Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jansam
6. aug 2014

@katrin
Voľakedy sme kupovali 7O ks bavl.plienok,to bola zákl.výbava pre dieťaťko 😀

jansam
6. aug 2014

Dievčence , my sme Vás balili do bavl.plienočiek a kupovali sme si až 7O ks -zákl.výbava. 🙂

andromeda_ja
6. aug 2014

@natalieher Ja periem v obycajnom prasku na pranie z lidla Maxi Trat. Staci ho malicko, rychle pranie na 60 a 4 plakania - za hodinku vyprane. Plienocky mam uz druhy rok a stale su ako nove.

andromeda_ja
6. aug 2014

@pillinka Rada by som Ti jednoznacne odpovedala, ale neda sa. Zalezi aj od znacky, akej hrubky je dana plienka... Najlepsie sa opytat spolahliveho predajcu. Skuste sa obratit napriklad na pani Sickovu zo stranky www.ekoplienky.sk. Tato pani ma skusenosti so vsetkymi druhmi, ktore na stranke ponuka.

andromeda_ja
6. aug 2014

@sharon1 Skus si pozriet www.bamboolik.cz. Su dokonale. Rychlo schnu, dobre sedia a su na vsetky velkosti. Od 7kg staci kupit uz len batolacie vkladacie plienocky (su zlozene z velkej vkladacej plienky a batolacej plienky. Vrchne nohavicky stacia 4ks.

natalieher
7. aug 2014

@andromeda_ja dakujem... a dobry je ten prasok?nie je drahy?aj normalne detske oblecko v nom prat?myslela som tak proti alergiam nieco na citlivu plet,ked je to predsa len cely den na ritke plienka...

andromeda_ja
7. aug 2014

@natalieher Ten prasok perie skvele. Stoji len 5 eur za 6kg. Ja ho davam naozaj malinko a mam ciste a biele pradlo. Styri plachania a nezostane mi prasok na pradle. Cele sa to pekne vyplavi. Ked videla kamaratka ake mnozstvo davam na jedno pranie, skoro odpadla, ze ona dava 4x tolko. Je zbytocne davat vela prasku. Ani sa nerozpusti a navyse sa potom zle vyplavuje z pradla. Hlavnu pracu pri prani robi beztak voda. Vyskusaj. Aj v testmagazine bol tento prasok najlepsi (predbehol aj Ariel a Persil). Co sa tyka alergii, tak moje deticky maju velmi citlivu pokozku (atopicky exem), ale tento prasok im pokozku nastastie nedrazdi.

ajana1
10. aug 2014

ahojte baby, my latkujeme od narodenia uz 5 mesiac ale posledne dva je maly z plienok vyhadzany. Pocas dovolenky sme museli pouzivat jednorazovky a cele zacervenanie zmizlo. Viete mi poradit z coho to moze byt a ako sa toho zbavit?

mary939
11. aug 2014

Dievcata, neviete co je s Katkou z Peluskova? Kamoska si u nej pred 3 tyzdnami objednala plienocky, doteraz ziadna reakcia, neodpoveda na mail, telefon a najnovsie ani stranka nefunguje... Neviete o nej nieco?

ramzesa
11. aug 2014

@ajana1 a nehybe sa teraz viac? ci si neodiera vlhku pokozku o plienocku. Ja som mala tento problem s dcerkou, mala cervene na miestach, kt. sa dotykali plienky. Zacala som davat aj na noc stay dry vrstvu, velmi dobre boli kapsovky BG. Teraz to mal nedavno aj najmensi, ale nie na miestach, kde sa dotyka kozou plienky, u nas to bolo asi zo stravy, som musela nieco agresivnejsie zjest. Nam pomohol Aviril, obsahuje zinok a teraz najnovsie sme dostali Bupi, tiez obsahuje zinok... sudokrem a pod. nam nepomahali. Ale z jednorazoviek nam tiez nie je o nic lepsie. Z nich mal cervene ako su gumicky 😒 , ziadna vyhra.

ajana1
11. aug 2014

@ramzesa to ze na tych miestach to ma uplne cervene a okolo pipika ma tiez zacervenanie aj s drobnymi pupienkami :( Pochybujem ze to je zo stravy lebo som absolutne nic nezmenila. Nuz skusim najst pluhu ktora to sposobuje inak budeme musiet prejst na jednorazovky :( Esteze sa daju kupit aj v Bio kvalite

sharon1
11. aug 2014

Dievcata, tak moj mi kupil tak dlho zhanane gDiaper. Su uzasne strasne sa tesim. Skods ze nie su na sk dostat.

sharon1
11. aug 2014

A takt
o to vyzera so stvorcovou plienkou. Drzia ju vyborne

ramzesa
11. aug 2014

@ajana1 vyskusaj tu mast so zinkom, bud tie, co som vymenovala, alebo skus sa popytat v lekarni. A ak nepomoze, tak ku Dr. a ta by Ti mohla predpisat Imazol... nam ten pomohol pri starsej dcerke a to bola na jednorazovkach, cize u nas je to pät a fuk co mame na zadku... okrem najstarsieho si tym presli asi vsetci. Najstarsi ako prve dieta dostaval masticku na ritku pravidelne, po kazdom kupkani, prebaleni a tak 😅 a vtedy este bolo dostat ten cerveny Aviril, ten bol zatial zo vsetkeho naj 🙂.

trulka999
12. aug 2014

Dievčatá ďalšia dilema 🙂 vlniačiky lepšie z úpletu, alebo pletené? aký je v tom rozdiel? chcem hlavne na noc. ďakujem

lucinkab
12. aug 2014

ahojte aj ja látkujem úspešne už 4 mesiace 🙂 používame diaprelky a do nej klasické štvorce v lete 🙂 a som nadmieru spokojná a maličká tiež, isto budem látkovať ďalej 🙂 a farebné diaprelky sme našli za super cenu 2,1€ kus 🙂 😀 moja výbava a ešte sú 3 v praní a jedna na malinkej 🙂 Máme zásobu 50tich štvorcov , 13 diaprelok a 20tich kapsoviek +20 vložiek 🙂 a verím že využijem aj na druhé bábo 🙂 a pranie je jednoduché Denkmit tekutý baby prach + jedlá sóda a plienky su biele ako nové a mama si myslela že ich vyváram 😀 a to už máme mesiac prikrm 🙂 a aby som nezabudla na pokakane pouzivam zlčove mydlo Denkmit na predpranie - nie uplne do čista a všetko zíde 🙂 periem raz za 2-3 dni 🙂 dovtedy mám plienky v kybliku s deklom bez vody 🙂 Veď v dnešnej dobe sú látkovky ako módny doplnok 🙂 veď sú nadherné 😀 😎 😎 😝

moonlightflower
12. aug 2014

Zdravím, chcela by som sa spýtať látkujúcich mamičiek, aké štvorce používate? Ja hľadám bavlnené nebielené 80x80 s vyššou gramážou, aby to nebolo ako gáza, ale nič poriadne neviem zohnať. Viete mi poradiť? Lebo tie obyčajné 125g/m2 a pod. sa mi zdajú také...tenké. Ďakujem

sharon1
13. aug 2014

@moonlightflower Ja pouzivam sice este velni stare plienky po manzelovi (ma 47! rokov), ale kupila som si aj MaM nebielene http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/mam... a su vynikajuce, ale nepouzivam ich ako plienky.
A druhe co som kupila su bambusove http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/kik... a su tak krasne mäkucke.... Keby som nemala tie od svokry atak urcite pouzivam tieto dvoje.
Este dobre maju byt aj
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ims...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/kik...

moonlightflower
13. aug 2014

@sharon1 dakujem, asi objednám tie kikko, lebo už 2x som chcela iné objednat a zrušili ma, že už nemajú na sklade a podobne, tak snád konečne nakúpim 😀

mizu89
13. aug 2014

@lucinkab ahoj chcela by som sa spytat alebo poradit.nedavno som kupila plienky v DM bambusobe detske plienky 70x70 3ks v baleni za 10,50€ odporucila mi ich jedna baba a chcela by som sa spytat na tie farebne co mate povyse pofotene to su ako "gatky" na plienky aby neutekali?No nieco ako postolky co sa kedysi nosili?Robite ich na objednavku alebo nevedeli by tse mi poradit kde by som ich zohnala? Lebo su strasne krasne farebne 🙂

lucinkab
13. aug 2014

@mizu89 no tie farbene su na to aby sa do nich dal klasický stvorec aby neprecikali oblecenie 🙂su nepremokave z vonka a z vnutra absorbcne ak by precikalo stvorec 🙂 objednam vam ich ak mate zaujem, akcia vsak bola len an vypreda teraz stoja 4€ kus, co je tiez dobra cena 🙂

moonlightflower
13. aug 2014

@leamax dakujem, presne tie objednám, je 80x80, lebo tie 70ky sa mi zdajú proste malé...tak na chou-chou bábiku 🙂
@lucinkab a kde sa dajú pozriet a vybrat? sú ako PULky, alebo nejaká iná kvalita? Lebo to je dobrý rozdiel v cene oproti tomu, čo som pozerala doteraz

lucinkab
13. aug 2014

@moonlightflower ja som si obj zo zharanicia ked boli v akcii teraz su po 4€ kus da sa vybratnkadejaky vzor 🙂 idem kamoske obj tak mozem aj vam ak chcete 🙂

alantroj
17. aug 2014

@lucinkab prosim ta co su to diap
relky? Google mi to nenasiel
@lucinkab

lucinkab
17. aug 2014

@alantroj diaprel su po anglicky plienky a zvacsa tak oznacuju tie vrchne s obrazkami 🙂 skus kapsovky 🙂

oskvarka
19. aug 2014

baby nejaky typ ako dostat zazltnutie od moca s vlniacikou ?.. co kaslat na to hlavne ze funguju ? 🙂

behulka
20. aug 2014

@oskvarka jedine nafarbiť.

lagunasa
20. aug 2014

mam otazku na pouzivanie separacnych plienok? ak sa rozhodnem pouzivat kapsovky, teda sava cast sa vklada do kapsy v nohavickach tak kam mam dat tu separacku ( teraz myslim tu jednorazovu papaierovu )? normalne na tu kapsu alebo az dovnutra, lebo to druhe mi pride asi uz zbytocne, ale zase dat to na kapsu tak to si zase neviem uplne predstavit ako to tam uchytit a aby netrcala......

oskvarka
20. aug 2014

@lagunasa jasne spravne uvazujes nie na vrch... to je inak tenka vec co bude pretrcat nahodou povopchavas dnu prstom ked uz bude mat gate zapnute