Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
7. jan 2013

@zuzanamolnarova tak som to celkom trafila 😅

diapozitiv01
7. jan 2013

Ahojte,pridavam nove foto merino vlniacikov na patentky dvojfarebnych, robene su na mieru. Su trosku kratsie a uzsie ako standard. Vyzeraju uzasne. Made by handricky.eu

josenka
7. jan 2013

@jandom Ahoj, ja tiež používam klasické plienky a dokúpila som si pár bambusových kikko v drogérii dm - mali akciu 25 percentnú zľavu. Inak teraz ju budú mať zase na detský tovar. Skladám ešte stále na novosklad a vrchné nohavičky sa mi osvedčili pul nohavičky flip jednoveľkostné, imse-vimse small 5-8 kg a teraz som dokúpila blueberry jednoveľkostné. V podstate od narodenia doteraz (malý má 4 mesiace) používame novosklad a v pohode. Mám aj pár plienok nohavičkových - tie máme väčšinou von. A ozaj, dávam aj separačku, kúpila som si takú v rolke a jednu delím na dve časti, takže tiež mi vydržala doteraz.

fraufrt
7. jan 2013

@josenka ja viem, ze teraz to bude trochu mimo temy, ale dnes som v 101drogerii kupovala Huggies plienky (na noc) a dostala som k nim boby zadarmo, tak som sa vytesovala, ze sme ich s dcerkou boli este vecer vyskusat. 🙂 (to bolo na margo tej akcie v DMdrogerii)

gelifil
8. jan 2013

Ahojte dievcata, som uplny zaciatocnik.Studujem plienocky dva dni.Predbezne sme sa aj s mm rozhodli pre system AI2, teda ten so snapkami....Chcem sa opytat, ake mate skusenosti, ktore znacky mi odporucate, nie je to velmi pracne, to prepinanie...?Maly ma 4 mesiace a chcem jednovelkostne.Aku vybavu potrebujem? A este jedna otazka.co su separacky?dakujem vopred!

josenka
8. jan 2013

@fraufrt Hmm, tak to bola fakt dobrá akcia. 🙂

handricky
8. jan 2013

@gelifil tu mas clanok o AI2. https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
osobne by som len s AI2 neskladala zostavu, kup si na zaciatok 1-2 ks a nejake nahradne (urcite vyuzijes), ale urcite nepobudes pouzivat iba toto. maloktora mamicka ma v zostave 1 druh plienky. nevyhoda. vsetky AIO maju vnutornu latku (zvycajne polyester), ktora moze navlhnut, ak nemas dostatocne savu vkladacku. potom musis cele gatky nechat vyvetrat alebo rovno preprat. kedze u obycajnych Puliek - tie nemaju vnutornu vrstvu, skladaju sa iba z polyesteroveho upletu s polyuretanovym zaterom a ten staci pretriet vlhkou handrickou a mozes pouzivat dalej.
navyse vkladacky do AI2 su tiez financne drahsie ako hocijake ine vkladacky bez tych snapiek.
nie je to pracne na prepinanie, je to v pohode.

vsetko o separackach najdes tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

anculala
8. jan 2013

@josenka mozem sa spytat, kedy bude ta akcia v DM? vdaka 🙂

handricky
8. jan 2013

@gelifil este k tym separackam, o pratelnych separackch najdes tuto: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

josenka
8. jan 2013

@anculala Myslím, že od 14.1. do 20.1. (tým 20. som si nie až tak istá, vyhodila som leták) - za 35 bodov z karty si vytlačíš kupón na 25 percentnú zľavu.

gelifil
8. jan 2013

@handricky Ked pises, ze moze ta vnutorna latka navlhnut, nepomohlo by este dovykladat savymi vkladackami?

ivanka.7
8. jan 2013

@gelifil pomohlo, ale nie vzdy to odhadnes a zas nemozes plienku vypchat 20timi vrstvami, ved sa ti dieta ani nepohne 😀

gelifil
8. jan 2013

@ivanka.7 ved to, ja som myslela skor na noc...Takze, co sa tyka precikania, lepsie su stvorce plus prip. dake vkladacky?

ivanka.7
8. jan 2013

@gelifil vsetko zavisi od vrstiev 🙂 na noc su najlepsie asi nohavickove plienky s vrchnymi nohavickami, prip. vrchne nohavicky s vkladackami. AI2 su dobre plienky, len nemozes velmi ratat s tym, ze si kupis 3 take plienky a dokupis k tomu vkladacky a hotovo. Ja mam AI2 Pop-in plienky (2ks) a pouzivam ich ako AIO. Ale mam aj Groviu - 1 vrchne a 3 tie pripinacie vkladacky k tomu a tiez pre to mam vyuzitie 🙂

Mne sa najlepsie na noc osvedcili nohavickove plienky + vrchne nohavicky.

gelifil
8. jan 2013

@ivanka.7 ja som len zato myslela, ze pre manzela aby bolo co najjednoduchsie...A potom mas kolko stvorcov, myslim klasicke plienky or daco take...

ivanka.7
8. jan 2013

@gelifil Mne zas manzel velmi neprebaluje a ked uz, dam mu jednu z AIO plienok co mam, nech to ma ako jednorazovku :D
Ja mam vo vybave z kazdeho druhu trosku, ale doma davam hlavne stvorce a na to vrchne nohavicky (pul alebo vlniaky).
Ak chces, aby manzel prebaloval a zaroven nechces vrazit do vybavy majland, tak by som asi odporucila vrchne nohavicky a vkladacky. Bude sa to musiet trosku naucit - nepripinaju sa - ale zvladne to. Ide o to, ze do nohaviciek vzdy vlozite vkladacku (vkladacky) a zapnete. A potom len vymenite. Rozdiel oproti AI2 plienke je v tom, ze vrchne nohavicky staci prevetrat - cize je dobre mat dvoje a tretie do rezervy - a pouzivaju sa znovu a ze sa vkladacky nepripinaju ale len vkladaju. Tam sa treba naucit ako ich tam dat aby dobre drzali, ale to chce len trosku cviku.

gelifil
8. jan 2013

@ivanka.7 prave, obavam sa, ci sa nebudu hybat...a kolko ma steda tych stvorcov?

ivanka.7
8. jan 2013

@gelifil ja mam 33 stvorcov 🙂 tie pouzivam doma s tenkymi vkladackami (samotny stvorec uz malej nestaci, resp. by som musela velmi casto prebalovat). Na von davam AIO plienky alebo kapsovky.

gelifil
8. jan 2013

@ivanka.7 A vkladacky mas ake a kolko kusov?a pouzoivas este aj separacky?Ake?Dokedy sa vlastne daju pouzivat stvorce?hope ta prilis neotravujem...len zistujem co a ako.. 🙂

ivanka.7
8. jan 2013

@gelifil Ono je to rozne, niektore maminy pouzivaju stvorce s vkladackami do odplienkovania ( @peluskovo ) inym nestacia ani najsavejsie nohavickove plienky ( @lyongirl ). Vkladaciek mam netusim kolko :D tipla by som ze tak 25 🙂 separacky pouzivam pratelne flisove, lebo Eli sice vydrzi v mokrom, ale nerobi jej to az tak dobre a ja nie som ochotna ju kazdu polhodinu prebalovat 😅

raduga
8. jan 2013

čaute baby 🙂 potrebujem radu, s malým fungujeme zatiaľ len na štvorcoch ale pomaly nám to prestáva stačiť, hlavne na prechádzky. snažím sa aj odplienkovať, ale nie vždy sa zadarí. Takže rozmýšľam nad vkladačkami. Viete poradiť, aké sú najlepšie a koľko kusov budem asi potrebovať? Nechcem zbytočne veľa nakúpiť 😉

handricky
8. jan 2013

@raduga mozes prihodit nejaku kratsiu 3 vrstvovu, mozes aj prefold (dvojvrtsvova skladana na tretiny - 6 vrstiev), je to rozne. treba vyskusat, co ti savostou bude stacit, vyhovovat.
pozri o vkladackach tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
mas tu aj konkretnych vyrobcov, najsavejsi je bambus, bavlna zas rychlejsie schne. z materialov - prevedenie flis (nemyl si s polyesterovym flisom) viac tvrdne, ale je v tom viac sucha. prevedenie frote je na omak trocha vlhkejsie ako flis, ale netvrdne jak flis, najma ak je v zlozeni polyester.
pocet zalezi, ako casto chces prat a sama najlepsie vies, kolko krat denne prebalujes.

mici2
8. jan 2013

Ahojte, chcela by som kúpiť pre bábätko klasické plienky, ktoré by som mohla prat, no je tu milión príspevkov 😖 neviem sa docitat 😢 majú take plienky aj veľkosti? Alebo take tie staré bavlnene klasiky nebudu najvhodnejsie?Poraďte mi

handricky
8. jan 2013

@mici2 pozri stra. 1590 (ako zacat plienkovat od novorodenca), jasne mozes pouzivat aj klascike bavlnene ak mas a na to das vrchne nepremokave pulky (vid prispevok 1590).
plienky (vrchne nohavicky) maju velkosti S, M, L a pod, ale teraz uz vacsina vyrobcov robi jednovelkostne (zmensujes pomocou patentiek vpredu), takze nemusis vela investovat.

mici2
8. jan 2013

@handricky ďakujem za info 🙂 idem pozriet tie príspevky a snáď nájdem aj obchod kde to kúpim

mimikas
8. jan 2013

Ahojte, mate niekto skusenosti s jednorazovymi Eco plienkami, napr. Kikko alebo Moltex?

handricky
8. jan 2013

@mici2 v sekcii Profesionali - v rubrike plienky a prebalovacie potreby mas kopec plienkovych shopov, navyse v BA mas latkoveplienky.sk a latkovky.sk., tam to mozes okukat nazivo a lepsie pochopis rozdiely

mici2
8. jan 2013

@handricky ďakujem za ochotu, popozeram a určite vyberieme 🙂

rolla20
8. jan 2013

ahojte latkarky 🙂 dlho som tu nebola, potrebujem poradit, tak sa obraciam na vas... viem, ze sa to tu uz preberalo, ale vtedy som to neriesila, no teraz potrebujem radu ako sa mam zbavit zltych flakov z plienok, bo okrem susenia na slnku nepoznam nic ine. dakujem

susul
8. jan 2013

@rolla20 ja namacam v horucej vode s puerom. Vodu privediem takmer k varu, dam lyzicu prekarbonatu a hodim plienky, vypnem ohen a necham namocene cez noc, rano dam vyplachat a odstredit.