Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
8. júl 2013

@kkl82 ja mam tie bambino mio len 3ks a kupila som ich po 5 eur tusim, tak mi to nie je luto 😀 a na dovolenku beriem nohavickove na noc a nejake stvorce asi len, plus mam jednorazove jadra do flipiek a spolahnem sa na to, ze tam bude Elianka vela behat na holo a v plavkach 😀
Ale dnes som prala plienky a ked som ich vesala, tak som si vsimla ze mi vysli len na stred toho klasickeho vesiaka (kridla som mala obe prazdne) a pritom som mala zavesene 4 nocne plienky - tzn. zo 4 noci. Takze spotreba sa tiez celkom znizuje, lebo moja klasika boli 2-3 nocne plienky a vesiak stred + jedno kridlo 😀

susul
9. júl 2013

@kkl82 ak chces tak mam v clanku moje postrehy na tieto treningove nohavicky - gro via, imse vimse a BG treningace.

renatuska
9. júl 2013

@handricky Ďakujem za rady. Ale aj tie kapsovky sa musia prať po každom cikaní? Tam sa neperie len tá vložka, čo sa vkladá dnu?
Som si myslela, že len tie AIO sa perú hneď po prvom pocikaní.

ivanka.7
9. júl 2013

@renatuska aj kapsovky, pretoze vkladas tu vkladacku DO kapsy, takze okrem vkladacky ti dieta pocika aj tu dotykovu vrstvu (vnutornu vrstvu kapsy). Ja by som pre male babo sla do kombinacie - obyc. stvorcove plienky + pul vrchne nohavicky a na von par ks kapsoviek a aio. Od cca 3 mes. na noc nohavickove plienky.

behulka
9. júl 2013

@matadamka robím podľa tohoto návodu a funguje. Akurát namiesto šampónu nastrúham trochu mydla. Ešte ma napadlo, že v šampóne, čo dávaš nie je mydlo a lanolín sa nerozpustí. http://www.altermater.eu/altermater/5-NAVODY/35...

behulka
9. júl 2013

@renatuska mne sa pre maličké bábätko najviac osvedčili klasické štvorcové plienky, navrch vrchné nohavičky. Nič zložité, schnú rýchlo, pre časté prebaľovanie novorodeniatka ideálne.
@kkl82 mne prišli klasické tréningáče nepraktické - jednak, že dieťa sa musí po pocikaní vyzliecť aj z nohavíc, vonku prípadne vyzuť i z topánok a jednak, že sa prali po každom pocikaní. Treba ich dosť veľa, ak by ste používali len tie. Ako lepšie riešenie mi prišli tie, čo sa dali rozopínať po bokoch a tie, ktorým sa dala vymieňať len vkladačka. No v značkách sa neorientujem. Z kupovaných sme mali len Imse, boli super, no tá cena... Super by poslúžili aj tenké naťahovacie vlniaky s malou štvorcovou plienkou. Bundle of joy či Bionos, majú taký štíhlejší strih.

mimac
9. júl 2013

@ivanka.7 je pravda, že každé dieťa je iné.ja som aj písala, že na začiatok by som riešila iba latkové plienky a až neskôr podľa potreby bambusky...veď aj moja ešte kaká redším a má ukončený 11 mesiac, nemá pevné hovienka,ale už nemusím dávať novosklad, nič mi nezanechá na pulkách. Ja som písala, podľa svojho názoru a skúseností.

matadamka
9. júl 2013

@behulka presne podľa tohto návodu som išla aj ja. Aj lanolin sa mi rozpustil, ked som pridala šampon tak to zapenilo a roztok mal taku bielu konzistenciu. Skúsim dať rovno mydlo, môže byť mydlo na pranie alebo nejaké detské mydlo? Teraz som dávala detský šampón, ktorý tiež obsahoval lanolín, žeby v tom mohol byť problém?

kkl82
9. júl 2013

@behulka ja potrebujem treningove gatuse len na doma, aby som ho nemusela nechavat naholo, lebo to mi vtedy cura kade tade. na von budem nadalej pouzivat normalne latkovky. nejde mi ani tak o proces odplienkovania ako skor o bezpecie nasho nabytku 😉. o odplienkovanie sa snazim skor ist prostrednictvom bkm - kakame do umyvadla uz od 6. mesiaca a curkat sa nam dari zatial len po spanku, lebo inokedy mi dava signaly az tesne predtym, nez to pusti (ak ma plienku, ak nie, ani sa neunuva). ale tiez rozmyslam nad natahovacimi vlniakmi plus vkladacka. len ich musim zas po dlhej dobe nalanolinovat...

bulicek
9. júl 2013

Potrebovala by som poradiť pri výbere štvorcov, pretože tie, ktoré mám sú dosť tvrdé a chcela by som mäkké a také ktoré držia tvar. Mohli by ste mi pomôcť pri výbere?

mucholapka
9. júl 2013

@behulka tiez by som potrebovala poradit s lanolinovanim - prave som si zarobila tu kuru, podla navodu, ktory si sem dala a chcela som tam dat detsky sampon ale mam nejaky bio a je tam napisane, ze neobsahuje alkalicke mydlo, tak som tam dala klasicke tekute mydlo - no ale teda nevznikla mi ani nahodou biela voda, je to stale take priesvitne a na povrchu "plavaju" take mastne fliacky z toho lanolinu...je to takto dobre, alebo to mam rovno vyliat a skusit nejako inak...hmm poradte prosim

behulka
9. júl 2013

@mucholapka malo by stačiť pridať mydlo - skús trochu nastrúhať z nejakého detského, ak máte, a v troche horúcej vody ho rozpustiť - toto potom doliať do roztoku čo máš. Ide len o to, že lanolín, ako tuk, by sa mal v tej vode rozpustiť. Tekuté mydlá netuším čo sú zač.

mucholapka
9. júl 2013

@behulka nemam ziadne detske mydlo 😒 na kupkanie pouzivam iba cistu vodicku a to jedine co mam (ale zatial nepouzivam tak je to bio, co som pisala) ...no nevadi, skocim do obchodu a kupim nejake detske mydielko a napisem co to urobilo...zatial dakujem.

behulka
9. júl 2013

@mucholapka môže byť aj mydlo na pranie, či iné najlepšie bez parfémov

gabika783
9. júl 2013

@behulka Ahoj mohla by som aj ja poprosiť o strih na BG? Ďakujem

aaalena
10. júl 2013

Mate niekto skusenosti s vrchnymi nohavickami Rumparooz http://www.zdraveplienky.sk/product/rumparooz-c... Budu dobre 3mesacnemu chlapcekovi? Chcem balit zo stvorcov novosklad a potom neskor nejake nohavickove plienky.

mimac
10. júl 2013

@behulka mozes mi ten strih poslat na miriama666@centrum.sk .vdaka.

mimac
10. júl 2013

@bulicek happy sq. aj kikko su fajn

nenocka
10. júl 2013

@aaalena @petruldo písala, že ich používala od narodenia a je spokojná. my sme mali požičané na skúšku, ale nesedeli nám - tá predná gumička...

strihalka
10. júl 2013

Ahoj, mam otazku, nelatkujem, ale chcem se zeptat...uvazujem o koupi zinky na myti pre malou...sehnala jsem bud tuto variantu: https://www.modrykonik.sk/shopy/detska-kozmetik... , alebo dnes v kamenem obchode pani rikala at si koupim bambusovou vkladacku a z te si udelam dve zinky....
A otazka je...da se porovnat slozeni techto materilau?je slozeni bamb.vkladacky stejne ako te zinky?
Ci mate neco na odporucani..? dakujem

handricky
10. júl 2013

@strihalka vkladacky maju rozne gramaze aj zlozenie aj material.. pri bambusovych vkladackach sa vseobecne stretnes s:
1, material: flisove (flausove prevedenie) to je vlastne pocesana teplakovina alebo frote (jednostranne alebo obojstranne, pletene alebo tkane)
2, gramaz od 210-400g/m2
3, zlozenie od 100% bambusu, 70% bambus/30% biobavlna, 80% bambus/20% polyester atd..
Tato zinka je zamerne sita z obojstranneho TKANEHO frote, aby co najviac pripominala uterak, resp. klasicke zinky..
Ale mozes skusit kludne aj nejaku vkladacku.. latkoveplienky.sk
a asi hrubsiu..trebars little lamb kratka vkladacka (z toho asi 2 nedas), alebo little lamb flisova stvorcova (z toho das aj 2-3 zinky) alebo bambi roxy stvorec (ta ma v strede biobavlneneho baranceka), neviem ako by si podelila tie vrstvy.. ine kvoli cene nema vyznam strihat asi..

handricky
10. júl 2013

@strihalka este baby lucy stvorcovka je tkane frote 90% bambus/10% polyamid a ma dobru cenu

strihalka
10. júl 2013

@handricky dakujem za odpoved...presne na teto predajni jsme bola presn tuto ( http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vkl... ) vkladacku mi pani odporucila na zinky...no me se to zdalo az moc hladke, nechcem nic hrube ako frote, lebo to casem velmi zhrubne..(pamatuji si na svoje detsvi a umyvani oblicej zinkou 😝 ) proto hledam neco jemnejsiho, ale ne nic tvrdeho..
Viete mi upresnit kde b jsem se mela porozhlednout?

handricky
11. júl 2013

@strihalka ono vseobecne frote tkane hrubne (aj tym ze sa robi vo vyssej gramazi) cca 400g/2. To sa tyka Baby lucy malej stvorcovej vkladacky, aj tento zinky..
Z frote:
1, Bamby roxy stvorec tak tvrdnut nebude, je to pletene frote s kratkou sluckou a nizkou gramazou. Takze mozes skusit aj z tohto. Len to ma 3 vrstvy - 2 uz vyssie zmienene a v strede ten biobavlneny barancek (ten trocha tvrdnut moze) a neviem ako to rozdelis, az rozstrihnes..
2, potom este toto http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/lit... to je takmer podobne, jak ta moja zinka. alebo baby lucy vkladacka.
3, alebo toto pouzivat v celku, ako to je.. nerozstrihnes to asi, lebo je to uzke a nevopchas tam ruku..
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/pop...
4, uplny ulet - az nechces priliz hladke - wonderoo vkladacka (netvrdne vdaka primesi polyesteru), ma dlhsiu slucku, teda nie je taka hladka ako bambi roxy a ma vyssiu gramaz a je pekelne draha na zinku
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/won...
frote si vsak musis obsit - inak by sa ti po okrajoch drolilo

FLIS
5, mozes este skusis flisovu baby lucy panda prefold http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab... to bude asi viac tvrdnut, ale akonahle to namocis do vody je to fajn (neviem ci to nie je presite aj v strede, ci sa to nebude blbo strihat).
6, alebo toto, je to skoro to iste ako predosle http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/lit... .
aj flis by trebalo obsit, inak sa bude po namoceni po okrajoch vlnit

petruldo
11. júl 2013

@aaalena ja ich používam od narodenia stále /14mes./ a som s nimi veľmi spokojná, na začiatku síce boli na brušku trocha voľlné, lebo patentky sú patentky, ale v troch mes. to bolo v pohode.

mucholapka
11. júl 2013

@behulka pouzila som detske mydlo a vyzera to velmi dobre 🙂 idem ich nechat vyschnut a dnes v noci vyskusame...dakujem.

mimac
11. júl 2013

@behulka môžeš mi poslať ten strih?vďaka.

mimac
11. júl 2013

@behulka už to mám.vdaka.

anika142
11. júl 2013

Ahojte, ja cakam drobca prvy krat, no chcela by som latkovat. Chcem sa opytat: zvyknu detom nesediet latkove plienky? mam na mysli ci mozu urcity druh odmietat?
Napr. rozmyslam ze kupim jednu velku sadu rovno jednej znacky jedneho druhu AIO, a
alebo radsej zo zaciatku kupovat rozne plienky napr. zopar AIO plienok a zopar klasickych stvorcov + vrchne nohavicky.
Moze mi mala odmietat jeden druh a druhy jej bude vyhovovat, alebo sa to nestava, resp. je to zrietkave.
Ako mi odporucate nakupit plienky kym sa mala narodi? Mix roznych druhov alebo staci bohate jeden druh. Dakujem velmi pekne.

zfidorka
11. júl 2013

@anika142 je dobre kupovat na zaciatok z kazdeho druhu plienok par kusov, prave kvoli dovodom ako pises, ze nemusia babatku, alebo aj tebe sadnut... najuniverzalnejsie su klasicke stvorce, tie vies poskladat pre novorodenca, aj vacsie babatko, pripadne pouzit ako vkladacky... ale zase su mamicky, ktore stvorce nechceli pouzivat a maju zostavu len z aio plienok...