Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
24. okt 2010

@divoska
myslela som na teba, je to fakt smola natrafit na take jednanie... esteze ti peniazky dosli, aspon to, ale chapem tvoje sklamanie a rozhorcenie. dufam, ze sa ti to uz nepritrafi....

ivanajelinek
24. okt 2010

Kocky, mozem bambusove plienky zapierat zlcovym mydlom?

zojec
24. okt 2010

@luciferova plienky nelubia velmi teplo, lebo dost v teple tvrdnu a nici sa tym vlakno (hlavne bambus, konope)... ak mas miesto pri radiatore, tak si skus dat susiak blizsie k nemu 😉 ja davam ku krbu.. stvorce dopredu kde je horuce a bambus dozadu, uz som skusala aj naopak , ale potom su plienky dost tvrde... a inak ja SIO ine plienky ako si vymenovala nepoznam..

zojec
24. okt 2010

@luciferova.. ale napadlo ma , ze celkom vhodna by mohla byt plienka weehuggers , co je obdoba flipiek, len su viac prepracovanejsie 😉 su to vlastne pulky so zaklapkami, kde vymienas len vnutro

zojec
24. okt 2010

@ivanajelinek bambusu by mydlo vadit nemalo.. len umelinke .. 😉

sulky
24. okt 2010

@emjee , @luciferova , @miruss , @mneme .
Baby , co vam na popise Anavy AIO nieje jasne? Objasnujem 🙂 . Respektive citujem zo stranky:
Systém prebaľovania je veľmi ekonomický. Stačí vymeniť iba mokrú vnútornú časť plienky. Po počúraní odopnete a operiete iba vkladacie plienky a samotné vrchné nohavičky môžete opätovne použiť. Keď sú vrchné nohavičky znečistené, vymeňte ich za nové.

To znamena, ze ak nie su nohavicky znecistene (pri menej cikajucich detoch, alebo iba pokakani), staci vymenit vkaldacky. Ak su precikane obe vkladacky a aj nohavicky, treba vymenit obe. Presne tak ako to funguje napriklad u IB.
No vo vacsine pripadov su znecistene aj vkladacky aj nohavicky.

sulky
24. okt 2010

My testujeme teraz jednu Anavy AIO, na suchy zips, a musim povedat ze su super. Zdaju sa mi aj lepsie sediace na vacsie deti. Dokonca sme ich mali jednu noc ako PULky s troma bambusovymi stvorvcami, a neprecikali sme sa. 😎
Paci sa mi ze nema na tele PUL, ale prirodu 🙂 Ale zasa na ukor toho, ze treba menit skoro stale aj tie vrchnaky.

@luciferova, SIO su aj Pop in. Tam tiez mozes menit vkladacky, ale nesmu byt zaspinene vrchne nohavicky 😒

sulky
24. okt 2010

teda, myslela som to tak, ze su lepsie sediace na vacsie deti v porovnani s nohavickovymi. Niekto tu spominal ze nohavickove sa zdaju byt uz male.

luciferova
24. okt 2010

vdaka za rady,pacia sa mi tieanavy 🙂 pri najblizsej prilezitosti ichasi vyskusame.
to je jasne,ze ked su znecistene, tak sa menia aj nohavicky. to sa potom rovna aj takej plienke,ktora sa musi menit cela. ale ked nie su spinave, tak ja to robim tak, ze ich necham "prevetrat", prestriedam ich s inymi a potom dam zas 🙂

zojec
24. okt 2010

@sulky tie anavy aio maju vkladacky ako bambusove plienocky anavy? a tie na suchac maju aky predok? lebo na stranke mas len patentkove...

ivuska.h
24. okt 2010

@luciferova a ostatní -- Tak abych odpověděla na to, proč ty moje AIO nejsou SIO. Je tam vevnitř biobavlna, ne umělina, takže to natáhne vlhkost a tudíž je potřeba to vyprat celé (i když já jsem teda i IB prala skoro vždycky celé hned, protože mi to smrdělo, reálně jsem jen vnitřek vyměnila jen párkrát). Biobavlnu jsem zvolila proto, že jsem chtěla udělat plenku typu AIO bez umělých materiálů na kůži dítěte, takových je na trhu méně, než těch s umělinou (osobně vím jen o BG Organic a do jisté míry Gro Baby/Gro Via). Jsou děti, kterým flís a jiné uměliny vadí, takže pro ně jsou myšleny tyto plenky především a potom samozřejmě taky pro ty, jejichž maminky nevyžadují ten stay dry povrch.

Nicméně teď testuju jeden nový materiál, je to polyesterový úplet, původně vyvinutý pro sportovní oděvy, výborně odvádí vlhkost (mnohem rychleji než flís) a je na dotek hodně suchý. Moje osobní testy dopadly nad očekávání, teď ještě testovací plenka obejde pár maminek s dětmi a pokud to bude úspěch, tak se látka nechá atestovat pro děti do 3 let a do výroby půjdou kapsovky s tímto materiálem uvnitř.

zojec
24. okt 2010

@ivuska.h super 😉 dakujeme za ozrejmenie.. ja lubim prirodu na ritke 😉 ten vnutrajsok je ako na tvojich bambusovych plienockach? a mas v plane robit aj nejake vzorovane aio? inak musim pochvalit bambusove hildo vzory kvietkovane.. su nadherne.. normalne skoda dat na ne vrchne gatuse 🙂 take nieco by sa mi pacilo aj aio 😉

ivuska.h
24. okt 2010

@zojec Vkládačky jsou z bambusového flauše a nahoře je velur, aby to bylo měkčí, moje jednovel. plenky mají místro flauše froté. Rozdíl v savosti tam prakticky nebude, ale flísové vkládačky lépe drží tvar a to podle mě bude s tou plenkou lépe fungovat, protože je celkově taková míň pevná, než ty jednovel. plenky.

Vzorované AIO bych dělala moc ráda. Jenže je problém, že nejde sehnat už hotový potištěný PUL s certifikací, musela bych si ho nechat atestovat sama, což je dost nákladné, musela bych si udělat velkou zásobu několika druhů potisků, aby se to vyplatilo, což si momentálně nemůžu dovolit, takovou investici. Možná časem... Pak je ještě jedno řešení, jak to udělat, ale nechci zatím zacházet do detailů, je to zatím předmětem testování 🙂) Dřív jak na jaře ale nějaké výsledky nebudou, je to hodně zkoušení a ladění a máme teď ve vývoji i jiné, urgentnější věci. Asi nejdřív budou pro prodej připravené přebalovací podložky, PUL svrchňáčky (použitelné stejným způsobem jako např. Flipky) a pytle na pleny.

luciferova
24. okt 2010

cize ak som spravne pochopila, system SIO nie je taky natur pre dieta ako napriklad kapsovka, sio a podobne? pretoze musi byt umelinova vrstva na nohavickach aby nebola mokra?

ivuska.h
24. okt 2010

@luciferova Ano. Jen teda s tou výjimkou, že kapsovka může mít vevnitř jak umělinu (třeba BG) tak bavlnu (třeba SW kapsovka tam mívala bavlněný velur). Podle mě jediný typ plenky, kde se opravdu dá měnit jen vnitřek, jsou Flipky a jim podobné (pokud se teda nepokadí), protože tam je vevnitř jen ta lesklá strana PULu, která nic nenasákne, stačí otřít a jede se dál.

luciferova
24. okt 2010

inak lubili by sa mi aj tieto plienky

http://www.klingacik.sk/detail/779/tots-bots-ea...
http://www.klingacik.sk/detail/764/happy-heinys...

mate niekto? nepredavate? ake mate skusenosti?

luciferova
24. okt 2010

@ivuska.h a ked si vravela ze do istej miery aj gro baby/via tak to si ako myslela?

lul
24. okt 2010

@ivuska.h a tie anavy, ktore spominate, budu zvnutra zhruba ako IB?

ivuska.h
24. okt 2010

@luciferova Ta Gro Baby nemá na vkládačkách umělinu, ale ta "slupka" je zevnitř z čehosi umělého, viz foto http://www.diaperstyle.com/images/grobaby/groba....

ivuska.h
24. okt 2010

@lul Pokud máš na mysli vkládačky, tak ano, ty tam jsou dvě vpínací na patentky, jedna delší přeložená napůl a druhá kratší. Ale mají jiný tvar než u IB a jiný materiál.

ivuska.h
24. okt 2010

Viz foto.

luciferova
24. okt 2010

@ivuska.h vyzera paradne, da sa uz objednat? A ta nohavickova cast mi pripomina nohavickovu cast ako ib, ta je tiez taka latkova 🙂

Inak neviem, aku slupku myslis 😅 teda ak hovoris o gro baby. Gro via viem, ze maju daku nepremokavu slupku 🙂

zojec
25. okt 2010

@luciferova obo plienky co si dala link su super 🙂 HH je podobna BG kapsovke, akurat vacsia, a TB ma vo vnutri bambusovo-mikrofleesovy chobot, savost sa da zvysit pridanim vkladacky do kapsy..

petal
25. okt 2010

Ahojte. Chcela by som sa poradit. Mam 17 mesiacov stareho syna a od narodenia je v latkovych plienkach. Je pravda, ze kazde obdobie vyhovuje nieco ine. Momentalne pouzivam najviac asi IB a do toho okrem orig. davam aj BL stvorce alebo doma usite vkladacky. A druhy variant, nohavickove a na to pul Imse vimse. Maly dost cika a kaka, takze prebalujem dost casto. Potrebujem dokupit vrchne nohavicky, lebo uz ma cez 11 kg a uz su mu tak natesno. IB zachvilu budu male, myslim, ze nevydrzia dokonca plienkoveho obdobia, tak rozmyslam aky variant bude najlepsi. Vlniaky nechcem urcite, jedny doma mam a vzdy mi ich pokaka. Uvazujem nad FLIP , WeeHugers, aby som tam mohla davat plienky narovno, alebo Thirsties, aby isli pod ne aj nohavickove. Do Flipiek vojdu aj nohavickove? Mate odskusane Fliky niekto v teple? Lebo v lete neiem ako bude sparena pokozka po tym umelym ked je to priamo na telo. Tie Weehugger vyzeraju na telo prijemnejsie, ale z vasich diskusii vidim, ze preferujete Flipky. IB mi vyhovovali kvoli tomu, ze medzi nohami to bolo stihle, dali sa pouzit aj 2krat ak ich nepokakal. Mam este po dcere aj BG 3, ale neviem z akeho dovodu sa mi viackrat stalo, ze mi precikal zboku alebo zvrchu. Mozno som dobre neutiahla zips. Aj IB medzi nozkami obcas precika ale tie su predsa len uzsie. Ale som sa rozpisala, snad si vyberiem. Tie WeeHuggers su objemnejsie ako Flipky?

zojec
25. okt 2010

@petal, weehuggersky su zvnutra fakt lepsie ako flipky.. je tam prirodny material... objemnejsie ani nie su, asi trosku sirsie ale nie dlhsie.. hovorim o velkosti 2.. ak sa bojis leta a tepla, a toho umeleho matrosu isla by som radsej do weehugersiek. flipky pasuju aj na nohavickove plienky v pohode.. weehugersky som este neskusala.. no nemal by byt problem s velkostou, ale ked navlhne zvrchu ta bambusova zaklapka, tak ich uz druhy krat nepouzijes, su robene vyslovene na plienky narovno... ja som velmi spokojna s oboma , flipky su ale univerzalnejsie 😀

ivuska.h
25. okt 2010

@luciferova Gro Via se dřív jmenovaly Gro Baby... Ano, IB vypadá stejně, ale není stejná, ta má vevnitř právě tu umělinu.

Jinak moje AIO zatím v prodeji nejsou, dostalo je jen pár lidí na otestování.

sulky
25. okt 2010

@luciferova , suhlasim so zojec 😉 obe su paradne. Prva ma na zadocku babatka prirodny material, druhy ma flis pre pocit sucha.
Ta HH je obrovska, vydrzi aj do 5 rokov dietata 😀

petrinka
25. okt 2010

ahojte baby, ten moj prduch sa straaaasne rozcural 😖 cez den je to ok, ale v noci je to des. a mne sa ho nechce v noci budit a prebalovat☹ doteraz mu v pohode stacili bambusky LL aj bez nejakych dalsich vkladaciek. teraz sa vsak precurava... neviete poradit nejake save vkladacky? rozmyslala som aj nad kikko bambusovymi plienkami, ze by som mu ich naskladala a dala ako vkladacku, len neviem, ci by to nebolo objemne a ci su savostou dobre...neskusala som ich este. necham si poradit, nech nekupujem blbost🙂 dik

miruss
25. okt 2010

@petrinka: Mne sa na dovypchatie nočných plienok najviac osvedčil babyidea prefold.

zfidorka
25. okt 2010

@petrinka suhlasim s @miruss, babyidea prefold alebo twofold je uzasne savy.. kikko bambus stvorec tolko nenasaje a bol by objemnejsi...