Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
23. jún 2012

Anavy a BambiRoxi by mali byť zložením rovanké - tri vrstvy, stred bavlnený baranček, vnútro bambus (velúr alebo froté ) a bavlna (Anavy má niektoré aj bambusový velúr)
Podľa tohoto by po roku používania mali vyzerať čo do tvrdosti rovnako - neviete niekto porovnať ? Aj keď tak dlho ich asi ešte nevyrábajú...
vkladačky má anavy bambusové, BambiRoxi len ich vonkajšie vrstvy, stred je bavlna. Anavy by tým pádom mali byť savejšie, no ako je to naozaj neviem, mala som len Anavy, aj to ešte starý typ.
@vrn vedela by si prosím porovnať ich savosť ?

v horúčavách je najlepšie bez plienky, ak sa dá. Ak nie, tak najlepšia kombinácia tenučké vlniačiky so štvorcovou plienkou, či vkladačkou. Radšej dať pod dieťatko plienku naviac, ak by sa náhodou precikalo, ako mu ďalšiu pribaliť.

risolino
23. jún 2012

@vrn na Bionos-e nemajú :( u nich som zistila, že ani výrobca už nemá :(

risolino
23. jún 2012

@juliam ďakujem za radu 🙂 takže odporúčaš skôr bambi roxy... tie Tots Bots Stretch sú aj na patentky, lebo zatiaľ som všetky našla len na suché zipsy... a tie nechcem... patentky sú lepšie 🙂
@peluskovo pekné prirovnanie a porovnanie 🙂 my dávame konkrétne pampersky active baby (od narodenia) a ani raz nemal nijaké zapareninky... takže sa nesťažujeme 🙂 ale chcela by som úplne prejsť na látkové (aj v noci)...

risolino
23. jún 2012

@wewe22 u nás určite patentky 🙂

ivanka.7
23. jún 2012

@risolino moja sa tiez este v nicom nezaparila, asi ma odolnu kozu, ale davam uz aj na noc latkovky, vlastne odkedy mala trochu lepsie spi a manzel pri nej uz nemusi nejako hliadkovat (mavali sme rozdelene sluzby, lebo jeden clovek by to pri malej nezvladol, tak blbo spala), tak je uz len v latkovkach, lebo ked ju mal prebalit on, tak radsej prebalil do jednorazovky.
Pouzivam Bambi roxy (patentky), Anavy bambusovu (patentky), Tots bamboozle stretch (zips) a Baby lucy organic (zips). Spokojna som zatial so vsetkymi, najspokojnejsia asi s Bambi roxy. Mala ale teda vela v noci necika (ved spi :D), takze do vsetkeho pouzivam len original vkladacky, do Anavy len tu dlhu, kratku mam zatial odlozenu. Vydrzi jej to aj celu noc, niekedy ale v noci prebalujem (ked na nej vidim, ze chce kakat alebo je nervozna, tak prebalujem aj v noci).

mirka212
23. jún 2012

ahojte. chcela by so sa spytat ohaldom prania plienok altkovych. mozem prat pul, vkladacky, stvorce a aio plienky vsetko spolu? nezafarbi sa mi to alebo nejako to neovplnuje funkciu tych plienok alebo proste nieco? ja som v tomto nova, lebo pri malej nelatkujem ale teraz pri durhom by som chcela, tak sosi poobjednavala a chcem ich oprat(teda ked dorazia vsetky🙂 )len neviem ci to teda mozem vsetko supnut do prania. a este ake mate skusenosti s mydlovymi orechami? ja som si objednala taku vzorku z nich a som zvedava,a le rada si vypocujem nazory resp. nejake rayd k tomu. dakujem

ivanka.7
23. jún 2012

@mirka212 ja len k pustaniu farieb - este mi nic nepustilo, aj ked som prala farebne a biele dohromady a to mam aj divoke farby (tyrkysova, oranzova a pod.).

risolino
23. jún 2012

@mirka212 ja to tiež periem všetko spolu... dokonca aj sem tam šupnem body, overaly... veď treba využiť plnú práčku a nikdy sa mi nič nezafarbilo

mirka212
23. jún 2012
risolino
23. jún 2012

@lyongirl
@juliam a ešte sa spýtam... pri bambi roxy sú lepšie štvorcové alebo úzke vkladačky? alebo obidve?

zfidorka
23. jún 2012

@risolino stvorcova je savejsia, zalezi kolko ti mala cika...

risolino
23. jún 2012

@zfidorka kedy ako 🙂 ale teraz už menej... máme chlapčeka 🙂

zfidorka
23. jún 2012

@risolino prepac, v pase nemas vyplnene a zle som si zapamatala 😅
tak potom by mozno stacila len velka stvorcova... pripadne dokup dodatocne aj malu a ked nebude stacit, tak doplnis 🙂

risolino
23. jún 2012

@zfidorka mám to len pre priateľov 🙂 ani neviem, či som spomínala, že mám chlapčeka... nemala si odkiaľ vedieť 🙂 tak som aj premýšľala, že štvorcovú a dokúpim aj úzku... len som si to chcela potvrdiť 🙂

susul
23. jún 2012

@risolino k teme anavy versus bambi roxy, pridam svoj postreh. Mam aj anavy aj bambiroxy. V anavach sa mi zda to bambusove vnutro s vyssim vlasom a je trochu jemnejsie a su uzsie medzi nozkami, ale rozmerovo su podstatne mensie ako BR. Maly ma cca 10 kg a je mu dobra ale bez akehokolvek zmensovania. BR ma zmensene na velkost M (ja mam jednovelkostne). Anavy mam dlhsie a vyzeraju menej opotrebovane ako BR po par mesiacoch pouzivania. So savostou som nemala problem ani u jednej plienky. Do anavy davam len tu dlhu vkladacku a BR mam aj s uzkou aj so stvorcovou. Nam v pohode staci ta uzka. Obe plienky mam mokre len v prednej casti, kedze tiez mam chalana 😉

risolino
23. jún 2012

@susul ďakujem za postreh 🙂 náš drobec tiež má 10kg 🙂 rozmýšľam, že si nájdem niekde v eshopoch aj jeden kus anavy na vyskúšanie 🙂

susul
23. jún 2012

@zfidorka loviky som uspesne nalanolinovala, podla Vasej rady 2x a drzia 🙂 . To by jeden neveril, aku radost mi to urobilo.

susul
23. jún 2012

@risolino myslim, ze budete spokojna, len asi treba pocitat s tym, ze ju moc neobnosite. Ja som tiez riesila nocne plienky tak mi vojan nafotila bambiroxy a anavy a ten velkostny rozdiel bol viditelny, idem kuknut, ze na ktorej strane to mohlo byt.

risolino
23. jún 2012

@susul prečo neobnosíme? bude mu malá? 🙂

susul
23. jún 2012

@risolino no zalezi od toho ako drobcek rastie, nas rastie ako keby sme ho dopovali rastovym hormonom. Ja som tu uz riesila, ze ci nam vobec budu stacit plienky do 15 kg, kedze on bude mat teraz este len 9 mesiacov. Viem, ze ono sa to potom trochu spomali, ale oproti starsiemu je popredu o tri mesiace s vahou (ked porovnavam podla zaznamov) a to ani starsi nie je ziadny mrnus 😀

risolino
23. jún 2012

@susul tak náš má už rôčik a má 10kg a dačo... náš do šírky ani tak nerastie, skôr poriadne do dĺžky 🙂 teraz už toľko nepriberá

susul
23. jún 2012

@risolino nasi chalani budu asi basketbalisti, lebo ja mam tiez skoro 180 cm 🙂 , takze ja normalne uz preskakujem niektore velkosti oblecenia, ked teraz malemu kupujem, lebo radsej zahnem ako oblecem len parkrat a uz je male 🙂
nasla som tu fotku, kde je odotena anavy a bambi roxy
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/

lyongirl
23. jún 2012

@risolino ja mám pri Bambi roxy len tú štvorcovú vkladačku, ale teraz som dokupovala 2 plienky a k jednej mi pribalili takú inú štvorcovú vkladačku, nie prešitú, ako mám nafotené v albume a mám pocit, akoby bola o 1 vrstvu hrubšia...

risolino
23. jún 2012

@lyongirl a tá formulková je dobrá na suchý zips... ja som skôr zástancom patentiek 🙂

lyongirl
23. jún 2012

@risolino tiež som bola len na patentky, ale potom som si povedala, že 1 skúsim na sucháč a doobjednala som ďalšie 2 na sucháč, zrovna pri Bambi roxy sa mi patentky zle upravujú, sucháč je na nich oveľa lepší, zakiaľ si ho teda drobec nerozopína, dúfam, že ani nebude 🙂

susul
23. jún 2012

@lyongirl ak som spravne postrehla tak ste objednavali z aitu, akurat som pozerala ich stranku a vyzeraju dobre tie ich vkladacky aj nohavickove plienky.

@risolino ja mam BR aj na suchac a v phode, sa mi zda po par opratiach taky trochu tvrdsi, ale drzi super. Mne sa tiez viac pacia patentky, ale od urciteho casu u nas prebalovanie pripomina rimskogrecke zapasy, takze som rada, ked mu zalozim plienku a ryhlo zaklapnem suchace.

lyongirl
23. jún 2012

@susul áno, objednávali sme viaceré baby, lebo poštovné z čiech je dosť drahé, ale nakoniec nám to pán doviezol, lebo mal cestu okolo, objednávali sme hlavne vrchné pulky a vrchné nohavičky s všitým pulom 🙂. Ináč krásne prepracované, fakt si dali záležať, majú to vychytané 🙂
A viem, že otázka mimo, ale vo fóre si tykáme, ty tuším všetkým vykáš 🙂

lyongirl
23. jún 2012

nestihla som pofotiť, doložím do albumu aj nové Bambi roxy, aj nohavičky z aitu 🙂

risolino
23. jún 2012

@lyongirl takže odporúčaš? ale teraz, ktoré si vybrať, také sú všetky krásne 🙂

susul
23. jún 2012

@lyongirl ja som tak zvyknuta, uz som sa stretla aj s tym, ze to niekomu vadi, tak takto pekne povykam a ked to niekomu pride cudne tak sa ovze a uz prejdeme do tykania 🙂 , ale kludne budem s radostou tykat.
Ja mam segru v cechach, tak mozno objednam cez nu. Mas na mysli tie natahovacie nohavicky? Udrzia aj vkladacku narovno?