Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

michaela80
11. jan 2011

Konecne mam nasite vkladacky z toho bambusu...su super a uz chcem dalsie ale iny rozmer...su uplne makulinke... nie ako tie z konope 😝 😝 😝 😝

sulky
11. jan 2011

@anitab , asi najtensia a najstihlejsia AIO plienka je nova easyfit od tots bots. Nepotrebuje ziadne vrchne nohavicky, a ma velmi tenke save jadro. PResne sa vola Tots Bots EasyFit Onesize 2010. Na obrazku vyzera, ze je sirsia medzi nozickami, ale je to len zle fotene. Je vazne uzunka.

sulky
11. jan 2011

@henushka , na tvrde plienky pridaj do plakania ocot. A po vysuseni posuchaj 😉

sulky
11. jan 2011

@henushka , a ten ocot pouzivam aj na baterie, su potom krasne 🙂

sulky
11. jan 2011

@avila , a dala si BBH aj s oboma vkladackami?

sulky
11. jan 2011

@erika12345 , jasne, staci prat na 60ke. Sem tam do prania supni dezinfekcny prostriedok na plienky nappy fresh. Kludne sus na radiatore.

zojec
11. jan 2011

@michaela80 ano, irma je modra 😉

zojec
11. jan 2011

@michaela80 a aky matros si nakoniec kupila? ja mam aj konopne vkladacky, a mam ich celkom rada.. ale len tie male 10x30, lebo sa v pohode daju vysuchat 😀

michaela80
11. jan 2011

@zojec bambusovy flis stredny

elixia
11. jan 2011

Babule,ake mate skusenosti s Itti Bitti plienkami? Ja ich mam velmi rada, dobre nam sadli uz od narodenia,ale teraz mi ich drobec zacal precikavat okolo nozicky a ja neviem preco...kym bol mallicky,chuducky a mal stihle stehienka,tak boli ok a teraz,ked ma poriadne stehna,ze by mu to tam malo dobre tesnit,tak pretecu? Nelogicke trochu nie?

michaela80
11. jan 2011

@elixia aj nam velmi dobre sedeli od narodenia ale okolo 4 mesiaca som to vzdala ze vzdy ich precurala a uz su z domu vsetky co som mala i M a i S

avila
11. jan 2011

Ahojky, @sulky obe vkladacky, plus preflold. otom som mala take "vnuknutie", ze ci to nie je vela, tak som dala bez prefoldu. Nie. Ale niet sa co cudovat, po 1,5 hodinovom uspavani vysal oba prsniky do dna. Mam podozrenie, ci mu nejdu horne jednotky (dolne su uz na vyslni 😀 ).

elixia
11. jan 2011

@michaela80 ja mam len M,boli dobre uz od narodenia..ale vyzera to,ze L uz nekupim ☹ Ake najviac pouzivas teraz?

marianas
11. jan 2011

Ahojky. Sulky tu teraz pisala, ze plienky moznos susit aj na radiatore. No ja vsade citam a pocula som, ze sa to nema, lebo stracaju na kvalite, tak ako to je? Vdaka za odpovede.

henushka
11. jan 2011

@sulky Ved ja furt pouzivam ocot a nesetrim s nim, akurat aj to je u nas nepostacujuce. Naozaj mame hrozne tvrdu vodu, a to tam mame aj daky magnet ci co namontovane a nist ☹ To ani moji rodicia, co byvaju na opacnej strane mesta nechapu, ze nam to takto odrovnava baterie (a mas vidiet, ako sa o ne muz stara!)

Takze sucham a sucham... Ale kdesi som citala, ze rozpustit kyselinu citronovu v horucej vode a potom do toho namocit plienky, tak skusim a poreferujem. S octom som tymto sposobom neuspela 😒

miruss
11. jan 2011

@henushka: Pozor ja som niekde čítala, že kyselina citrónová nie je dobrá na bambusové vlákna.

anitab
11. jan 2011

@sulky dakujem za tip, uz som pozerala tie Tot Bots, vyzeraju fain pre nas, len keby som ich mohla vidiet na zivo 😉

anitab
11. jan 2011

@emjee dakujem tiez za tip

behulka
11. jan 2011

@marianas neodporucam, z vlastnej skusenosti - odisli gumky 🙄 - ked tak len v blizkosti radiatora, a hlavne nenatahovat teple!

miruss
11. jan 2011

@anitab: Poslala som Ti IP.

henushka
11. jan 2011

@miruss Aha, dik za radu. Ja som chcela skusit bavlnu, hlavne frote, lebo ja mam tie IV fakt netradicne (co do obsahu tejto diskusnej skupiny 😉 ) rada. Len neviem, co na to gumicky 😨 Ved risknem jednu a uvidim.

rosienka
11. jan 2011

@elixia ja mam tiez IB raba a mam s nimi od narodenia dobru skusenost. par krat sa stalo, ze nieco pretieklo, ale to aj s ostatnymi, takze si nejaku tazku hlavu nerobim. ono je to teraz mozno tym, ze deti uz cikaju väcsie mnozstva ako na zaciatku, tak asi preto preteka az teraz

@henushka ja ma tiez tiez frote IV celkom rada, i ked posledne uz "nadavam" pri upevnovani, kedze Milenka sa mece o 106 a nie a nie jej natiahnit vrchne nohavicky, ale konecne som si objednala tu snappi sponu, tak snad to bude lepsie drzat. my mame tiez tvrdu vodu, ale nemam problem s tvrdnutim plienok a nepridavam ani ocot ani kys. citronovu... 😲

inak som si objednala tie nove Gro Via tak som na ne zvedava 🙂

henushka
11. jan 2011

@rosienka Ono zalezi asi na celkovom zlozeni vody, ale tomu uz vobec nerozmiem 😅 S tou snapkou je to pomoc, sice nechyta tak dobre ako napr. pri stvorcoch ci VV, ale lepsie ako bez 😎

rosienka
11. jan 2011

@henushka a ozaj, pouzivas susicku, ci susis na stojane? mne sa zda, ze zo susicky su mäksie... na tu snappy sa uz tesim, lebo tam kde ju mali, som zabudla objednat a tam kde som neskôr objednavala, ju nemali 🙂

etuska
11. jan 2011

@rosienka
ano-ako pises-zo susicky su plienky makkucke,ale ja sa snazim susicku vyuzivat minimalne-len ked fakt prsi par dni a nema mi pradlo ako vyschnut-aj to do susicky davam len bavlnene plienky,resp. napr. nie AIO,alebo Flip-ky lebo sa bojim ze by sa znicila ta PUL vrstva

izabelkak
11. jan 2011

kočky ja mám dve plienky anavy čo sú na snapku, resp. bez zapínania a keďže snapka na nich držala horšie - asi ju už mám aj tupú lebo by sa mala meniť každého pol roka vraj, skúsila som upevniť len vrchnákmi a odvtedy už snapku nepoužívam a dosť mi to vyhovuje že nemusím zapínať aj plienky aj vrchnáky....

sulky
11. jan 2011

@marianas , zistovala som u 2 vyrobcov plienok, hlavne bambusovych, ako to je so susenim na radiatore a s pranim v octe. Potvrdili, ze obe su v pohode, iba si treba davat pozor na patentky a gumicky. Inak je to uplne v poriadku. Dokonca ani na ziadnych zahranicnych forach sa nenasli podobne diskusie. Zrejme nejake faamy na nasich forach. 😀
Niektori vyrobcovia bambusove plienky aj zehlia.

sulky
11. jan 2011

@etuska , vsetky americke plienky mozes vpohode susit v susicke, takze flipky duplom 🙂

etuska
11. jan 2011

@sulky 🙂
dik za info
ja som len mala take tazke srdce,ze sme museli tu susicku kupit-lebo sa nam doma robili plesne,najma ked mal Šimi reflux a pracka isla nonstop-no a klasika tu u nas na ostrovoch prsalo aj v lete-tak sa inac nedalo 😔
ale uz som prisla na fintu-plienky susim pri "kotliô tam vyschnu najrychlejsie 😀