Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
1. júl 2010

@dugyna
dugy-blahozelame k dcerke a prajeme vela zdravicka.Drzte sa 😉

taanak
1. júl 2010

@rosienka neboj sa, nabehnes na system a ani ti to nepride, ze trocha roboty naviac. Chlapi aj tak vacsinou neperu, takze aj tak je starostlivost o plienky vacsinou na nas. Ale nas to bavi 😉
Ak ak niekto bude tvrdit, ze latkovky brania dietatku v pohybe, tak to urcite nie je pravda, nas maly este nema ani 3 mesiace a uz sa veselo otaca z chrbatika na brusko 🙂

taanak
1. júl 2010

a vzdy ked stretnem mamicku s kocikom a velkym balikom plienok, tak sa iba pousmejem, ze toto ja robit nemusim 😎

crysmile
1. júl 2010

@taanak, dnes som si toto tiez pomyslela, ked som videla mamicku s kocikom a dvomi balikmi jednorazoviek a s dvojrocnym chlapcekom pri kociku.. jeden balik mala pod kocikom, druhy na kociku a pod nim dieta a jednou rukou este drzala toho dvojrocneho..
hoci sme odplienkovani, stale vas citam, aby som nevysla z obrazu.. teraz sa pekne plienkuje moje krsniatko a zatial ficia na novosklade..

etuska
1. júl 2010

@taanak
u nas to doteraz vyzeralo tak-ze ja som balila Šimiho do latkoviek a MM do hnusiek co sme podostavali od znamych 🙂 A dnes ked ho prebaloval MM tak som mu podstrcila Baby Lucy a vravim-"system ten isty-vyskusaj" 😅 a MM bol vyteseny z toho,ze nemusi davat malemu na prdelku krem -tak zahlasil,ze sa mu tie plienky pacia a ze ich asi bude pouzivat tiez 😀

avila
2. júl 2010

Baby, na zavazovacie disany davate aj vrchne nohavky?

monr
2. júl 2010

dugy, gratulujem k Mišinke- menovkyni mojej malej 😀

@avila ja dávam na ne vlniaky, a ked je strašne teplo, tak len tak navoľno a dávam na nočník častejšie 😉

monr
2. júl 2010

tie ktoré používte vlnený štvorec, máte kupovaný, alebo doma robený, ja som rozmýšľala, že dám urobiť, len neviem aké to má mať rozmery.

sulky
2. júl 2010

@monr , ANAVY budú robiť aj tie vlnené obdĺžniky, ževraj rozmer buď 30x15 alebo 40x15.

sulky
2. júl 2010

takže skús taký odobný rozmer. Závisí aké máš zaväzovačky, kamtochceš oužiť, atď.Dá sa vyrobiť aj na mieru

utaninka
2. júl 2010

@avila ano, na to idu vrchne, ale ak chces take domace vzdusne balenie, tak medzi disany a plienku,, co je vnutri disan, das vlneny obdlznik.

@monr vlneny stvorec si mozes urobit jednoducho, ak mas niede poblíž secondhand. Ja som kúpila sveter zo 100% merino vlny (cca za 1 euro), vystrihla som si obdlznik z neho, obšila na stroji (ale ani to nemusis) nalanoíinovala a je to. Ja som si z toho merino svetra usila aj dvoje vlniakov, vysiel mi aj ten obdlznik a este mi z neho na jedny vlniaky zostalo.... 🙂 Len ulovila som iba cierny sveter, ale nevadi, lebo mala v lete lozi len v tom, na nohach ma baby legs, takze aspon nevidnno spinu, co s tymi vlniakmi poutiera po zemi. 😉 Už sa chystám pohrabať sa v sekáčoch znova. Kuk do fotoblogu, sú tam fotky aj tých vlniakov zo svetra.

martina05
2. júl 2010

Baby máte niektorá skúsenosti s PULkami LL?? Sú dobré ?? Ja som Vande kúpila PUlky Gro Baby a zdajú sa mi byť stráášne tvrdé a niekedy sa mi zdá že ju odierajú.... uvažovala som nad vlniakmi ..ale Pulky by sa zišli tiež ....

sulky
2. júl 2010

@martina05 ,ja mam 2 kusy LL, su uzsie medzi nozickami, a aniektore plienky neprekryli. Ak chces jemne, tak skus imse vimse

julia30
3. júl 2010

@dugyna gratulujeme drzte sa 🙂

prsky
3. júl 2010

ja zas gro baby pulky zboznujem 🙂 - imse vimse sa nam ten vrch otacal a oskieral brusko u gro baby to nehrozi - ale je pravda, ze som gro baby nepouzivala u maleho babatka, to sme mali imse vimse - gro baby som objavila az ked som potrebovala uz kupit vacsie pulky, cize pred cca 3-4 mesiacmi

monr
3. júl 2010

@sulky @utaninka ďakujem za rady, asi fakt pôjdem nakuknúť do sekáču, a ked nezoženiem, tak potom budem riešiť inak.

monr
3. júl 2010

@utaninka tie vniaky vyzerajú super 🙂

utaninka
3. júl 2010

@martina05 Tots Bots Flexi wrap...tenučké, mäkkučké, podľa mňa aj lacné, sú pružné a pekne prekryjú aj super širokú plienku.

@monr ďakujem 🙂

danabel
4. júl 2010

Ahojte,chcela by som sa s vami poradiť, že aké by boli najvhodnejsie pulky na zaväzovacie plienky pre novoska na noc?
Viem, že ste písali, ze najlepsie sú vlniaciky, ale ja by som asi skusila pulky. ďakujem

vladkaz1
5. júl 2010

cafte ,dnes som dala prvy krat na noc malemu BG a som uchvatena ,vydrzal celu noc pekne ,nepretielki a sedi super zmensena na jeho ritulke aj muzovi sa paci .
Pojdem posnorit po bazosoch ci nejake BG nenajdem na predaj

vladkaz1
5. júl 2010

A dnes som si usila s pul matrosa vrecko na pouzite latkovky ,musim popozerat nejaky farebny pul material a usit si aj kapsicky na plienocky 🙂
@utaninka ma krasne v almume ,ak mozem zoberem si inspiraciu 😵

emjee
5. júl 2010

😀 dnes sme minuli 2 - slovom dve - plienky 😀 jednu rano, jednu vecer, zvysok dna behal na dvore naholo, cural kam sa mu zachcelo a vykadil sa tiez kde ho napadlo 😀 akurat do nocnika ani za svet 😝

zajaciq
5. júl 2010

@emjee zlaté 🙂

pipera
6. júl 2010

@emjee ahoj,som tu pomenej koly tomu,ze mala este stzale niee ok, az teraz pozeram ze uz mas susicku? aku ste nakoniec kupili, na akom programe susis, susis vsetky plienky a ako si spokojna?
my mame AEG, zacala som v nej susit plienky az na konci zimy, ale musim opovedat,ze sa mi to paci,plienky z nej su omnoho makksie. susim okrem puliek a aio vsetky v susicke. z nohavickovych vsetky okrem TB flexibots. pa ada

kaktusik007
6. júl 2010

@emjee parada :D
a tiez ma zaujima ta susicka 🙂
@pipera a aj tvoja susicka ma zaujima 🙂 - zima je sice este daleko, ale setrit na susicku by som asi uz aj mala zacat, ze??? 😀 😀 😀

pipera
6. júl 2010

@kaktusik007 nas stala tusim 4 roky dozadu 50000 sk, vobec netusim ako je to teraz. ale vtedy sme kupovali nahvy&ssiu triedu co sa dala kupit.

dahlia23
6. júl 2010

my chceme tiež kúpiť sušičku, ak sa budeme sťahovať. lebo tu máme vykurovanú sušiareň, ale taký komfort inde nebude ☹ aj mám vybratú, aj ju teraz nenájdem.

zajaciq
6. júl 2010

my mame bosch a napisy po nemecky a neviem kde su slovenske nalepky 😅 tak susim od oka 😅

danabel
6. júl 2010

ahojte, my máme práčku so sušičkou a zatiaľ som ju využívala len na objemné veci ako posteľné prádlo, keď som nemala miesto na vykvačenie. Museli sme to riešiť kombinovaním -čiže 2v1 kvôli miestu v byte. Ale neviem ako je to s látkovkami - na skoro všetkých píšu sušenie len na 1.stupni (ja mám š stupne), takže tie plienky potom aj tak nie sú veľmi suché. Sušíte ich úplne do sucha?

emjee
6. júl 2010

@pipera
@kaktusik007 mam whirpool AWZ 8678 je super, akurat som este nenasla ten spravny program na plienky - na setrnom programe sa mi nepresusili tak, akoby som si predstavovala; tak hladam dalej program 😀 ale plienocky su fakt krasne makke, ani za novosti take asi neboli
inak to robim tak, ze co sa da nahadzem do susicky a stvorce, aio a pulky povesim na susiak a ten dam do miestnosti so susickou - ta produkuje statocne teplo, ktore vyuzivam aj na presusenie plienok, ktore do susicky nesmu 😀
este som v nej susila uteraky a tricka - nadhera 🙂
najvacsie plus je, ze nemusim mysliet x dni dopredu kde pojdeme a co vsetko musim mat v predstihu oprane, aby to stihlo vyschnut - ked sa rano rozhodnem, ze vecer ideme na vikend k svokrovcom, nahadzem plienky oprat, potom do susicky a vecer mozeme spokojne vyrazit aj s cistymi a suchymi plienkami