Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
26. jún 2012

@lyongirl
nasa mala v noci suchu plienku tak od 11 mesiacov, kedze sme ju zvykli po zobudeni davat na nocnik. mala obcas " nehody" ale ako na 23 mes prestala s plienkami uplne aj cez den, tak sme kupili nepremok podlozky pod plachtu a nedavali uz ani na noc / na noc mala len rpeventine, ak by sme rano boli lenivi / resp. JA bola leniva / ju dat na nocnik

peluskovo
26. jún 2012

@simulienka24
odporucam vyskusat aj ine typy plienocike nez nohavickove , napriklad plienky AIO alebo kapsove a az potom to bude zavislost 😀

lyongirl
26. jún 2012

@peluskovo že by mi chcel aspoň jeden synátor urobiť s tým necikaním radosť? To je ešte skoro niečo také povedať 🙂...
ale najstarší syn má problémy, takže ten plienku suchú v noci ešte nemal, skúšali sme to všelijako, samozrejme pod plachtami majú nepremokavé podložky a stredný spí jak drevo, ten tiež ešte suchú plienku nemal, aj v škôlke ešte spí s plienkami, je v triede, kde sú detičky od 2,5 roka a plienky na spanie majú povolené, ale je už jediný, kto tú plienku má, takže cez prázdniny ma čaká "odvykacia kúra" , pretože pôjde do maláckej a tam plienky nebudú môcť mať a ja netuším, ako ho odnaučiť. U najstaršieho sme doteraz neuspeli, jednoducho prevliekanie 3x v noci nás prestalo po týždni baviť a nakoľko je chlapec a spí všelijako, na bruchu, na chrbte, tak si to odniesla nielen plachta, ale vždy aj paplón a to pranie bolo neúnosné, nepomáhali ani tie podložky pre bábatká...

risolino
26. jún 2012

Má niekto skúsenosti s plienkovými nohavičkami Bambino Mio? Aké sú?

zfidorka
26. jún 2012

@risolino bambino mio su viacvelkostne, cize potrebujes z kazdej velkosti, pul je dost tvrdy... su aj lepsie vrchne nohavicky - bum genius flip, blueberry (tieto su jednovelkostne), thirsties duowrap (tieto su viacvelkostne)... ked si spocitas ze potrebujes bambino mio z kazdej velkosti, tak vyjdu v konecnom dosledku dost draho...

susul
26. jún 2012

@lyongirl a nemaju chalani tu plienku rano teplu? Lebo my sme toto iste mali so starsim, ze mal plienky este v 3,5 roku na noc. Az potom som si vsimla, ze ta plienka je tepla, ked mu ju davam dole, ze to on musi nadranom nacikat. Tak sme mu ju prestali davat, v noci sme ho davali cikat, zo zaciatku boli nehody, ale po mesiaci to zvladol. ALe teraz mal hnacky, tak sme mu pre istotu dali na noc plienku, a on prisiel po chvili mi oznami, ze sa do plienky pocikal, som na neho kukala, ze to nemoze mysliet vazne..., skoro 5 rocny chalan, takze som prisla na to, ze milostpanovi sa jednoducho rano nechcelo vstat z posele a bezat vycikat, vedel, ze ma jednorazovku a tam sa cikat moze.

lyongirl
26. jún 2012

@susul začnem najstarším...pravdupovediac, vôbec si nepamatám, ako to bolo, keď sme ho odučili od plienok cez deň, viem, že som ho odučila a mám pocit, že všetko bolo ok, dokým sa nezačal pocikávať. To teraz hovorím o tom, čo bolo cez deň. Začal sa pocikávať, neustále ucvrkával do slipkov, aj som mu vysvetľovala, aj som mu vynadala, stále sa to zhoršovalo...na vyšetrenie mi ho nechceli zobrať, že je ešte malý, že je narodený predčasne, že nemá vyvinutý centrálny nervový systém, že je hravý a je mu prednejšie všetko iné, len nie ísť cikať a blá, blá, reči doktorov. Tak sme čakali kým bude mať 5 rokov, vtedy má konečne nárok na vyšetrenie, dovtedy som ho sledovala, boli dni, kedy nemal na slipkoch ani kvapky a boli dni, keď mi zo škôlky chodil smradľavý ako bezdomovec od moču. Trvá to dodnes, jediné, čo viem na 100% povedať je to, že mu uniká moč a on to necíti...hocikedy, keď ho utieram po kúpaní, tak mu pár kvapiek vybehne a on si to vôbec neuvedomuje a povie mi, že to necíti. Tak isto necíti, že sa mu chce cikať a behom 30 sekúnd sa dokáže pocikať, ale nakoľko máme úžasnú nefrologičku v TT, ktorú nebudem komentovať, tak moje dieťa je stále nevyšetrené ☹
Čo sa týka noci, tak ciká aj 3x počas noci, niekedy aj 5x, je to neúnosné dávať ho na nočník, keď sa tam aj tak nevyciká a po hodine je plienka mokrá, niekedy mám pocit, že je pohodlný, ale neviem to na isto...teda ak mu dám plienku a v mometne do nej načúra, tak vtedy to viem a to si uvedomuje aj sám, že bol lenivec, ale neviem, ako tomu predísť, pretože nie vždy ma napadne kázať mu, aby sa vycikal tesne pred dávaním plienky a niekedy tvrdí, že sa mu nechce a aj tak sa potom do nej počúra...
Stredný syn spí jak drevo a načúra plnú plienku aj počas poobedia, to neviem, ako skúsiť odúčať...on je komplet spotený, tečie z neho a spí aj tak, takže si myslím, že keby bol mokrý počúraný, tak mu to je jedno, presne tak, ako najstariemu ☹

susul
26. jún 2012

@lyongirl fuha, tak tam je zrejme problem inde, nas bol proste len lenivy, drzim palce.

euka210
26. jún 2012

@lyongirl no mojmu sa to v posledny cas stalo tiez ze uplne sucha plienka po noci, tak siel na nocnik. Nas tiez menej cura posledny cas, najme ked boli tie horucavy, hoci som kojila, nalievala ho vodou ako to len slo, ale vela vody aj tak nevypije. Ja sa snazim nocnikovat, ale praveze kym nakojim tak vycura sa do plienky a cez den hned po zobudeni nechce na nocnik, chce pomojkat alebo prsnik.

zajaciq
26. jún 2012

ahojte, chcem sa spytat tych, co neplanovali po sebe deticky.. ze ci predavali latkovky... my sa teraz stahujeme, kazdy jeden kusok oblecenia mi prechadza pod ruku, prislo aj na plienky.. na jednej strane by mi bolo luto, pretoze by este jedno dieta zvladli, na druhej strane ja neplanujem dalsie babatko skor ako za 3-4 roky.. a tie plienky idu tak dopredu ! ved o chvilu budu nase IB SIO stara haraburda 😅
co vy na to baby, @dahlia23 , @emjee , @zfidorka , @ludmilabb @dugyna a ostatne? 🙂

estterka
26. jún 2012

@zajaciq ahoj,ja tiez neplanujem skoro ako za par rokov druhe dieta ale plienky si necham. investovala som do nich skutocne dost penazi a od zaciatku som ratala s tym,ze budu aj pre dalsie dieta,len doplnim zostavu o plienky pre novorodeca,kedze sme zacali neskor. aj ked sa budeme stahovat,poslem ich balikom tam kam pojdeme 😅

zuzanockamt
26. jún 2012

@zajaciq ja predavam, lebo druhe dieta zatial neplanujem (ak vobec, tak mozno o nejakych par rokov) ... a nemam to, kde skladovat

dugyna
26. jún 2012

@zajaciq ja som si plienky po malej odlozila , uz su vyprate vysusene a pekne naukladane 🙂 cize my sme latkovu vybavu odlozili a budem pouzivat pri malej 🙂 ktora uz za par tydznov bude s nami 🙂

tunylyk
26. jún 2012

@zajaciq ja niekore predam,no vacsina z nich uz caka na novu majitelku 😀 tak som segru na ne namotala a hlavne svagrika,ze este babo nevyrobene a uz si ich nechali rezervovat 😀

emjee
26. jún 2012

@zajaciq niektore som pozicala, vacsina je odlozenych, ako aj ostatne vecicky; zatial to mame kde davat (u nasich je plno miesta 😀 😀 😀 )

peluskovo
26. jún 2012

@zajaciq
osobne by som predala , pretoze o 3-4 roky kto vie ake budu v ponuke a Ta aj tak ocaria 🙂 takto niekomu posluzia, kto si napriklad nemoze dovolit nove, a aj ked si o 3-4 roky kupis nove, tak nepreplatis oproti jednorazovkam... a kto vie, mozno budes sit, mozno ta niekto prekvapi a cast vybavy plienkoej dostanes darom,..... ale to je iba moj nazor.

zfidorka
26. jún 2012

@zajaciq ked planujes o 3-4 roky, tak ja by som predala... ktovie ako ten cas zvladne pul a gumicky - mne sa rozpadli na niektorych plienkach, ktore som kupovala pouzite... stvorce, vkladacky a vlniaky by som nechala, tym cas neuskodi 🙂
tie nase budu o chvilu zase v obehu 😉

anelisa
26. jún 2012

@kkl82 je mozne, ze som dala nejaky zly link na ten multi mam, hladala som narychlo a podla mojich info, by to mal byt cisty lanolin, uvidim, co to spravi🙂 A ak plati este ponuka, tak sa mozno predsa niekedy zastavim pre tie vzorky lansinohu 😅
@wewe22 diky, vyskusam a dam teda viac pre istotu.

ivanka.7
26. jún 2012

@zfidorka gratulujem a tesim sa dalsiemu babatku 🙂

juliam
26. jún 2012

@zfidorka príjemné tehuľkovanie prajem 😉
@zajaciq ohľadom plienočiek zdieľam ten istý názor ako @zfidorka - predaj a dokúpiš novšie a krajšie 😉

emjee
26. jún 2012

@zfidorka jeej, gratulujem 🙂

kkl82
26. jún 2012

@anelisa ano, ten multi mam by mal byt ok, povodne si dala link na balzam, co je nejaky krem 😉 tu vzorku uz mam len jednu, druhej som dala babe, co odo mna kupovala disany. ale mam este celu 56g tubu, tak ti z nej kludne trochu vytlacim 😀

susul
26. jún 2012

@zajaciq suhlasim so zfidorkou, dlhodobe skladovanie neprospieva takym materialom ako je pul a tiez gumicky. Ja som teraz vytahovala nejake teplacky po starsom a tam po 3 rokoch uskladnenia uplne odisli gumy v pase, takto ich mozno este niekto vyuzije.

@zfidorka gratulujem a prajem pohodove tehu

tunylyk
26. jún 2012

@zfidorka gratulujeeem 😉

indys
26. jún 2012

ahojte dievcata. mam na vas prosbu. Do plienkovej vybavy som si kupila aj 20 ks bavlnenych plienok KIKO lux Eko. Po tyzdni sa mi zacali zaradom parat, tak som ich dala na reklamaciu. Reklamaciu mi uznali, ale teraz potrebujem nove stvorcove plienky na novosklad 70x70 cm. Najskor by som rada vedela, ci sa to stalo aj niektorej z vas, alebo som mala smolu a dostala som nejake chybne balenia. Viete mi poradit aj nejaku inu dobru znacku plienok bavlnenych stvorcovych s dobrou gramazou na prebalovanie? dakujem

nenocka
26. jún 2012

@zfidorka aj ja blahoželám k bábätku 😉

wewe22
26. jún 2012

@anelisa ja som davala viac istota je istota 😉

zuzanamolnarova
26. jún 2012

@zfidorka gratulujem aj ja, a prajem ti krásne, bezstarostné tehulkovanie 🙂

wewulka
26. jún 2012

ahojte, ako casto prebalujete deturence z kapsoviek ? napr. na navsteve al. na ihrisku ?

ivanka.7
26. jún 2012

@indys ja mam Kikko lux eco a su v pohode, ale lepsie sa mi zdaju MaM Happy Square, tie su ale drahsie a su 80*80. Ale som s nimi spokojna a malu do nich balim cca od jej 4 tyzdnov, cize mala daco vyse 4 kil.