Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bezaz
7. mar 2009

ozi oli, to bola tvoja mamina s tebou v stanku? aj si nieco objednala ta baba, co som tam agitovala? 😵

petusaaa
7. mar 2009

oli, ty si zlaticko 😵 😉

aby, aha.. http://www.latkovky.cz/product_info.php/manufac...

oli, nechystas sa to dat to obchodu?

zitaje
7. mar 2009

Ahojte baby,
chcem sa vas opytat, myslite si, ze je mozne, aby sa mi tvarovane flanelove plienky za necely rok pouzivania tak znicili, ze uz skoro nic nenasaju? 😒 Mam pocit, ze to uz nie je ziadny flanel, ale obycajne platno. ☹ S jednou vkladkou (sucast plienky) vydrzi maximalne 2 hodiny. Alebo mi mala len o tolko viac cika? Uz asi dva tyzdne cakam na to bambusove frote, stale nechodi, zacinam byt zufala, lebo ked jej dam dve tie vkladacky, tam ma chuda zadok ako loptu a stale si to chyta. Ono je to sice fajn, ze potom obcas povie, ked jej treba cikat a ide to do nocnika, ale ´ked dam po dve vkladacky, potom na tie posledne peluse mi nezostanu a musim davat obycajnme poskladane stvorce (este po nas 😀 ), a tie uz teda fakt nic nenasaju.
Pomooooc!
Kupovali ste niekto to frote? Mozno mate iny zdroj ako ja, poradte...

kili
7. mar 2009

zitaje, neviem, ako je to s absorbciou, ale myslím, že ona fakt už viac vyčúra, to je hádam jasné, že musí cikať viac ako novorodene 😕

zitaje
7. mar 2009

No to je jasne, ked bola mala, tu vkladacku som nepouzivala vobec, a teraz uz dve. 🙂
A nejaky tip, kde sa da kupit bambusove frote - metraz?

olinka6226
8. mar 2009

zitaje skus napisat na www.plienka.sk oni ti metraz mozno predaju

quika
8. mar 2009

zitaje, odkial kupujes to frote?
flanel sa pranim dost znici, akoby vypelichal, ale myslim ze u teba je to kombinacia starsie dieta co viac cura + znicena latka 😒 ake flanelky mas? napr. BL maju save jadro nie flanelove, tak tie by sa nemali az tak nicit.

labutka gratulujem, ako sa ti latkovanie zatial paci? 🙂

labutka
8. mar 2009

maly zatial pokrstil kakackou kazdu plienku, co som mu dala. zlaty 🙂
zatial sa mi to paci, akurat obcas mi nieco pretecie, ale viem ze je to tym, ze nemam ziadnu prax, a este on ma take malinke nohy, ze su mu aj tie XS trosku volne.

bihan
8. mar 2009

kočky, ja som sa včera taaaak vytočila! Bola tu taká akcia akože na deň žien - večerný trh.. začalo to o siedmej večer, hudbička, stánky.. a malo to byť zamerané na kadejaké bio záležitosti.. tak okrem jedného stánku lavery a pár stánkov chobotín vyrábaných z gorálok a spo. tam bol stánok jediného predajcu látkoviek, čo máme na ostrove.. tak som sa samozrejme zastavila a ženská, sa ma opýtala, že čo mám za značky (nepochybujem, že polovicu z nich nepoznala 😀) a ona tam má jeden jediný druh plienok na predaj - myslím, že sú to petitky kapsy a všetkých tam presviedčala, že tieto sú najlepšie... no. som mala chuť ju poslať do prdele aj s jej plienkami za 25€ (kapsa s vložku) a predáva aj šatky a na ich stránke tam propagujú nosenie tvárou do matky.. no... tak aj takýto predajcovia sú 😀

sisa.b
8. mar 2009

bihan, mala si jej dat skolenie 😀

aj ja chcem ist na nejaku vystavu a omrknut vsetky plienocky ☹ olinka, si si ista, ze nepojdes do tn? 😀 aj ked detsky svet je az na konci augusta 😒

bambusko
8. mar 2009

zita, mne vydrzala flanelova bl s povodnou vlozkou 2 hodiny len u novorodneca. teraz ich pouzivam s viacvrstvovu plienkou, s povodnou vlozkou je to len tak na jedno ciknutie, takze ich davam na spanie cez den, ked si maly obcas hned po zobudeni pusti, tak to je akurat na to. ale vseobecne aj tak prebalujem aspon kazde 2 hodiny, aj castejsie. aj ked nie vzdy je pocikany, ale dam ho na nocnik a mali sme uz aj obdobie, ze nam stacili 2 plienky za den, no teraz je to aj do nocnika aj este asi 4-6 plienok za den. dlhsie neprebalujem len v noci a ked sme niekde vonku, to davam bud flisovu separacku alebo plienku s velurovou vnutornou vrstvou.

labutka, parada 😵 pretecie ti len cez plienku, ci aj cez vrchne gate? mne cez plienku pretieklo len parkrat /napr. ked kakal po 3 tyzdnoch 😝/ ale cez vrchne nohavicky nikdy. a krasne fotky 😉 ake mal drobec miery, ked su mu xs volne?

zitaje
8. mar 2009

No, to frote som sa snazila objednat prave z www.plienka.sk, ale akosi je ticho. Tak teraz neviem, ci ujo nedostal moje maily alebo co sa deje, napisem este raz asi.
Inak ja mam take madarske plienky, volaju sa Monapel (www.monapel.hu). Ked som zacinala - neznala - tak sa mi zdali super, ze su take lacne, ja mam zakladnu vybavu (uz sa nepamatam presne, ale cca. 17 tych flaneliek s vkladackou + trojo vrchnych gati) cca. za 2500 korun. Uz chapem, preco boli take lacne, i ked na druhej strane posluzili dobre.
My tiez skusame nocnik, kaka skoro len tam, i ked zrovna dnes rano dala dvoch plienok riadnu naloz. 😀 Niekedy sa jej podari aj ciknut a velmi ju to bavi, len este celkom nechape, o co ide. Vzdy sa potom pozrieme na obsah nocnika a aj to patricne okomentuje: KAKA! A ked tam nic nie je, tak len smutne pozera, ako keby to s nou nemalo nijaky suvis. 😀
Cize tak nejak tajne dufam, ze toto leto sa aspon viac-menej zbavime plienok, a preto sa mi moc investovat do nich uz nechce, preto som si objednala ten bambus. No neviem. Dalsie babo v nedohladne, financna situacia hroza, inak by som si pokupila zopar poriadnych vkladaciek. ☹

olinka6226
8. mar 2009

sisa v auguste nemam sancu ist do TN v robote mam hospodarsky rok a zaciatkom septembra audit. takze makam vtedy jak zerava 😀

baby teda ale riadne som zdevastovana za tieto 3 dni. a to este nemam doma vybalene veci z vystavy. asi to necham na zajtra. dnes uz nevladzem. a mozno ked sa vecer ked bude maly chrapat okupem tak trosku ozijem... no uvidime.

olinka6226
8. mar 2009

inak mna dnes presviedcal chlap so stanku s red castle ze ta ich klokanka je zdrava 🙄

quika
8. mar 2009

zitaje, oni myslim ze uz vobec neposielaju bambus bez toho aby si si objednala aj nieco ine. ale je divne ze sa neozvali, mne vzdy odpovedali na maily max. do 2 dni. ak si zaslala normalnu objednavku cez ich stranku na nejake veci, tak oni ti napisu ked to idu poslat, to im obcas trva tak 5-10 dni, ale ked len bambus tak fakt neviem.

dudri
8. mar 2009

citala som kedysi flisove seperacky, niektore mamicky strihaju flisove deky z ikea. predava aj metrovy textil?

zitaje
8. mar 2009

Quika, ja som rovno tomu panovi napisala, co by som chcela, objednavala som aj jedny vrchne gate. Na prvy mail mi odpisal tak ako pises, skoro. Potom dlho nic, az po tyzdni ci desiatich dni prisiel mail, aby som mu poslala adresu, aj ked som mu ju uz raz posielala. Tak som poslala zas. A zase presiel aspon tyzden. Som z toho jelen.

quika
9. mar 2009

zitaje, im to dlhsie trva nez odoslu, tak snad na teba nezabudli 🙂 ked sa netvaril ze to nechce poslat tak snad posle. pripadne sa mu trochu pripomen 🙂

olinka6226
9. mar 2009

dudri, rada som ta spoznala osobne 😵 ano tie separacky z flisovej deky su ok. ci ikea predava metrovy textil si nie som ista. ak ano, tak len obmedzene. ale skor nie.

quika
9. mar 2009

dudri flis maju snad v kazdej metrazi, mozes ho kludne pouzit, funguje 🙂

labutka
9. mar 2009

IB mi pretiekla po ceste domov z porodnice, okolo jednej nohy. asi som ju malo zapla...
a este nejaka BL tusim pretiekla tiez okolo nohy, aj cez vrchnaky Tots bots.
maly ma 3000 gramov, a aj ked chcem poriadne vsetko zatiahnut, nejde mi to. ale ked dam BL 3v1 tak myslim ze to ma aj siroke balenie a aj mu to celkom lepsie sedi, lebo tie pleny su take vecsie. Takze asi len treba trosku dorast, ze?

labutka
9. mar 2009

inak som supla do albumu Latkovky foto v maskacoch. Trosku su mu velke, ze? 😀 ale nevadi, dorastie. 😀

bambusko
9. mar 2009

labutka, ani sa nenazdas a budes na tie fotky pozerat s nostalgiou. deticky strasne rychlo rastu. super, z emozes poreferovat skusenosti od narodenia s roznymi druhmi. takze bl 3v1 ziskala v praxi viac bodov ako na prvy dojem?

zitaje
9. mar 2009

Labutka, mate krasnu vybavu, ticho zavidim pri tych mojich smejdoch. 😉 Ale uz to nejak doklepeme. 🙂
Inak tvoj maly je presne o rok mladsi ako moja. 🙂

labutka
9. mar 2009

bambu ano, myslim ze v tych bl skor zabalim na siroko, ako v IB... a uz to aj manzelovi celkom ide, aj ked obcas zabudne dat vrchne gate, a obcas povie, ze dame pampersku a postolky, dobre?

olinka6226
9. mar 2009

petusaaa akosi som prehliadla otazku. ja sa tots bots pomaly vzdavam ako si mi ta znacka moc nesedi a ani sa nejak dobre nepredava takze asi nie, hoci netvrdim ze ak budem objednavat nieco z ich stranky ze nemozem prihodit aj tie tots co si dala link.

quika
9. mar 2009

petusaaa ja som tie TB tiez ocumovala, ale zda sa mi to malo, len jedna vrstva bambusu + vlozka. ja mam bambusove (doma robene) take ze 3 vrstvy + 6 vrstiev vlozka (dlha 3vrstvova prelozena na polku) a cez den nevydrzi ani 2 hodiny, lebo maly dost vela pije, tak si to neviem predstavit 😕 ale zase AIO by asi s viac vrstvami schla tyzden 😀

standu
9. mar 2009

Ahojte, som tu nova, latkujeme este len par tyzdnov, aj ked Sandra ma uz rok 😉 Chem sa opytat...zalubila som sa do SWB econappi a tiez sa mi pacia Blueberry minky, (celkovo sa mi asi najviac pozdavaju AIO a stvorcovky po dome) tak k mojej otazke. Neplanuje ich niekto u nas predavat? Alebo ake mate skusenosti s objednavanim z UK? Minimalny odber, postovne a pod? Dakujemm

labutka
9. mar 2009

standu, uz 2 krat som objednavala z UK z babykind.co.uk, a vzdy doslo za tyzden. teraz som objednala z teeheebaby.co.uk, zajtra to bude tyzden, tak tiez uz cakam kazdu chvilu. postovne je na kazdej stranke vypisane, podla sumy objednavky.
SWB econappi najdes na plienocky.sk