Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
18. máj 2011

@labutka 😉 skoda, ze bolo tak malo casu .. ale inak supeeeeeer 😉

zfidorka
18. máj 2011

@taanak pekna reportaz,
@divoska ty si jaka caja 😉

lenki7
18. máj 2011

Ahojte dievcata to ktore ste boli dnes v telke? Som si nahodou zapla a musim povedat, ze perfektne ste boli.. Len skoda, ze Vam venovali tolko malo casu. Este si to pozriem raz z archivu 🙂))))

divoska
18. máj 2011

@zfidorka co ja ale co maly cajak s tou krasnou prdelou na zozratie 😀 len vravim ze skoda ze budem za fiflenu a to ake je to dobre bre babo tam nebolo 🙂 @labutka ja som ta normalne najprv nespoznala 😀 skoda ze k plienkam tak malo a uz aj bol koniec

gia111
18. máj 2011

Ahojte kočky, chcem sa poradiť, ktoré vlniačiky odporúčate na letné noci??Používate vlniačiky aj cez deň?Máme nejaký ekzém po telíčku ale vlniačiky to nebudú lebo sa to po noci zlepší vždy ale zrejme keď niečo zjem sa to zhorší na celom telíčku a v záhyboch aj pod plienočkou, preto chcem aby to viac dýchalo. Viete poradiť kde nájdem tému ku alergickým bábätkám počas dojčenia?Ďakujem za každú radu

smejko26
18. máj 2011

Ahojky babenky, ktoré vlniačiky sú najlepšie? Chcela by som kúpiť aspoň dvojo, ale neviem si vybrať. Ďakujem

labutka
18. máj 2011

@lenki7 dakujem, modratorka ma stopla v tom najlepsom, ze? 😅
@smejko26 vlniaky su fajn disany, babyidea alebo loveybums.
@gia111 na leto na noc natahovacie loveybums. A potom uz len tricko a lahku prikryvku.
inak nebude to reakcia na umely matros? Na noc davas stay dry?

gia111
18. máj 2011

prečo myslíš že sú lepšie tie naťahovacie ako patentky tie crepe?

smejko26
18. máj 2011

@labutka ďakujem za rýchlu odpoveď. 🙂 Práve nad disanami a loveybums som rozmýšľala, tak dnes objednám.
Tiež sa pripájam k babám, reportáž bola super. Keď som videla tú kopu plienočiek, tak som si povedala, že ešte musím doplniť výbavičku. 😀

zuzanockamt
18. máj 2011

@labutka daju sa dat do vlniakov aj klasicke stvorce? ... lebo ja davam na doma zvycajne len stvorce ale zatial len do pul gati ... ako sa to sklada do vlniakov?

sliver
18. máj 2011

@labutka - dá sa to videjko pozrieť aj na nete? ja som ho nevidela 😒

petah82
18. máj 2011

@taanak
@sulky
a vsetky ostatne dievcata, chcem sa s vami podelit o dobry pocit, ktory mam. komukolvek spomeniem, ze pouzivame latkove plienky je za, vypytuju sa na detaily, vsetky tehotne kamosky som na to postupne nahovorila, poukazovala a vysvetlila jednoduchost pouzivania a funguju aj oni, aj starsia generacia je pozitivna, takze super, v okoli Ziliny je asi plienkovo pozitivna nalada 🙂 treba expandovat s nejakym latkovym shopom aj sem 🙂
a dakujem za vsetky vase fotoblogy, ktore pomohli mne (posuvam linky na ne aj kamoskam), aby som sa stala spokojnou uzivatelkou a siritelkou latkoviek 🙂

sliver
18. máj 2011

@petah82 - pridávam sa 😉
fakt v okolí Žiliny vládne nejaká látková nálada..... komu som to spomenula tak každý unesený.... niektorí že prať, žehliť a tak ale keď som im vysvetlila "celý proces" tak že super, že keby oni skôr vedeli...

janefonda
18. máj 2011

baby teším sa, že ste propagovali plienočky aj v teleráne. Milo ste ma ráno prekvapili 😉 len tak ďalej!!!

zfidorka
18. máj 2011

@divoska jasne ze aj maly bol cajos 😉 si mala povedat ad 1) chcem mat vnucata 🙂
ale aj tak si neviem pomoct, z tych redaktorov celkovo pri plienkovych reportazach mam pocit akoby sla reportaz o exotoch 😒

evulikm
18. máj 2011

@zfidorka najhoršie asi je, ak o látkových plienkach robí reportáž človek, ktorý nie je presvedčený o tom, že je to správna vec a nevie byť profesionál a nedať najavo tieto svoje pocity.

a som rada, ak sa dostávajú látkové plienky do povedomia, že "práca" okolo nich nie je taká náročná a robíme dobre našim deťom a tejto planéte 🙂 a tak sa teším na prednášku o látkových plienkach v Stupave 25.5. 🙂 a že je aj o ňu záujem 🙂 látkovaniu zdar 😀

labutka
18. máj 2011

@gia111 vyhoda natahovacich vlniakov je v tom, ze nemusis riesit zapinanie, a plienka z nich netrci. Mne sa to zda prakticke na noc.
@zuzanockamt do natahovacich loveybums mozes poskladat stvorec na rovno. Alebo na draka, na novosklad ako vam vyhovuje. Ja som novosklad skladala asi pol do roka. 🙂

majka1981
18. máj 2011

@zojec ahoj, dakujem za povzbudzenie. este mi prezdrad - tie alany su stvorce? ja totiz som v Rakusku a v dmku ziadne alany nie su... davam casto na wecko cikat a kakat, ale ved vies ako to je - vela krat sa nepodari, niekedy hej... bepanthen trosku zabral, lebo to uz vecer nebolo take cervene. a dnes vetram ritku o 106, na spanok som mu dala len gatky (kupila som najmensie 😵 , vyzera ako velky frajer 😀 ) a do toho dala len vkladacku bambus, ak by nahodou cikal - ale vecsinou cez denny spanok necika.
@chrysmile @sima.p ved to je aj moja mienka, ze pri latkovkach by zapareniny nemali byt 😒 , nevzdavam to 😉
@danabel zubky by to teraz nemali byt, okrem toho by to bolo asi viacej na ritke a on to ma aj nad pipikom. Doktorka sa toho nedozije, ze neplodnost deti bude castejsia. Doktorom je to aj fuk, lebo maju viacej pacientov...
@divoska dakujem aj Tebe, precitaj co som napisala zojec

majka1981
18. máj 2011

baby mne to video nepusta, rada by som ho kukla, aj som instalovala adobe flash player a nic 😒

crysmile
18. máj 2011

@majka1981 nam este dost pomohlo natierat ritku s kremom na bradavky, ktory obsahoval lanolin a vitamin E z dmky - neviem ci to maju v rakusku, ale myslim ze ano, je to ta ich znacka mama...

majka1981
18. máj 2011

@crysmile aha, ten krem mam asi este, tak ak sa to vrati (dnes poobede je to uz fakt dobre...) tak to natriem.

crysmile
18. máj 2011

@majka1981 a alany su jednorazovky, ale ekologicke, taky zeleny obal maju a je to tiez iba ta ich znacka dm.. a fakt vyskusaj tu masticku, je dobra aj na popraskane pery..

majka1981
18. máj 2011

@crysmile dakujem, kuknem co maju v dmku - tu maju tie ekologicke len "moltex" a tie nie su nic moc 😖

zojec
18. máj 2011

@majka1981 neboj to naozaj prejde 🙂 pokial si doma, tak sa da byt aj s holou ritusou, ked pojdete von, tak skus nejaku jednorazovku.. alany maju isto aj v DM, treba kuk medzi jednorazovkami 😉 dolezite je nenechavat ho v mokrom ani chvilocku.. a ked sa ti aj bude zdat ze je to dobre, tak este vydrz.. lebo sa to znovu vrati a cele sa to zacne dookola 🙂 ja uz som teraz mudra.. xi xi ale trapili sme sa takto dookola dost dlho hadam aj dva-tri mesiace

romy31
18. máj 2011

ahojte...vedeli by ste mi poradiť nejaké dobré plavky na leto? pozerala som imse a popolini, ale neviem ktoré sú lepšie...malý má necelých 8kg a 74cm...takže je skôr dlhší....aká veľkosť by mu sadla?
a aké máte skúsenosti s designsocks? nezarezáva sa gumička do nožičiek? resp. nejaké iná značka?

sonkab
18. máj 2011

Baby, budu mi na 10 mesacneho cca 9 kiloveho chlapca (nie tucneho, ale pevneho) stacit Itti bitti velkost M ?

sulky
18. máj 2011

@sonkab , IB velkost M sa ti absolutne neoplati kupovat, pre vas zober urcite uz velksot L.

sonkab
18. máj 2011

@divoska citam, ze uz si videla smartipants - oplati sa ? Tiez som si ju objednala 🙂

divoska
18. máj 2011

@sonkab hej jedny mam. farby pekne, tvarovo dobre sedia, patentky silne, vkladacku by to uzivilo podla mna este aj nejaku navyse, ale tak docpat sa tam hadam bude dat este hocico. to vyskusam ked uschne. a IB jednoznacne Lka, my sice pouzivame este aj Mko s nasim "suncikom" ako bol vcera pomenovany, ale pocitovo a na zapinanie sa mi ovela lepsie manipuluje s Lkami uz dlho

gabika84
18. máj 2011

@majka1981 mam ten isty problem ☹