Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
6. sep 2011

@emjee
mne malemu najviac sadli tots bots flexitot onesize a tots bots easyfit ...
dobre nohavickove su na mimco aj anavy bambusky
a na noc pouzivame anavy flisaciky..
2 vrchne flipky moze byt malo, nam sa stane, ze za den musim vymenit aj 2x, niekedy zase ani raz pulky, bud prekaka na pulky, alebo mu navlhnu hore pri brusku.
ale sada 2+6 so stay dry je dobra , ked bol malemu novosklad este velky, nevedela som mu to obmotat okolo noziciek prvy mesiac, tak na noc som mu davala flipky a stay dry original vkladacky. / no pulky som menila castejsie, ak nakakal, tak nie vzdy to ostalo len v tej stay dry vkladke /
@iron
nam su od 2 mesiacov stvorce 70x70 na novosklad male, maly ma teraz 58 cm. davam mu ich, ale 80x80 su mu ovela lepsie.

iron
6. sep 2011

som to dnes skladala na novosklad a to urcite nie...ale ako obdlznik ano. A potom ako dalsia vrstva...

taanak
6. sep 2011

@crysmile maju zasite vsetky styri strany 😉, savostou su fakt momentalne asi jedine porovnatelne s MaM stvorcami, navyse su z biobavlny

bubinovci
6. sep 2011

ahojte latkarky 🙂 ja som tiež teraz začala latkovať 🙂 sice ešte používame aj jednorazovky, ale ked sa minú tak už budeme len latkovať. náš drobec sa narodil maličký, takže mu bolo všetko veľké, ale teraz už pekne priberáme takže skúšam stále inú plienku aby som vedela ktorá ako sedí. zatiaľ mi asi najviac vyhovuje novosklad a vrchné gaťuše. keď dám kapsovku alebo inú plienočku, vždy sa nám podarí pokakať aj vrchné nohavičky, keď dám novosklad tak je praženička len na plienočke 🙂 určite sem budem chodiť po rady, keďže len začíname 🙂

tinika
6. sep 2011

hura hura, mame evry, ide sa minat .))

tinika
6. sep 2011

@ellysa mne nepretiekli ziadne čo mam a to sa tiez nabeha

tinika
6. sep 2011

@juliam hej len ide o to čomu davas prednost a tie kapsove teda schnu dlhsie a častejsie ich peries

tinika
6. sep 2011

kočky BG kapsovka to je ta onesize 4.0?

sulky
6. sep 2011

@emjee, mame nieco vyse dvoch mesiacov, a zacinaju nam byt az teraz dobre kapsovky a AIO plienky. Doteraz sme pouzivali len stvorce, sem tam anavy bambusovu a tots bots novorodenecke plienky.80x80cm stvorce su stale straasne velke. Najlepsie su 60x60 alebo 70x70cm.
Flipky PULky boli tiez velke pre novorodenca. Nech skusi PULky, ktore su dvojvelkostne. Napriklad thirsties obrazkove. Tie su super.

pusinqa
6. sep 2011

@crysmile a prečo si pri malej nemohla kapsovky dávať? s tými vkladačkami dobrý nápad ak by to pretekalo skúsim tak, poobede sme mali wonderoo s vkladačkami z BG kapsy a aj behala a bolo ok, uvidím, poskúšame dáke finty 😉

tinika
6. sep 2011

ze flipky nam budu velke ako novorodencovi?

kloranebb
6. sep 2011

Dokedy skladat novosklad a na ake obdobie je vhodne skladanie na draka a na kedy nohavickovy sklad?

pusinqa
6. sep 2011

@bubinovci nech sa vám čo najlepšie látkuje 😉

katka888
6. sep 2011

@sulky @emjee
🙂 a u nas je to presne naopak, malemu zo zaciatku boli najlepsie kapsace a flipky so stay dry vkladackami a az teraz davame novosklad. 🙂 to mal 48 cm a 2860 g pri narodeni. a narodeni sme tak asi ako Tvoja Hanka 🙂

zfidorka
6. sep 2011

@tinika ano kapsovka bg je onesize 4.0 (resp. starsia verzia 3.0)
ja som malej davala flipky od 4. dna, zmensene na najmensie jej sedeli v pohode (do toho stvorec na nohavickovy sklad)

@kloranebb skladas sklad aky ti vyhovuje, je to individualne podla proporcii dietatka a preferencii mamicky 🙂

tinika
6. sep 2011

@zfidorka super, tak som to planovala ze flip a novosklad a este nejake aio su dobre pre novorodenca? alebo kapsove? asi zbytočne bo pretečie prazenička ze?

blovitc120
6. sep 2011

Ahojte, ja dam trochu mimo temy otazku, MM priniesol jeden indicky dodavatel sal pre manzelku (pre mna), krasny, jemnucky, zlozenie 60% merino, 40% hodvab. V com to oprat? (smrdi to totiz Indstinou, tymi ich posvatnymi olejmi ci cim to maju vsetko nasiaknute)

miruss
6. sep 2011

@blovitc120 : Podľa mňa v šampóne na vlnu a prať v rukách.

zfidorka
6. sep 2011

@tinika ja som malej od zaciatku davala bg kapsu a wonderoo (bez velkej vkladacky) a sedeli... ale to len k doktorke a tak, na prechadzky som viazala novosklad, alebo nohavickovu...

katka888
6. sep 2011

@tinika
na novoska nam sedeli totsbots easyfit ... nepretiekli ani raz a nerobili nejaky extra objem / velky zadocek /

tinika
6. sep 2011

@katka888 no tuto mam v plane dokupit najbizsie .)

blovitc120
6. sep 2011

@miruss dakujem, v rukach budem, jasne. Len som si nebola celkom ista, v com, ja dzinsovy typ sa v tychto materialoch moc nevyznam.

Inak v poslednej dobe periem vsetko len v slize (vsetko ostatne mi smrdi), aj plienky so stay dry a vobec mi nezacali pretekat, tak neviem, co je na tom pravdy.

zfidorka
6. sep 2011

@kloranebb foto ako vyzera kikko bambus stvorec po rocnom pouzivani a prani na 60tke - zeleny je novy a biely je pouzivany...

zuzanockamt
6. sep 2011

@zfidorka poriadny rozdiel teda 😀

zfidorka
6. sep 2011

@zuzanockamt a hlavne v jemnosti ☹ ale hlavne ze saju 😀

tinika
6. sep 2011

@zfidorka ty kokos to sa tak zbehlo? ja mam tie socikove stvorce tie zatial vyzeraju este dobre

zfidorka
6. sep 2011

@tinika socikovske stvorce su rovnake aj po 30. rokoch 😀
ono sa to zbehlo asi preto, lebo odporucane pranie od vyrobcu je na 40 stupnov, len mne sa to zda byt na plienky malo...

tinika
6. sep 2011

@zfidorka no ja tie svoje periem na 60-90 lebo tiez si myslim ze 40tka je malo na dezinfekciu 🙂 ale aj tie moje uz nemaju taky tvar ako za nova, ked ich zehlim este ako tak poskladam ale bez zehlenia to uz nie je take pekne

kloranebb
6. sep 2011

@zfidorka dik za foto. Uz si to kdesi spominala tak odvtedy ich periem len na 40. Asi tak 5x som ich prala na 60. Teraz ked si ich premeriam maju 64x74. Som zvedava ci sa este zbehnu viac pri spravnom prani. Po case ich zase premeriam. Ale na 5 nespravnych prani je to aj tak dost velke zbehnutie...
Ako to mam chapat? Ze kazdy bambus sa casom scvrkne? Aj prefoldy bi?

kloranebb
6. sep 2011

Skoda ze nik iny nevyraba stvorcove plienky z bambusu. Nemaju konkurenciu. Ci sa mylim?