Little Lamb nohavičková (len dlhšie schne ☹ )

zfidorka
12. sep 2011

@sima.p ja tu prispievam 15 mesiacov aktivneho latkovania, z toho posledne 4 robim aj poradkynu pre e-shop... myslim ze moje prispevky maju stale ten isty charakter...

@eviku78 aj bavlnene viacvrstvove mozu stvrdnut, ale nemalo by to byt nic hrozne... ja som zvykla v zime davat plienky na radiator na dosusenie...
stay dry vkladacky najdes v e-shopoch v kategorii vkladacie plienky 😉

@chichinka ja som problem s oblecenim nemala ziaden, jedine co som jej neobliekla boli uzke rifle... inak v pohode, ani na bodynka som nepotrebovala extendor... ale zase moja mala je take priemerne az mensie dieta...

zfidorka
12. sep 2011

@chichinka nie posuchat aby nestvrdli, ale posuchat ked stvrdnu 😉 ked ich budes suche skladat a po case budu tvrde, tak ich posuchas - napr. bambusove nohavickove...

etuska
12. sep 2011

@kloranebb
Flip Stay Dry je fajn
myslela som ze davas len bavlnene nohavickove plienky.potom je to podla mantakmer to iste ako by si davala AIO 😉 No ano je to pracnejsie na skladanie,ale ucel to splni.

etuska
12. sep 2011

baby/nove Bum genius 😀 😀 😀 😀
http://www.bumgenius.com/freetime.php
ta oranzova Sassy je krasna 😵

elixia
12. sep 2011

@etuska prave som ich pozerala,dostala som mail od babame 😀 uzasne su..

Kocky,idem po radu...ktore plienocky su vhodne pre 'velke'deti? Moj maly ma 11 mesiacov a 13,5 kg, ked to takto pojde dalej,o chvilu mu uz vsetky budu male...takze by som rada doplnila vybavu postupne,len neviem cim. 😒

crysmile
12. sep 2011

@etuska tak to je oranzova, taka fakt pre chalana.. hm.. krasna 😉

sima.p
12. sep 2011

@zfidorka však som Ťa spomenula, že Ty si jedna z tých, ktorú tu mám najradšej...

miruss
12. sep 2011

@elixia: Z väčších plienok sú. Z nohavičkových Bum Hugger XL, z vrchných nohavičiek Bummis, Z kapsových plienok Econappi swaddlebees a Fuzzi Bunz perfect size veľ. L.

elixia
12. sep 2011

@miruss jej,dakujem.Skor by som chcela len kapsovky uz teraz. A napr.kapsovka Wonderoos? Pacia sa mi farby,len netusim,ci by sa mi este oplatilo ju kupit...BG su nam este celkom ok,takze by som velkostne ako BG a vacsie...

miruss
12. sep 2011

@elixia: Wonderoo je podľa mňa rovnaká ako Bum genius. Z väčších kapsoviek sú tá Fuzzi Bunz a econappi a aj Little Lamb a Blueberry minky DeLuxe.

tinika
12. sep 2011

@etuska to su novsie ako onesize 4,0?

etuska
12. sep 2011

@tinika
ano-cerstva novinka
su tam aj 2 nove vzory Artist series-ale hadam este nieco do Vianoc dohodia-vacsinou sa mi pacia plienocky s dievcenskymi vzormi,ale co narobim ked budeme mat dvoch plienkacov? 😀 😀 a ta oranzova sa mi hodi aj pre chalana 😀

tinika
12. sep 2011

@etuska no sak len ja budem mat dvoch chalanov hih takze ziadne ruzove a srdiečkove .))) a to myslis ten albert a lovelace?

tinika
12. sep 2011

tak dnes odsusany smartipants spokojnost zatial, baba-boo kravičkovy vzor, tiez spokojnost zatial, akurat ma mrzi ze ecobu ma suchy zips na tie vkladačky a ked ich susim a takbez vkladačky tak sa to stale lepi na ten suchy zips :( a manzel ani nechcel plienky na suchy zips ze sa to rychlo zniči, len ked kapsovky na cvočky su smartipants len a BGjednovelkostne?