Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
15. jún 2010

dnes ma zradila flipka 😠 tam kde je ta umelinka hore na zapinani sa mala spotila a podrazila sa jej kozicka ☹ takze jej skladam stvorce a vv na nahavickovy sklad a na to zapnem flipku, aby mala na tele len bavlnku...
bola u nas na 1. navsteve pani doktorka, pozerala ze co to su za plienky- teda ten vrch flipky nepoznala, separacku aj stvorec spoznala 🙂 a povedala ze suhlasi, ze su pre babo lepsie latkovky 🙂

mneme
15. jún 2010

@zfidorka, holt, novoskovia maju taku jemnulinku kozu, ze ich ozaj moze cokolvek podrazdit. ovela horsie by to bolo v hnuske

zajaciq
15. jún 2010

my zas mame na chrbatiku nad oblickovou castou take cervene miesto, ked to stlacim, tak zbelie na farbu pokozky. cize zapareninka to nie je..ani ju to neboli.. nestretli ste sa s tym? uz to tam ma 3 dni 😠

zfidorka
15. jún 2010

@mneme no v nemocke som zle zapla suchac na hnuske a hned jej to vydralo trochu kozicku...

julia30
15. jún 2010

nasa pani doktorka tiez podporuje latkarky 🙂 a vytesuje sa z kazdej novej plienky ktoru jej predvedieme dokonca mame s nou aj na eko klube tento stvrtok diskusiu o latkovych plienkach 🙂 a pride aj miruss ;) tak ked mate niekto chut tak 17.6. o 16,30 v MC srdiecko v TN 🙂

henushka
15. jún 2010

@zfidorka hej, aj nasej malej sa na brusku pod flipkou robili male potnicky, ale neriesila som to, tak ako sa to rychlo objavilo, tak to rychlo zmizlo. 😉 ked budu najblizsie take extremne tepla, radsej budem na doma davat stvorce a na to vlniaciky.

teri3
16. jún 2010

@lindauciatko , súhlasím s júliou30, že do flipky sa dá naskladať úúúplne čokoľvek, ja napríklad ešte organic vkladačku podložím aj obyčajnou plienkou a v pohode, teoreticky je to dosť naširoko a môj drobec je už dosť veľký, ale vôbec nenamieta 😀 . Do GB tu baby dávajú tie konopné a bambusové vkladačky, aj som si z nich objednala po jednom, ale pre môjho supercikacieho drobca je to slabé. Možno by Ti stačilo objednať si z každej vkladačky len po jednej a poskúšať tam aj niečo iné, nad tými BL štvorcami som už aj ja uvažovala, ale rozhodla som sa, že na deň už toho moc kupovať nebudem, lebo včera sme mali 3 cikanice v nočníku 😎 . Skôr ešte čakám, ako sa to vyvinie s tými nočnými plienkami, čakám, kedy BBH dosiahne svoju maximálnu savosť 😀

chcem sa ostatných spýtať, či máte niektorá konopnú plienku od Ella´s House, ako ju hodnotíte?

@miruss , možno budem trochu nesúhlasiť - píšeš, že pre väčšie deti je lepšia sty dry vkladačka, pre pocit sucha...možno nie je na škodu pre nich ten pocit vlhka, záleží ale ako veľké deti, asi je to indi-vindi 😉

zajaciq
16. jún 2010

@teri3 ahoj, konopne mam dve, aj suchac aj patentky, velkost S. tak za mesiac budem asi predavat 😀 su fajn. stihle, saju obstojne, ale neviem neviem na velke dieta 😅 teda ale moja cura dost.. ja ale menim plienku hned ako je ciknuta, necakam nejak 2-3 hodky.

sulky
16. jún 2010

@teri3 , ak das do BG flip dobre savu vkladacku, (nie obycajne stvorce), aj ta sa da pouzivat na noc. Do BBH bambus tiez mozes dat nejaku savu vkadacku

zfidorka
16. jún 2010

@zajaciq to mas dobre ze vies kedy ti cika/kaka, moja je schopna prespat 3 hodky v kakanicke 😒 esteze pri tom vyda splechotajuce zvuky, horsie ked nie som pri nej a nepocujem... a ked ju kontrolne rozbalim, tak sa zobudi...

henushka
16. jún 2010

@zfidorka 😀 nasej malej len prednedavnom zacalo prekazat, ze je pokakana, uz sa hlasi. Ale pred tym, nez sme zacali prikrmovat som nevedela, co ma pri prebalovani caka. Prve mesiace sa slecna dokonca rozplakala, ked som ju z totalne posr.... plienocky dala do suchej 😀

henushka
16. jún 2010

@zfidorka Inak, ja som nikdy nekontrolovala, v akom stave ma plienku, ked spinkala. Dokonca mam podozrenie, ze este donedavna mi predpoludnim sladko zaspala az ked sa vykakala 😅 Ale nespominam si, ze by mala akykolvek problem, kym bola kojena. To skor az teraz ma obcas take agresivne vystupy (jak to slusne nazvat 😅 ), ze ked ju rychlo neprebalim, tak sa jej to zacervena.

miruss
16. jún 2010

@teri: To máš pravdu, ale je sty dry vkladačky a pod. plienky používam na dlhšie cesty autom alebo na výlety v turistickom nosiči, aby nemala pocit mokra a nemuseli sme stáť veľmi často.

henushka
16. jún 2010

@miruss A nepoti sa v tom? Ja mam taky pocit, ze ked ju rozbalim z plienky s flisom, tak ma na dotyk akoby vlhky zadocek, ale bez akehokolvek podrazdenia. Preto mam rada kombinaciu bavlna/bambus + IV separacky, tie super izolovali aj pri prazenicke 🙂

zfidorka
16. jún 2010

@henushka ja mam len pocit ze je v mokrom, tak by som ju radsej prebalila 🙂 aby sa jej neparila ritka...

taanak
16. jún 2010

@henushka tie IV separacky - ak myslis tie z mikrovlakna, su super. Ale ani stay dry vkladacka do Flipky nema klasicky flis, tak by v nej nemalo byt tak teplo. Ale osobne tiez v tychto horucavach preferujem bavlnku. 😉
A nohavicky Flip povazujem za celkom univerzalne vrchnaky, pouzivam ich bezne aj na nohavickove a zavazovacie plienky

henushka
16. jún 2010

suhlas, Flipky su fakt super vynalez! Ale ako sa tu uz pisalo, na uplneho novorodenca asi nie, to by som aj v buducnosti po skusenostiach volila napr. IV soft/organic, ktore lepsie tesnia okolo noziciek. Ale inak uplne variabilne, aj pre uzku vkladacku, aj pre sirsie vypchate plienky a uni-velkost 😎

taanak
16. jún 2010

@henushka ja som ich od narodenia pouzivala a bola som s nimi spokojna (maly mal 3,5 kg)

henushka
16. jún 2010

@taanak Myslela som tie jednorazove, s tymi z mikrovlakna skusenosti nemam. Ale ja ich pouzivam aj preto, ze mala nema problem kakat aj 4-5x za den 😖 . A to som si naivne myslela, ze pri prikrmoch sa to zmeni. Niekedy sa len vykaka kratko po prebaleni, tak to potom robim tak, ze len vymenim separacku. Este ze nam latkovanie ponuka tolko moznosti 🙂 , aj ked by sa to nezainteresovanemu mohlo javit ako hotova veda 😉

pipera
16. jún 2010

ahojte, neviete mi poradit nieco na poriadne zaparenu ritku? Imazol krempasta nezabera :( boli sme s malou v nemocnici a museli sme pouzivat papierove plienky a tak zaparenu prdelku som este nievidela ☹ Asi tie latkove plienky tie zadky poriadne rozmaznavaju 😀

pipera
16. jún 2010

jaj a zabudla som, mala ma zapal ladvin,behali sme po doktroch a kazdy dktor co videl latkovku, skonstatoval, ze hlavne toie bavlnene a bambusove su na mocove cesty to najlepsie. to mi povedali dvaja doktroy na kramaroch :D

zajaciq
16. jún 2010

@pipera ironicky predpokladam? sak ju menis , ked je pocikana, no nie ?

zajaciq
16. jún 2010

@pipera a sudocrem nezabera?

zajaciq
16. jún 2010

@sulky dakujem za dodanie, samozrejme, ze v schranke zlty papierik so zaciarknutym - velka zasielka 🙄 🙄 🙄 🙄 dementna posta. co uz na tom mohlo byt velke, ze to nemohol dat do tej postarskej tasky ten idiot idiotsky joooooj nasr.. som hrozne. a napisu, ze az zajtra to mozem ist vyzdvihnut ! no ja im dam. hovada lenive 😠 😠 😠 😠

avila
16. jún 2010

Ahojky zenusky 😉 Kes ste mali novoska, davali ste na matrac nejaku ochranu pod plachtu? Bude stacit nejaka hrubsia plenucha? Nechcem tam davat igelit alebo cosi take...

mneme
16. jún 2010

@avila ja mam taku podlozku na matrac, ktora je zhora frote a zdola ako pul-ky - gumickami sa to natiahne na matrac a na to ide este plachta. ako poistka 😉

avila
16. jún 2010

Diky baby, musim posondovat, vsak nehody sa stavaju 😉

taanak
16. jún 2010

u nas su nehody skor vo forme grckania, precikani sme este neboli 😉

lindauciatko
16. jún 2010

dakujem za rady k flipkam, musim si poznacit cislo strany, nechce sa mi to znacit do zosita 😉 😉 😉
este otazkl, ak by som jeden den striadala 2 flipky vrchne, potom ich uz treba dat prat oboje, nie? ci ako casto sa maju prat ak neschytaju naloz??? vdaka