Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
26. feb 2014

@bubicatko pre novorodeniatko na začiatok postačia klasické štvorcové plienky, určité máš aj doma. Navrch troje vrchné nohavičky. A neskôr uvidíte, či pridať niečo savejšie, ak bude bábo veľa cikať, alebo niečo na jednoduchšie prebaľovanie na cesty.

behulka
26. feb 2014

@amelian v ľubovoľnom detskom prášku. Akurát plienky s tzv. stay-dry vrstvou by sa nemali prať v prášku s obsahom mydla. Do vedra netreba nič - je fajn, ak má vrchnák, nech vám to nevyvoniava po celom byte.

bubicatko
26. feb 2014

@behulka ake vrchne nohavicky? ake odporucas?

behulka
26. feb 2014

@bubicatko skús popozerať slovenské BambiRoxy a BabyLucy. Zo zahraničných sú hodne chválené na štvorcové plienky BumGenius Flip. Ja som mala takmer všetky šité doma 😒 tak veľa osobných skúseností so značkovými nemám.

zfidorka
27. feb 2014

Baby z Kosic - nepotrebujete bezvody lanolin na vlniaky? Nasla som lekaren, kde by mi ho predali, ale musia rozvazit 1 kilo... Cena by bola cca 3.50 eur za 100 gramov, 100 gramov vystaci na cca 20 kur... V pripade zaujmu mi poslite IP.

oskvarka
27. feb 2014

@evulikm babylove?

evulikm
27. feb 2014

@oskvarka áno

sharon1
28. feb 2014

Ahojte dievcata, som v 31 tyzdni teh. a dostala som chut na plienkovanie. ake mate skusenosti so znackami popolini ultrafit a hans? co by ste mi odporucali na zaciatok?

sharon1
28. feb 2014

opravujem nie plienkovanie, ale latkovanie.

handricky
28. feb 2014

@sharon1 na zaciatok nejake klasicke stvorcove plienky a nejake vrchne nohavicky pul-ky🙂
Hans som nikdy nepocula🙂 Popolini robia myslim skor vrchne na ich nohavickove - su take sirsie.. takze ak by si chcela kombinaciu nohavickova + vrchne - tak fajn.. inak neviem.
Pozri tuto, co na zaciatok https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

tinika
28. feb 2014

ahojte, tak vyzera to tak ze este nejaky čas budem riesit plienky :D tesim sa ze si doplnim zasoby :D

behulka
28. feb 2014

@sharon1 oboje sú kvalitné overené značky. Hans by mala byť len špeci designovka Tots Bots, ak sa nemýlim. Na začiatok úplne postačí 40 štvorcových plienok a 3 vrchné nohavičky.
Ak by si mala možnosť niekde na okolí vidieť látkovky naživo - oplatí sa pred kúpou okukať a obchytať.
Fajn na úvod je aj tento krátky film:

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
hermiona368
4. mar 2014

baby daju sa este niekde kupit kiiko lux 80x80????????? nikde mi ich nenaslo

trulka999
4. mar 2014

@hermiona368 Sú tam aj biele. preklikaj 🙂

trulka999
4. mar 2014

Baby, mňa ešte napadlo, že či novorodeniatko baliť do novoskladu plus ešte jednej štvorcovej, alebo stačí ten novosklad?

hermiona368
4. mar 2014

@trulka999 maju ich zial vypredane. Som zistovala priamo u nich, vraveli ze asi az koncom dubna...skor som myslela tak ze ci niekde nie su zapatrosene ...

danusa79
4. mar 2014

@trulka999 Nam uplne stacil novosklad, resp. neskor som do toho odblznicka medzi nozkami vložila nejaku bambusovu vkladacku a bolo 🙂

trulka999
4. mar 2014

@hermiona368 aha, no tak to je super a ja som sa na nich spoliehala.

hermiona368
4. mar 2014

@trulka999 to stihas 🙂 pisal ze pravdepodobne koncom aprila...asi nestihaju sit ☹

lydik
5. mar 2014

Ahojte dievcata. Neviete mi poradit kde v Banskej Bystrici-meste sa daju kupit separacne vlozky? Chcem si ich aj okukat a dnes sme boli v BeBaby v Radvani a mali len celulozove Kikko. Dakujem.

trulka999
5. mar 2014

@hermiona368 hned mi je lepsie 🙂 ešte ze tak

handricky
5. mar 2014

@lydik a co chces viskozove? pre starsie dieta? neviem ci bambino mio nema v hyper tescach separacky

lydik
5. mar 2014

@handricky ano viskozove. Dakujem, pojdem sa tam pozriet.

hermiona368
5. mar 2014

baby co myslite ktora plienka je taka fajn aj na von a popripade aj na noc ? mam dost ucuraneho chlapca...
moznosti: Pop in New gen bamboo print, Bamboolik SIO plienka jednoveľkostná, Tots easyfit 2012 rainbow.
alebo mate vy nejaku oblubenu ? mam na noc LL, bambiroxy. Strihovo nam uz LL 1 zacina byt mala a treba ju uz viac dovypchavat. maly ma 4,5 mesiaca a 6,5kg. Celkom sa mi pozdavala ta bambolik, ze by som tam mohla dat aj novosklad kedze ma dvojite kridielka...cez den davam len ten.

hermiona368
7. mar 2014

baby tak co ? ziadna neviete poradit ???------ bamboolik alebo pop in new bamboo ?????

oskvarka
7. mar 2014

@hermiona368 no ja mam iba bambi roxi tak ti neporadim nosime ich na noc teraz a spokojna som a na vrch navliekacie vlniaciky... ale mam len 3 tak mozno este dokupim 1 a chcela by som skusit tie celobambusove bambi roxi netusim ake su tiez ale asi to risknem

pima21
7. mar 2014

Ahojte, prosím o názory- máte niekto skúsenosť s bambusovymi štvorcami od T-tomi 70x70 na prebaľovanie? Nemajú tuším uvedenú gramáž. Ďalej otázočka ohľadom bambiroxy - su ich vrchne nohavičky vhodné strihovo vhodné pre.novorodenca, ak by som ich používala v kombinácii s viacvrstvovymi Popolini? Viem že väčšina fičíte na klasických štvorcoch, no mne sa stále zdajú praktickejšie viacvrstvové ... Objednala som si aj nohavičkovú bambusovú
bambiroxy soft- máte niekto skúsenosť? Nebude.priveľká pre novorodenca? Ďakujem 😉

lima123
7. mar 2014

@pima21 T-tomi nemám skúsenosť, no vrchné nohavičky od bambiroxy sú fajn. Pre novorodenca však odporúčam tie XS-S. Jednoveľkostné vrchné sú dosť veľké, pre novorodenca nevhodné. Inak práve sme z tých XS- S vyrástli. Ak by si mala záujem, posunuli by sme ďalej.

hermiona368
8. mar 2014

@oskvarka ja som tiez kupovala bambiroxy na noc tie jednovelkostne 🙂 pacia sa mi , su velmi dobre...aj ked som si tiez myslela ze su cele bambusove, ale ked mi boli dorucene tak tam bolo napisane zlozenie: 80% bambus, 20% polyester... pisala som im tam tam email, ze preco to nemaju uvedene na stranke, ale bez odpovede. takze tak