Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

baska1
30. okt 2012

@marta222 skus NIvea Sos krem a castejsie oplachovat pod vodou aj cez den

baska1
30. okt 2012

@baska1 este ma napadlo trosku Balneum olejceka do kupela

slady
30. okt 2012

baby, kupila som si z netu flisove separacky v dvoch roznych farbach, oranzove boli obsite cikcakom ale ruzove boli iba vystrihnute kusky flisu - nebude sa mi to pri prani parat alebo strapkat alebo nieco bodobne? som bola celkom sklamana, take kusky som si mohla aj ja vystrihnut a mala by som to lacnejsie....

handricky
30. okt 2012

flis sa nepara. anavy a tota bots tiez robia pasiky biele microfleesove, je to iba vystrihnuty obdlznik. hej mohla si si aj vystrihnut 🙂

biba321
31. okt 2012

baby davate niektora iba bmb stvorce,dobre saju? treba este davat vkladacku? ja zatial bmb nemam,rozmyslam ci ich kupit,ci nie,mam bavlnene stvorce a tam davam od handricky vkladacku

biba321
31. okt 2012

prosim vas a take ze "little lamb vkladacia plienka z organickej bavlny" - pomoze mi to nejako k bavlnenej plienocke,je to moc save,ci radsej dat asi bambusovu vkladacku?

marta222
31. okt 2012

@biba321 ja mám pár bmb štvorcov - teda, už obdĺžnikov, ale moc veľký rozdiel medzi nimi a klasickými bavlnenými štvorcami nevidím 😒, sú možno o chlp savejšie ... Ja dávam ešte vkladačku aj na ne. Jedine, keď ho prebalím tak ku večeru, že viem, že o chvíľku sa pôjdeme kúpkať, tak dám samotný a naskladám ho viac vpredu. A k tej vkladacej plienke z organickej bavlny - ja mám 2 ks z organickej bavlny do Bum Genius - podľa mňa to bude to isté - tak max. na 1 ciku, určite by som radšej dala bambusovú vkladačku.

biba321
31. okt 2012

@marta222 a ako to prosim ta ze viac vpredu zahnes? ja mam tiez chlapceka,teda by som mala viac dopredu zahnut asi vsetko ze?
dam napr. bavlneny stvorec,ja ho na obdlznik poskladam,takze ho mam po celej dlzke PUL-mam ho dopredu viac potiahnut,a tam na nejakych napr.10 cm ohnut,a vlastne vpredu aj vzadu pri PUL bude mat akoby volne miesto,tak nejako?
sa pytam ako debko 😝 ale moc mi to nejde,hm

marta222
31. okt 2012

@biba321 - no keď si zložíš klasický štvorec na dlhý obdĺžnik - tak tú jednu stranu 2 x prehneš a máš 12 vrstiev vpredu a vzadu iba 4 vrstvy. Vzadu nebudeš mať žiadne voľné mesto - normálne to tam napasuješ, aby Ti to siahalo až po koniec nohavičiek. No - ja Ti to tiež tak vysvetľujem ako "maďar", ale dúfam, že si pochopila 😀 😀 😀

radusiq
31. okt 2012

@biba321 tie little lamb su tak save ze k nim uz nic nepotrebujes, len vrchne nohavicky

biba321
31. okt 2012

@radusiq tie bavlnene myslis? hadam aspon stvorec nie? ja ju este teda nemam,ale rozumiem tomu tak ze to je iba taka vkladacka nie? mam little lamb stay dray separacku,ale to je ine.. dik 🙂

biba321
31. okt 2012

@marta222 jaj tak to ja blbo skladam,ja to cele poskladam na 1 obdlznik,a potom este kusok zahnem,preto sa mi to zmensi..
musim to vyskusat akoze cele po dlzke na dllhy obdlznik myslis a to na polku,a to bude mat na cikacik cele vpredu,tak nejako ze
ja som hadam este vačši madar ako ty 😝 😎 😀 😀

marta222
31. okt 2012

😀 😀 😀 my z okolia "Slotovej Žiliny" sme tu samí maďari 😀 😀 😀 . No áno, tak: poskladáš celú plienku na obdĺžnik a tú jednu polku preložíš ešte 2 x a vložíš to dopredu 😉

radusiq
31. okt 2012

@biba321 separacka je ine, myslim ze vkladacou plienkou myslia toto: http://www.littlelambnappies.com/nappies/organi... a k tomu ti uz fakt nic netreba. Ono v tom je jedna tenka vkladacka ale cele je to velmi save. Ja mam teda aj bambusove a tie su este savejsie, spokojne mozes dat na noc a neprecika to len tak..

biba321
31. okt 2012

@radusiq no taketo nohavickove mam bambusove
ja som myslela skor toto,ci to ma nejaky vyznam:
http://www.zdraveplienky.sk/product/littlelamb-...
ale asi lepsia je bmb vkladacka,asi savejsia ze
toto je na bavlneny stvorec podla mna,tie tvoje samostatne su urcite dost save 🙂

biba321
31. okt 2012

@marta222 😅 😀 😀 😀 😀
hurrra sme sa dohodli 😝
ked sa mlady zobudi,vyskušam,hadam zvladnem 😉
a DIK

marta222
31. okt 2012

@biba321 😀 😀 😀 verím, že to zvládneš "ľavou zadnou"...

radusiq
31. okt 2012

@biba321 jaaaj ok, uz som ticho, zle som pochopila 🙂

marta222
31. okt 2012

@biba321 máme asi približne rovnako starých (či mladých?) synčekov... Dobre si pamätám, aj Tvoj je predčasne narodený? V ktorom t. t.? A koľkokrát denne Ti ešte spí? Alebo, ak chceš, napíš IP...

handricky
31. okt 2012

@biba321 ty si si uz predsa kupila tie bambusove vkladacky zo zdravych plienok, nie? tak bavlnene pre teba asi nemaju vyznam. jedine, ze by maly vela necural a az taku savost by si nepotrebovala 😀

biba321
31. okt 2012

@handricky ano bmb 5 ks mam,asi este dokupim trosicku,tie bavlnene som len nahodou nasla,ale sa mi to zda zbytočne... este rozmyslam tie co som ti poslala ,to su porovnatelne s tvojimi,ci mas lepsie? 😉
som chcela aj bmb kikko stvorec,ale teda nekupim,ked su vraj podobne ako bavlnene,tak naco

biba321
31. okt 2012

@marta222 no spi uz ovela menej,vcera malicko,za cely den asi pol hodinku
teraz uz 2 hodiny spi
ale vacsinou doobeda pol hodku,a poobede dlhsie,ked bolo babie leto,vonku DOSLOVA 5 hodin sme boli,v lesoparku,s knizkou ,sa mu dobre spinka v kočiku
pred 2 mesiacmi zas celu vychadzku preplakal 😎

marta222
31. okt 2012

@biba321 náš pampúch spí tiež obyčajne 3 x za deň po pol hodinke. Sem-tam sa stane, že jeden spánok má dlhší - maximálne 1,5 hod. a to obyčajne hneď doobeda, cca 2,5 hodinky po zobudení. Keď mal cca 3-4 mesiace bol schopný prespať aj 4 hodiny v kuse. No, aspoň v noci spí celkom dobre - zobudí sa 3 - 4 x na kojenie a spí ďalej 😉

nibocka
31. okt 2012

ahojte, budem mat prve babo a premyslam na latkovymi plienkami. este som sa zatial nikde neinformovala ale viem ze je viac druhov aj plienok aj nohaviciek. ked vas pekne poprosim, vedeli by ste mi vysvetlit rozdiely medzi druhmi a tiez vyhody a nevyhody? dakujem velmi pekne

handricky
31. okt 2012

@nibocka 1, pre novorodenca (ak teda este cakas) je najlepsie klasicka stvorcova plienka 70x70, 80x80 (mozno este mas aj doma), alebo kupis v obchode (dobre su tiez Mam, Kikko), mozes mat bavlnenu alebo bambusovu(lepsie saje, dlhsie schne). uviazes na novosklad - pozri tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... na to das vrchne nepremokave nohavicky PUL-ky (thirsties, blueberry, little lamb, lollipop, bum genius flip a pod). Co si vsimat na vrchych nohavickach najdes tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Budes potrebovat asi 2-4 ks. U novoskladu je dobre, ze mas plienku okolo noziciek - tesni ti prip. kaku, aby si hned nezaspinila pulky. To je najlacnejsia verzia a prakticka (potrebujes tocit vela plienok a aby rychlo schli).
Ak budes pouzivat trebars klasicku bavlnenu plienku a bude sa ti zdat, ze dieta viac cika a plienka nestiha, mozes tam prihodit nejaku kratku vkladacku na zvysenie savosti, resp. lepsieo pocitu sucha.. O vkladackach tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric....
Ak budes chciet, aby dieta nepocitovalo vlhko - das mu priamo pod zadok flisovu separacku (alebo tzv. stay dry vrstvu), pozri clanok tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

Potom mozes zacat experimentovat s plienkami:
1, AIO (vsetko v jednom - plienka z 1 ks), ak je pocikana, peries celu.. pozri clanok o AIO tu:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
2, SIO (snap in one - plienka s odopinatelnou vkladackou- cize ak je pocikana menis iba vkladacku, vrchne gatky mozes pouzivat dalej), napr.: Pop in New gen plienka
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
3, kapsovkami a pod.. (vkladacka je samostatna, vlozena v kapse), ak su gatky spinave, peru sa cele..
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
A potom zalezi, ake mas priority: chces mat viac pocitu sucha, tak hladas plienky, ktore maju na vrchu stay dry vrstvu (ma to skoro kazda kapsovka a vacsinou uz vsetky nove AIO), chces mat dieta radsej v prirodnom matrosi (tak hladaj plienku, co ma vkladacku z bavlny, bambusu a pod)..
Vlastne kukni aj clanok o materialoch u mna v profile..

Na noc je dobra nohavickova plienka, na to vrchne gatky (pulky, flisaky alebo vlniaky)
mozno zo zaciatku neocenis, lebo babo bude curat kazdu chvilu a nohavickova bude zvytocna. ved uvidis
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

Netreba toho kupovat hned vela, budes dokupovat ako bude babo rast a kolko bude cikat a pod..
a nie vsetky strihy dokonale sadnu a pod. navyse mozes mat v oblube strih, ktory ti viac bude vyhovovat na doma, iny na von, do satky a pod..

Kde kupit:
pozri rubriku profesionali - plienky a prebalovacie potreby - je tam asi 10 plienkovych shopov..

Ako udrzovat plienky. ak je pocikana, hodis do vedrea z deklom, kt. budes mat v kupelnia alebo balkone (mozes skladovat na sucho, na mokro), nie vsak dlhsie ako 3 dni.. ak je plienka pokakana, kaku stiahnes prudom vody (riedka do umyvadla), tuha uz do zachoda, preperies zlcovym mydlom (DM-ke maju za 2e), a hodis k ostatnym plienkam. Akonahle mas kybel s pleinkami plny, alebo mas potrebu prat tak hodis do pracky..
Peries v komercnych praskoch, ecover, lovela, mydlove orechy, mydlove vlocky, cokolvek.. vyvesis..

nibocka
31. okt 2012

@handricky fuuuu dakujem za vycerpavajucu odpoved. musim si ju vytlacit a doma nastudovat aj s tymi linkami...este raz dakujem moc. pomohla si mi

biba321
31. okt 2012

@marta222 to sa ti celkom dost v noci budi.. moj zaspi tak medzi 20-21 a niekedy spinka az do nejakej 5 rano 😀 len ho este prebalim ked ja idem spat okolo 23-24 hod
no niekedy sa budi "často" o 2 aj o 5 papkat 😝

marta222
31. okt 2012

@biba321 no veď on sa celkom nezobudí, len sa začne mrviť, hádzať hlavou zo strany na stranu a cmúľať si palec a vopchám mu prsník do pusy, napapá sa, ešte chvíľku zasa pocmúľa palec a spí ďalej ako drevo 😀 😀 😀

biba321
31. okt 2012

@marta222 no moj praveze ani takto sa nebudi zeby bol hladnučky... 😅 no chrnka si pekne 😀

kmiroslava
1. nov 2012

@mmacca Ahoj ,zaujalo ma čo píšeš,áno takú skúsenosť mám aj ja , na jednorazovky by som nikdy neprešla,asi máme rovnako staré deti, moja bude mať vo februari 24 mesiacov a možem sa pochvalit tým ,že plienku nemá od 18 mesiacov a pekne sa pýta . Od roka kakáme ,vyhradne na záchod ,do plienky to ani nevie urobiť,ked začala precikávať plienky pochopila som ,že je čas s nimi skoncovať.Inak mám staršieho syna ,ktorý mal posledný krát plienku ako 17 mesačný,malá bola trochu lenivejšia ,presnejšie, mama bola pri malej trochu lenivejšia ,lebo sa chcela vyspať a nechcelo sa jej vstávať,ale pochopila som.Ja to proste nechápem...... Prečo dnešne deti nosia plienky tak dlho?Ked som bola malá v 24 mesiacoch boli bez plienok všetky deti ,bola to rarita ked nejaké dieťa malo plienku a ja sa pýtam ,ako je to možné, veď dnešné deti sú oveľa múdrejšie......................