Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

papajka7
22. mar 2009

zitaje a kde si kupila to bambusove frote?

zitaje
22. mar 2009

Objednala od baby lucy 😎 .
A kedze sa moje genialne dietko asi odplienkovava (len to nezakriknut!!! 😉 ), tak ten zbytok, co som nestrihla (cca 100x120cm), asi casom predam, len chcem este chvilu vyckat, co ak sa vratime k plienkam a budeme predsa potrebovat tie vkladacky...

bambusko
22. mar 2009

zita, u nas uz tiez bolo obdobie, ze sme mali 2 pocikane plienky za den, ale preslo ho to 😀

zitaje
22. mar 2009

bambusko, napis prosim nejake podrobnosti o tom, ako ti maly necikal do plienok a potom zacal znova - na co sa mam pripravit a ako to riesit a tak, kludne aj IP.
Mne mala velmi malo casto cika, to uz davnejsie, ale potom take riadne davky. A ma v tom rozhodne jasno. Jedine, ze by ju to prestalo bavit. 😉 Co sa samozrejme moze stat.

lenki33
23. mar 2009

zitaje, my sme frcali cca od 1,5 mesiaca na bkm, islo mu to super, tiez 1-2 plienky denne (vacsinou) a potom sa to zlomilo asi v 10m a teraz nechce ani kakat mimo 😖 a tiez si to vsetko uvedomuje, ale ho otravuje sediet na jednom mieste, aj chce byt pri tom sam a pod...
ale u kazdeho je to ine, ak ti mozem poradit, ak ste sa uz zbavili plienok, tak sa urcite k nim nevracajte radsej ju xkrat za den prezliekaj 😉

baby mate colorfolds z TB ake s nimi mate skusenosti?? nepustaju?? a tak celkovo,ako saju,schnu a pod??

sjuzocka
23. mar 2009

baby, nikto ste mi neodpisali ze ake mate skusenosti so SWD econappi? 🙂 diky

crysmile
23. mar 2009

lenki, ja mam colorfolds a som velmi spokojna, farby nepustaju, su stale krasne farebne.. su to jedine VV co mame, neviem porovnat s inymi, ale ani ine nepotrebujem..

sju, mam swb econappi, som spokojna, nie je sice taka stihla medzi nozkami ako IB, ale velmi pekna, ja mam s tymi oranzovymi a ruzovymi kruzkami, dnu je velurova vrstva.. ale tu ich vlozku do nej nepouzivam, skor VV plienky

zitaje
23. mar 2009

Lenki, ja som ju este neodplienkovala, predsa je este chladno. Nabehli sme na taky system, ze jej davam len nohavickovu olienku bez PULky, uvidime co to urobi - ako taka priprava k nohavickam. Dnes sme zatial minuli jednu plienku, aj ta je len cvrknuta, a hned potom sa vycikala do serbla - stalo sa to ked som telefonovala.... Potom mi raz oznamila: Cikam! a aj sa vycikala. Ja z nej nechapem, vyzera to ako nahoda, ved predsa rocne dieta nemoze vediet casovat, a ja jej nehovorim tak, iba ze Pod sa vycikat, pripdane Vycikala si sa!
Takze vlastne zatial asi budeme skusat takto, len s tymi nohavickovymi, uvidime, ci to zvladne.

quika
23. mar 2009

BL organic a clasic maju vsite jadro a bambusky nie, lebo bambus je prilis savy takze by to neschlo.
vyhoda neprisiteho saveho jadra je hlavne v rychlosti susenia - ale na tej niektorym ludom vobec nezalezi, takze to treba zvazit. ak byvas v panelaku so suchym vzduchom, mas dost plienok aj miesta na susenie, pripadne ak mate susicku tak kludne prisi jadro dnu. ak ti aj bezne pradlo schne dlllho tak radsej nie. no a je to aj o zvyku - mna napr. na kapsovkach strasne zdrzuje to vycpavanie, nemam to rada, takze by som nesila plienky co treba zakazdym vycpavat. ale zase inemu cloveku to nevadi... ved pripadne vyskusaj usit jednu s jadrom a jednu bez a uvidis co sa ti osvedci.

petusaaa
23. mar 2009

Baby, ja mam hroznu dilemu. chcem si kupit aspon 3ks kapsoviek, AIO alebo SIO. taanak by mala prist k nam do TT a odprezentovat ich. ale chcela by som jej aj dopredu povedat, o kt mam zaujem, aby mi ich nahodou nevykupili 😅 😀 no a tak sa vas pytam, ci si mam kupit iba IB, alebo aj Growhour sa mi pacili. a ci si mam radsej kupit SIO alebo AIO alebo oboje. fakt hrozna dilema. a o farbe ani nehovorim 😢 😢 😢 ja chcem vsetky.

petusaaa
23. mar 2009

lenki, aj ja ich chcem kupit, len rozmyslam nad tymi VV TB, alebo zostanem pri klasickych BL bambusovych stovrcoch... preco som ja taka nerozhodna 🙄

quika
23. mar 2009

peti ja nemam ani jednu z tych plienok ale s growhour som citala aj par negativnych skusenosti, s IB iba pozitivne 😀 podla mna z tych 3 druhov je SIO najpraktickejsie. no mozno ked ich uvidis tak ta zaujme nieco uplne ine ako to co si zarezervujes 🙂
papajka ked chces kamoska ma konopny flaus a bambusovy velur 😉

karolinkafe
23. mar 2009

Petusaaa tak ta mozno potesi, ze tu nie si sama taka nerozhodna 😅 ja som neskutoooocne nerozhodny tvor (to bude asi aj mojim znamenim - blizeni 😅 ) Teraz sa snazim nejako zostavit vybavu a mam z toho neskutocnu dilemu.... Ja by tom tie plienky brala asi vsetky 😀 😀 Preco ich vyrabaju toooolko ??? 😀 Tiez som teraz pri VV a rozmyslam medzi colorfolds, BL bambusove stvorce, popoliny... asi vezmem par z kazdeho a mam pokoj 😀 Inak neskor sa chystam aj na IB a lepsie sa mi vidia tie SIO 😉

marcelka11
23. mar 2009

baby, ja teda s IB nemam najlepsiu skusenost, zakazdym pretecu a mala ma od nich cerveny zadocek. Co je pozitivne je ich stihlost a esteticka stranka. Najviac sa mi osvedcila nejaka kvalitna bavlnena plienka a navrch gate - osvedcena klasika 😉

bezaz
23. mar 2009

baby neviete poradit nejaky slovensky e-shop, kde by som kupila cinsky nocnicek?
IB su nase najoblubenejsie, zatial nepretiekli, nezmolkuju sa 🙂

lenki33
23. mar 2009

zitaje, samozrejme ze casuje a snazi sa vycikat mimo plienky, len na to niekedy v zapale boja zabudne 😉
ja som davala malu plienku vlneny obdlznik a slipky, a little beetle robia aj take celovlnene nohavicky
tie asi na leto kupim aj ja 🙂
inak ako vkladacky pouzivam aj kiko bambusove stvorce male a su uplne super, rozhodovala som sa medzi nimi a BL bambuskami, ale kiko su 100% bambus, takze som brala tie a fakt super vobec netvrdnu, rychlo schnu, a su skratka prijemne na dotyk
bezaz cinsky nocnicek si kup cez mokosha.info sklad ma v BS Jabrunko z konika 🙂

bezaz
23. mar 2009

lenki no tam som nasla, ale ze postovne 60,-? 😲

lenki33
23. mar 2009

tak skus napisat IP jabrunko, ale to je postovne v SKK este,nie?? ved to je normalna cena

bezaz
23. mar 2009

lenki hej, ale ked tovar stoji 130 a 60postovne, tak to je polovica ceny tovaru 😲 oki napisem tu IP dik 😉

sisa.b
23. mar 2009

zuzi, ja som platila postovne 2,15€

lenki33
23. mar 2009

no, ale 60 sk je normalna sadzba, ked si to tak zoberies, ale mozno by ti ho mohla po niekom poslat na to stretko do bojnic, aj ked ona myslim nejde a ty ano, ze??

sjuzocka
23. mar 2009

marcelka, napodobne, teda uz som sa takmer tesila ked som to tam zacala zapinat inym sposobom, ale stale pretekaju po bokoch, zakazdym je bodynko nasiaknute mocom na okrajoch :(( a kedze sa mi ich nechce posuvat dalej lebo sa mi paci ake su stihle a taaak a stale dufam ze si daju povedat, asi budem na ne davat este nohavicky kym sa neumudria... :( apropo s nasich Mkovych nohaviciek uz sme skoro vyrastli takze ideme kupit nejake to L.. chcela by som take co najmenej objemne a najlepsie natahovacie 🙂 viete poradit nejaky taky kusok?

bezaz
23. mar 2009

lenki hej na stretko idem.. tak snad sa nejako dohodneme.. lebo teraz cika ninka do lavorika a nejako to nie je moc pohodlne 😅

potulka
23. mar 2009

ahojte
mateja balime do babylucy 3v1 a sme velmi spokojni, len by som sa chcela opytat - mam mu davat este aj postolky? nezda sa mi totiz, ze by ho este viac rozsirovali. skusala som pod postolky dat este aj jednu poskladanu klasicku plienku, ale to mal uz zadok o poschodie vyssie ako hlavu... 😅 vdaka za nazor.

sjuzocka
23. mar 2009

potulka, myslim ze netreba.... teda ja som postolky nepouzivala, len latkovky, a vsetko bolo ok, sice si myslim ze to by bolo aj bez toho, ale sama doktorka ked videla tie latkove plienky tak sa ma pytala ci to su nejake moderne postolky :D

topzuzana
23. mar 2009

jeeej, to stretnutie v bojniciach myslite to stretnutie nadsencov nosenia .... co je na nosime.sk? ja sa tiez chystam, hlavne omrknut plienocky 🙂 🙂 🙂 🙂 este potrebujem veci vidiet, ked ich kupujem, na internet sa neviem velmi spolahnut ...

topzuzana
23. mar 2009

potulka, pokial bolo sono klbikov v porodnici v poriadku, tak uz aj lekari vravia, ze netreba balit nasiroko. teda to aspon povedali mojej sestre, ktora ma mesacne miminko

dudri
23. mar 2009

vela dievcata chvalia blueberry, ale som nemohla najst e-shop sk.

sjuzocka
23. mar 2009

dudri, www.teeheebaby.co.uk alebo babykind.co.uk a mne blueberry preteka bokom ale to snad vsetky kapsovky najnovsie 😠 je to inak taka umelinkova plienocka ale niekde uz maju tusim aj s velurovou vrstvou vnutri ja mam doma este s fleesovou momentalne kedze bol zapareny som si s nou dala pauzu

dudri
23. mar 2009

sjuzocka, aha dakujem za info 😉