Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
10. júl 2011

@hirrina
my mame 16 mesiacov.... neviem cim to je, lebo davam rovnake plienky ako do flipiek, aj velkost som kontrolovala okolo noziek... f

hirrina
10. júl 2011

@katka888 Tak potom neviem, pockam kym podrastie a ked nepomoze, tak ich predam. Tak sa mi pacili aj som sa na ne tesila, ze bavlna zvnutra a ..normalne balim novosklad a na to flipky, wonderky alebo vlniaky, ale ked dam plienku narovno do wee.., tak nakomplet to dost casto zvlne a nemyslim tym, ze ked sa pokadi. To je asi o tom, ze naozaj kazdemu dietatu vyhovuje nieco ine.

pusinqa
10. júl 2011

@katka888 dávam ale akurát sme dávali nejaké redšie kakanice a jednak sa jej to tam nejako pokrčilo, ja ju do tých naťahovacích gaťkových vlniačikov tak nasuniem zo sedu do stoja čo sa je úžasne páči, dnes bolo hustejšie aj som tú separačku dala tak priečne viac na ritku a kraje založila pod štvorec nech to lepšie drží a už len pod ňou ostalo trošku špinavé, tak možno táto finta u nás vyrieši problém

taanak
10. júl 2011

@hirrina kiahne nezavidim, my sme ich mali pred 3 mesiacmi - najskor 2 tyzdne starsia, potom 2 tyzdne maly, drzte sa 😉

chanella
10. júl 2011

@katka888
@cinocka
@mimuka
@hirrina dakujem pekne baby, pomohli ste mi 🙂

chanella
10. júl 2011

Baby, zase mam problem s identifikovanim vkladacky 🙂 LL ma taku hunatu 🙂 vkladacku? Dam aj foto. Tie v strede?

zfidorka
10. júl 2011

@hirrina mne weehuggers pretiekla len raz, aj to len trochu a bola to moja chyba lebo som dala nevhodnu vkladacku...inak bez nehody... moze byt ze mu je velkost 2 este velka...

@mimuka ja davam do flipiek vkladacky na zaklopky (takze ma na tele bambusovu vkladacku), mne sa flipky praveze pacia ze pul je prijemny, ja nemusim take tie gumene vrchne...

katka888
10. júl 2011

maly sami komplet vyhadzal nabrusku az po stehienka. najprv len kusok, som myslela, ze potnicky, ale teraz prebalujem a je komplet obsypany. stalo sa to niektorej? ako ste to riesili, davame stvorce alebo bg stay dry na to flipky, dnes mal prvykrat vlniaciky, ale tie zase nemal na tele.

estterka
10. júl 2011

@chanella LL kapsovka ma velku,stvorcovu vkladacku. ci do coho by mala patrit? napravo je wonderoo ,nalavo je BG kapsa a vstrede mne to pride ako ta separacka LL stay dry,o ktorej som ti pisala. nie je to take tenucke?

mimuka
11. júl 2011

@chanella
@estterka LL má aj takú obdĺžnikovú vkladakčku...štvorcová je z kapsovky a obdĺžniková z nohavičkovej plienky, ale dajú sa kúpiť aj zvlášť...ona nie je nejako extra huňatá, je taká froté a vcelku tenká...podľa mňa by to aj mohla byť ona i keď mi príde trocha veľká....možno majú viacej veľkostí a ja mám tú menšiu..

alusha
11. júl 2011

@chanella tie v strede mne pridpadaju ako vkladacky do kapsovky fuzzi bunz, nemas taku?

ellysa
11. júl 2011

baby hilfeeeee, ako sa perú vlniaky? Na koľko stupňov, či len v rukách? a v čom-prací prostriedok?

alusha
11. júl 2011

@ellysa ja periem v rukach, v takej vlaznej vode a mam sampon na vlnu z DM

katka888
11. júl 2011

@ellysa
ja periem so svetrami a uterakmi a praskom na vlnu , program na pracke na vlnu.

mimuka
11. júl 2011

@zfidorka aké bambusové vkladačky používaš??

zfidorka
11. júl 2011

@mimuka site z latok z detivbavlnke.sk, vid moj album

@ellysa praci prostriedok specialny na vlnene veci, moze byt aj komercny (perwoll, woolite), bud v rukach, alebo v pracke na vlneny program, teplota 30 stupnov, najnizsie otacky (400)...

zfidorka
11. júl 2011

@katka888 skus ho nechat bez puliek, na prebalovacej podlozke, moze to byt z toho tepla...

katka888
11. júl 2011

@zfidorka
diky, aj ja rozmyslam, ze to bude teplo, ked mu dam novosklad a dnu na obdlznik kvoli baleniu nasiroko, tak ma kopec vrstiev na brusku, no dnes som kukala, ze ma tam az biele bodky... tak neviem ci to budu potnicky.... nechavam ho na holo co najdlhsie vetrat, dala som mu len jeden stvorec, ale vyskusam dat snapy sponku a bez puliek na podlozke ako pises.
mama mu vcera dala jednu jednorazovku a mala pocit, ze sa viac vysypal ako bol pred tym, ale od vecera do rana bol v latkach a rano bol totalne obsypany. uvidime, ak , tak ku koznej. ale aj tak si myslim, ze latky budu aj tak lepsie ako jednorazovky.

sladkasue
11. júl 2011

latkujete niektora v malom byte bez balkona? Da sa to? Budeme sa stahovat koncom roka a bojim sa ze budeme musiet prestat.. Konkretne skusenosti a rady VITANE

katka888
11. júl 2011

@sladkasue
my latkujeme uz rok v 1 a pol izb byte bez balkona, kludne sa pytaj 😀

estterka
11. júl 2011

baby,dnes skoncila minilala u nas. dala som ju na von a mame pocikany kocik..pretiekla komplet pri nozicke ☹ tak mi je to luto,taka je pekna ☹

bambulka0406
11. júl 2011

@estterka nam tiez preteka ☹ neviem ci sa casom nieco zmeni..... zo zaciatku nepretekala

estterka
11. júl 2011

@bambulka0406 nam odzaciatku,na chrbatiku najprv a teraz aj pri nozicke.. ☹

bambulka0406
11. júl 2011

@estterka nam minule aj pri chrbatiku aj pri nozicke a dnes pri nozicke. som z tej plienky sklamana ☹

estterka
11. júl 2011

@bambulka0406 len ja mam teraz ocikany aj kocik 😀musim ho nejak vyprat 🙄 som blba,ze som ju dala na von..

bambulka0406
11. júl 2011

@estterka ja von davam len spolahlive plienky odkedy mi tiez minilala pretiekla v kociku. rozmyslam, ze ju predam

chanella
11. júl 2011

@alusha
@estterka
@mimuka LL co mam nie je kapsovka, ale nohavickova. Prave ju predavam v bazariku a neviem sa vysomarit co k nej patri ☹ ma tam byt stay dry vkladacka. Je to taka mala biela hunata?

ellysa
11. júl 2011

@sladkasue my máme 2i. bez balkóna, pereim vždy večer aby bol vešiak do rána- štvorce ti uschnú za noc, potom ho prehadzujem, tak kde nie sme, väčšinou je cez deň v spálni -večer už sú suché aj niektoré vkladačky a potom tie plienočky čo neposchnú behom dňa už len prevesím cez posteľ alebo po stoličkách
treba len výmyslieť nejaký sušiak, čo zaberá málo miesta

mmacca
11. júl 2011

@chanella LL nohavičková má tak ako píšeš stay dry vkladačku - malú bielu huňatú. Aj my máme takú.

martina05
11. júl 2011

@sima.p v NR som kúpila lanolín v lekárni Nádej pri tržnici 😉