Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jonki
22. júl 2011

baby oprali ste niektora zavazovacie disany na 90tku??? co sa stalo? Ja periem v slize na 60 ale nejako mi zazltli aj ked pridavam puer. Netusim z coho lebo kadit do nich nekadime vobec 😒

@zojec to striedave pranie to fakt? lebo ja periem len v slize a zatial nesmrdi nic...ale aspon budem vediet ako na to🙂

neviete da sa kupit ten miofresh niekde v kamennom obchode v KE? lebo uz nestiham objednat pred dovolenkou...nejako som zabudla

brisilda
22. júl 2011

@katka888 ano uz som si ich objednala 2 ks na skusku 😉 inak ja aj flipky menim po kazdom prebaleni 🙂 dakujem

lowike
22. júl 2011

Ahojte, čítala som už rozporuplné názory na kapsovky z e-bayu, ale predsa by som sa chcela ešte spýtať - skúšali ste niektorá aj tie bambusové? http://cgi.ebay.de/1-Organic-Bamboo-Baby-Cloth-...

eridani
22. júl 2011

Ja som prala dlhe roky v slize a potom som presla na pracie gulicky. Nikdy som nemala problem, ze by mi plienky smrdeli. Je fakt, ze najprv dam predpierku, potom dlhy program na 60 a este extra plachanie.
@jonki Disany nemam, ale na zazltnute stvorce mi zabralo najlepsie susenie na priamom slnku, to vytiahne flaky najlepsie. Este mozes skusit namocit do roztoku z perkarbonatu sodneho (alebo puer alebo miofresh alebo nieco podobne) a nechat to v tom dlhsie. Kludne namocene celu noc a vyprat az druhy den.

jonki
22. júl 2011

@eridani no ja ten perkarbonat pouzivam do kazdeho prania plienok na 60tke a zazltli napriek tomu...oni nie su flekate...to nemaju byt z coho...su akoby maslovej farby vsade rovnako sfarbene ale predtym boli oooomnoho svetlejsie a netusim co sa stalo 😕

eridani
22. júl 2011

@jonki Skus to namocit do roztoku na dlhsiu dobu, ten perkarbonat potrebuje aj cas aby mohol posobit dlhsie. U nas to zabralo, ale je fakt, ze do prania ho davam len malokedy, tak mozno u vas to bude inak. Ved skus a uvidis. Nic horsie ako, ze to nepusti sa stat nemoze. A ked zas vykukne slniecko, tak povesat von na co najprudsie slnko. 🙂

sladkasue
22. júl 2011

@jonki asi nejake usadeniny v pracke🙂

babulky... riesite tu pranie... mna by zaujimalo v com plienocky skladujete. v akych nadobach, kde ich mate a ako velkych... popripade kde a za co ste ich kupili🙂

sima.p
22. júl 2011

@sladkasue máš na mysli špinavé plienočky? Ja mám Baby lucy vak, ten najväčší, ale ked mala ešte nosila celý deň plienky, tak na ten tretí den už niekedy aj nestačil, na 2 dni stačil. Teraz, ked už má plienky len na spanie, tak stačí v pohode. Vždy s plienkami ho hodím do pračky. Oprané vysušené plienky mám naukladané v krabici pod postelou....

katka888
22. júl 2011

@sladkasue
zo zaciatku som mala taky kos na odpadky, co mal veko ako "prilbu" sa zatvaral ako ked si motorkar sklapa tu sklenenu cast na prilbe pred ocami 😀 .. pointa, mal ten kos vrchnak a kedze sme cestovali na vikendy, dokupila som vak na plienky a uz pouzivam len ten. skladujem nasuchom tzn hadzem popisane plienky rovno do vaku, a pokakane opplachnem pod sprchou prejdem 2-3x zlcovym mydlom a hodim k plienkam. najdlsie boli 1x 4 dni vo vaku, inac som prala kazdy 2-3ti den / teraz denne, kedze latjkujem dve deti a maju kakacie obdobie do plienok /

nebolo nic citit, az na 3ti den, a citit plienocky bolo ked som ich prehadzovala do pracky.

luba41
22. júl 2011

@sladkasue ja mám taký akože odpadkový kôš pre deti alebo na hračky, hovorili sme tomu "žaba". Deti už sú veľké a nepotrebujú ho, tak použijem ja pre malú 🙂 Vrchnák sa dá oklápať. Mám ho stále v kúpeľni. Na 3 dni stačí, v lete vôbec nie sú z neho cítiť plienky, v zime áno, lebo máme podlahové kúrenie, tak tam trošku smrdeli 🙂 Musím ho presunúť do iného kúta, ked začneme kúriť.

sima.p
22. júl 2011

ja som ich najprv mávala v lavoriku, ale nechcelo sa mi ho zakaždým ked som ho vyprázdnila čistiť, tak preto som si kúpila vak a ten dám vždy oprať.

hirrina
22. júl 2011

Som sa práve dobre pobavila, konečne som poobedie trávila chvíľu aj sama pre seba skrášľovacími procedúrami a muž mal poobede na starosti malého. Prišla som pred chvíľou domov a BG plienka založená presne naopak sucháčmi vzadu 😀 , no ale musím ho pochváliť že nepoužil pre istotu nachystané jednorázovky...Fakt je ten, že oddýchla som si výborne. 🙂

katka888
22. júl 2011

@hirrina
🙂
aj moja mamka davala na zaciatku flipky naopak, patentkami na zadocku 😀 😀 som sa nasmiala, ze ci sa jej nezdalo tazke to tam zapinat a ona, ze hej 🙂
podstatne je, ze nase mamky / teda babky / su rady, ze mame latku na zadocku, a ze ich bavi malu prebalovat do latkoviek a neulahcuju si to jednorazovkami 🙂

ginepra
22. júl 2011

Skúsenejšie mamičky, poraďte prosím, oplatia sa tieto plienky z bazárika, zn. Baby Land - sú praktické?
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/nuwz/je... Ďakujem krásne za rady

bambulka0406
22. júl 2011

baby moze byt neznasanlivost fleesu u deti s ekzemom. mam podozrenie 😖

pusinqa
22. júl 2011

sa stále chcem opýtať krém na ritku do látkoviek ste písali že nie a zásyp detský môžem? lebo teraz má hrozne agresívne kakanice z príkrmov, na nočník ani za svet a nevidím vždy hneď nakakané, má to potom hnusne červené

bambulka0406
22. júl 2011

?

estterka
22. júl 2011

@pusinqa ja kremujem aj do latkovky,ked treba 😉

ginepra
22. júl 2011

nevie niekto 😕

zuzanockamt
22. júl 2011

@sladkasue ja mam taky plastovy box na plienky, ma odklapaci vrchnak, na tri dni mi v pohode v tom vydrzia, nic nie je citit, ked je zavrety, stal cca 9€, kupila som ho v jysku ... ked dam prat plienky, tak ho umyjem vodou, do ktorej kvapkam cajovnikovy olej

sima.p
22. júl 2011

@ginepra sú to čínske podľa mňa, záleží na Tebe, či Ti to nevadí, že sú necertifikované, v akých podmienkach sú vyrábané atd.... Pokiaľ Ti toto neprekáža(ktovie, čo tie látky obsahujú, môžu obsahovať aj niečo zakázané), tak sú v pohode.

d.a.n.k.a
22. júl 2011

ahojte baby,

nasmu Matejovi sa z papierovych plienok (vyskusali sme Babylove z DM, pampersky) vyhadzuju na stehienkach cervene flaky. Pediatricka nam odporucila bio bavlnene plienky. Nasla som si zopar informacii ohladom eko plienok Popolini, ale som z toho dost zmatena. Citat tisic stran nestiham, tak sa spytam. Mozno mi poradite.

Kolko plienok potrebuje babo na den a na noc?
Aky typ plienok a material ste volili na den a na noc? (one size, panda, ultrafit...)
Daju sa plienky susit v susicke?
Na ich opratie potrebujem nejaky speci prasok alebo staci napr. Lovela?
Ako hrube su tie plienky? Nie je v nich detom prilis teplo, najma v lete?

Dakujem za odpovede a prajem pekny vecer.

zojec
22. júl 2011

@bambulka0406 kludne moze byt aj reakcia na flis, alebo nejaku umelinu, tak isto na vlnu, alebo mokro v plienke. treba to odpozorovat.
@pusinqa kludne mozes rit natriet, ale skus pouzit nieco co nie je velmi hutne, neodporucam sudokrem, ani rybaciu mast. u nas sa osvedcila nivea SOS, sa pekne rozotrie po ritke a vpije, na plienke neostane nic.

@ginepra plienky su cista cina a este aj bez vkladacky. ak chces tak na ebay ich maju za tu istu cenu a mozno aj menej s vkladackou. ja osobne by som ich nekupila. baby tu pisali, ze po case zacali prevlhlat.
@d.a.n.k.a 8mesacne dieta potrebuje 1 dobre savu plienku na noc a cca 6-8ks na den. perie minimalne kazdy 3ti den, kludne aj v lovele. hrube nie su, a rit v tom dycha ovela lepsie ako v igelitovej plienke.
ja osobne by som si popoliny nekupila, je ovela viac druhov lepsich plienok.
staci ked si precitas poslednych 20 stran a nase fotoblogy, tam mame plienky pofotene aj okomentovane. skus zfidorka, emjee, labutka, ja
zostav si nieco co si myslis, ze ti bude vyhovovat a kludne sem hod, my ti to okomentujeme 😉

d.a.n.k.a
22. júl 2011

@zojec super, popozeram a dam vediet. Este raz dakujem

kryska5
22. júl 2011

@lulukn79 dikes za info. som rada, keď mám od vás potvrdené že je to OK 😀

emjee
22. júl 2011

@pusinqa mozes dat krem, ale daj separacku, aby sa ti latkovka neumazala od kremu

emjee
22. júl 2011

@zojec no budem musiet zacat aj ja so striedavym pranim, lebo prave dokoncujeme sliz z prvej davky a teda moc vabne nevonaju 😝
inak periem ako ty - vyplachat a vyzmykat, potom dlhy program na 60

josie3331
22. júl 2011

ja mam na plienky tuto zalezitost z ikey...postaci to na dva dni, mozno aj na tri, keby to tam poriadne narvem....ale hadzem tam aj ogrcane plienky http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/4018...

ginepra
23. júl 2011

@zojec
@sima.p
dakujem Vam

careamell
23. júl 2011

ahojte, chcem sa znova s vami poradiť. Mama by mi mohla upliesť vlniačiky pre malého normálne z ovčej vlny, všetko, ako má byť. Budú pre neho lepšie, ako keby som mu kúpila nejaké iné? Čo ja viem, na leto z nejakého iného materiálu?Ďakujeme 🙂