Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
19. aug 2010

matejko nechce sediet ani na velkom zachode 😝 proste totalna ignoracia 😝 kaku hlasi, cika mu vobec neprekaza 😝

sulky
19. aug 2010

@emjee , my sme prestali hlasit uz aj kaku. Od 6 mesiacov kakaval kazde rano do nocnika. Ale ako zacal behat, tak tam nechce sedavat. Kaka a cika ako sa mu zachce.

nsoci
19. aug 2010

@sulky no ja mam doma obrika (90cm, 13kg), ale zadocek ma celkom maly, bambinex este drzia.... ale uz dlho nebudu spolu s BL PULkami...

petal
20. aug 2010

no ved to, jej deti boli v latkovkach ale uz pomaly rocne cikali do nocnika 🙂

alusha
20. aug 2010

@petal to asi vsetkym svokram sa deti pytali na nocnik ako rocne 🙂 co uz, kratka pamat 😀

katka888
20. aug 2010

@alusha
@petal

ved to , a pamataju si len ako davali detom cumlik do medu, vyvarali makove hlavy aby deti spali a davali im lizat slaninu.
😀

alusha
20. aug 2010

@katka888 hahaha presne 🙂

katka888
20. aug 2010

@alusha
a ja teraz počúvam : " čom jej dávaš toten posny zemiak, čom jej ho kuščičko neomasciš.... " 😝 sorac, mimo temu, uz končim 😉

katka888
20. aug 2010

@pipera
ahoj, si sa pytala na kapsovku LL... tak uz sme ju vyskusali, nemam ju sice s cim porovnat, kedze inu kapsovku zatial nemame, ale bola som velmi spokojna... vnutro co sa vklada / urcite pisem ako laik / je ten stvorec, ktory sa zlozi na tri casti a tak sa vsunie, takze sa mi zdala dostatocne sava a zvnutra je nejaka ta vrstva / urcite ti uz petrinka pisala / takze som nemala pocit, zeby mala bola v mokrom, skoro tak ako ked popiska jednorazovku pampersku.
ked som ju prala, rychlo mi aj vyschla, a to schla v byte, nie vonku. toť moja maximalne laicka a nicim neporovnana vlastna skusenost :D
joj a p.s. u BG 3.0 ci ako sa to vola, som si vsimla, ze zakryva tu cast, kde sa dava vkladacka. u tejto to nie je. ale vy skusenejsie slniecka, isto viete, ci je to standard, alebo nie 🙂 nam osobne to nevadilo.

katka888
20. aug 2010

ahojte, mozem este jednu otazku, co tu uz asi bola?
v akom pracom prasku periete plienocky? myslim tym klasicky prasok co je natrhu, kym sa rozhodnem na vyskusanie nejakeho slizu a pod. myslim take ako persil, lovela.... a pod. dakujem

kaktusik007
20. aug 2010

@katka888 persil sensitive plus dvojite machanie

alusha
20. aug 2010

@katka888 ja periem v lovele, velmi sa mi paci ecover, ale je drahy, takze zatial lovela 🙂

katka888
20. aug 2010

@kaktusik007
ten mam, citala som, ze na plienocky by nemali ist agresivne prasky, ale ja prd viem, ktory je agresivny a ktory nie, tak si radsej dam tu poradit. 🙂 toto je najmilsie forum, s akym som sa stretla

katka888
20. aug 2010

baby, to len ja som tu z vychodu, ci zle vidim? ☹

zfidorka
20. aug 2010

@katka888 neboj, je nas tu viac 😉

brisilda
20. aug 2010

@katka888 nie aj ja pochadzam s vychodu 😀 konkretne Michalovce 😉

pipera
20. aug 2010

@katka888 dakujem za info. prosim ta a ake ma vnutro ta LLkapsa?
dakujem,andrea

katka888
20. aug 2010

@pipera
posielam cez IP / hadam petrinke nevadi 😖 , preposielam co mi o nich napisala /

limoni
20. aug 2010

dievcata, tak pomaly si teda idem nakupit plienocky pre mojho novoska
ako nocnu si beriem BBH Magic, ale rozmyslam nad velkostou: S alebo M? lebo neviem, ci budeme na noc davat hned latkovky alebo jednorazove alany, teda ci to ja budem hned zvladat 😒 a ak kupim S a nebudem ju pouzivat, tak ci mi z nej potom maly rychlo nevyrastie a zase ak kupim M, ci sa da zmensit az na novoska - co teda silno pochybujem ked je od 6 kg

petrinka
20. aug 2010

@katka888 jasne, ze nevadi 🙂

petrinka
20. aug 2010

@limoni ja by som sa vobec nebala toho, ci budes zvladat davat v noci latkovky. ved naco vyhadzovat peniaze za jednorazovky, ked aj tak planujes latkovat? Ja by som na tvojom mieste kupila S. Tie Alany mozes dokupit hocikedy a ak to S nevyuzijes, tak prinajhorsom posunies dalej. 🙂

izabelkak
20. aug 2010

@limoni BBH magic je veľká plienka ja myslím že aj S-ko by ste unosili, je to výborná alternatíva nočnej plienky.. my máme M-ko a ešte nám podľa mňa bude dosť dlho dobrá, malá má 8 kg.

tak ja som práve dovalila z látkoviek, je to tam krásne, som ešte dovčera nevedela že majú e-shop a také otváracie hodiny....

tak som ukoristila dve BG kapsy v akcii a vrzala som na skúšku Fuzzi buns, chcela by som sa len opýtať kočiek čo ju majú či vám stačí tak na von tá origoš vkladka alebo niečim dovypchávate...

alusha
20. aug 2010

@izabelkak my mame k nej dve vkladky a davam obe, vydrzi dlho 🙂

labutka
20. aug 2010

@limoni suhlasim s @petrinka . Prave vcera mi volala kamoska, ze 1,5 mesiaca na hnuskach (podotykam najlacnejsich) ju stalo 51 eur, a za to mohla mat dve namakane latkovky.

dugyna
20. aug 2010

@labutka labutka ja ked som vyratala ze mala by za den minula 10ks plienok.. a ratala som tiez lecna plienky/babylove/ plus som ratala ze balik tych mokrych obruskov nam vysiel v porodke na 4dni/teraz uz mame latkove/ ..a ratala som ze by stali 50sk jedny..tak mi to vychadzalo minimalne 60 eur za mesiac

pipera
20. aug 2010

@katka888 dakujem, teraz som vytriedila najmensie plienky a potrebujem este par dokupit a ta kapsa sa mi velmi paci :D andrea

miruss
20. aug 2010

@limoni: BBH magic je dosť veľká a vydrží aj S dosť dlho. Posielam Ti IP.

@izabelkak: Ja mám Fuzzi Bunz tú jednoveľkostnú a tam sú dve vkladačky a v pohode stačia na von.

katka888
20. aug 2010

@pipera
myslim si, ze budes spokojna 🙂 / s tou LL /

nas vychadzali jednorazovky pampersky na cca 4 skk kus , ale ja som vzdy vymakla skvelu akciu :D

katka888
20. aug 2010

@limoni
ja by som sa neobavala latkovania, my sme zacali v podstate tento tyzden, lebo az teraz dosli, a je to pohoda, kludne by si mohla zacat s latkovymi na noc, ja som napriklad aj tak malu v noci prebalovala casto, lebo po kazdom papani .... resp pocas kazdeho papania kakala. takze zo zaciatku aj tak plienocku nebude mat celu noc.
a mozno ti baby poradia nejake separacky na tu kakanicku zo zaciatku, aby sa tak neprekakavali plienky. ja s tym zatial skusenosti nemam, ale tiez chcem objednat separacky, lebo mi este " prazenickujeme "

katka888
20. aug 2010

baby, ak davam malej kremik na zadocek / cicaderma a sudokrem / , pri ktroych typoch plienok sa mam tomu vyhybat? zda sa mi ze bambus, a ako je to s flisom, bioavlnou, resp polyester? dakujem 🙂