Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
31. máj 2009

dikes, tak pozriem tu UD, dufam ze bude stacit. a mate niekto tu sojovu? je dobre sava?

sissik
31. máj 2009

sojovu? to pocujem prvykrat. zase som sa nieco nove naucila, das pls. link?
quika a keby si urobila taky vacsi sklad priamo vpredu na plienke? vies asi co myslim, nie? nedas vkladacku po celej dlzke, ale zohnes ju a prilozis napredok do plienky. tak ich mozes narvat trochu viac a nebude mat na zadocku velku bombulu

tamka84
31. máj 2009

Ahojte babenky...tak dnes sme mali ale deň. Malá mi precikala MMT, a tiež IB (mali sme ju prvý krát na sebe)...a to obe plienky tak cca po 3hod. 😕

quika
31. máj 2009

sissik, tu je http://www.upsydaisynappies.com/index.php?main_...
da sa tam vybrat z 3 druhov materialu, aj "soy french terry" - to je sojove frote, a pisu tam ze je nejako uzasne save, tak ci je to naozaj alebo iba reklama 😉
vkladacky skladam vzdy vsetky pred pipika, v noci tam ma tie bambusove stvorce na sestiny, vkladacku na polku, dokopy pred pipikom 21 vrstiev bambusu! a este polku hrubej socikovej stvorcovky na rychly odvod mocu. spava na bruchu, tak zadnu stranu plienky ma suchu a tento hruby predok ma taky ze z toho niekedy aj kvapka ☹ a vytecene von na pyzamo, spacak, esteze matrac toho nasaje vela, inac by sme snad mali kaluze pod postielkou 😀 ked som mu dala na noc hnusku tak bola rano rozpadnuta, a tie gulicky vytecene po celej posteli 🙄 cez den mava BL bamboo s vkladackou a este malou viacvrstvovou na chlapca, to je tiez vpredu vsetko naskladane a totalne mokre, ked nestihnem tak uz tecie bokom 😖

tamka84
31. máj 2009

a aká je to tá UD plienka? 😨

tamka84
31. máj 2009

quika čo si teraz dala link to je UD plienka? Dá sa kúpiť aj na sk e-shopoch?

sissik
31. máj 2009

quika tak to inak cika. a prebalujes v noci?
tamka ja prebalujem cez den max po 3 hod. vacsinou po 2-2,5, lebo tak aj papa. vraj deticky cikaju a kakaju vacsinou po jedle, tak nakojim a prebalim, nech je v suchom co najdlhsie.
ktovie ako to riesili nase maminy, ked boli len obycajne stvorce a ziadne pampersky.

tamka84
31. máj 2009

ale ja neviem čo s nou dnes bolo že tak často cikala. Organic a classik plienka boli úplne mokré po hodine..ale začala viacej čaju piť, neviem či jej stačí už moje mliečko. 😲 Tiež ju kojím, len na noc dokrmujem. Ale čudovala som sa ked precikala MMT, ešte aj bodinko mala mokré, pri nôžkach..

Ja v noci neprebalujem, lebo prespí celú noc, ale ráno ked vstane tak je poriadne pocikaná, ale našťastie vlniačiky ešte neprecikala.

sissik ty nevieš ktorá je to UD plienka?
dnes na noc som musela dať hnusku, nemám nič usušené keďže bolo nafigu počasie, musím dokúpiť nočné plienky 😵 ale tiež čakám kým BL hodí cenu na AIO 😎

katka.carska
31. máj 2009

Ja som prebalovala kazdu hodinku, jednak preto, ze mame 90% klasickych stvorcov, jednak preto, ze som nechcela, aby bol dlho v mokrom. Casom to uz bolo po kazdom pocikani... no co pise Quika sa nam stalo len par krat aj to preto, ze som napr. na noc dala len 2 klasicke stvorce. Inak nepretekalo nic. A to boli niekedy plienky take, ze sa dali zmykat. Mame tiez chlapca a celu noc spava na brusku. Tak ma este napadlo, ci to nie je vrchnymi nohavickami... a tym ako tesnia. Ked pises, ze vzadu ma plienku suchu, tym padom ma este nejaku rezervu a vlhkost by sa mala dostat tam a nie von cez nohavicky pripadne okolo noziciek.

sissik
31. máj 2009

ked som citala diskusie o hnuskach, tak chlapci precikavali vzdy castejsie, ako dievcatka, tak to bude obdobne asi ako pri latkovkach.

budem sa musiet popytat mamy, ci nejak specialne skladala
asi budeme musiet castejsie prebalovat. ta chemia v hnuskach dokaze nasat az 40-nasobok svojho objemu (davali na discovery), na to sa asi ziadny bambus a konope nechyta

olinka6226
31. máj 2009

sisa aj ano, len teraz nejak nie su prachy a kazda nova znacka ma vyjde na cca 1500eur 😖 ta 😖 kze ak tak po lete

quika
31. máj 2009

tamka to co som dala link je upsy daisy (UD) 😉 sk shopy neovladam lebo zijem vo svajciarsku 😉
v noci neprebalujem, prespi celu noc, pred spanim sa vycika a samozrejme poriadne napije aby bolo co vypustat 😒 par krat sa mi podarilo zobudit sa skor ako maly, a hned ako sa zobudil som ho dala na serbel, tak to bol poriadny vodopad a plienka bola sucha, alebo bolo len trosku cvrknute, takze on je celu noc v suchu a hned po zobudeni vypusti mega plny mechur, a ten naval sa jednoducho nestiha nijako vstrebat, tecie to okolo... vrchne nohavicky su ok, ked je toho trochu menej tak sa to pekne napije a drzia poriadne, ale ked uz tecie prudom, tak asi nemaju sancu ☹

olinka6226
31. máj 2009

zaujimave ze hnusku mi maly v noci precura a latkovku nie. skusala som teraz pampersku pred dovolenkou a okrem toho ze ju precural, tak uz mu druhy den liecim paradne zapareniny 😠 tak som sa stazovala muzovi ze co budeme na dovolenke robit to predsa nemoze byt chudacik taky zapareny a celu dovolenku pretrpiet, tak mi povedal ze som krava naco mu davam hnusky a mam do turecka zobrat latkovky. tak som sa rozhodla ze to budem musiet nejak prestriedat a budeme na vv a hnuskach na striedacku. ak sa podari,mozno len na latke 😉

vladka toho lanolinu davas na jedno lanolinovanie malicko asi stvrt kavovej lyzicky + 1 lyzicku detskeho samponu. rozpustis v horucej vode dopustis do priblizne izbovej teploty vlozis vlniaky pockas cca 2-3h kym voda vychladne potom vymenis vodu das do nej trochu octu a vyplakas (opat priblizne izbova teplota aby nenastal teplotny sok, vtedy sa vlniaky zrazia) vyzmykas, zarolujes do uteraka a v nom vyzmykas a susis volne. 100g lanolinu ti vydrzi pekne dlho ratam minimalne pol roka 😉

sisa.b
31. máj 2009

holky, babatka cikaju doobeda aj kazdych 15 minut, nielen po papani 😉 viem to pri nasom bkm. poobede sa ten cas natahuje, navecer vydrzi aj tie dve hodiny necikat. babatka necikaju pocas hlbokeho spanku, akonahle sa zacne mrvit v noci, tak urcite "pusta" 😝 cez den detto. cize po spanku vacsinou stiham davat vycikat do nocnicka.

oli, dovtedy to urcite nevydrzim 😝 😀 ta ruzova ma strasne drazdi.

olinka6226
31. máj 2009

sisa tak sup do brany 😀 a vies ako sa vravi, ak nevydrzis, pusti 😀 😀

sissik
31. máj 2009

olinka tak drzim palce, aby ste na dovci nehnuskovali.
priznavam, ze este neviem, co je to precikana plienka 😔 ale oblecko som prala uz viackrat. hnuska nedrzi okolo noziciek tak dobre ako latkovka. trochu mi prekakal IB, ale to preto, lebo je dost uzka. ine latkovky mi neprekakla. hnusku aspon 20x

tamka84
31. máj 2009

sissik fakt krásne, len škoda že viacveľkostné 😒

sissik
31. máj 2009

a este vacsia skoda, ze neviem najst e-shop, kde shipuju aj ku nam
sme my ale zaostala krajina 😝

rybkaz
31. máj 2009

olinka6226 Před dovolenou si přečti tenhle článek, třeba ti to pomůže 🙂 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

sissik
31. máj 2009

nemala som hladat 😝
nasla som take krasne a dokonca aj posielaju po celej europe.
teraz mi to bude vrtat v hlave a stale budem spekulovat, ci objednam alebo nie

sisa.b
31. máj 2009

sissik, na viacerych e-shopoch ich predavaju a zasielaju aj k nam 😉

oli, mne nemusis 2x hovorit, ja ked si nieco vezmem do hlavy... 😝
ale uz som si povedala, ze koncim, tak sa toho budem drzat 😎 este ich nemam ani odskusane, tak nevymyslam. akurat neviem zistit, ci je to vnutro uz suche alebo nie, lebo ten flis zvonku bol suchy skoro hned, takze to vobec necitim 😒

sisa.b
31. máj 2009

asi ich budem musiet zacat vazit 😀 😅

sissik
31. máj 2009

sisa pozerala som prvych 5 shopov, co mi google vyhodila nic, tak som ostala sklamana
a potom som nasla aj take, co posielaju o europe a teraz nebudem spat 😀

sisa.b
31. máj 2009

sissik, maju ich davno aj na babykinde a mas tam aj lepsiu cenu. ten "tvoj" eshop ma vsetky plienky akesi drahe 😒

sissik
31. máj 2009

sisa nasla som aj babykind a teraz mam hlavu v smutku 😀
cudzokrajne e-shopy som zacala pozerat az teraz, doteraz som na skusku objednavala z nasich.
objednavali ste z branykdetem? nemaju napisane, zeby k nam neposielali, dokonca pri objednavke sa da vyplnit krajina

a najvacsiu obavu pri objednavani zo zahranicia mam z dorucenia nasou slavnou postou. bracho si objednaval nieco z USA, sledoval na nete, ako mu to krasne islo asi 4 dni a potom to prislo na slovensko. cakal tyzden a potom sa isiel pytat na postu, co je s balikom.
potom si objednal nieco z UK za 4000sk a ..pip... postar mu to nechal pohodene v cinziaku pred dverami, lebo nikoho nenasiel doma

sisa.b
31. máj 2009

sissik, to je na zaplakanie s tou nasou postou 😒 mne zatial prislo vsetko, co som si objednala, navacsi strach som mala z tej australie. a z brany posielaju, maju aj na mmb inzerat. akurat to postovne je stale drahsie ako z uk 😒 aj ked uz je polovicne...

sissik
31. máj 2009

sisa ja som si zo zahranicia davala zatial posielat kurierom a to bolo super. videla som, ze je to na svk a o 2 hoidny uz mi zvonil pri vchode.
postovne z brany je 110czk, to nie je az take hrozne. a ked som si spocitala, co vsetko sa mi paci, tak to vychadzalo zadara

emmka3
1. jún 2009

sisa, ja idem 3.7. do Brany 😉

sisik, mame Kia Picanto 😀

sissik
1. jún 2009

tak v noci som neodolala.
vladka viem, ze som slubovala, ze neobjednam, ale objednala som z brany k detem. nezabi ma. keby si odtial nieco chcela, tak skusim doobjednat 😔
5 plienok, postovne na svk je 200cz, co je vcelku dobre.
sisa na babykinde som nasla postovne 10lib, ty si platila tolko? teda ak si objednavala. lebo to sa mi zda drahsie ako z CZ. z UK to vychadza 11,5 eur, z czk to vychadza 7,5 eura.