Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nenocka
5. mar 2013

@mary939 ja ich niekedy šupnem len na hodinovú 40° s detskými vecičkami 😉

peluskovo
5. mar 2013

@tynamartina podla man mas pul nohaviciek velmmi vela, stacia 4 ks 🙂 osobne by som brala blueberry, flip, pouzijes aj neskor, thiesties 1 na zaciatok a flisaciky 🙂

susannah
5. mar 2013

ma niekto skusenosti s bambusovymi jednovelkostnymiplienkami HILCO?

uzovicka
5. mar 2013

Zienky, mozem aj ja poprosit o radu skusene maminky?? Chcem kupit drobcovi vlniaciky disana natahovacie, neviem sa rozhodnut ohladom velkosti. Maly ma 7kg, tak neviem, ci tu 74-80, alebo uz vacsiu velkost. Poradte, prosim vas. Nechcem az tak vela investovat, ze by ich nosil 2 mesiace a dost. Ake su, ste spokojne s nimi?? Dakujem krasne 🙂

oliverka
5. mar 2013

Robila som kúru na vlniaky a mám otázku na skúsené:
Po vychladnutí roztoku sa lanolín opäť "vyzrážal", vytvoril také tvrdé kúsky. Na začiatku v horúcej vode bol rozpustený, ale ani detský šampon nezabránil tomu, aby lanolín opäť stuhol. Má to tak byť? Premýšľam, či nie je problém v tom šampóne... Mám potom pocit, že tá kúra nie je homogénna a či sa vlniaky pekne nalanolínujú, keď lanolín nie je rovnomerne v tekutine... Asi nad tým moc dumám, či...? 🙂

indys
5. mar 2013

24 MaM štvorcov - na zaciatok ti mnozstvo urcite bude stacit na novosklady a neskor mozno ani novosklady pouzivat nebudes ako ja
10 obyčajných + bambusové vkladačky(( keby nestačili som ochotná dokúpiť ešte 5 MaM štvorcov) - na vkladanie sa mi MaM stvorce zdaju zbytocne velke radsej vkladacky alebo svotcove bambusove plienk Kiko ale na zaciatok mozno bude stacit aj cisty novosklad ak bude babao menej ucikane a budes castejsie prebalovat.
2x Thirsties Duo wrap v.1 -myslim ze stacia 1x
1x Litlle lamb v.1 -uplne perfektne nohavicky super silny suchy zips
2x flipky -tie viuzijes aj neskor alebo lepsie povedane ze skor neskor ako skor 🙂
1xBlueberry coveralls Pul - ie som si zaobstarala az ked mal maly 1/2 roka takze neviem ci na novosklad su dobre ale na vkladacku na rovno su super. ked aj nedas na novosklada urcite neskor vyuzijes
1xRumparooz Pul -nepoznam a neviem ani ci su jednovelkostne ale asi uz zbytocne vela PUL-iek
1x Flisáky Anavy ( vlniačky ma zatiaľ nelákajú, možno neskôr podlahnem) - super jemne prijemne, ale tiez som ich na novosklad skoro vobec nevyuzila,kolo stehien malo obopinaju nohui ale kludne objednaj ja ich mama rada teraz na rovno s vkladackou na kratsi cas.
1x snappy sponka (asi ešte jednu kúpim pre prípad straty) urcite musia byt 2
separačné plienky celulózové- pri novorodencovi moc velky vyznam nemali,lebo to vsetko aj tak pretieklo ale neskor urcite vyuzijes a babatko citi menej vlhkost takze kup
4x kapsa Bumgenius - myslis kapsovky? ak ich nemas odskusane 4 je vela. max. 2 pri malom babtku vkladacky stacili neskor musis dat hrubisie vacsie savejsie
1x Tots easyfit V2 - milujem ich su makke, maly zadok a aj teraz ked ma maly 10m dobre nasaju.
Velký vak na plienky - ja davam doma do vedra s vrchnakom
Malý vak na plienky - do tasky treba ak nechces davat do sackov
Mio frech
žlčové mydlo - malo som vyuzila ale je dobre

Nočné nohavičkové dokúpim neskôr ( Flexitot, Tots Banboozole ,. Bambi roxy a Anavy)
A ešte nejaké kapsovky a Aio postupne a tiež nejaké tie prefoldy neskôr. - ja mam najradsej Tots Banboozole

Chýba mi tam niečo ???
ja mam este kupenu nepremokavu podlouku na prebalovanie. vyuzila som hlavne ked som maleho chcela nechat lezat liezt po postely alebo po zemi bez plienky. ked ocika preperies v rukacha vyschne raz dva. tie papierove je zbytocne plytvanie. ale ak to chces pouzit na aj ked sa uz bude pretacat kup radsej co najacsiu a na cestovanie mozes aj jednorazove z obchodu alebo malu.

indys
5. mar 2013

@katka_77 podla mna bambusove vkladacku saju o veeeeeeeela viac ako bavlnene. ak chces nieco prijemne a aby malo babo pocit menej vlhka pozeraj bambusove vkladacky z babusoveho frote.ale v podstate to je jedno aj ked moze byt kombinovane aj s biobavlnou ale urcite nech je vacsi pomer bambus napr 70%:30%

indys
5. mar 2013

@tynamartina 1 prispevok nadomnou mas moj nazor, len som zabudla dat tvoje meno

indys
5. mar 2013

dievcat viem, ze to tu nepatri ale kupujete niektore casopis DIETA? potrebovala by som odfotit aug.+sept.+oktober. clanyk o vztahovej vychove (1.2.3.) cast4.a 5, uz mam ak by bol niekto ochotny. dakujem

pamaja
5. mar 2013

Maminy, ktore kapsovky okrem pop in sa mozu prat na 60 stupov - pri ktorych tuto teplotu udava vyrobca. Ja mam doma 3 ks sweet monkey a 5 ks pop n gro -aio. Vobec ich nepouzivam len kvoli tomu, ze periem na 60 stupnov a nechcem ich znicit. Ak by mal niekto zaujem o vymenu 1 ks pop n gro AIO za pop in bambusovu, dajte vediet. Ta moja je ako nova, moze sa pouzivat samostatne pre deti do 8 kg, plus moze sa pridat jedna alebo dve dalsie vkladacky, bambus a mikrovlakno. Do 16 resp. 17 kg.

indys
5. mar 2013

@pamaja ja mam wonderoo aj BG aj no nespomenie si na nazou a vsetky plienky periem na 60-tke 10 mesiacov a nevisim problem

indys
5. mar 2013

@pamaja ale skusim pozriet co sa tam pise pri kolkych stupnoch sa ma prat

pamaja
5. mar 2013

@indys vyrobca udava 40 stupnov

euka210
5. mar 2013

@pamaja aj ja periem vsetko na 60. A mam aj Sweet monkey, aj Wonderoo aj Bum Genius a nevidim problem a rok pouzivam asi kapsovky.

tinaorchid
5. mar 2013

Dievcata mozte mi poradit,uvazujem, ze zacnem latkovat a nasla som tuto ponuku.
http://www.adverts.ie/changing-bath-time/fuzzib...
Pozna niektora z Vas tuto znacku a je tato cenaa kvalita ok?
Dakujem Vam za kazdu radu. 🙂

katka_77
6. mar 2013

@indys Dakujem. 🙂 Vcera som objednala na skusku 2 bambusove vkladacky, ale asi budem musiet dokupit viac. 😉

lovesista
6. mar 2013

ahojte, v akych ekologickych pracich prostriedkoch periete plienky, prosim vas? nejake tipy 😉 (okrem mydloveho slizu). Dakujem

handricky
6. mar 2013

@lovesista miesany z eko-eko.sk (mas tam vlocky, krystalovu sodu, borax, bielidlo)

cicamica1980
6. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte plis, kupila som latkove plienky. chcem sa opytat, ked sa mi moc pokaka, ze to nezachrani ani separacna plienka, tak tu vlozku treba asi oprat mydlom na skvrny - mam mydlo imse. treba to hned po prebaleni preprat, alebo ako to je najlepsie robit? plienky planujem zbierat 2-3 dni a potom prat....ako to robite vy? dakujem za radu

ivanka.7
6. mar 2013

@tinaorchid cena by bola ok, len sa ti moze stat, ze strih tvojmu babu nesadne a mat len jeden druh sa potom neoplati...

lenusskaa
6. mar 2013

@cicamica1980 ja pokakane plienky sprchujem, prudom vody to ide dobre prec, mydlo na skvrny nepouzivam, ak ostavaju flaky, namocim do pueru alebo pridam puer do prania.. lepsie je preprat ich hned, ak sa neda, nejaku hodku - dve vydrzia, ale uz sa to horsie prepiera a viac ostavaju flaky

cicamica1980
6. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@lenusskaa dakujem pekne🙂

zfidorka
6. mar 2013

@uzovicka mojej malej bola velkost 74/80 dobra tak do 8 kg (na nocnu plienku), takze ja by som ti radila zobrat vacsie... ale vacsiu velkost som nemala, neviem ako dlho vydrzi, ja som presla na baby idea wool shortie, tie su jej dobre doteraz - 2.5 roka a 12,5 kg...

jandom
6. mar 2013

ahojte dievčatá a všetky, čo šikovne a úspešne "látkujete"...tiež by som to chcela skúsiť a keďže 9.4. čakáme bábetko chcela by som si kúpiť to, čo na začiatok budeme potrebovať. Mám 60 bavl.štvorcov a snapi sponku a chcela by som si kúpiť vrchné PUL nohavičky-Ivanka,viackrát radila, že pre novorodencov sú dobré thirsties a blueberry. Len ja neviem, kde-teda na akej stránke ich mám kúpiť....rada by som to už mala z krku...prosím poraďte, resp. čo si ešte zaobstarať na úplný začiatok. Možno by som chcela ešte tú rolku separačiek, ani to neviem, na akej stránke predávajú a ešte vkladačky....aj tie budem potrebovať....a možno by sa mi zišlo pár bambusových na noc....prosím vás pekne dievčatá, za každú radu budem vďačná....ďakujem... 🙂

handricky
6. mar 2013

@jandom kup si trebars tie blueberry, thirsties a mozno bambi roxy. budes mat 3 ks. do toho mozes davat tie bavlnene stvorce. a nejaku bambusku nohavickovu na noc (bambi roxy alebo tots bots). zo zaciatku asi neocenis, ak budes v noci prebalovat - vystacis mozno aj so stvorcami. a mozno nejake kratke bambusky na dovypchatie, keby ti bavlneny stvorec nestacil. na zaciatok ti to staci. zvysok mozes dokupit, az bude babo curat a rast a uvidis prognozy🙂 co ti chyba, kupis v plienkovych shopoch. pozri kategoriu profesionali - plienky a prebalovacie potreby - mas tam zoznam vyse 10 shopov, co predavaju plienky

indys
6. mar 2013

@jandom posli mi mail mozem ti poslat co som si kupovala ja na uplny zaciatok s kratuckym hodonotenik k tomu.

alena0305
6. mar 2013

@tinaorchid ahoj - našla som ich v tomto inzeráte, skús tej babe napísať, či s nimi bola spokojná v porovnaní s inými.https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/ok3j...

potamota
6. mar 2013

Ahoj baby chcem sa opytat ako by ste mi poradili na zaciatok co sa tyka plienok latkovych kolko treba na zaciatok a co vsetko vlastne.Mam v tom chaos uz ani neviem kde mam zacat. Je vela druhov znaciek, no nechcem zase tie najdrahsie.Na zaciatok by som asi zacala papmerskami a potom latkovat.Dakujem za vase nazory

potamota
6. mar 2013

@indys ahoj aj ja by som chcela vediet co si kupovala na zaciatok posles aj mne ?

potamota
6. mar 2013

@indys neviem ci si to dostala ten moj mail potamota@azet.sk