Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
2. okt 2008

ja nemam zatial ziadnu AIO a kapsovku, iba jednu AIO co som si sama usila, ale nie je nejako uzasna. na kapsovky som citala ze radi pretekaju bokom ked ich viac vycpete, je to tak?
a my sme mali tiez len malicko plienok do 7kg, aj to len BL flanelky a frote. som rada ze sme mali aj take ale viac penazi by som za ne nedala. a keby som uz neplanovala dalsie dieta tak by som ich asi vobec nekupovala.

verulka
2. okt 2008

hmm, ja osobne miluje tie co bambusko 😵 ako na von..bum genius straaasne dlho schcne 😖 ale tie su pre muza adeti na prebalovanie 😀 mne sa uzasne paci HP pastelka...no a na noc je super bum hagger, apson pre nas...ale ekd zoberiem pomer cena:kvalita, tak jednoznacne bambusky od BL...napr od tots bots mi pridu take nie ulne super...BI no tie este nepreukazali svoju super absorpciu, kedz esu v podstate noce 😉
no a vrchne nohavicky- na noc mame natahovacie vlniay od disany, ne den od lovey a pullky mam 2: popoliny a swadlebees. tie uplne milujem...celkovo su tie latkovky sranda 😀

quika
2. okt 2008

mna tiez TB bamboozle neocarili, mala som pozicane od sestry a zdalo sa mi ze ani nesaju viac ako BL bambus a sedeli horsie. este si ich planujem pozicat neskor ale tie asi nebudu, skoda lebo maju krasne farby 😕 😀 a mam strasny zalusk na bamboo extra, este to nie je aktualne ale uz na ne setrim 😀 nemate tip kde ich zohnat lacnejsie? 😀

a co sa mi dnes stalo...sila som vlnaky na suchac, a suchac som zabudla prisit 😀 tak teraz nadavam aky magor to tak poctivo presil, lebo musim kus vyparat 😠 😀

indy
2. okt 2008

Quika prosim ta podla akeho strihu si sila tie vlniaky? A natahovacie alebo otvaracie.

Ja som na zaciatok nakupila iba stvorcove a viacvrstvove dokopy ich mam asi 70 k tomu snapy sponku a 3 vrchne nohavicky. Doteraz sme pouzivali iba tieto a som s nimi velmi spokojna a vo velkom ani uz kapsove plienky dokupovat nebudem. Pride mi to ze rovnaku sluzbu urobia aj stvorce IV tie su super a vv.
V tehu som si kupila AIO MMT a teraz po jednej BL organic a bambus na skusku. Ale ak budem kupovat BL tak asi uz len bamboo stvorce ako vkladacku. A BL som objednavala hned tu velkost od 8 kg sice este robia dost velky zadok, ale zase je fain,ze nam vydrzia az do konca a hadam aj na druhe mimi 😉

indy
2. okt 2008

aha takze na suchac 🙂

quika
2. okt 2008

indy, suchac a strih som taky z brucha... http://strihplinky.xf.cz/strihy.html tam je strih podla Ottobre, ale ten sa mi zdal strasne obrovsky takze som si ho trochu upravila, zuzila a skratila. okolo noziciek netesnia nejako velmi, ale kedze s tvarovanymi plienkami nemavame nehodu tak v pohode stacia, aj tak maly kaka pravidelne a vtedy ich radsej nedavam.

mne sa zase zda ze tie stvorce IV a happy squares su predrazene na to kolko nasaju. bavlna utkana do muselinu ma nasiakavost asi 120% hmotnosti a napr. stvorec 70x70cm Kikko/Hybler vazi 60g a mam ho za 25sk, stvorec HS vazi (rovnaky rozmer) 76g a stoji okolo 70sk. rozdiel 16g je v nasiakavosti ani nie 20ml, co je nic.
IV 67g ma 80cm a takisto velky Kikko stvorec ma tiez 67g. takze to je potom rovnake sito? akurat tie IV 100g su trochu lepsie ale tie pre zmenu dlhodobo nemaju. socikovske su tiez 100g. ale aj tak je to rozdiel v nasiakavosti oproti tym najlacnejsim 50ml, to je jedno cvrknutie 😕
no zase sa ozyva ekonom 🙄 😀

bezaz
2. okt 2008

quitka myslis BI bamboo extra? zatial ich najlacnejsie ma na nosime.sk za 505,- 😉 som si robila totiz prehlad v excelovskej tabulke.. nie vsetky latkovky, ale take co sa mi pacili a podla toho som objednavala

bezaz
2. okt 2008

quika prepac, som ti zmrsila nick, pardooon 😲

sjuzocka
2. okt 2008

Na suchace som Bamboo extra nasla najlacnejsie na latkovky.sk zatial - 488,-. patentkove su za 505,-. premyslam ze uz teraz kupim pre maleho tu L/XL ze sa do toho nejak napraceme aj s tymi 4 kilami :D
co sa tyka oblubenej plienky u nas doma tak teda velmi sa mi paci HD pastelka, fakt sikovny strih, cakam kedy mi dojde sijaci stroj (ze dodanie tyzden, uz su 3 tyzdne fuc a nic!!!) a asi skusim nieco usit, vyzera ze to nebude tazke 🙂, no a u nas fici novorodenecky sklad a ten radi robime z MaM Happy Squares kedze tie IV stvorce nikde neviem zohnat :( Mam aj Kikko stvorce ale mne sa praveze zda ze MaM su o dost kvalitnejsie...
Ale aj tak mam najradsej vyrovky od Babyidea - no jo, su drahe, ale je to fakt kvalita. No uz premyslam nad nejakou lacnejsou alternativou, ten bambusovy flaus, neda sa to nejak zohnat ako metraz?? 🙂
Mam bamboo multi P (super save na novosklad), bamboo prefold (zarucene neprecura plienku ked sa toto da ako vlozka) a bamboo hour (super save vlozky), mam aj konopne vlozky ale zatial k nim mam mensiu doveru ako voci tym bambusovo flausovym.
Na zadocku a na omak sa mi paci BL bambuska, ale dlho mi schne :( mam kupene aj 2 flanelky, ale tie uz dalej kupovat nebudem, to sa oplati len na novoska asi co este take velke mnozstva necura.
Inak ja som stale taka mega opatrna ze robim take plienky vypchate pre maleho ze na vrchu je to uplne suche a mam pocit ze to mozno prehanam? Do kazdej plienky pcham sacie vlozky a separacku, zadok ma jak ferdo mravec :P ale hlavne teda takmer vzdy ked prebalujem citim ze je to len mierne vlhke (malemu sa ale ani mini vlhkost nepaci, robi krik hned co pusti do plienky), tak premyslam ze mozno nebude tie plienky tolko vypchavat... co ste pouzivali na novorodenca vy?

a gatky - natahovacie vlnaciky, popo alebo disana, to je fuk. mam pocit ze je to take pohodlnejsie aj pre maleho

quika
2. okt 2008

bez, pohodicka 😉 no 500 je veeela ale co uz ked ta plienka je taka uzasna 😀 stale dufam ze ju nebudeme potrebovat ale to je asi mala sanca. ja som tiez pozerala ako zohnat bambusovy flaus, ale mi to trochu komplikuje fakt ze netusim ako sa povie flaus po anglicky 😀 no a zo zahranicia posielat latku vyjde asi ukrutne draho 😠 zatial som si kupila bambusove frote z babylucy, tak dufam ze to mi bude stacit.
sjuzi, take vypchate fakt nemusis. hlavne ked chce hned po pocikani vymenit plienku, tak to mozes dat aj malo savu. my sme pouzivali tenky stvorec na rovno s vlozkou (BL flanel), obcas aj do disany, alebo BL flanelku alebo BL frote, alebo malu vv do disany. a na spanie BL frote s vlozkou. ale takto fakt len prve tyzdne.
a sjuzi, aky stroj budes mat?

venonna
2. okt 2008

quika, ty si taka svadlenka 🙂 nevyfotis tie svoje diela? ja som teda zvedava 😅

quika
2. okt 2008

venonna, dala by som fotky ale fotak mame uz 1,5 mesiaca na reklamacii 😠 mali nam ho vratit do 30 dni a smola, furt sa vyhovaraju. takze zatial fotky nehrozia 😒

sjuzocka
2. okt 2008

quika, budem mat veronicu optimu 200 - http://www.sijaciestroje.sk/obchod/action/produ... , som zaciatocnik, sila som si akurat na maminom starom stroji nejake kapsy za svojich "hippie" nezavislackych pubertalnych cias, plus prerabala som si gate z mrkvovych a rovnych na zvonove :D akurat neviem ako sa prisivaju tie gumicky co su na plienkach - cikcakovo?
Pozerala som ako sa povie ten flaus - teda mrkla som na stranke babyidea ze zlozenie plienky a je tam ze 100% bamboo fibre a extra thick 380 g bamboo fleece a v slovniku som nasla ze sa to povie duffel 🙂
inak ja som si vsimla ze tie vlozky do zavinovacky co mam od mamy ze este mna v tom nosila su z takeho flausu nejakeho co vyzera byt dost savy ale to si nemozem dovolit rozstrihat :D
sakra preco su tie plienky take drahe sag vyrobne naklady urcite neboli take 🙄

verulka
2. okt 2008

ja nevim, mne sa tie BI moc nepozdavaju 😅 nejdu mi do ruky..ale mozno zmenim naozr. Inak ja ak je na vyber beriem patentky, rona ten zvuk sucheho zipsu budi 😅
sjuzi, mne sa zda, z eteraz mi tie BL bambusky schnu ovela ryhclejsie ako pred tyzdnom 😕
mne sa najviac pacia vkladacky, ktore maju na povrchu flis, lebo posobia sucho 😉

quika
2. okt 2008

sjuzi, ja tiez tak, len teraz som zacala sit. gumicky cikcakom na sirke asi 3-4. sijem takym stylom ako su HD pastelky, ze vlastne zosivas tym overlockom a netreba to potom vyvratit, a sirka 5, dlzka 1,5-2.
ak je to bamboo fleece, tak to som videla v americkom obchode, ale presun na SK by bol dost problem a aj by to predrazil :(

Verulka, ja presne opacne, patentky neznasam 😕 aj BL bambusky som si vypytala na suchace, nastastie mali 🙂 mame jednu patentkovu a to je hroza, ja to nikdy neviem trafit zapnut a manzel ani nehovorim, ten to zapne tak ze o pol hodinu ma maly plienku na kolenach 😀 ale on sa ani so snapkou nekamarati ☹

verulka
2. okt 2008

quika, 😀 patentky zvada aj moja Ajka..ta latkovky miluje, vzdy rano mi ich znasa suche z radiatora a susiaka 😉 ako osobne mi ide hlavne o ten zvuk 😉 ja snapku uplne zboznujem 😀 skvely vynalez 😉

bezaz
3. okt 2008

dievcence, z bambusiek "prchnu" nitky len na zaciatku, alebo to tak pelichaju stale? 😲

quika
3. okt 2008

bez, a z ktorych? to som este nevidela 😕

bezaz
3. okt 2008

quika no BL mi vcera prisli a opadavaju z nich take male kusky nitiek, ako ked strihas frote.. 😅

quika
3. okt 2008

hm tak to sa mi nestalo na hotovych plienkach, ale je pravda ze hento frote pri strihani je extra nechutne na nitky 😀 mozno tam zostali nejake zachytene a teraz opadavaju? alebo skontroluj ako je to obsite, lebo ak je to zle tak sa to rychlo vypara, to by bolo potom asi na reklamaciu. ale nemala som s tym u ziadnej plienky problem, ani teraz po 5 mesiacoch pouzivania nejdu ziadne nitky.

taanak
3. okt 2008

bezaz, to su iba nitky z toho ako strihali latku. Pri prvom prati vypadaju a potom je to OK 😎

bihan
3. okt 2008

Ahoj latkarky!

Bambu, skoda, ze si nechcela predat BG organic skor, uz som si dve objednala 😝 ale este som ich neodskusala.

Osobne mama uplne najradsej prirodne vlakna na malej zadku, takze u nas su uz kapsovky len ako nudzovka.. nechala som si z 9 len 4BG a 1SWB ale na rozdiel od Bambu z nej vobec nie som taka nadsena, len sa mi paci ten tenucky strih 😀

Najoblubenejsie su teda u mna LWB Liosky tenke Jersey s organic jadrom, jednovelkostne velurove SWB - tie su fakt bozie a bambusove stvorce... tak uzasne makkucke, je idem z bambusu kupit aj uteraky 😀

bihan
3. okt 2008

a este ma hrozne pokusala Blueberry Minkie, lebo je to chlpata jednovelkostna plienusa, ale zase len umelina.. tak mozno pre druhe mimco 😝 Inak je to tato http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4107053

ma.senka
3. okt 2008

ahojte dievcata, nahodou som natrafila na tuto temu, zacala som ju citat a fakt ma to zarazilo - to naozaj sa este pouzivaju latkove plienky? No ja som si asi 10 ks kupila, takych obycajnych, ale to skor na grckanie, krmenie, ako podlozku na prebalovanie a pod.... Inak som myslela, ze uz sa pouzivaju len pampersky... No vidim, ze ma caka dalsia samostatna disciplina, ktorou sa do porodu musim stihnut preluskat 😀 neznamu disciplinu kociky uz mam za sebou 😀

petusaaa
3. okt 2008

ma.senka, no, niektore baby pouzivaju aj klasicke stvorce, ale uz existuju take plienocky, co sa nezehlia a velmi dobre saju a su lepsie pre ekologiu a babatko. a vyzeraju asi takto http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=10...

bambusko
3. okt 2008

bihan, ta nova sw kapsova ma vnutro bavlnene

ma.senka, hej, to pri vsetkom potrebujes minimalne maturitu, niekedy aj vs 😀 kociky, plienky, nositka - nekupuj klokanku, ockovania, prikrmy a e-cka... cely zivot sa ucime 🙂 a nielen pri prvom dietku 😉

ma.senka
3. okt 2008

petusaa - aha takze su take - ako keby aj s nohavickami, nieco ako pampersky,len tieto su latkove a sa peru... pozeram, ze su dost drahe 250sk/ks je dost. kolko ich asi treba kupit?

petusaaa
3. okt 2008

no a na ne sa davaju este vrchne nohavicky, aby to vsetko nepretieklo 😝 ale v podstate ak nezostanes zavisla na latkovych plienockach (ze, bihan, bambusko), tak sa da pekne usetrit za prebalovacie obdobie. no a pocet je u kazdeho inak. a aj druhy, ktore pokupis niektore vyhovuju babu viac, niektore menej. niekde je aj odporucena zostava. ja idem iba to babylucy plienok (kvoli financiam).

venonna
3. okt 2008

ma.senka, vitaj 🙂 skus si vygooglit info o skodlivosti jednorazovik a o financnej stranke latkoviek (asi najlepsie na www.baby-cafe.cz) 😉

ma.senka
3. okt 2008

aha, jasne, aj nohavicky... uff... mate pravdu, idem googlit, ked nieco nepochopim, pridem sa sme k vam poradit... 😉