Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
25. jún 2013

@ekoplienky Mirka, nechystas sa brat od Bambooliku aj tie ich bambusove veci pre deti a dospelych? Elianka nam vyrasta z bambusovej kukly 😀

behulka
26. jún 2013

@nenocka podľa mňa sa z toho úpletu "odpelichal" bambus a ostala bavlna s nejakou umelinou - vlákna sa stenčili a vidno, ako je ten úplet tkaný. Pozerala som dnes na našu BL bambusovú a tiež je okolo nožičiek vyšúchaná. No túto sme dostali, neviem, či je to Panda.
Na prastarých bambuskách ostala naozaj iba umelá sieťka, do ktorej sú votkané bambusové vlákna. Ako držať drží, no veľa už toho nenasaje. Ja by som ešte pripojila k reklamácií aj foto, ak sa Ti podarí odfotiť.

nenocka
26. jún 2013

@behulka presne tak to, Kati, vyzerá... biele chumáčiky sú preč a presvitá žltá tkanina 😖

ekoplienky
26. jún 2013

@ivanka.7: Budem robiť od nich objednávku tento týždeň. Ak máš záujem o konkrétne veci napíš mi do IP.

majamat
29. jún 2013

jak to tak obzeram, tie plienocky, uz mi to pride vsetko rovnake, co sa tyka dizajnu, teda hlavne farebne prevedenie. preto ma potesi, ak objavim obcas nieco ine, nove. bambi roxy maju dobry vyber a tieto nohavicky su krasne. http://www.bambiroxy.com/product/vrchne-nohavic...

mary939
29. jún 2013

@majamat tie su fakt krasne

abakos
30. jún 2013

ahojte latkarky, prosim vas o radu. mam 8 mes syna, uz stvornozkuje a rada by som mu nakupila vybavu na latkovanie az do konca. zatial mame zopar ellas house nohavickovych plienok, dve pastelky a mame objednane bambi roxy bambusove, ktore chcem pouzivat na noc. ale neviem presne, co je najlepsie na den, ked sa dieta hybe. mame tri kusy vlniakov loveybums crepe, ktore su uzasne. rada by som pouzivala co najviac vlnene vrchne gatky. videla som na nete aj bamboolika bambusovu plienku snap in one a zeny to chvalia.dakujem vam za pomoc a cenne rady. pekny vecer.

oskvarka
1. júl 2013

baby mam technicku otazku .. keby ze viac pouzivam len dupacky take na traky namiesto bodycok tak nebude nam padat plienocka?.. je to dost podstatne mat to upevnene este patentkami na ritke ci ani nemusi byt ?

behulka
1. júl 2013

@oskvarka plienka drží sama, body nie je potrebné, naviac v lete sa mi zdá overal, či ako sa to volá super voľba - jeden kus oblečenia na ručičky aj nožičky.
@abakos mne sa zdá (a hlavne v lete) naj voľba štvorcová plienka, na vrch vrchné nohavičky - vlna mi príde najlepšia možnosť (našim táto kombinácia stačila až do odplienkovania). Pokiaľ by to nestačilo savosťou, ešte pridať nejakú vkladačku. Nohavičkové, kapsové, či aio sa mi cez deň zdajú nezmysel, hlavne v tomto teple.
Ja dávam len vlniaky, cez deň so štvorcovou plienkou, na noc s bambusovou.

oskvarka
1. júl 2013

@behulka jej tak to je super.. ja mam dupky na traciky (take bez rukavov len dva gombiky hore) vecsinou este po mne a na vrch kosielky na snurku z vysivanym golierikom.. babo bude vyfesakovane :D

handricky
2. júl 2013

@oskvarka nikdy som ziadne bodycko nezapinala. bodycka som kupovala len preto, ze boli dlhsie a aby boli zakryte krize. inak by som v pohode ficala aj na trickach.

majamat
2. júl 2013

@handricky keby mozem, tak este teraz pouzivam bodynka, ale to by sme nemohli na wecko, teda bolo by to stazene a mozno by to malej aj vadilo. ,musim jej kupovat vacsie veci, lebo robia strasne kratke tricka pre taketo deti. ved sa stale hybu a natahuju, tak im hned chrbatik a brusko vylezie.

aaalena
3. júl 2013

@oskvarka @alena0305 @majamat @behulka
Dakujem Vam za rady, konecne som sa k tomu dokopala... precitala, prestudovala a rozhodla, ze ako chcem latkovat. Doma mam asi 30 klasickych stvorcov este po mne a surodencoch, takze by som chcela nejake este dokupit. Poradte ake?
PUL nohavicky by som zrejme objednala BG flip a bluebery, myslite, ze je to dobra volba, ci ake este? Mame 10 tyzdnoveho chlapceka a ma uz cez 5 kg.
Ked som malemu davala len stvorcove plienky a na to tie ortopedicke nohavicky, tak po kazdom pocikani bol nespokojny, tak urcite chcem dokupit nejake stay dry vkladacky a aj nejaké bambusove do novoskladu. Kedze maly este kaka viackrat cez den tak aj nejake separacky.
Ktoré stay dray, bambusove vkladacky a separacky odporucate?
Vopred vam dakujem za pomoc a uz sa neviem dockat, kedy zacnem latkovat a pevne verim, ze aj drobcovi sa to bude pacit 🙂

aaalena
3. júl 2013

A este by som chcela urcite nejake vlniaciky. Len tieto som este nestudovala, ze ake su dobre a ake sa oplatia, ci to sú jednovelkostene, ci ake?

oskvarka
3. júl 2013

@aaalena mne kamoska odporucala (kedze ja prax nemam este) little lamb separacky ze sa jej velmi osvedcili
latkove plienky by som si asi kupila nejake bambusove kedze su savejsie.. na noc... farebne sa daju kupit za 8 biele aj pod 8 len treba najst dobry obchod mi sme objednavali s kamoskou spolu tak by som sa jej musela opytat na tu stranku (nieco sa mi mari ze nejaky hanka eshop alebo tak ale aj inde nasla.. ale teda vecsinou ich vsade maju za 10) - to su ale len 3 kusy v baleni...
k vrchnim gatusiam len tolko ze asi suchy zips je praktickejsi aj ked sa moze pokazit... ja idem lupovat klasicke babylusy - vyborna cena kamoska si velmi pochvaluje a su viacvelkostne co je super. no a inak na bambiroxy maju stale akcie tusim aj teraz tam som si kupila aj jedny jednovelkostne.. za dobru cenu uvidim ake budu. ;) a zaroven od babylusy (plienka.sk) idem kupit este take frote bambusove stvorce maju za dobru cenu.

oskvarka
3. júl 2013

@aaalena vlniaciky asi moc jednovelkostne nebudu lebo vecsinou su natahovacie alebo na suchy zips ale neviem mozno take existuju..

oskvarka
3. júl 2013

@aaalena a ak nechces bambusove stvorce tak kup mam happy squer ak mas uz vecie babo - lebo tie su 80*80 ak mas male tak kikko LUX su v pohode - to su bavlnene

zdraveplienky
3. júl 2013

2 nové vzory úžasných vrchných nohavičiek Rumparooz na suchý zips a patentky - quinn a dexter

behulka
3. júl 2013

@aaalena vlniačiky sa dajú aj uštrikovať, cena vyjde neporovnateľne menšia než pri kúpe hotových. Ja dávam na noc naťahovacie vo veľkosti L (od cca mesiaca)- spočiatku zakrývali celé nožičky, na brušku som pás ohýbala. Vydržia snáď až do odplienkovania. Takže takmer jednoveľkostné. Pri staršom som mala zapínacie Loveybums vo veľkosti M (4-10kg) - tie vydržali od malička mala až do odplienkovania.
Štvorcové plienky pokiaľ chceš len pre jedno dieťatko, tak je to asi jedno. Kľudne aj Kikko Lux. Pokiaľ chceš aby vydržali aj pre ďalšie, odporúčam MaM, hoci sú drahšie.

petra2184
3. júl 2013

ahojte, prosim vas o radu. Objednala som si plienocky od bambi roxy, 2x noh. plienku, 2x kapsovu plienku a 1 vrchne pulky, vsetko jednovelkostne, ale na prvy pohlad su strasne velke, su dost siroke medzi nozickami, narozdiel od inych plienok. Chcela som vyskusat tuto znacku od novorodenca, mimi cakame az v septembri. Pojdem ich vymenit za velkost XS-S lebo sa mi zda ze mala ritka novorodenca sa v tychto jednovelkostnych uplne strati. Mate niekto skusenosti prosim? Budu XS-S sediet pre male babatko?

mucholapka
3. júl 2013

ahoj dievcata, prosim vas mate skusenosti s pulkami baby lucy a vlniacikmi disana? teraz pouzivam thirsties xs, ale tusim mi malinka z nich pomaly vyrastie a tie baby lucy su podstatne lacnejsie...a vlniaciky by ste mi odporucili aku velkost, aby jej vydrzali co najdlhsie? dakujem.

handricky
3. júl 2013

@aaalena BG flip a Blueberry su fajn.. Stay dry zalezi ci chces nejaku vkladacku (cize okrem funkcie stay dry aj nieco nasaje) alebo len stay dry separacku (teda bude plnit funkciu stay dry) - v tomto pripade akykolvek polyester funguje ako stay dry..
Viac tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric....
Stay dry liner je zaroven aj separacka, akurat ze je to umelina..

Ak chces jednorazove separacky, tak celulozove, z kukuricneho skrobu, bambusova viskoza a pod.. (napr. little lamb, lollipop). https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

Ak chces bambus vkladacky na dovychatie do novoskladu, tak asi nejaka kratka cca 32*12 2-3 vsrtvova, alebo aj idealne dlhsia cca 60*13, ktoru si vpredu prehnes, kedze chalanisko cura dopredu a mal by mat viac vypchaty predok.. Viac tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

ivanka.7
3. júl 2013

@petra2184 neviem ci bude sediet pre uplneho novorodenca, ja ju este malej furt navleciem a ma 9,5 kila 😀 nepamatam si uz kedy som ju kupila (aka bola Elianka velka), mozem ti ju zmerat zajtra, teraz sa k nej nedostanem 🙂

petra2184
4. júl 2013

@ivanka.7 tak rozmyslam ci ich nemam vratit do tych 7 dni, iba vcera mi prisli, tie XS-S maju iba o 2cm medzi nozickami menej, takze asi sediet od narodenia moc nebudu, a kapsovky a pulky maju iba jednovelkostne.

nadezda4
4. júl 2013

@petra2184 pre novorodeniatko budu Bambi Roxy podla mna urcite velke, mas pravdu, uz na pohlad tak vyzeraju 😀 urcite lepsie by sadli http://www.zdraveplienky.sk/product/bumkins-cov...

nadezda4
4. júl 2013

@petra2184
pre porovnanie jedny aj druhe na najmensej velkosti, vlavo Bumkins zlte, vpravo Bambi Roxy bordove 😉

mary939
4. júl 2013

@nadezda4 nas napriklad bumkins tlacili na chrbatiku. maju velmi pevnu gumu, ale strihovo su urcite uzsie, dokonca uzsie ako BG Flip.

petra2184
4. júl 2013

@nadezda4 dakujem za foto, su naozaj velke, tak asi ich vratim a objednam nieco mensie 🙂

ivanka.7
4. júl 2013

@mary939 bumkins pulky su take tuhe, to je fakt, ale napr. bumkins AIO su v pohode, stihly pekny strih... ale ja mam bud nejaky kazovy kus, alebo prestali stihat velmi rychlo oproti inym plienkam, lebo Eli zvykli pretiect normalne cez pul uz po nejakej hodinke a pol (doma prebalujem castejsie, ale vonku sa nie vzdy podari). Tak ich nepouzivam, resp. pouzivam len tak na rychle veci.
@nadezda4
@petra2184

skorinkas
4. júl 2013

Baby poraďte mi prosím. Keď máte látkové plienky, pre balenie na široko používate ešte poštolky, alebo dovypchávate kapsovky? Ja vôbec neviem. Ďakujem za rady 😨