Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

pifina
22. aug 2016

latkove plienky bol prvy level, druhy boli latkove vlozky ... a teraz som nasla toto: http://kalisek.cz/latkovy-toaletni-papir no neviem, ci dospejem do tretieho levelu 😀

vcielka_
24. aug 2016

@keyka ja pouzivam miosolo uz rok a nic nestvrdlo. Mozno mali tvrdu vodu. Ja do prania bezne pridavam zmakcovac kvoli pracke mozno i to pomaha ale to ti pri tvrdej vode stvrdne kazda plienka ci uterak takze to tak neber 🙂

vcielka_
24. aug 2016

@keyka btw na miosolo som presla az ked bola mala viac ako 3 mes lebo su dost velke. Na zaciatku som pouzivala len stvorce tie su podla mna pre novorodenca najpraktickejsie. Mala som potom kupene rozne znacky plienok medzi nimi aj aio bamboolik, pop in a miosolo a nakoniec nam sadli miosolo tak som z nich dokupila 26 kusov z kazdeho vzoru jednu 🙂

katinka4
25. aug 2016

Ahojte mamičky , čakám prvé bábo a zvažujem použivanie latovkových plienok, Prosím poradte mi koľko kusov treba , veľkosti , aké sú dobre značky , v čom ich prať .... a všetko okolo toho . ďakujem.

behulka
27. aug 2016

Ahoj, veľa informácií nájdeš j tejto skupine venovanej látkovým plienkam :
https://www.modrykonik.sk/group/1818/
Najlepší úvod k látkovým plienkam, čo som doteraz videla je toto video - neporadí síce konkrétne značky, no veľmi pomôže v zorientovaní sa:

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
hermiona368
5. sep 2016

@bublina16 ja som prala vsetko s perkarbonatom a nic sa im nestalo.

majladka
6. sep 2016

Ahojte 🙂 mozete mi poradit ako naucit drobca na latkove plienky? Skusam skusam no stale sa mi odvdaci len placom a krikom.po par minutach musim vzdy prebalit do jednorazovky (sice tiez ekologickejsej ale predsa,tie som kupila len pre istotu ked niekam ideme,su podstatne drahsie ako obycajne jednorazovky) .a to mam nakupenu velku sadu ze budeme eko.zatial moj plan nevychadza.malinky ma 2 mesiace a asi bude neeko po tatovi 😄

hermiona368
7. sep 2016

baby neviete kde zozeniem vrecko na plienky Pop N Gro zatahovacie ? pri stahovani sa mi niekam stratilo a bola som s nim velmi spokojna. alebo nejake podobne co mate overene, ze neprepusta ziadne pachy. dakujeeem

sulky
19. sep 2016

Baby, prestali sme latkovat a zostali mi nejake nepouzite plienky Anavy, ak by mal niekto zaujem, ozvite sa. Za dobru cenu 🙂

sulky
19. sep 2016

dezinfekcny prostriedok na plienky, zostali mi zasoby po latkovani. Predam za 3.90 🙂

sulky
19. sep 2016

a mam aj taketo plienky anavy,nepouzite nove, viac farieb

sulky
19. sep 2016
martina46
23. sep 2016

stalo sa vam uz, ze vam plienky splesniveli? ja skladujem na sucho v kybli uzavretom od prasku na pranie a dnes som prala a jedna brutal plesniva - cirne bodky atd, vyhodila som ju. prala som po 3 dnoch, uz sa mi to raz stalo, ale bolo to trosku len. par sivych bodiek. fakt pravam po 2-3 dnoch, pomoze skladovanie v kybli s vodou? mne to pride hnusne, vzdy som skladovala nasucho.

ditatxu
23. sep 2016

@martina46 este sa mi to nestalo ale ja pleny preplachnem kazdy den. Jeden cyklus plachania v pracke aby sa tam moč nerozkladal. V kybli s vodou mozu tiez plesniviet a samotna stojata voda vytvara zivnu podu pre bakterie takze to by som nerobila

martina46
23. sep 2016

@ditatxu no ja som v soku, lebo ved latkujem uz s 3. dietkom a u prvych dvoch toto nikdy nebolo :(

jatva
23. sep 2016

@martina46 mne sa to tiez este nestalo a to som mala uz par zabudnutych plienok. Vydezinfikujes vzdy kybel, ked das obsah prat?

martina46
24. sep 2016

@jatva nie, iba poriadne vyplachnem ale ako pisem pri 2 detoch sa mi to nikdy nestalo.

susul
24. sep 2016

@nelinka111 vycistit filter,zasobnik na prasky,tesniacu gumu a pravidelne pravku vyvarit s octom. Ak nepkmoze tak ja som siahla po chemii. Mne to robili tekute prasky. A po doprani vzdy vyumyvam zasobnik a dosucha utriem tesniacu gum. Drzim palce nech sa toho zbavis. Mala som ten isty problem a velmi mi to vadilo.

yoda_
25. sep 2016

Ahojte, prosim vas, zacala som latkovat. Zdedila som latkovu vybavu. Snazim sa v tom zorientovat, ale prosim vas, poradte mi jedno. Vrchne nohavicky sa peru po kazdom pouziti? Neviem co robim zle, ale kazdym precikanim su mokre aj tie, tak ich musim prat. Ak je to teda tak, ze musim prat vsetko po kazdom pouziti, naco su dobre potom vrchne nohavicky? Nebolo by jednoduchsie pouzivat jednu celu hotovu latkovu plienku? Ake su vyhody sady vrchnych nohaviciek s vkladackami oproti plienky vsetko v jednom? Dakujem.

jatva
25. sep 2016

@yoda_ netreba ich prat po kazdom pouziti. Radsej daj nieco savsie, aby si nemala mokre pulky. Ja tocim asi dvoje vrchne, periem tak raz za tyzden, v noci sa vetraju a mam vlniaky

jajodka47
26. sep 2016

@yoda_ Dobrý deň. Viete, ono je to asi takto. Píšem asi, lebo budem písať len o svojej skúsenosti. Látkujem už rok a pol a vyskúšala som rôzne PUL nohavičy. Momentálne ich mám 7, lebo ako píšete, často sa mi stane, že malý nohavičky preciká, a to hlavne, keď veľa naraz vypije. Keď boli PULky nové, BumGenius Flip zadržali maximum. Plienka už musela byť totálne precikaná, aby navlhli aj kraje. Časom (prala som tak, ako je povolené,na 60° ; nesušila som na slnku, ani na radiátore, či inom výhrevnom telese) začali Flipky prevlhovať pri nožičkách aj skôr, ako bola plienka pocikaná tak normálne. Normálne by som definovala=sucho na zadočku a úplne vpredu, stred mokrý. Teraz som kúpila nové Flip a fungujú super, takže sa nejedná o môj dojem, ale je to reálne tak, že naťahovaním pri obliekaní, nosením a praním, sa PUL vrstva vo švíkoch poškodzuje a následne prepúšťa. Keďže píšete, že ste sadu zdedili, podľa môjho názoru sa Vaše PULky správajú akp staršie PULky, ktoré by som ale ja mevyhadzovala. Ja som to vyriešila tak, že tie staré som si nechala na doma a viacej ich vypchám tak, ako Vám tu už aj radila jedna žena predomnou a tie nové mám, keď niekam ideme, aby malý nemal veľkú ritku a ja aby som sa nemusela báť, že vypije viac čaju a preciká sa mi niekde vonku, kde ho nebudem mať kde prebaliť. V pohode mi v nich 2hod vydrží. Po skúsenosti ich (tieto nové) budem prať radšej len ručne alebo len na 40° a uvidím, či vydržia dlhšie. No a samozrejme záleží aj od značky PULiek. Bambi Roxy odporúča prať na 40° a povoľuje aj pranie na 60°. Či už sú to moje staršie PUL od tejto značky lemované gumičkou alebo novšie lemované flísom, oboje periem na 60° a správajú sa stále rovnako. Aj staré aj nové prepúšťajú pri nôžkach, keď je plienka viac ako normálne precikaná. Teda, nemám skúsenosti, tak ako pri Flip, že by sa ich funkčnosť nejako zhoršovala, no keď sú Flip nové, BR sa na ne nehrabú. S tými som si istá, že do dvoch hodín sme suchý, nech sa deje, čo chce. Zatiaľ najlepšiu skúsenosť s "neprepúšťaním" mám s PUL-kami značky Popoliny. Mali sme dvoje Popoloni Vento (bez chlopní na zasunutie plienky = vhodné na nohavičkovú plienku) a Popolini Popowrap (na suchý zips a s chlopňami). Oba typi majú jemné lemovanie, s ktorým som sa u inej značky nestretla (ja osobne!!!). To pripomína fáč, no vôbec nenasaje. My Vento používame na noc, lebo, keď malého ráno rozbalím, plienka váži tonu a malý má pyžamku suchú. Popowrap sme ale vrátili. Upozorňujem, že musia sadnúť. Majú ostrý a široký suchý zips, ktorý niekoho môže rezať do bruška pri sedení. Nás rezal do stehienka. Inak, čo sa týka lemovania bolo rovnaké ako pri Vento, čiže super. Píšem to tu preto, ak by ste sa rozhodli ich vyskúšať. Len pre doplnenie, Flip lemujú PULom, z ktorého sú aj nohavičky. BR flísom alebo gumičkou. Popoliny má lemovanie iné ako som doposiaľ videla u už spomínaných značiek BR, BG, a tiež RR, HaippaDaippa, Anavy, LL, a iné) Rovnako komfortné, čo sa týka problému, o ktorom sa bavíme sú aj tiež už spomínané vlnené nohavičky, s ktorými je síce troška práce, ale to len raz do mesiac, no funkčne sú prakticky nenahraditeľné. Ani časom neprevlhujú, keď začnú operú sa, nalanolínujú a sú opäť ako nové. Ešte, aby som nezabudla, na prevlhujúcu oblasť nožičiek a celkovo švíkov sa dá kúpiť taký impregnačný vosk, ktorým sa natrú a mali by viac zadržať (vhodné na všetky typy lemovania okrem flísu). Priznám sa, mám ho, no ešte som ho neskusila. Vyskúšam ešte dnes a dám vedieť. Obávam sa ale, že vypchať staré PULky trochu viac, bude účinnejššie. Tak veľa zdaru a pekný deň prajem

adkoalauri
5. okt 2016

Máme odplienkované deti, takže mám na predaj látkové plienky. Ak by mala niektorá záujem, pozrite si môj album.

vertyeux
11. okt 2016

Kocky, prepacte, ze spamujem, ale mam tiez na predaj plienocky, minimalne pouzivane, mala bola v latkovkach nervozna, tak som ich vyuzila velmi malo, niektore su uplne nove. na cene sa dohodnem, potrebujem sa toho zbavit, lebo mi to manzel uz stale trieska o hlavu (obrazne, nebije ma nimi 😀). dakujem

lenka_jackuliakova
18. okt 2016

@nelinka111
Ahoj. Neviem, či si sa už dostala k nejakej osvedčenej metódy čistenia práčky, ja som tu nová a pozerám si komunikáciu ohľadom látkových plienok...ale na čistenie práčky používam kryštalickú sódu a ocot. Vyskúšaj tento recept:
http://www.ekomarket.sk/tipy-a-rady/ekologicke-...

zuzaanaaa
28. okt 2016

ahojte kocky chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s plienkamy wickies.

tiliko
1. nov 2016

Ahojte, máte niekto skúsenosť s praním látkových plienok v pracom geli FROSCH EKO na jemnú a detskú bielizeň. Neznižuje to ich savosť? Alebo v čom periete? Poraďte. Ďakujem

tutu_1
1. nov 2016

Rada by som sa spýtala ci tu ma niekto skusenosti s plienkami petit lulu ? Hľadám plienku ktora sa da "rozobrat" aby sa skôr vysusila a tieto sa mi práve preto pozdávajú ? Pripadne je tu niekto kto ma skusenosti s klasickými štvorcami ? Da sa to zvládnuť s malým mimi ?

pips
1. nov 2016

tri deti som plienkovala s popolinami a nebol nikdy problem. druhy mal po prvej sadu, prala som na 40 vynimocne na 60(kazdy mesiac celu sadu), po pouziti sa vrchne nohavicky vytreli do sucha, ako odporucal vyrobca a islo sa dalej...prala som vrchne rucne co bolo ruk-zug hotove a vyvesila som na vysusenie. pretiekli iBA V tom pripade, ak bola plienka zle dana. ta musi byt kompletne pod vrchnymi nohavickami, ked nie je, niekde to pretecie..

vertyeux
2. nov 2016

@tutu_1 ja som dávala klasické štvorcové plienky do vrchných flip nohaviciek-max.spokojnost.tu stvorvovu som skladala na obdĺžnik,uplna pohoda.

vertyeux
2. nov 2016

@tutu_1 mám aj štvorcové nepouzite na predaj,su len oprane, pouzivala som iné stvorcoce a tieto mi ostali v skrini nepouzite...ak by ste mali záujem,rada sa ich zbavim.boli to také kvalitnejšie s vysdou gramaxou,to by som ešte pozrela,ak by ste mali zaujem