Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
18. apr 2010

emjee..ja som prala s tym tekutym len tak ze som naliala na flaky..a hodila do pracky..ale najprv som naliala ancehala posobit asi 1h a potom dala prat- lebo sme dostali nejake vecicky od znamych pre malinku a boli tam flaky na niektorych / to bude mat aspon na doma/ ale s tym mydlom mi to putitlo povacsine..niektore som ale prala dvakrat...

a zase naposledy som mala pocit ked som prala nase veci ze to nejak nefunguje to tekute mydlo...aspon nie nachilli omacku 😠

kokcy nejak sa mi zgrcol sliz...co stym...? ☹

emjee
18. apr 2010

dugyna ja teda sliz nepouzivam ani som ho v zivote nerobila, ale povedala by som, ze horucu vodu do neho 😉 😀

prave som vytiahla z pracky plenuchy prane na 95, zda sa, ze to vsetky prezili, vratane hamburgera, BI bamboo extra aj s flisovou vkladackou, BL stvorcov, EH konopno-flisovych vkladaciek, celulozovych aj viskozovych separaciek, ... smradu zbohom 😀 😀 😀

izabelkak
19. apr 2010

dugy a ako sa Ti zgrcol? zhustol že je ako taký hustý gél?

ja som si tiež teraz taký hustejší urobila a je to fajn lebo potom stačí jedna tá odmerka čo sa predáva k tekutým komerčákom čo sa dáva do bubna....

som si konečne urobila slíz z kokosáku, mne dajako tá lanza nejde pod nos, no v slize neperiem plienky ale všetko ostatné a pridávam trolinku aviváže ecover a teraz som si kúpila frosch, inak ten žltý ecover pekne voní, si tuším emjee písala že Tebe smrdí, nebol to taký bez vone? tie už ani nepredávajú ešte je dajaký ružový, frosch mám mandlový tak som zvedavá....

akože som si povedala že načo vláčiť domov prášky 2 l za 200 korún, keď si doma sama urobím za prášok za bagatel, ak sa dá aviváž aj prádlo voní.... max. teda to biele niekedy može zošednúť ale to záleží ako čo.... chcelo by to nejaké eko bielidlo na biele...

plienky periem v orechoch a keby som nemala ešte dosť tak si aj kúpim od matji, je to fajn cena, matja máš toho moc žeby som Ťa aspoň jedným kilom odbremenila? 😀

monr
19. apr 2010

labutka, hneď by som brala prezentáciu v DS, ale asi by som bola jediná, o nikom tu na okolí neviem ☹
ale chystáme začiatkom mája na poradňu, tak idem robiť osvetu u doktorky 😀

žlčové mydlo mám tuhé, max. spokojnosť, dobre vedieť, že tekuté radšej nie. 🙂

prsky
19. apr 2010

izabelka..a ja zas robim vacsinou sliz z lanzy, nejak mi ju muzo vzdy donesie, ked mu nakazem kupit mydlo 🙂 a sliz mavam vzdy husty - je to jedna velka masa, z ktorej naberam odmerkou, co som mala k persilu. akurat ze vzdy je okolo tej masy tekute a ku koncu uz len lovim kusky slizu v modrej vode - neviem, ci mam dobre robeny sliz, ale zatial vzdy vypral, tak som sa nezamyslala 😅 a na biele pradlo by som tiez brala nejake ekobielidlo

dugyna
19. apr 2010

no kocky..mne ten sliz ostal v tvare bandasky v ktorej ho mam ☹ ..takze asi tak
iz ano ale az velmi husty gel....je z neho odliatok bandasky,
robila som ho s lanzy,jadroveho mydla a zlcoveho mydla a sody na pranie....nakolko po mynulom mynuti mi tam ostala velka guca mydla...tak som ju len doplnila sodou na pranie a azliala horucou vodu..pken sa rozpustila tak som sa tesila ze super..a no na druhy den je z toho masa ktora beha po bandaske / este tam nie je cela dvka vody/ takze je ju preklopite z jednej strany na druhu ta masa cestuje ..ale urcite ju odtial nijako nema sancu vybrat...
doliala som tam vodu do plnej davky teraz tak uvidime co to spravi.....

emjee ja som ho zaliala horucoou a po vychladnuti sa to stalo.. 😀

inak napriek tomu ze mi naspodku ostala velka guca mydla..tak sliz opral velmi dobre

a aj plienky so uz prala v slize..

labutka a kolko by nas malo byt na tu prezentaciu?
iz ja neviem mne ten ecover celkovo bohuzial smrdi...nielen avivaz ale vsetky vyrobky.....takze avivaz pouzivam normalnu..

romanacka
19. apr 2010

Ahojte baby , ja tiež periem v slížu a na biele kupujem prášok v lidli formil, neviem či je eko, ale je lacný a dobrý, prádlo mám fakt biele a malých mám ekzemáčov a nič sa im po ňom nerobí.

romanacka
19. apr 2010

Niekto tu predáva mydlové orechy, aj ja by som ich chcela vyskúšať.

dugyna
19. apr 2010

romanocka no biele aj ja pouzivam formil..ale ked som prala prvy krat v orachoch tak som v tom biele oprala a v pohode....to asi casom sedne pradlo nie hned..

hej matja ponukala orechy 1kg za 6 eur tak skus jej napisat IP

izabelkak
19. apr 2010

dugy co si pamatam kolko si pouzila mydla sa nedivim ze ho mas taky husty🙂)) lepsie davat do pet flase z nej to ide potom stlacenim dostat von no ale taky husty ako ty som asi nemala🙂))

a nejde ti vobec vybrat?

izabelkak
19. apr 2010

aha az teraz citam ze nejde tak asi jedine nariedit ...

csikike
19. apr 2010

baby, predavam plienky popoliny panda tencel, pisu, ze jednovelkostne, ale podla mna realne tak do 10kg, ak niektora chcete kuknite do alba, boli pouzivane asi 5 mesiacov, su super, ale chcem zmenu, tak preto ich predavam

dugyna
19. apr 2010

iz teraz som tam doliala vodu..to je 5 litrova bndaska...a zatial bola skoro do polky zaliata a to stuhlo..tak uvidim co to teraz spravi..
no lenze nemam 5 litrovu pet flasu..to potom zarabas v kybliku a prlievas si do pet flias?
a tie mydla tam nesli cele zo zlcoveho tam isla len 1/3, z lanzy 1/4 a jadrove myslim 1/2...a tym ze ten sliz bol vypouzivany podla toho receptu..sotala mi naspodku hruda..tak hovorim sak doriedim vodou nebudem zarabat novy este..tak som dala troska sody na pranie..a doliala horucou vodou..potriasla..tesila sa ze sa rozpustila a kuknem rano..ze je z toho odliatol..skoro do polky flase.. ☹

izabelkak
19. apr 2010

dugy len 1/4 lanzy je ako polovica kokosáku či jadrového, tie majú gramáž 175 g a lanza myslím 1 x toľko, má sa to robiť z jedného mydla počítam teda že z toho 175 g, 230 g sody tuším a 10 litrov vody, ja som teraz dala o 1/4 mydla viac tak sa snažila dať viac vody aj sody...

prsky
19. apr 2010

dugyna - presne taky mavam - je to odliatok nadoby 🙂 ale zas nie taky husty ako pises-to sa mi akurat pri poslednej varke stalo, ked som zabudla prvu fazu dlhsie ako by sa patrilo - zaliatie mydla vodou, nech sa rozpusti - stacilo doliat horucou vodou a rozmiesat - ale ten sliz uz nie je taky fajn ako byva

inak pouzivam 10l nadobu a davam celu lanzu

dugyna
19. apr 2010

iz musim kuknut ten recept co mam ja...tam bolo tusim na 10l dat jedno jadrove mydlo ako pises ma 175g a 1/3 zlcoveho dm a potom tusim 250g sody..a ja som si zmensila na 5litrov..cize polku jadroveho..a lanzu som si tam sama oridala do receptu..

dugyna
19. apr 2010

prsky aha..no uvimde co spravi ked som doliala vodu

lenka138
19. apr 2010

ja tiež nepoužívam sliz, nejako sa mi to nevidí. Ja kupujem v DM frosch a som spokojná a je to aj ekologické 😉

musím sa pochváliť, že sme pravidelne začali cikať pred spaním do nočníka a aj sem-tam cez deň na ňom obsedí, dnes 2x cikal a raz kakal do šerblíka. Taká som rada. Dúfam, že to tak pôjde ďalej, aby ma už nemátali ďalšie plienky 😅

romanacka
19. apr 2010

Dugyna , ja čo som mala zašednuté , tak po niekoľkých praniach vo formile to troška vybelelo, ale na plienky a všetko ostaté používam sliž a orechy chcem vyskúšať k manželovým monterkám a celkovo k viacej špinavému prádlu. Plienky sú úplne v pohode a tie dokakané pošúcham žlčovým mydlom a všetko sa vypre. 😉

dugyna
19. apr 2010

lenka super gratulujem 😉

romanocka formil naozaj velmi dobre peie ten praskovy na biele..pouzivala som aj ten na farebne tiez je dobry...ale ten na biele super..

orechy som vyskusala na obruse..nakolko mam taky jemny obrus..bol od cokolady a aj mastny flak tam bo a este brusnicova omacka...nenamacala som ho, nenamydlila flaky nic..len som ho hodila do prania s orechmi..a na moje velke prekvapenie ziaden flak tam nebol...naozaj super prekvapenie...

zdienka
19. apr 2010

baby nejdu mi vaprat zlte flaky od prazenicky z puliek. ako to robite?
(bolo to aj predprate zlcovym mydlom, ale nezislo :(( vdaka

miruss
19. apr 2010

Zdienka skúsila si ich nechať namočené vo vode so soľou na škvrny a potom aj do prania pridaj soľ na škvrny.

rosienka
19. apr 2010

caute baby, tak som si uz zacala pozerat tie rôzne druhy plienok. Pouzivate vzdy aj vlozky, pripadne ten separacny flis, alebo nie? A tie kapsove plienky sa vlastne vypchavaju tymi rôznymi vlozkami? no, nie je mi to este celkom jasne 🙂 Pouzivate pripadne aj tie stvorcove plienky naskladane do nohavickovych plienok? Alebo, ako sa vôbec skladaju? 😕 😅

o tom prani...na co je dobry ten sliz??? Ako najlepsie skladujete tie spinave pienky? Citala som o mokrom, alebo suchom skladovani - ktore je lepsie? Nestuchnu po 3 dnoch ked sa drzia na mokro? a to zlcove mydlo sa ako pouziva? Treba pred pranim kazdu plienku nim preddruhnut, ci co? 😀 Sorry, za tolko otazok, ale bolo by dobre vediet vsetko dopredu, kym sa na to dam.

emjee
19. apr 2010

rosienka
separacky (ci uz celulozove, viskozove alebo flisove) sa pouzivaju, ked cakas naloz, u malych deticiek a necakane nakladajucich vzdy 😀
kapsove - vacsinou maju svoju original vkladacku, ale daju sa vypchat hocicim, vacsinou sa pouzivaju stvorce BL, BI prefold, twofold, kikko stvorce, ...
velke stvorce (70x70 alebo 80x80) sa pouzivaju namiesto nohavickovych plienok, skladaju sa takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... alebo http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
velke stvorce mozes aj len prelozit na obdlznik asi takto http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... ci takto http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... a pouzit ako vkladacku do inej plienky ci len vlozit do vrchnych nohaviciek

sliz je dobry a lacny (pisu tuna zeny 😀 ja som leniva ho vyrabat)
mokre skladovanie znamena, ze hodis plienku do kyblika s vodou - tu vodu treba aspon raz za den vymenit
suche skladovanie znamena, ze ocikanu nevyschnutu plienku hodis do kyblika (kosa alebo aku krabicu na to mas) iba tak, okadenu preperies a mokru ju tam svihnes tiez 😀 nestuchnu, oporuca sa pridat kvapku vonneho olejicka proti smradiku, ale ak nedas, nic sa nedeje, ja skladujem nasucho v kupelni bez olejicka a ziadny smrad nie je
zlcove mydlo je na skvrny, ja s nim prebehnem plienku ked je "cerstvo" zakadena, pred pranim uz nic neriesim, len vysypem kyblik s plienkami do pracky, pridam praci prasok a sol na skvrny a zapnem 😀

miruss
20. apr 2010

Rosienka Emjee Ti to skvelo popísala.

Ja skladujem na sucho vo vaku na plienky, nedávam olejček a smarad nie je.

labutka
20. apr 2010

bavili ste sa o expo tak kuknite sem kdo tam bude.
http://www.latkovky.sk/uvod

dugy tvojim prispevkom o obruse vs. orechy na pranie si ma nastartovala, idem pohladat nase orechy a dam si oprat utierky. 😀

karaa
20. apr 2010

ahojte latkarky, musim sa trochu "pozalovat"
kazdy kto doteraz videl, ze pouzivame latkove plienky sa sice cudoval, ale ziadne negativne reakcie. No o to viac ma sokla reakcia nasej pediatricky, pretoze zrovna od nej som necakala to, co predviedla. Boli sme na poradni a ked som malu rozbalila, tak otazka "a to ma co za plienku?" - takym tonom ako keby mala okolo ritky omotanu spinavu staru handru, a to sme mali nasu peknu Organic Velour Swaddlebees 😀 a vlozenu v nej viacvrstvovu.
Ze ci ona vobec nema pampersky. Hovorim ze nema, ze jej stacil tyzden v porodnici a ritku mala taku cervenu, ze sama doktorka nas na to upozornila. Na to pediatricka zareagovala, ze treba vyskusat ine znacky papierovych plienok, lebo tie su hygienickejsie ako latkove a ze toto teda ona uz sto rokov nevidela a takym opovrhnutim do tej plienky "sturchla". A na zaver sa ma opytala ze ci tie plienky aj normalne periem... no to som sa uz skoro nezmohla na slovo .... ale ze ma pediatricka /podotykam ze cca 60-rocna/ znesie pod ciernu zem za latkove plienky ☹

labutka
20. apr 2010

kara... nemam slov. 😖 nasa dokina bola rada ze mame latkovky...

inak baby, fakt by ma zaujimalo, co ste si z brany poobejednavali za 12 tisic. ved to ste im museli vsetko vykupit.

henushka
20. apr 2010

no, vsak sa aj potom na tu branu trochu cakalo 😅

karaa, tak to je fakt huste, ta vasa dokina. necakam, ze kazda bude vyskat nadsenim, ale tak takato reakcia 😖 nasa sa so sestrickou tak normalne "cudovali", ze ahaa, tak toto su tie latkove plienky 😎 (mali sme flipku).

mneme
20. apr 2010

karaa, beriem, ze nie kazdy moze byt latkovkami ronako nadseny, ale tato reakcia je hnus😝 osobne by som lekarke, ktora sa takto sprava, nedoverovala ani vo veciach zdravia a ohladuplnosti k pacientom.

my mame fajn relativne mladu pediatricku, najma tolerantnu. martina mala latkovku u dokiny zatial len raz - pasikavu gro baby. vobec nijako to nijako neokomentovala. akurat si vsimla jantarove koralky a hovori krpatej, ze aka je fesanda 🙂

dievcata, co s tou branou, ideme do toho? inak ja som si zatial na ich webe nevsimla info o nejakej akcii 😕