Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

oskvarka
3. sep 2013

inak baby uz som vam pisala ze sa nasli moje dve stratene separacky .. u muza v robote tak to neboli oni.. to boli vlhcene obrusky uschnutea a mm si myslel ze to su separacky... ale zato sme uz tie separacky nasli - prestala nam ist pracka... boli vo filtri... uplna sila ze nieco dokaze preliest z bubna do filtra .. je tam normalne na bubne taka mala medzera .. normalne sa bojim prat... najskorej jedna vyplavala vcera druha... dufam ze uz nic ine tam nieje... 😅 😒 lebo nova pracka a dost ju potrebujeme...

handricky
3. sep 2013

@oskvarka he, vsak som ti vravela, ze ti ich zozrala pracka 😀 . inakmoj maly kadil prve 2 tyzne asi 6 x denne, takze vsetko osrate potom dalsie 2 tyzdne uz len 2-4 x denne, teraz posledne 2 tyzdne iba raz denne alebo raz za 3 dni.. takze uz pohoda

oskvarka
3. sep 2013

@handricky no ako ved ja davam separacky vecsinou ale co z toho ked on si to 4 dni setri tak ta plienka nema sancu :D

oskvarka
3. sep 2013

@handricky no nevravim .. dnes sme sa po vcerajsku vynimocne opet pokakali a gatuse sme zachranili :D.. a dokonca aj ponozky 😀 😝

majamat
3. sep 2013

@oskvarka take su zaciatky. kamoska, co tiez zacala latkovat, tiez si musela zvyknut a naucit sa to. kazdy musi na to prist, ako to treba pozapinat, popotahovat, ako plienku poskladat a aj kazdemu nieco ine vyhovuje. je to super, ze to takto zvladate. s tym kakanim je to vselijake na zaciatku, ale aj moja, hoci kakala denne obcas strelila kade tade a hlavne ked bola odbalena. no nic ine som nerobila, len v kuse prala zavinovacku. a veru babatka rastu strasne rychlo. teraz uz moja nosi skoro rok to iste, ale ona je drobcek na svoj vek. no novorodenec moze za prvy mesiac narast aj niekolko cm a pribrat kg kazdy mesiac. jednej mamicke syn narastol ta prve 3m az 17cm.

anettka
5. sep 2013

Ahojte, ma dvoch chlapcov a plienkovala som pred par rokmi. Ale vyzera to, ze budem zasa 🙂 . Som tu nova, este som sem neprispievala...... chcela som vas poprosit o par informacii, ktore plienky sa teraz najviac pouzivaju, ktore su cenovo pristupne, a tak. Potrebujem sa dostat trosku do obrazu. Je toho na nete fakt dost a trosku sa stracam....a mam pocit, ze sa dost dobre vyznate 🙂 . Urcite chcem na doma pouzivat stvorcovky, navrch asi vlniaciky (bola som tak zvyknuta), ale ked pojdeme von, chcela by som nejake all in one, mozno kapsove, no neviem. Plienky uz mi skoro ziadne nezostali, tak toho bude naraz asi viac 😖 . Ale tesim sa, ze budem zase latkovat.... vopred vam velmi pekne dakujem.

peluskovo
6. sep 2013

@anettka z AIO mam dobre skusenosti s tymito AIO/ kapsovymi
- pri pokozke stay dry: Bumgenius kapsova 4.0, wonderoo, tots bots
- pri pokozke prirodny material: POp In bamboo, anavy easy, b´bies
Dobre a cenovo velmi vyhodne plienocky robi aj slovensky vyrobca, Bambi Roxy, pri nich sme boli viac spokojni s nohavickovymi ako s AIO plienkami. z nohavickovych su moje oblubene aj haipa daipa pastelky,
ak by si si nejake plienocky vybrala, kludne sem napis ktore, a my ti k tomu napiseme odporucania 🙂

behulka
6. sep 2013

@anettka skús popozerať slovenské BambiRoxi a Babylucy. Možno u nich nájdeš všetko, čo potrebuješ a za dobré ceny.

rybicka3
6. sep 2013

Ahojte. Ste sa tu bavili o tom kedy su AIO plienocky uz male. My sme plne kojene plus prikrmy, 8 a pol mesiaca a skoro 10 kg. No a vsetky plienocky zapnem len tak tak. Fakt si neviem predstavit ako dlho jej este vydrzia. Ale nastastie praktizujeme od malinka tak ciastocne BKM, mala kaka vacsinou do umyvadla, zachoda resp. nocnika. Takze si myslim ze asi budeme odplienkovavat skor, urcite uz asi bud.leto, to bude mala mat rok a pol, lebo to uz asi tazko nieco zapneme 😀 ak to takto pojde dalej. Dufam ze uz teraz nebude tolko priberat, aby sme prezili tuto zimu 🙂

diapozitiv01
6. sep 2013

@handricky
dodatocne velka gratulacia k mrnouskovi 🙂
Urcite ma nachystanych kopu plienociek 🙂))
Ja sa chystam usit moju prvu AIO plienocku.
A ozaj vlniaky z merina co si sila su fajnovucke, treba ich viac lanolinovat ale kvalitka paradna.

Drzte sa

peluskovo
6. sep 2013

@rybicka3 🙂 neboj, po roku dieta beha , skace, teda.. snazi sa .. ono uz tolko nepriberie 🙂

oskvarka
6. sep 2013

@anettka mi mame napriklad susicku a bambusove stvorce su z nej ovela lepsie ako bavlnene (aj ked neviem ci sa viac nenicia lebo ten filter po suseni je riadne zachlpeny..) .. ale tak pouzivam aj bavlnene ... mam kikko eko lux a tie bambusove kikko a par obyc. kikko ale tie len pod hlavu na kocik a tak.... mam stastie (ale ci je to aj pre maleho stastie lebo tym padom ho prebalujem len pred kazdym jedenim co je priemerne 8 krat za den) ze mu je jedno ked je pocurany (aj ked nema separacku ale aj tak mu ju minimalne na noc davam pre jeho pohodlie) dokonca ani ked ma trochu kaknute.. (ma vela prdiky tak obcas tam ma taku malu skvrnku) ale kaka mi len raz za par dni... ale koliky nemame...
vlniaciky som si zatial netrufla ale som milo prekvapena ze jednovelkostne anavy flisaciky su nam ok ... kupila som si dvojo plus mam jedny flisaciky S haipadaipa z bazarika... tie sa mi zda ze sa skorej pretlaci cez ne vlhkost ale moze to byt nahoda ... cim dalej tym byva tych navlhnutych veci menej...
inak u doktorky sme boli so stvorcom a pulkami... mame bambiroci a baby lusy S ... oboje na suchy zips co sa mi zdalo praktickejsie ako patentky ale teraz by som povedala skorej naopak .. mali kopka dost nozkami a tym padom sa mu pas kyva hore dolu a ja mu to nikdy neviem tak rovno upnut .... tam kde su patentky zapnem patentky a nespekulujem... a nema to krivo ...

susul
6. sep 2013

dievcata, nemate niekto na predaj snappy sponku, zhanam pre kamaratku, dakujem.

lsedem
6. sep 2013

caute latkarky, ja latkujem uz vyse roka a je to super vec, akurat by som vas chcela poprosit o vase nazory, ake dvoje vrchne nohavicky (uni vel.) mam kupit svagrinnej, ktorej sa narodil v utorok syncek a chce to na obycajne stvorce..? a nechce do toho vela vrazit.. ja som rozmyslala nad BG flipkami, mate nejake lacnejsie, s ktorymi ste spokojne? ja som mala aj LL a Thirsties Duo wrap, ale tie nie su univerzalne.. take male uz nejake ma.. dakujem krasne

anettka
7. sep 2013

@peluskovo Ahoj, dakujem za info. Tots bots som uz pouzivala pred tym a bola som spokojna. Pop in vobec nepoznam, ale asi skusim. Vyrobcu Anavy som si uz vsimla...mne su vsetci slovenski a ceski vyrobcovia velmi sympaticki. Aku vrchnu plienku si pouzivala na nohavickovu plienku? Mala som rada vlniaky, ale teraz ich na nete vela v ponuke nie je....zeby to bolo kvoli tej starostlivosti o ne? Tesil ma pocit, ze je babatko v priedusnom materialy, miesto v PUL-kach.... Pacia sa mi aj Ellas house...ta nocna bum hugger m konope a viem ze to dobre saje. Nie je prilis hruba? Neda sa rozlozit, nema ziadne samostatne jadro...ako to bude schnut, nevies? Alebo mi vies poradit inu nocnu plienku? Inak pastelky boli aj moje oblubene a urcite sa k nim vratim. Od Haipa daipa som pouzivala obcas aj vrchne pulky, pacilo sa mi, ze maju lemy s flisu. Moji chalani mali buclate nozicky a tieto nohavicky ich neotlacali, fakt dobra vec.

anettka
7. sep 2013

@behulkaĎakujem, Baby lucy som pouzivala, ale skor na noc, tie z bambusoveho frote. Chcela by som od nich skusit aj dalsie, bavlnene plienky, mozno nejake so strecom. Ked som prestavala plienkovat, prave sa so strecom zacali vyrabat a ja som ziadne nestihla otestovat 🙂

anettka
7. sep 2013

@oskvarka Bambusove stvorce z Kikko mam este schovane, ale sprali sa mi na polovicu. Normalne sa zmensili. Lenze vtedy sa este mali prat na 60 stupnov, co bola chyba. Teraz som si vsimla, ze je odporucane prat iba na 40 a tak sa uz asi nesperu. Neviem. Je vobec este nejaky vyrobca kvalitnych stvorcoviek? Lebo tie, co dostanem kupit u nas v obchode s detskym oblecenim...to je des. Je to priesvitne, tenucke, no nic moc. Mala som pred tym par Happysquere od MaM. Ale su pomerne drahe. Boli vsak naozaj dobre.
Ja som mala jedny cervene flisaky (neviem si spomenut na znacku), ale ked v nich maly dlhsie sedel, tak nam prevlhli. Napriek tomu, ze som ho casto prebalovala. Myslim, ze na flisaky nesmie byt vyvijany tlak, inak asi skor prevlhnu. Potom som ich pouzivala na spanie a to celkom slo.
Baby lusy S, myslis pulky? Ja som mala vsetky nohavicky az na par vynimiek s patentkami. Nasi chalani neznasali ten zvuk odlepujuceho sa sucheho zipsu...teda hlavne v noci 😒 . Takze aj teraz budem mat gro plienok a vrchnych nohaviciek na patentky.

majamat
7. sep 2013

@lsedem ja som toho moc neodskusala, ale vsimla som si, ze flipky pasuju vacsine deti, takze to nie je zla volba. aj ked cena je trosku vyssia. medzi lacnejsie patria aj bambi roxy, ale nie kazdemu sedia.
@anettka mozes skusit na zaciatok flisove vrchne nohavicky. su priedusnejsie, ako pulky a starostlivost o ne je jednoducha. tiez ich nie je moc na trhu, ale zopar sa najde. len najvhodnejsie su na zaciatku plienkoveho obdobia, kedze vacsim detom mozu prevlhnut. su vhodne hlavne kym dieta nesedi, pripadne mozno by sa dali aj na noc. nasla som aj na sashe site tieto flisky a tiez su pekne. dokonca niekde som videla cenu 9e za jedny. co je celkom fajn.

behulka
7. sep 2013

@lsedem kľudne aj nejakú strednú veľkosť, pokiaľ maličké má. M ko sa dá využiť od cca 2-3 mesiacov často až do odplienkovania.
@anettka štvorcové plienky sú fajn aj Kikko lux. Vlniačiky sú príliš drahé, nižší dopyt znížil i ponuku. No pokiaľ by si si mala možnosť ušiť, či dať si ušiť, uštrikovať, alebo uhačkovať, vyjde to o hodne menej. Ja som si posledné štrikovala a fungujú fakt dobre (čomu som spočiatku veľmi neverila):
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/albu... , síce sú na suchý zips, ale dali by sa nejak vymyslieť i na patentky.

bimba01
7. sep 2013

ahojte. poradte mi prosim skusene latkarky, ktora znacka vyraba PUL NOHAVICKY SO ZAKLAPKAMI na krajoch. Ak by sa dalo, hodte mi aj link. DAKUJEM
A tie, ktore latkujete so stvorcami - periete na 90 a zehlite? ci zehlit netreba?
🙂

sjuznk
7. sep 2013

ahojte, od dnesneho dna som novou clenkou modreho konika 🙂 chcela by som sa spytat, ci ma niektora z vas skusenosti s latkovymi plienkami znacky Pop in New gen bamboo a klasickymi stvorcovymi plienkami znacky Kikk Lux? V oktobri cakame prve babo a rozhodla som sa ist cestou latkovania, hoci si uvedomujem, ze to nebude take pohodlne ako pri jednorazovkach. Ale co nespravim pre svoje dieta 🙂 Dakujem

handricky
8. sep 2013

@diapozitiv01 diky moc.. vsak vies ako to chodi, obuvnik chodi bosy 😀 . ale teda kym mala ficala prevazne na prefoldoch vrchnych pulkach, jednych vlniakoch a jednej kapsovke, malemu som dopriala luxus uz od zaciatku. Ze vsak pana treba rozmaznavat a hyckat. Zpichla som mu nejake 4 ks nohavickovych skeletov ala haipa daipa na noc a mini vlniaky - este mensie nez mas ty tie mensie (model mal 8 dni a 3,1 kg) a 30 mini prefoldov do vrchnych 🙂. A kupila som newborn size tots bots AIO a BG AIO /ale toto by som uz druhy raz neriesila. Mal to na sebe do 5 x a je to male.. 😅. A tiez poriesila Max Bambou SIO - toto strihovo velmi ocenujem, aj ked ta jedna vkladacka je prd (musim dovypchavat) a 2 ks nohavickovych bamboozle pruzkovanych, co sme spolu kupovali v UK. Tolko k mojej vybave.. ale tiez sa chystam na usitie aspon jedneho kusu AIO, ale neviem kedy, hehe

zfidorka
8. sep 2013

@bimba01 bambi roxy maju zaklapky na oboch stranach...
stvorce periem tak ako vsetky ostatne plienky na 60 a zehlim ich ked sa mi chce 🙂 nemusis zehlit...

zfidorka
8. sep 2013

@handricky gratulujem k 2. prirastku 😉

susul
8. sep 2013

@handricky Gratulujem k drobcovi! 🙂

majamat
8. sep 2013

@handricky gratulujem k drobci, je krasny. juj, aj by som si popestovala take male babaT 😵 ko

oskvarka
8. sep 2013

@handricky to jezkove to su vlniaky ?... ty to mas ake zalicovane kolo noziciek .. to asi za to ze to mas zmensene na najmensie mi mame na nozickach vzdy diery ... ale tak ked cika nevadi to a ani ked kaka vecsinou ale ked moc niekedy da aj do dupaciek... tebe to zapinanie asi vzchadza pod pupok vsak.. ja mu to davam tak dohora tie flisaciky ale oni su asi robustnejsie tak za to...

oskvarka
8. sep 2013

este som sa chcela opytat masticku na ritku proti zapareninam.. pouzivali ste?.. kazdy raz raz za den ci vobec... ked ste davali separacky stey dray a ked nie?... lebo ja zatial davam ale mali to nema rad :D.. tak neviem ci je to potrebne v noci davam bambusove a separacku cez den bavlnene bez separacky...

myryjam
8. sep 2013

@bimba01 Periem na 90 a potom žehlim, ale ja používam klasické plienky. Ale existujú aj štvorce, ktoré sa nemusia žehliť (napr. PLIENKY KIKKO bavlnené).