Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

venonna
25. júl 2008

baby, aj vam plienky tak pomaly schnu? ☹ uz aby sa vylepsilo pocasie, lebo to budeme musiet kombinovat s hnuskami alebo co... 😔

bihan
25. júl 2008

Ven, mne schnú rýchlo, lebo tie viac savé sa väčšinou na komplet rozkladajú a do kapsoviek mám jadrá z mikrovlákna 🙂

venonna
25. júl 2008

hm, ale tu, v starom dome, je hrozne vlhko a von zavesit som dodnes nemala odvahu, ked dazdu stale "viseli nohy". Ale pred hodinou vyslo slniecko spoza mrakov a tak uz susim vonku 😉
jaaaj, zienky, zase sa mi vratila radost z latkovania 😵

taanak
25. júl 2008

My sme susili vnutri, ale balkon je balkon, vnutri to zavadzia ☹

petusaaa
25. júl 2008

ahojte. mam par otazok. ak si chcem kupit BL plienky organic, mozem do nich dat aj BL bamboo vlozky velkosti L? to by som chcela na noc. a na den potom len plienky organic alebo klasicke stvorce alebo viacvrstvove. a na den uz nemusim davat vlozku, alebo tam ta vlozka musi byt?
mozem kupit viacvrtvovu plienku popoliny velkosti L a davat ju aj novorodencovi? ved aj klasicke stvorce su iba jedneho typu.(teda co sa pouziva ako plienka) 😅
a tu plienku viacvrtvovu aj stvorcou mozem kombinovat aj s vrchnymi nohavickymi od BL?
a este moze byt nejake dieta alergicke na frote?
dakujem, lebo som z toho fakt nejaka zmatena. 😅

bihan
25. júl 2008

Petuša, plienky BL nemajú prišitú tú vkladaciu plienočku, takže si to môžeš kombinovať ako sa ti len bude páčiť.. ak chceš len na chvíľku a tenké, dáš bez vložky, ak chceš väčšiu absorbciu, pokojne môžeš vložiť organic aj bamboo vkladačku naraz (asi to urobí veľkú riťulu, tak by som to skôr riešila na noc bambusom, ale myslím, že tie organic sú tiež super savé).
Do nohavičiek môžeš dať tiež čokoľvek, ale skôr než tie nohavičky od BL baby chvália Imse Vimse Fox alebo Organic, prípadne Bummies.. ako si nakombinuješ plienky a vrchné gaťky a plienky je len na tebe 😉

Alergické na froté? to asi nie.. je to čistá bavlna, nie umelina.

bambusko
26. júl 2008

petusa, davam do bl clasic poskladane male viacvrstvove popolini aj bambusove stvorcove bl, je to viac save ako vlozka. bez vlozky je to tak ako pise bihan 😉 nohavicky bl ti budu pasovat, ale su zvnutra len pogumovane, tie co odporucaju dievcata vraj maju zvnutra este bavlnenu vrstvu

eriqe
26. júl 2008

o alergii na frote som nepocula, je to cista bavlne. Alergiu poznam len na flis, ale vlastnu skusenost nastastie nemam, lebo spociatku som flis pouzivala ako separacku. Ja odporucam ako vrchne nohavicky nejake vlniaky, to sa s pul nohavickami neda porovnat.

indy
26. júl 2008

Eriq ake vlniaky pouzivas a asi od kedy?Ja by som tiez chcela nejake kupit, ale neviem ci to este nie je skoro na mojho mesacneho drobca Ci mu nebudu moc velke a zase kupovat tu najmensiu velkost sa mi nechce kedze cena je dost vysoka...

fifla
27. júl 2008

petusaaa vlozky velkosti L od BL su dlhsie a myslim si, ze budu dost odsavat, rovnako tak viacvrstvova popolinka je dlha.

petusaaa
28. júl 2008

dakujem velmi pekne za rady, ste zlate 😉 tak ja si asi kupim aj imse vimse a dalsiu velkost dokupim taku, aka sa i bude viac pacit 😉 a kupim si aj nejake bambusove stvorce. a popolinky viacvrstvove kupim mensie. tak, uz len babo a mozem prebalovat. teoria by bola 😀 😀

bezaz
28. júl 2008

petka vidim, ze uz skladas zostavu 😀 ja som sa k tomu este nedostala, davam dokopy, co ktora babula doporucuje a podla toho budem kupovat 😉

petusaaa
28. júl 2008

bez: ja mam v poslednych dnoch strasne depky, ze ako vsetko postiham. tak citam co sa da a zapisujem stranky, keby som nahodou musela ist skor do nemocnice, nech to zvladne objednat aj manzel. lebo ja este nic neobjednavam, cakam na matersku 😖 teda vecicky uz mam podedene, ale este veci ako matrac, plienky, dudliky, teplomer, vanicku a kooopec drobnosti musim objednat. tak zapisujem, aby som na nic nezabudla. to preto, ze som cele dni doma a rozmyslam, co mi este chyba 😖 asi si budem musiet najst konicka 😅 😀

bezaz
28. júl 2008

petka depky? ale co si pipi? prinajhorsom matrac zvladne muz kupit aj sam, dudliky uvidis ci budes vobec potrebovat, zaciatok zvladnes aj s jednorazovkami {prinajhorsom} a pod 😉

bambusko
28. júl 2008

petusa, zacni strikovat vlniaciky 🙂

petusaaa
28. júl 2008

bez: neboj, to prejde. len co sa mi podari vyspat 😠
bambusko: no, najskor by sa mi zisiel nejaky rychlokurz, aby som to do porodu teda stihla 😀 naposledy som strikovala s mojou babkou a to mi bolo tak 7 😀

bambusko
28. júl 2008

petusa, beriem ta za slovo 😀
tu mas rychlokurz a zacni niecim jednoduchsim, napr. papuckami, tie su tam tiez
http://www.youtube.com/results?search_query=kni...

petusaaa
28. júl 2008

no, vyskusat mozem, ale to skor pre zabavu ako pre nejake sirsie pouzitie 😀 😀 😀 musim si nejaku bavlnu kupit a ihlice pozicat 😉

kajark
29. júl 2008

Ahojte, citam vas uz dlhsiu dobu, zatial sa len snazime o babo, ale uz som sa rozhodla pre latkovanie, ak vsetko vyjde tak by to malo byt jarno-letne babo. Chcem vás poprosit o radu, mam moznost nakupu plienok z USA a teda asi konkretne Loviky a SWD. Chcela by som vrchne vlnene. Len neviem ci je lepsie kupit SWD (koli suchacu) alebo radsej Loviky, alebo skombinovat? A neviem sa rozhodnut ak loviky tak ci crepe alebo jersey alebo aj taka aj take? A ete velkost? kolko z kazdej? Alebo ked loviky tak radsej AIO ako len vrchne vlnene? Rozmyslala som ze co sa tyka poctu kusov tak asi 2 x M a 2x L? Len teraz ako to skombinovat? Asi idealne by bolo od kazdeho vsetko.... ze v M-ku AIO, jersey, crepe, a SWD, len to uz je trochu drahy spas... tak mi prosim poradte, co by bolo podla vas optimalne. A asi v L-ku by boli lepsie SWD koli suchacu? Chcela by som skusit aj BKM. A pre novosa asi nejake tie vrchne flisove? Inak budem pouzivat stvorce.
diky za vsetky postrehy

venonna
29. júl 2008

kajark, ak nedostanes odpoved, skus pisnut IP bihan, ta ma v tychto myslim slusny prehlad (teda ak sa tu v dohladne neukaze) 😉 Ale vseobecne sa maminy zhoduju, ze na male mimi su asi najlepsie stvorce, lebo ono kaka este skoro do kazden plienky...

bihan
29. júl 2008

keby som zvažovala SWB alebo LWB, tak by som vzala lovíky jersey na deň a SWB na sucháč na noc.. osobne mám rašej sucháče, ale lovíky ich nemajú.. na tých jersey odopínam veeeľmi opatrne, aby mi nevypadli... Lovíky Crepe sú ale súper aj na patentky, takže som s výberom spokojná 😉
Na noc používam aj Polar Bummies fleesové nohavičky a sú takmer také super ako vlniaky, ale majú tú obrovskú výhodu fleesu, že sa ľahšie udržiava... len som zobrala L a ešte sú nám trochu veľké 😅 Tie by som asi oveľa radšej zobrala na malé mimino, lebo s večne obkakanými vlniakmi si to neviem predstaviť. Teda osobne si vôbec neviem na menšie než polročné mimčo vlniaky predstaviť, lebo naša mala také nálože, že to mala až na chrbte a to by som musela vkuse vlniaky prať... teraz je to úplná pohodička 😎

Myslím, že počet vrchých gatiek závisí od druhu materiálu - osobne vlniaky nepoužijem viac než 2x denne, lebo sa musia po použití odvetrávať, Pulky sa dajú použiť až kým nie sú veľmi zašpinené a veľmi rýchlo schnú...

Jadrá do lovíkov sú fajn... organic sú lešpie ako sherpa a ak necheš používať jadrá, tak sa vždy dajú pri LIOs zapnúť, alebo len použiť ako gaťky....

kajark
1. aug 2008

bihan, dakujem za rady 🙂 este sa chcem spytat k tym fleesovym polar bummies, tie maju v tom shope tiez, tak si ma navnadila zeby som ich zobrala na male mimi len neviem ci brat S a M , alebo radsej 2 M, alebo 2S? diky

bihan
1. aug 2008

Ja som zobrala L a myslím, že aj M, ktoré sú do 9,5kg, by sme ešte zvládli, tak možno by S vydržali viac než 6kg... ale to je váha, čo Sára mala v 2m 😀
Ak chceš, tak vezmi S a M, určite nie 2ks.. môžno ti vôbec nebudú vyhovovať a budeš na mňa nadávať 😅

venonna
1. aug 2008

kocky, urvala sa mi guma na vlniakoch BI 😠 😠 😠 😠
mam ich asi 2 alebo 3 mesiace... Neviete poradit co s tyM/ len jemne zasit gumu (myslim, ze by to aj slo nejak bezbolestne...) alebo radsej reklamovat??? 😕

taanak
1. aug 2008

Guma? Vacsinou sa stazuju na patentky. Ja som si pred par dnami tiez vsimla, ze jedna mi uz visi na vlasku... 😝 Ked si zrucna, skus to zasit - budes to mat hned 😎

ededik
1. aug 2008

Ahoj kočky,

do budúcna uvažujem tiež nad používaním látkových nohavičkových plienok.
Môžte mi prosím niektorá z Vás poslať do IP adresy, z ktorých si objednávate ?? Ja niektoré mám, ale je ich
toľko druhov, že sa v tom nevyznám. Vopred díky.

kili
2. aug 2008

venonna, ak si to ešte nevyriešila, tak ja som mala to isté, býva to u nich bežné, ale našťastie sa to dá v pohode opraviť, stačí novú gumičku, prestrihneš sa do vnútra (ale bacha, gumička začína o niečo ďalej, ako to vyzerá na prvý pohľad, ja som sa takto dala nachytať a musela som strihať ďalšiu dieru), vložíš gumu, zašiješ, potom natiahneš a zas zašiješ. Ja som mala výhodu, že som vedela koľko natiahnuť, lebo mám ešte jedny, ty budeš musieť odhadom. Diery som nezašívala, som na to moc lenivá, nijak to nevadí a nie je to vidieť 😉

mimakro
4. aug 2008

Baby. Nepredáte niektorá používané plienky typu Popoliny (alebo iná značka)? Hanka už cez deň plienku nenosí a potrebujem iba na noc. Stačili by mi tak 3-4 ks. Veľkosť na 2 roky. Píšte mi cez IP. Vďaka.

mhas
4. aug 2008

Ahojte! Môžte mi prosím zhrnúť tak v skratke, čo všetko teda potrebujem, keď chcem používať tie látkové plienky BabyLucy? Plienky a vrchné nohavičky? A tie vložky sú na čo vlastne?

bezaz
4. aug 2008

hojte, ak by ste niektora mali zaujem a chceli sa pridat, koncom augusta ideme na prezentaciu latkoviek v BA.. napiste IP 😉