Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brinzulka
13. jan 2010

nam jedna holka zabezpecila prednasku plienok v TT...teta prisla z BA-z latkoveplienky.sk
tak nym vysvetlila, popozerali sme, ohmatali...kto vedel, co chce..tak mu priniesla aj plenuchy, ktore si hned bral domov...

v BA...byva akcia...Expo pre rodinu??? a mam pocit, ze aj tam byva stanok s latkovkami ...pripadne maju na strankach vypisane, kde bude prezentacia...

a bambulky..minuly rok sme objednavali plenuchy v medzinarodnom tyzdni latkovych plienok...ktory mesiac to bol? marec-april?

postovne bolo zadarmo, dokonca na teeheebaby.co.uk stali bum geny do 12-13?libra+ potovne bolo 100sk za celu aspon moju objednavku 5ks plienok

jaandy
13. jan 2010

zajaciq

skus zavolat andrei z nosime.sk ona je sice z presova ale mozno ma nejake plienky na ukazku alebo vie povedat ci nebude nejaka prezentacia...

ked si z kosic tak viem okrem seba o jednej plienkovej maniacke a u nej je to teda este lepsi vyber ako v obchode 😀 ozvi sa mi na IP

miruss
13. jan 2010

Tuleniatko trihovo užšie ú Itti Bitti, Tots Easyfit aj Swaddlebees kapsové aj AIO.
Poslala som ti IP. Hore klikni na internú poštu.

izabelkak
13. jan 2010

dahlia, niečo Ti musí v objednávke asi chýbat? ak vies bez toho zit alebo nahradit jedine tak Ti poslu veci hned, ja som tak cakal skoro dva tyzdne na veci z disany, tak som ich nakoniec zrusila, na dalsi den napisali ze mi tak objednavku upravili a posielajú, kurier mi priniesol balik do dvoch dni...

dahlia23
13. jan 2010

izabel, asi to bude problám, vyškrtli veci pre jaandy, že zboží nelze dodat. ale keď to raz vyškrtli, tak mohli aspoň že buuuuuuu a mohli to poslať. no nič, idem to ešte kuknúť.

izabelkak
13. jan 2010

ak vyškrtli tak to stiahli z ponuky, mne tak škrtli plienku z anavy, a už potom nebola ani na nete, takže to by asi nemal byt problem, kukni či ešte niečo nemáš vo vybavovaní či ako to nazývajú ked to nie je ešte v balíku... a na maily reagujú tak za jeden deň, tak ak Ti to súri lepšie zavolať ....

labutka
13. jan 2010

brin, real nappy week bol minuly rok koncom aprila.

quika
13. jan 2010

baby, neviete, moze plienkam skodit ked zmrznu? normalne skladujem na balkone, na zimu som ich radsej dala dnu, ale ten balkon bol praktickejsi... len ci by im to neublizilo - hlavne PULu.

bihan
13. jan 2010

Emjee, jasné, IB sú štíhlučké, s tými úplne súhlasím, ale napr. BG sú tak fajne akurát.. na miminko na široko, na väčšom dieťati tiež v pohode.

Keď Sára začala chodiť, väčšinou som jej na vonku dávala užšie plienky, na doma max jednu štvorcovku pre prípad nehody.

Keby som si chcela plienky pozrieť, tak určite nevolám Aďu z nosime.sk, na jej neprofesionálny prístup sa už sťažuje veľmi veľa zákazníčok, vrátane nej poradkýň.

Radšej oslovte nejaký iný shop, myslím, že látkovky.sk budú mať čoskoro tiež sieť poradkýň - nosičiek, látkárok, občas bývajú prezentácie v MC ale nepochybujem, že aj tu by sa nejaká ochotná mamina našla 😉 Látkarok je viac, než si myslíme, len sa často schovávajú, lebo sú stále považované za socky 🙄

No a čo sa týka Brány, ja si vždy radšej pokukám plienky po britských shopoch, väčšinou majú rozumné poštovné, zaujímavejšie ceny a expedujú okamžite!

Quika, pulky by som v mraze nenechávala, obyčajné plienky asi prežijú, pulky sú predsalen citlivejšie.

zajaciq
13. jan 2010

dakujem baby za info. uz som objednala, teraz len pockat kym dojdu a v marci vyskusat na ritke, ktore sedia 😵

dugyna
13. jan 2010

caute baby a to su tie plienky v tych zahranickych eshopoch take lacnejsie?alebo len ten tyzden?
a neviete kto bude robit prezentaciu v Ba?alebo nejaku mamicku,ktoru by som moc neotravovala..ak by mi ukazala jej latkovky?
nasla som na latkoveplienky.sk ze robia prezentaciu ak sa dohodnurtu viacere mamicky..v Ba je to zadarmo..uz som tam aj volala treba sa len dohodnut zavolat im o termin a bud by sme prisli tam alebo oni pridu za nami...
dievcata nemate niektore zaujem...ja by som tam urcite isla

dugyna
13. jan 2010

a na plienocky.sk robia prezentacie pre tie co ste z bardejov ,presov a kosice..len majupodmienku uhrada nakladov za cestovne..

cicimon
13. jan 2010

caute,
chcela by som sa spytat, hlavne tych, co uz plienky pouzivaju - viete mi poradit znacku plienok, ktore su naozaj dobre? Lebo v poslednej dobe mam stastie, ze natrafim len na take akoby z gazy, priesvitne. Vobec sa to nechyta na kvalitu spred 20-30 rokov. A ak ste niektora z bA a kupili ste ich tu, poprosila by som aj o obchod, prip do IP,
diki moc

emjee
13. jan 2010

cicimon ty asi myslis klasicke stvroce, ze? baby chvalia mam squares 😉 popozeraj eshopy

neurologia
13. jan 2010

cicimon ja mam MaM happy squares 90x90 cm (ked som kupovala mensie v ponuke nemali) a su podla mna dobre....a pacia sa mi aj kikko bambusove stvorce 70x70 cm tie sa pranim stanu obdlzniky a trochu sa zbehnu ale saju podla mna dobre...

dugyna
13. jan 2010

cicmon v tescu na kamennom..vcera mi tam babicka kupila ..sice som ich nevidela ale urcite budu dobre ona by nekvalitne nekupila..ze tam kupila nejake z obrazkami..a dva kusy boli tusim za 80 sk ale tou cenou nie som si ista,rozmer 70x70cm

izabelkak
13. jan 2010

cicimon také v obchode nekúpiš MaM happy square sú výborne ale nebielené neviem či by Ti to vyhovalo a na aký účel ich potrebuješ či na balenie alebo podkladanie, odgrckávanie a pod.? treba pozerať gramáž plienky, aj popoliny má vysokográmažne plienky, alebo značka Kikko tí majútiež rozne gramáže, aby bolo min 100 g na meter štvorcový príp.viac ... ja mám tie MaM square a super, mám rozmer 80 x 80 ale myslím že sú aj 80 x 75?) menšie myslím nie...

mám tiež asi 30 ks tých gáz z tesca, tak používame aspon na utieranie ale keby som vtedy ja vedela vživote by som to nekúpila, na omak je to hroza a zase 30 korún za kus nie je tak málo, niekde sú dokonca aj drahšie...

miruss
13. jan 2010

Dugyna MaM happy squere sú dobré, ale sú nebielené, dobré na novosklad na látkovanie. Kvalitné a bielené aj obrázkové má Popolini.
Izabelka Mam sú aj 40x40.

izabelkak
13. jan 2010

dugyna no mám obavu že to bude to budú tie gázy, sú zabalené v sáčku po viac kusov zrejme, resp. može to klamať že po opraní sa tá kvalita zlepší, no o chlp hej ale je to riedko tkané... ale ak ich nekúpila vela neva budeš mat na odgrckávanie a podobne to sa zíde vždy... ale na balenie to asi neskor nebude ...

izabelkak
13. jan 2010

Mirka áno vidíš to som zabudla, myslela som skor že nemajú rozmer 70 x 70 pre novoška.... by som si isto vzala aj ten... a tie 40 x 40 plne využívam, najprv som na ne čučala že načo som si ich akože kúpila🙂))

mamkajanka
13. jan 2010

Tuleniatko to co vam povedala rehabilitacna sa mi zda smiesne -ved moje velke deti najstarsi bude mat 16 vyrastli len na latkovkach. Klasika- dva lebo jeden stvorec a na to sandry /vtedajsia verzia PUL/ a chodia vsetci normalne -ved aj jej davali latkove plienky ked bola mala takze ...... 😕

crysmile
13. jan 2010

ale ja som sa tiez stretla s tym, ze mi povedali na IB (!) ze robi velmi sirku medzi nozickami a ze je to neziaduce 🙄 vraj ze mam davat na nocnik alebo pampersku.. taki su ti doktori zmagoreni pamperskami, ze az..

izabelkak
13. jan 2010

mamkajanka, ja si tiež myslím že teraz sa narobí vedy keď sú tu tie "úžasné" pampersky (som ale rovnaká - dajaká chorá doba toto).....🙂)) druhá vec je že možno popoliny sú objemnejšie medzi nožkami ako štvorcová plienka na rovno, alebo ako sa volakedy balili vačšie deti? neviem nemám popoliny tak neviem posúdiť len čo som čítala vraj sú jedny z najširších medzi nožkami?)...

crysmile
13. jan 2010

izabelka, ja mam dvoje frote nohavickovych popolin, no su sirsie ako babylucy organic, ale ked ich na dietatko oblecies, tak tie kraje sa ti vyhrnu okolo stehienok.. podla mna to rozhodne nie je problem..

dugyna
13. jan 2010

izabelka nevidela som ich ale kupila len 4 ks a tie asi aj tak len na odgrckavanie budem pouzivat..
a ktory rozmer by ste mi poradili alebo mam radsej kupit tie viac vrstvove,

miruss
13. jan 2010

Ja si myslím, že doporučujú pampersky, preto, že nevedia aké sú nové látkové plienky, alebo preto, že im dílery dávajú prezenty. 😠

crysmile
13. jan 2010

miruss tiez si myslim ze v tom maju prsty dileri.. ked som bola u tej doktorky prvykrat, mala mala na sebe IB.. velmi sa doktorke pacila, pozerala na ten system a tak.. no a o tri mesiace som bola znovu, znovu IB, no a to uz hovorila, ze to nie je vhodne a pod.. ze treba jednorazovku.. no tak si vyber..

zajaciq
13. jan 2010

tie obrazkove (s oveckami) balene po 2 ks mam uz aj ja, vyprane, 70x70 a veru na balenie to nebude, len na paradu, su riedko tkane.

a kde kupujete tu najhrubsiu velku plienku, ktora sluzi ako uterak po okupeni pre uplnych krpcov ? moja mama sa ufa, ze to najde v tescu, tak len aby nepochodila naprazdno 😀

crysmile
13. jan 2010

zajaciq ja som to kupila na stranke kikko.cz, tam si prepni na slovensku stranku.. maju tam plienky aj eco lux, to su celkom kvalitne stvorce, alebo bambusove kikko.. a su tam aj tie uteraky, je to osuska..
len pozor na tie lacne plienky, radsej naozaj tie Mam squares alebo popoliny, alebo tie eco lux..

emjee
13. jan 2010

zajaciq to treba pytat tetraplienku - ja mam tusim znacku hybler a kupila som v malackach, v tescu som take nevidela, v tescu len gazovky