Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

adriana7
27. júl 2010

@zojec ,
až teraz vidím tvoj fotoblog, malá je krááásna 🙂

rosienka
27. júl 2010

caute latkarky! vcera som si objednala dalsie plienocky - nejake bum genius, Heppy Heinys a tie merino vlniaciky Bundle oj Joy...jaj uz nech sa malicka ponahla na svet a ja prebalujem 😵

ozaj, zehlite stvorce, alebo ich staci len prat? nechce sa mi si zbytocne prikladat roboty a kedze ja som dost pohodlna, tak som este nic nezehlila, ale neviem ci aspon prvych par mesiacov to treba, alebo je to zbytocne 😨

zojec
27. júl 2010

@rosienka ja stvorce zehlim ked mam cas.. a to nemam vela krat.. ked ich mas 10ks tak sa to da.. ale tych 30-40 je naozaj dost.. 😉 na prvy krat ich ozehli, potom skus dat 1 neozehlenu a ked bude ritka v pohode, tak myslim, ze netreba zehlit.. 😉
@adriana7 dakujem 😉 musim dat uz nejake nove fotocky, vo fotoblogu su este z porodnice

rosienka
27. júl 2010

@zojec diky, asi to tak urobim, mam asi 15 stvorcov, z toho budem niektore pouzivat na odgrckavanie a pod hlavicku. takze kym mam este cas, tak ich pre zaciatok ozehlim 😵

izabelkak
27. júl 2010

@sulky myslím že @katka_carska písala že aj na noc sú o.k., neviem ako by držali ešte som neskúšala, uvidím kolko udržia cez deň ... ale to asi tak nezistím aké by boli na noc....

@adriana7 fleesaky stačí len oprať, ani nemusí byť v mydle, fungujú aj tak dobre na nesediace bábo... dokonca som teda čítala že aj na sediace....

@zojec ja myslím že tú IB ešte ponosíte dlhšie, ono sa o zdá, my stále nosíme M-ko, aj keď teraz ju používam len na doma keď je malá v pohybe, lebo v sede v kočíku mám problém že tá vkladka sa prehne a nohavičky potom nepriliehajú k nožičkám a možu pretekať, včera som riskla aj tak do kočíka ale je fakt že malá prevažne spala teda ležala a v pohode no aj tak bola cika viac na jednej strane a na tej strane boli vlhké aj vrchné gatule.... takže mne sa IB fungovala keď malá len ležala alebo keď lozí a stojí..... na sedenie velmi eee.

izabelkak
27. júl 2010

@sulky si tu? pls. na kolkatke sa možu prať tie nohavice na plienky? nie je to na vysačke....

jo a už mám práčku doma, stačilo pár otravných mailov a ajhľa zo štvrtka je utorok🙂)))

zojec
27. júl 2010

babulky ake mi odporucate viacvrstvove plienky? resp. oplati sa mi ich kupovat ked mam dost klasikus stvorcov?

@izabelkak no uvidim aka bude IB plienocka funkcna.. bodaj aspon tak ako je krasna 😉

adriana7
27. júl 2010

@izabelkak , ďakujem

sulky
27. júl 2010

@izabelkak ,ake nohavice? BOJ?

sulky
27. júl 2010

jaaaj viem ktore myslis, per ich na 40

ivanajelinek
27. júl 2010

Ktora nohavickova plienka je lepsia Ell`s konopna alebo Bum Hugger? Lebo pri obidvoch pisu ze 55%konope a 45%bavlna.Je medzi nimi nejaky rozdiel?

karaa
27. júl 2010

@rosienka casu budes mat urcite dost ... my este stale pouzivame aj stvorce a mame cca 35ks a samozrejme len zehlene... ved babatka dost spinkaju a ked je len jedno, casu je az-az
@sulky pre ktoru znacku prosim pouzivate skratku BOJ? prva, ktorej nerozumiem ☹
Inac objednavocka poslana, zal.fa uhradena....joj ako sa tesim na anavy 🙂 🙂
a si sa pytala na vkladacky co som si objednavala naposledy. .... takze prve miesto jednoznacne
http://www.klingacik.sk/detail/654/bambusova-st...
ta nasaje tolko, ze ked ju dam do cohokolvek, nic nie je precikane... super je, som maximalne spokojna...
obdlznikova vkladacka mother free, nie je zla, ale ani dobra.... tvar straca po kazdom prani, samozrejme ho aj "najde" po tom ako ju vytaham, ale nie je moc sava, ale na ritusku asi celkom prijemna, ale uz by som ju druhy krat neobjednala
velmi prakticke su bambusove vkladacky
http://www.klingacik.sk/detail/640/bambusove-vk...
pomozu a velmi nezvacsia plienku... davam ich vsade, kde mam pocit ze treba plienke trochu pomoct
no ale najviac som spokojna s dekou... kade chodim, tiadial sa vsetci cuduju aku krasnu a paradnu deku mame... a mala ju ma tiez velmi rada... sa normalne bavi s tymi obrazkami ked je na brusku... to bola teda vynikajuca kupa
http://www.klingacik.sk/detail/663/obojstranna-...
tu by som si objednala este raz kedykolvek ... teraz sa tesime na pyzamko v rovnakej bielej farbe 😉
a este tusim na stvorcovu mother free si sa pytala... ta je taka zvlastna, neohurila ma, davam ju malej tak nachvilku, ked viem ze budem zachvilu prebalovat... je super na nasu citlivu pokozku, ale dlho by ju mat nemohla a na vypchatie nema prilis idealne rozmery... ale pouzivam ju velmi casto kvoli tomu super materialu .. takze tolko moje ostatne skusenosti

sulky
27. júl 2010

@karaa , dakujem za vycerpacajucu recenziu 🙂
BOJ je skratka pre bundle of joy vlniaciky

ivanajelinek
27. júl 2010

A este jedna otazka: Mate niekto plienky Hemp Hour Strap?

zojec
27. júl 2010

@karaa no verim, ze ten cas budem mat aj ja... moja cez den toho vela nenaspi... ☹ a v noci uz padam dole nosom... ked stiham zehlim aj ja... ale mava aj neozehlence na ritke 😒

adriana7
27. júl 2010

@zojec ,
ja by som sa tým netrápila, pri lauruške som nežehlila, narodila sa predčasne, nedovyvíjané črievka, do toho zlatý stafilokok...
prekrútila, pretrápila a preplakala celé dni, a mne prišlo stupídne žehliť a nechať ju v tej postieľke takú "bez podpory", tak som ju celé 3 mesiace len nosila na rukách... 😔
sestrička keď videla, že žehliť nemá cenu, tak mi poradila len zložiť a prežehliť len ten vrch, iné s pokožkou do styku vraj neprichádza...
(bolo to pred takmer 12 rokmi, takže klasika na osminky a na to poštolky) 😉

adriana7
27. júl 2010

...a nežehlím doteraz...
prádlo pekne povystieram a poskladám do skrine, ráno všetkým členom rodiny požehlím, čo si aktuálne nachystajú...
v duchu hesla veroniky žilkovej: bordel v bytě, šťastné dítě 🙂 🙂 🙂

zojec
27. júl 2010

@adriana7 😀 ja tiez nezehlim, len ked je treba.. rovno zo snury skladam do skrine.. neznasam ked sa mi povaluje pradlo po dome ..

sulky
27. júl 2010

@zojec , jeej ty byvas v mojom oblubenom folklornom regione 🙂

zojec
27. júl 2010

@sulky ano?? 😉 no priamo v DT nebyvam iba v okrese... 😉 ale folklor tu je krasny, to fakt.. ty si folkloristka, ci len fanusik? 🙂

rosienka
27. júl 2010

tak to ste ma potesili, ja mam tiez taky vztah k zehlicke ako k plateniu uctov 😀 ...ani pre seba dokopy nic nezehlim, mm si zehli kosele sam a tiez radsej pekne vyvesim a poskladam do skrine 😅

taanak
27. júl 2010

pridavam sa do klubu nezehlicov, tiez som zistila, ze je lepsie ked pradlo z vesiaka hned poskladam do skrine, ako ked mesiac caka na zehlenie a priebezne z neho vytahujem, co prave potrebujem 😔

sulky
27. júl 2010

@zojec , aj aj 😀

sulky
27. júl 2010

este ked sme neboli traja, som zehlila ako besna,vsetko muselo byt rovne. Ked sa narodil Simonko, tak som zo svojich zehliacich narokov postupne uberala, uz na to nebol cas. Ale stvorcove plienky som zehlila, a aj stale zehlim 😎

karaa
27. júl 2010

@zojec prvy mesiac som aj ja mala pocit ze nestiham, ale cim dalej, tym si vie clovek ten cas lepsie zorganizovat.... inac si ako sa hovori "od nas" ... Lieskovec asi vies kde je, ze 😉

taanak
27. júl 2010

@sulky ...a ked budete styria, nebudes uz zehlit ani stvorcovky 😉

karaa
27. júl 2010

@taanak praveze u nas to funguje naopak... ked sme boli len dvaja, nezehlila som takmer nic.... stale sme niekde boli, cestovali, na kulturu kazdy vecer... a teraz ked som s malou doma, zacinam objavovat aj tieto moznosti travenia volneho casu 😉 ona spi a ja zehlim, upratujem, varim, peciem....

mneme
27. júl 2010

@karaa, asi budes vynimkou, myslim, ze zehlenie vedie v top najneoblubenejsich domacich pracach 😉 ja zehlenie nenavidim, odkedy som v puberte musela mame zehlit nekonecne mnozstvo nemocnicnych plastov z tuhej bavlny. takze zehlim len to, co by inak vyzeralo ako krave z pysku. ked som chystala vybavicku, tak som sa zo zehlenia vytesovala a vecicky som este par tyzdnov po narodeni zehlila. potom som prestala stihat a zehlila som len stvorcove plienky a podbradniky, ktorych bolo vzhladom na reflux asi 10 denne (to sme este nelatkovali). potom som zistila, ze staci aj plienky pekne narovnat pri vesani a uhladne poskladat a usetrim cas i energiu 😎

kaktusik007
27. júl 2010

@rosienka @karaa babatka mozno spinkavaju, ale ten moj spi cez den take desat - patnast minutove spanky... take si da maximalne styri, a pohoda lesna.... takze ja mam problem najst si cas sa najest, nieto este zehlit stvorce 😀
ale je pravda, ze do tych 6tich tyzdnov som mu tie stvorce zehlila... ale uz to nerobim 😀

rosienka
27. júl 2010

@kaktusik007 ja si tiez myslim, ze "volny cas" vyuzijem radsej na nieco ine, ako na zehlenie 😝 a poucim sa od vas a skoncujem so zehlenim hned od zaciatku 😀