Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vojann
16. apr 2012

@nenocka mne sa viac páčia tie obyčajné PUL http://www.bionos.sk/tyzden-latkovych-plienok/r... , už som ich tu chválila, no ja pre zmenu nepoužívam Wonedroo.

monuska342
16. apr 2012

@ekoplienky dakujem 🙂

barborakr
16. apr 2012

Poprosim PRO, aby nezverejnovali linky na konkretne produkty, forum sa potom preplna tymito linkami. Ak mate zaujem poukazovat na konkretne produkty, kludni stiahnite fotky a zverejnite ich tu. Dakujeme za porozumenie.

nenocka
16. apr 2012

@ekoplienky @peluskovo @vojann dievčatá, a ako je to s tou real easy vkladačkou? u katky a aničky čítam, že je to biobavlna, mirka ty máš, že je konopná??? 😕

mary939
16. apr 2012

ake su vyhody a nevyhody plienok na patentky a na suchy zips?

ekoplienky
16. apr 2012

@nenocka: Výrobca mal popis vkladačky konope. Overujem to u výrobcu. Hneď ako mi odpíše, tak Ti dám vedieť.

vojann
16. apr 2012

@nenocka plienky, ktoré mám skladom, majú vkladačku 100% z biobavlny. No vyrobca má v popise produktu raz uvedenú z biobavlny, raz z konope.

janulkan
16. apr 2012

@zuzanamolnarova no nema, ja som sa skor pytala na tu stay dry vkladacku 🙂 inak tiez som radsej za bambus, kedze ten nam aj po pripadnych nehodach v jedeni (cervena ritka) vzdy pekne vsetko zahoji aj bez masticiek

chichinka
16. apr 2012

@peluskovo Kati preco wonderoo minky by si uz nebrala?

Babulky, doma mam jedny itti bitti tutto...sa mi dost pacia... sme ich len teraz zacali nosit...laka ma si este take kupit - ake mate vy skusenosti?

Este ma zaujala plienka Bum Genius Freetime, co na nu vravite? Aka je vasa osobna skusenost?

A ako citam, riesili ste plienocky pre vacsie deticky...ja tajne dufam, ze tu vybavicku co mam (najma bum genius - flip, kapsovky, tots bots easy fit, nestastne pretekajuce minilala, jednu itti bitti tutto a Grovia) ze s nou si vystacime az do odplienkovania..moj drobec nie je z velkych deti, v 6 mes. mal 7 kg.. ale je dost dlhy...

peluskovo
16. apr 2012

@chichinka
ked som davala do minky original vkladacku pri wonderoo, tak plienka bola objemnejšia ako pri wondeoo pul a pri nozickach som mala pocit, ze sa vytaca dovonku a presakuje na oblecenie. ked som si na to davala pozor, som to okolo noziciek skontrolovala, tak uz nepretekala, ale bola najhrubsia zo vsetkych plienok a bol problem na nu dat vike nohavice.
ale myslim si, ze minky verzia je ibjemnejsia len pri wonderoo s orig bambus vkladackou , ze pri inych plienkach to nemusi byt problem

chichinka
16. apr 2012

@peluskovo Kati si ma nepotesila, ale vdaka za odpoved, si zlata 🙂 mam doma dve minky wonderky, aaach jaj 😀 teraz vytahujem tieto svoje poklady vybavickove, lebo doteraz sme len bum geniusky nosili...

zojec
16. apr 2012

@chichinka ja mam tiez wonderoo minky a nikdy nepretiekla.. pokial je teraz velka ta bambusova vkladacka, tak daj miesto nej inu 😉 ale tu bambusovu este veeelmi ocenis neskor.. 🙂 napr aj na noc 🙂 tiez som pred rokom neverila, ze dieta moze az tolko nacurat na jeden krat 😀

vavrenka
16. apr 2012

kocky, real easy ma stay dry vrstvu ci nie? vdaka za odpove

kkl82
16. apr 2012

dnes sa oficialne lucim s tots bots teenyfit ☹ povodne som za podpory rastovych tabuliek planovala tieto plienocky pouzivat aspon tri mesiace, no moj syn sa rozhodol, ze bude mat 5,5 kg v necelych 7 tyzdnoch. bola som mimoriadne spokojna a plienocky pockaju v skrini na druhe babo.
planujem teda doplnit vybavicku o nejake plienocky na leto, najlepsie nejake nohavickove plus lahke vlniaky. prednedavnom som tu zachytila nieco o vlniacikoch loveybums lightweight wool jersey. ma ich uz niekto a ako ste spokojne? daju sa kupit u nas aj niekde inde okrem latkoviek? (ti nasu velkost nemaju a ani s nimi nemam dobre skusenosti...) asi ich objednam priamo z loveybums. mate aj nejake ine produkty, ktore stoja za povsimnutie?
a co nohavickove tots bots bamboozle stretch? nejake komenty popr. poradite nieco podobne? daaaakujem 😎

janulkan
16. apr 2012

@chichinka IB tutto sa u nas moc neosvedcila zatial, kedze nam na brusku preteka, ale cakam kym budeme chodiace babatko 😀 tebe sedia?
a BG freetime - viac ma oslovila od nich kapsovka, ale je to porovnatelna plienka, vyhodou oproti kapse je ze si tie vkladacky mozes poukladat ako ti vyhovuje, napr ja skladam dopredu vacsiu vrstvu 🙂
a mam pocit ze mame dost podobnych chlapov, my mame sice 7,5kg ale sme dlhy 73cm uz teraz...

ekoplienky
16. apr 2012

@vavrenka: Áno má.

ekoplienky
16. apr 2012

@kkl82: Vlniaky loveybums neviem či má niekto okrem latkoviek. A Tots bots stretch je veľmi dobrá plienka. Dobrá bambusová je aj Bambi roxy, Anavy.

peluskovo
16. apr 2012

@zojec
ano, na vkladacky nedam dopustit, okrem minky jednej mame doma este raaaatam .... 3-4 wonderky a su fakt vyuzivane, ondrik ich nosi s vkladackami z kapsoviek bum genius / lebo viki nosila zase vkladacky wonderoo v kapsovke bum genius - teraz cakaju na ondrejka / a tieto kombinacie s little lamb kapsovkou s vkladackou od wonderoo dnu su nase top z kapsoviek - vynikajuce strihovo a dana kombinacia aj savostou.. kebyze viem sit , tak je na svete Booom wonder génius 😀

@chichinka freetime mam rada, lebo ryyychlo schne, a tie prisite zaklapky / choboty / zahynam ako @janulkan dopredu kde ondrik piska, a zatial sedia uuuzasne. ale zatial som si nezvykla na to, ze plienka je tak sita, je to fakt ojedinele, ale na druhej strane ma to spominane vyhody.

ekoplienky
16. apr 2012

@nenocka: Už mám odpoveď. Vkladačka je biobavlnená. Už som to opravila aj na stránke.

luciferkax
16. apr 2012

@zuzanamolnarova vdaka za link :D nakoneic to neskončilo len pri tom vosku, zas 30 eur fuč :D .D :D

zuzanamolnarova
16. apr 2012

@luciferkax viem o čom hovoríš, "hrozná" plienková mánia 😀

luciferkax
16. apr 2012

@zuzanamolnarova no ved to.... Manžel z toho chytá záchvaty :D :D ale čo už z toho, ked jedna úžasnejšia a krajšia ako druhá? :D

vavrenka
16. apr 2012

@kkl82 ja mam loviky, zatial max spokojnost, ale na nohavickove p. ich nepouzivam, lebo moja mala ich nemusi. pri tych najtensich je dolezite ich poriadne nalanolinovat (aj 2-3x). su makkucke, pruzne, len farby by mohli byt krajsie. ja mam na patentky.

ramzesa
16. apr 2012

Tak, zatial rozmyslam nad tymito:
-Tots Easyfit Rainbow
-Bambi Roxy (na noc? a patentky alebo suchy zips?)
-Baby Lucy Panda Bamboo (na noc?)
-Little Lamb bambusová
-kapsovka Wonderoo V2
-BG onesize V4.0
-Bumkins AIO onesize
-Bumkins Stuff-It onesize
-BG freetime AIO onesize

vrn
16. apr 2012

@peluskovo Ja by som zasa navrhovala aby robili vrchne pullky pripinatelne na nohavickove, napr. Bambi roxy - ocenila by som hlavne v noci, ked prebalujem rozospata pri slabom svetle 😀

vrn
16. apr 2012

@ramzesa little lamb bambusku predavam ak chces........ malicko pouzivana

ramzesa
16. apr 2012

@vrn dakujem za ponuku, ale ja radsej pre babatko nove 😒 , v tomto som hrozna 😝

sonkab
16. apr 2012

@janulkan strihom veľmi podobna Itti Bitti je plienka Lou Bambou a Max Bambou značky B´bies, az na to, že je to plienka všetko v jednom, teda tam už nič nepripinas. Ja mam zatial jednu - tu Max Bambou a som velmi spokojna 🙂

chichinka
16. apr 2012

@zojec dakujem babulka 😀 inak teraz som vdaka Tebe zistila ze mam k wonderoo este jednu vkladacku, nebambusovu 😀 a som sa cudovala, ze k comu patri ta vkladacka taka opustena v sufliku medzi separackami flisovymi 😀

@peluskovo Kati dakujem, na tu freetime som dost namotana, asi ju objednam 🙂 jaj ale baby ja mam fakt dost plienok 😅 utesujem sa ze ked bdueme mat druhe ze ich vsetky vynosime 😀
@janulkan ano nasi chaloskovia budu asi podobne typy 🙂 kapsovky mam velmi rada, ale dako sa mi ziada dake spestrenie 😀 a vyzera to lakavo, ze len naskladas a oblecies 🙂 inak itti bitti tutto drobcekovi pretiekli na brusku? ked lezal na brusku? nam sa to nestalo...ale je pravda, ze ich zatial mal len na doma a len do nich cikal...a doma casto prebalujem..ale mala som pocit ze mu dobre sedia, bola som spokojna s nimi...zatial... 😉 ak by sa cosi zmenilo, napisem 🙂

ja momentalne polujem na uzsie plienky, ktore robia mensie zadocky... 🙂

danko74
16. apr 2012

Ahojte maminy, viete mi niektorá poradiť ako opraviť pokazenú (vytrhnutú) patentku na látkovkách? Mali sme nejaký zlý deň a podarilo sa mi takto pokaziť hneď dve plienočky ☹