Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
13. nov 2008

tolko urcite 😀 , v Cechach to odhaduju, ze asi 5 % mamiciek pouziva latkove plienky a k tomu mame podla mna este daleko. Tam sa tejto tematike dava aj vacsi priestor v casopisoch pre mamicky, aj ked aj u nas uz tato tema zacina vydavatelov zaujimat.

olinka6226
13. nov 2008

u nas v Lamaci zacal vychadzat novy casopis co je aj pre zahorsku bystricu a este neviem ktore MC v Bratislave a mam kontakt na vydavatela tak sa chystam pripravit nejaky clanok.

taanak
13. nov 2008

Aj ja nieco pripravujem, je to ale prekvapenie k novemu roku 😎

olinka6226
13. nov 2008

no super, tak sa dufam trosku rozsiri povedomie nasou osvetou

taanak
13. nov 2008

tak tak, aby sa nam to podnikanie aspon trocha oplatilo 😅

quika
13. nov 2008

tak to sa tesim, potom dajte vediet kde to vyjde 😉 kamoska robila v redakcii jedneho casaku este pred par rokmi, chcela spravit o tom clanok, a povedali jej ze ho nevydaju lebo by im vyrobcovia hnusiek zrusili reklamu 😠 tak snad uz je to lepsie...

bihan
13. nov 2008

Hm.. mňa celkom príjemne prekvapilo aj to, že na Markíze odvysielali takú malú reportáž o BKM 😵

Inak som práve oprala Crepe Lovíky a voda ostala ružová 😅 Fakt celkom slušne pustili farbu.. nechápem.. pri ručnom praní v takmer studenej vode.

olinka6226
13. nov 2008

ano videla som. to bola kocka zo zivice. bolo to sper mne loviky nepustali. aj ked ruzove som neprala

bihan
13. nov 2008

To mi teraz pustili prvýkrát.. po 4m 😅, Jersey drží, ale na tých Crepkách mi to veľmi neva, lebo ich používame na noc.

verulka
13. nov 2008

tu je uplne chaba osveta..ja som o tomto netusila, kym som nemala problem..latkovky ´klasika stvorce, pranie na vysokej tepltoe, zehlenie a prebalovanie 1000x denne..to som si aj ja myslela 😅 vzdy ked som videla nazov tejto diskusie, som si pomyslela, ze ste sialene...no a potom ako sa ronikova prelka zhorsovala som si na vas spomenula, ze idem teda kuk...a uz to jelo.

bihan
13. nov 2008

Verul, u nás najprv navrhol látkovky MM ešte kým som bola tehotná 😅 Potom som videla nejaké české video - no miniálne tam bola BL organic 3v1 na novoškovi a na to asi tie najhrubšie vlniaky, čo boli vtedy na trhu, lebo to dieťa malo tak obrovskú riťulu, že som si povedala, toto teda určite nie. No a keď som po pôrode musela používa vložky, tak ma nejako nakrklo, že by som sa mohla na látku znovu pozrieť a trvalo mi to 6 mesiacov, kým som sa rozhýbala 😝 a Sári má veľkú riťulu len doma vo vlňákoch, kapsy sú skoro také tenké, ako hnusky.

bambusko
13. nov 2008

ak niekto mate novembrove dieta, je tam taky clanocek o jednorazovkach, normalne ma vyprovokoval 🙄 tak som im napisala, a ked to uverejnia, mozno prva osveta sa dostane aj k maminam, co nemaju net

verulka
13. nov 2008

Bihan , tvoj album ma nadchol 😀 a hlavne som mala pocit, ze je kravina zacinat takto "neskoro" 😀 Ron velku prdelku furt, aspon v porovnani s hnusklami( srandovny nazov 😀 ) ale jemu to neva, mne tiez nie...len zorientovat sa vtom mi trvalo..ale kedze prve vysledky sme dosiahli uz pri pouzivani BL spolu s pamperskami, tak sme sli do toho a nelutujem.
no a moja dilema vyriesena- nejdeme nikam, lebo ron ma chytene usko 😢

bambusko
13. nov 2008

verulka, lezu vam dalsie zuby? marek stale sopli a kasle 😔 dnes som volala dr., vraj ma aj v krku hemofila, ale dohodli sme sa, ze zatial to nechame na jeho imunitu bez atb. drzte sa 🙂

olinka6226
13. nov 2008

samko je chvalabohu zdravy aj ked ja som chora uz od soboty. dufam ze do soboty budem ok, lebo mam listky na harlem gospel singers a uz 2 mesiace sa tesim jak mala

verulka
13. nov 2008

bambusko, ano...kazdy dalsi je vacsie avacsie trapenie 😝 tak sa rychlo vyliecte..
oli, ja som sa uz dlho tesila do tej Prahy a prd z toho- inak to je uz asi 5x co sme navstevu prahy museli zrusit 😨 nas ta rpaha akosi nechce 😀

olinka6226
13. nov 2008

no dufamm ze maly bude ok, ked pojdeme do londyna inak ma slahne

mouse
13. nov 2008

Olinka, uvazovala som o bezplienkovej, ale v jednom kuse cika, tak by musel byt rozbaleny stale a ja by som ho musela stale sledovat. Pri prebalovani mu doprajem vydatny vzdusny kupel, tam sa 1-2x vycika.. Ale ked ma plienku, neviem to spozorovat, iba ked tlaci.
Vcera mal akesi opuchnute semenniky, tak som vecer 3 hodiny nechala s holym zadkom len zabaleneho v plachte a tie plachty som spod neho zamozrejme menila po kazdom precikani. Odpuchli mu pri tom, uvazujem, z coho to mohlo byt, ci z plienky (baby lucy organics), ale sa mu pripucili gulky pri noseni v satke (vcera sme boli vonku dost dlho)

bambusko
13. nov 2008

mouse, nemoze to byt z hormonov? akurat koncite sestonedelie

mouse
13. nov 2008

Bambusko, to ma nenapadlo, resp. nic o tom neviem...

olinka6226
13. nov 2008

mouse ved bkm nie je o tom ze behas s malym kazdych 10 min, ale aspon to kakanie, a cikanie po papani, ci prebudeni. obcas ti mozno zafungje intuicia a ostatne nehody si proste nevsimaj. bude ta hriat pocit ze si mu usetrila cas mimo pocikanu plienku zakazdym ked sa vycikal. a kakanie - usetris si pranie zltych skvrn. 🙂 vdaka tomu ze som nemusela riesit odstranovanie hovienok z plienky ma latkovanie naozaj bavilo. samko mal zvacsene vodou naliate gulky od narodenia. boli sme aj na chirurgii - doktor to iba pozrel ze to budeme sledovat. samo sa to v priebehu par mesiacov vstrebalo. vraj je to bezne.

olinka6226
14. nov 2008

takze baby uzatvaram objednavky z www.teeheebaby.co.uk a objednavam teraz ak sa do 15min nikto cez IP neozve ma smolu 😀

quika
14. nov 2008

ja mam zase pekny zazitok dnes 😠 kamoska mi zacala pomaly nadavat, ze ako mozem kupovat tak drahe plienky ked ich este aj treba prat. ona si mysli ze bavlnene plienky pouzivaju ludia ktori tak velmi setria na svojich detoch ze im nedopraju tie uzasne hnusky 😀 a nevie pochopit ze by to mohlo byt aj inac, a ze usetrim aj tak... pritom som jej cenu zdaleka nepovedala celu 😕 uz davno radsej nikomu nehovorim co pouzivame, iba ked sa opyta, ale nechapem, preco zrovna investicie do detskej vybavy vsetci tak komentuju? pre jednu som hrozna ze mam drahu manducu, pre druhu zase je pridrahy moj kocik... ze aj jedno aj druhe pouzivam 2h denne v kopcovom terene, takze potrebujem kvalitu, navyse to mam pre viacero deti, to ich netrkne. a tie plienky takisto 😠 este sa na mna bude tvarit, aka som hrozna mater lebo setrim na nespravnom mieste, tak to teda dakujem pekne 😀

bihan
14. nov 2008

Quika, toto mňa už dááávno nevytáča 😀 Ja som totiž braná za exota už len kvôli tomu, že som Slovenka, navyše som dojčila dlhšie než je fr. štandard (týždeň v nemocnici - max 6t), nosím v šatke a keď niekto vidí, že používam látkovky, tak to už som exot najväčší, lebo je s tým predsa tooooľko roboty 😀 (a ešteže nevedia o kalichu 😝)
Ale našťastie tu nikto nerieši ceny lebo o cenách hnusiek som už hovorila 😎

fifla
14. nov 2008

🙂
ja zacinam byt uz vazne podozriva, ked mam dieta do 24 mesiacov od Kubenka, nadalej sa chzsyam pouzivat latkovky a navyse este aj rodit mienim opat bez epi...
ale co uz teda spravim

verulka
14. nov 2008

jaaaj, no ja som exot uz davno 😀 najprv tym, ze som mala ako 21r tri deti 😅 , okrem toho sme uz na pohlad atypicki rodicia 😀 no a teraz? nosim ho, latkujem...asi nemam co od dobroty 😀 ale aspon ma moc nerypu za cenu- casto si ludia myslia, ze latkujeme kvoli prachom a na kocik asi ani nemame 😀 ale mne to vooobec neva 😉 mne sa paci byt exot 😎 ..
inak to je sranda, mna sa tiez vsetci pytaju, ci som rodila bez epi 😕 nechapem vobec preco...

quika
14. nov 2008

mne nevadi byt exot - zacinala som v 5 rokoch na futbale, pokracovala maratonmi a na karate, studovala fyziku atd., takze som tiez bola pre ostatnych exot odjakziva 😀 ale sa mi strasne nepaci, ze ludia posudzuju moje vydavky, ved som nikoho neokradla a co som si zarobila to snad mozem minut na co uznam za vhodne... akoby som bola nejaka financne negramotna alebo co, len za to ze si kupim vec ktoru by si oni nekupili 🙄 no tusim tuto milu osobku nabuduce obstastnim informaciou o mooncupe 😀 to ju asi dorazi 😝

bambusko
14. nov 2008

fifla, davno si tu nebola, gratulujem 🙂

my sme tu asi nejaky spolok exotov 😀 moja velmi dobra kamoska minule zahlasila na moju adresu pri debate s viacerymi maminami, ze: "joj, ona je divna 😀 nekocikuje, perie plienky, maly cura do umyvadla a este sije gate zo svetra" 😀 😀 😀 ale ona je zlata, to povedala skor tak nadsadene, lebo vecsinou ludia nevedia ako reagovat a su v pomykove a my sme obe take prastene 😝 jej muz napr. isiel do obchodu s detmi v pyzamach cez pol sidliska, zavesne kreslo mali v obyvke uz davno, dokonca aj satkovala pred 4 rokmi. celkovo su taki nestadovi recesisti.

verulka
14. nov 2008

bambu, no mne sa pacilo, ked ja so mmala vlasy na 3mm a mz dlhe po pas 😀 ale co sa vychovy tyka..ono casto mi pekne deti chvalia a potom to ostatne az tak neriesia..inak minule ma odchytili 2 starsie susdky a spovedali ( obe maju male vnucatka) a ze videli plienky na balkone a ze ci uz kocik vobec..ale boli take nadsene, furt ma huckali na 5te 😀