Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

josie3331
21. dec 2010

dakujem za rady, blizsie sa popytam este coskoro

zfidorka praveze som chcela postupne, lebo asi by to bolo na mna moc velke susto, tolko penazi...

inac neviem ci viete o tejto stranke? peluskovo
asi pokupim cosi odtial a potom si to teda necham na april... preco su vlastne vtedy zlavy?

sulky
21. dec 2010

@josie3331 , pre male babo su fajn aj zavazovacie plienky, spolu so stvorcami. IB SIO vyuzijes az ked babo zacne chodit, dovtedy stla pretekali ☹
Rodis v lete, daj pozor na horka a zapareniny, vhodne vrchnaky na leto su vlniaky. Nam v lete vadil flis a polyester, tak sme pouzivali prirodny material. Teraz v zime je ten flis supeeer 😀

sulky
21. dec 2010

@josie3331 , v aprili su zlavy preto, lebo je tyzden latkovych plienok 😎

divoska
21. dec 2010

@josie3331 jaaaj viem ktore, podla mna strihovo podobne ako thirsties. dobre vyzeraju. my sme mali vrchnych na mraky lebo moje dieta kadi o zivot, takze pravidelne sme behom chvile zlti az na bruchu, po bokioch a samozrejme vratane puliek 😀 to ale nemusi byt vas pripad pamatam ze baby odpurucali tak do 5 puliek zobrat. tiez by som bola inak za stvorce zo zaciatku ako @zfidorka pripomenula. cez to vsetko ze som uz do plienok navrazala majlant, prave stvorce su doteraz nase najoblubenejsie z hladiska manipulacie, prania a susenia, a ani mi ich neni luto jak vsetkych tych nobl. ked nam vydrzi ta plienka niekedy par minut 🙂

divoska
21. dec 2010

co sa itti bitti sio tyka, bola fajn, snazila som sa ju davat ked som vedela ze teoreticky by nemusel velmi kakat 😀 ked sa dobre napevno zapne tak nepretekala. aspon nam nie. BG mam skusenosti len s AIO organic, tie su paradne len sialene dlho schnu.

zfidorka
21. dec 2010

@josie3331 no ved si peniazky mozes odkladat do latkoveho fondu 🙂 ja len aby si potom nelutovala ze budu mat plienky co kupis v akcii... ja mam tiez junove babo, zoznam som si urobila na zaciatku roka a co mali z tych plienok v akcii, to som kupovala postupne, zvysok v tom tyzdni latkovych plienok...
a este som ti chcela napisat, ze ja by som z kapsovych a aio kupila po 1 plienke z kazdeho druhu, nevies ktore ako budu vyhovovat...
a presne ako pise @sulky super su aj zavazovacie, ja som ich prve 3 mesiace vyuzivala stale... teraz su odlozene v skrini pre dalsie babo 🙂
vrchne vlniaky su sice super, ale nevies ako ti bude drobec kakat, ked tak ako maly divosko (ze @divoska 😉 ), tak to by ta pouzivanie vlniakov velmi nebavilo... ja by som skusila ako pisala @zojec tie flisaciky...

jonki
21. dec 2010

@zfidorka spominas ze si velmi casto vyuzivala zavazovacie pocas prvych troch mesiacov...ja som skusala a mne to nejako nesedelo...absolutne som nepochopila ucel zavazovacej plienky...asi nieco robim zle ☹ dala som stvorec na novosklad a na to disanu....ale ved to cele pretecie...to by som tych disan musela mat dost na dva dni 😕 teda aspon 20...ako si to pouzivala ty???

reiva
21. dec 2010

Ahojte baby. Potrebovala by som poradiť. Zadovážila som si 9 kusov plienok Baby lucy aj s vkladkami. Dcérke som ich už vyskúšala dať a hoci som ich nastavila na najmenšiu veľkosť, aj tak sa mi zdali na nej trocha veľké. Použila som aj vkladku, lebo zatiaľ kojím a malá mi kaká do každej plienky. Myslela som, že znečistená bude len vkladka ale premokla celá plienočka, tak ich teraz mením - neviem či som pochopila princíp týchto plienok 😕 Som si myslela, že premokne len vkladka a spodnú budem môcť ešte využiť. Látkujem aj pomocou klasických štvorcových plienok. To je v pohode.

zojec
21. dec 2010

@reiva mas nohavickove plienky, a tie musis menit cele.. a na ne davat nepremokave nohavicky, tie sa pokial nie su okadene menit nemusia.. 🙂 alebo si zadovazit nejake AIO plienky.. tie menis podobne ako jednorazovky... a ktore BL mas? materialovo a velkostne? ono 2 tyzdnovemu babatku su takmer vsetky plienky este velke.. ale neboj rychlo do kazdej dorastie.. ale BL ti pravdepodobne kapacitne nebudu stacit ked sa babatko rozcura, aspon urcite nie na noc... myslim, ze teraz v pohode vystacis so stvorcami, a potom sa mozes porozhlaidat po nejakych viac savych nohavickovych a AIO plienockach..

zfidorka
21. dec 2010

@jonki ja som davala zavazovacie na noc - namiesto nohavickovych... dnu som davala podla toho ako vela cikala napr. viacvrstvovu, stvorec narovno, bambusove alebo stay dry vkladacky... zmysel zavazovacich je ten, ze ti to pekne tesni okolo noziciek, a narozdiel od nohavickovych neotlacaju... novosklad je do nich zbytocny, su akoby alternativa novoskladu... navrch som davala vlniaky... 🙂

jonki
21. dec 2010

@zfidorka no to mi konecne dava zmysel vdaka a objasnenie 😵 znovu to skusim 😉

labutka
21. dec 2010

@reiva ked kuknes do mojho latkoveho albumu, hned na druhej fotke mam tyzdnoveho syna v jednovelkostnej BL a na tom ma vrchne gate velkost M. A najdes tam aj tu istu zostavu po roku. 🙂

michaela80
22. dec 2010

Potrebujem poradit alebo skor utvrdit....mala sa este nepretaca i ked poctivo cvicime vojtu, dufam ze to nemoze byt sposobene ako tvrdi moja svokra tym "balikom" na dupke, ze vraj v pamperse by jej to islo lahsie 😠

divoska
22. dec 2010

@michaela80 nechcem byt sprosta ale odkedy sme po mesiaci prestali tak sa pretacat zacal plus kopec inych dovednosti mu k tomu pribudlo. z casti ale myslim pravda ze s tymi jednorazovkami. balik maju statocny na tej prdeli. ale ked zvladaju ine deti preco nie tie nase ze jo

zfidorka
22. dec 2010

@michaela80 niektore deticky sa pretacaju skor, ine neskor, mozu byt aj hole a aj tak sa skor pretacat nezacnu... u nas v junovkach mame par deticiek, ktore sa este nepretacaju (a nosia jednorazovky), takze nemusis stresovat... ked sa jej bude chciet, tak sa pretoci...

zfidorka
22. dec 2010

@divoska @michaela80 a este, nasa generacia nosila len latkove a vsetci sme sa zacali pretacat.... 😉

michaela80
22. dec 2010

@divoska a co ste prestali po mesiaci? cvicit?

divoska
22. dec 2010

@zfidorka svata pravda sak to @michaela80 jo, pisala som zrovna dnes aj do vojtovkovej temy. maly uz na mna chytal reflex ze zacal vrestat len ked som ho isla prebalit.... a pri cviceni az fialovel a hlas stracal, toto ja nepotrebujem... nemyslim ze sme na tom az tak zle aby sme to nezvladli aj inymi metodami. snaha bola, ale toto ja robit nemienim. a odkedy sme minuly tyzden prestali je zas super happy, a zacal pohybovo robit ovela viac veci ako dovtedy naraz. akokeby bol dovtedy otapnuty. teraz je zas v pohodicke a objavuje vsetko co moze

michaela80
22. dec 2010

@divoska ja s nou cvicim 2x dene a zatial je o.k. trosicku place ze jej pridrzivam rucky v polohe ktoru ona nemusi..s malym som cvicila rok kedze bol narodeny 10 tyzdnov skor... 😅

akurat som tu temu zacala citat...

alusha
22. dec 2010

@michaela80 mne sa Filipko zacal pretacat od troch mesiacov aj s latkovkou a Davidko nosil jednorazovky a zacal sa o mesiac neskor v styroch mesiacoch, urcite to nebude plienkami, ale dieta musi prist na to, ako to robit a potom uz je v jednom kolotoci, aspon nas sa nonstop vrti az to nie je normalne 🙂 a vsetko robi v mesacnom predstihu ako jeho bracek, aj stvornozkovanie, stavanie na nozicky 🙂

reiva
22. dec 2010

@zojec Ďakujem za radu. Zatiaľ látkujem cez deň a od polnoci do rána dávam pampersku a aj na vychádzky. Tie BL som len skúšala. Bola som v tom, že premokne len tá vkladka a plienočka zostane suchá... tie vkladky sa odporúčajú kedy dávať do plienky BL? V čase očakávanej stolice? Dnes mi prišli dve plienočky kapsové na ktoré už netreba vrchné nohavičky tak uvidím ako s nimi budem spokojná.

reiva
22. dec 2010

@labutka Pozerala som si album 🙂 na tých malých detičkách vyzerajú tie plienočky obrovsky 🙂

alusha
22. dec 2010

@reiva tu vkladacku tam mas na to, aby plienka viac nasala, inak ti hned premokne, po jednom cvrknuti...

divoska
22. dec 2010

dennik zufalej matky: 😀 vzdavam sa 🙂 nasich 15 minut v kupelni. isli sme tam bo kakol pocas kojenia, uz jak som ho pokladala mi bolo jasne ze pulky v haji bo som to citila uz zo stehna. cize skore po prichode 1 pulky 1 plienka. pocas zapierania som ho nechala holateho na plienke, klasika nic. ked som ho zabalila v tu ranu padla dalsia plienka. ok. este ze pulky zostali ciste. pocas dalsieho zapierania a pobytu na plienke zas nic, balim ho a v tu ranu padla dalsia plienka aj pulky a vytieklo nam na prebalovak... pocas dalsieho zapierania si vravim genialne este cikne a mame chvilu pokoj. a ked som sa otocila aj cikol. akurat ze 2 metre pred seba skoro az do kosa na plienky.... 😀 skoda ze nie rovno tam, by som mala menej roboty. ponaucenie? za a: moje dieta kadi so superstastnym vyrazom na ksichte ze to ani boh nepozna, za be, idealne so zdvihnutymi nohami hore kopcom a idealne pocas zapinania plienky... za ce: za 15 minut 3 prudom presrate plienky, 2 pulky, 1 umyta podlaha, 1 kos na plienky a 1 prebalovak a 1 trapna mater s tymito historkami 😅. no neporazi vas?

za d, zakial som toto pisala ma tu dalsiu zas ocuranu.. za e: STAHUJEM SA DO KUPELNE 🙂

alusha
22. dec 2010

@divoska mas to tazke 🙂 u nas to vyzera nasledovne, raz za den, pripadne za dva, krasna ukazkova gulka, ktoru vysypem do zachodovej misy splachnem a plienka mi ostane cista, len ju hodim do vedra 🙂 ale ja neprovokujeeeeem 😀

zojec
22. dec 2010

@michaela80 moja sa nepretaca tiez este vobec.. ale uz pred tyzdnom mi ukazala ze to vie, no teraz na mna kasle z vysoka zas ... a ona byva minimalne hodku s holou ritkou na podlozke pred krbom.. vetrame 😉 takze balikom to nie je.. a taka flipka s jednou vkladackou nie je o vela vacsia ako jednorazovka..
@reiva cim viac das vkladaciek tym vacsia savost, ale zavisi aj od pouziteho materialu.. 3 vrstvova vkladacka z bambusu ma asi taku savost ako 6 vrstvova z bavlny. cize mensia ritka, a dlhsie vydrzi 😉 .. na hovienko su ine vkladacky, tzv. separacne.. 😉 tie potom mozes po ocikani vyhodit

@divoska paaaaaaaanecku.. no tak toto potesi vazne.. toto ja chvalabohu nepoznam.. teba fakt len stvorce a pulky.. esteze mas vybavu nakupenu 😀 😀 😀 odplienkujes maleho za 100€
@alusha u nas kazdy den pekne hovienko po obede v nocniku 😉 ale uz dva krat to dala na podlozku.. ona do plienky nekaka.. 🙂 ritka musi byt volna.. 😉

divoska
22. dec 2010

@alusha neeee vooooobec. ukazkova gulka je moj sen. aj @petrinka a jej maly boli moj vzor, ale ked teda nee vzdy tak ne vzdy no. ale hadam sa dozijeme 😀 @zojec no to by som sice odplienkovala keby som uz nenavrazala dalsich 400 😀 😀 a jak vasa ritka najnovsie klud teda?

jonki
22. dec 2010

@divoska 😀 😵

zojec
22. dec 2010

@divoska ritka uz dobre.. ako periem v slize, objavila som niveu SOS a davam sty dry vkladacky tak mam pokoj 🙂

divoska
22. dec 2010

@zojec hej pamatam, a tesim ze vam to funguje uz dlhodobejsie