Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
13. jún 2008

asi klasické, na malom dieťatku nie sú tak veľké, potom dajú sa zložiť do novoskladu a tak stolica nevytečie, malé dieťa kaká strašne často a tak tie nohavičkových by si potrebovala strašne veľa.

fifla
13. jún 2008

tak tak...urcite klasicke, alebo ja mam odskusane viacvrstvove a su uplne skvele.

mouse
13. jún 2008

Vdaka. A potom, kedy je dobre prikupit nohavickove? Fifla, ake su to tie viavrstvove?

taanak
13. jún 2008

viacvrstvove su tiez stvorcoveho tvaru ako klasicke, ale uz su usite z viacerych vrstiev a tak sa nemusia tolko skladat (a su aj mensich rozmerov).
Ja by som zopar nohavickovych odporucila aj na zaciatok - hodia sa na prilezitosti, ked nie je moc priestoru na manipulaciu s klasickou plienkou, alebo ak chces zopar plienok "reprezentativnych" napr. k doktorke. Zaroven si ich otestujes a neskor budes lepsie vediet, co pripadne dokupis. Nohavickove su bud jednovelkostne - tie sa daju pouzit od narodenia dietatka az po naucenie na nocnik, na uplne malych babetkach vsak vyzeraju dost "velko". Alebo viacvelkostne - to zasa budes potrebovat viac velkosti. 😉

bambusko
13. jún 2008

mouse, ja som mala od narodenia len nohavickove, vobec mi nepripadali dajako velko. hlavne z nich nikdy nic nevytieklo 🙂

viacvrstvove su napr. tieto
http://www.nosime.sk/tovar1329-

kili
13. jún 2008

mouse, kľudne môžeš kúpiť nohavičkové hneď (však sa nevyparia), využiješ ich ako písala taanak a aj uvidíš, čo ti vyhovuje a neskôr dokúpiš.

taanak
13. jún 2008

pripadne aj taketo farebne tie viacvrstvovky:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

sanya
14. jún 2008

ak nechces kupovat 12 ks od popolini, na vyskusanie ti staci aj 6 ks, daju sa pouzit aj ako vlozky do plienok 🙂
http://nosime.sk/tovar1476-
tu su vsetky viacvrstvovky od Tots Bots 🙂 daju sa kupit aj v sadach s nohavickami
http://nosime.sk/kategoria523-
Viacvrstvovky sa daju pouzit aj do zavazovaciek, uzasne su Hemp hour strap a Disany, aj pre vacsie deti. Perfektne drzia celu noc.

taanak
14. jún 2008

tie viacvrstvove od Popolini sa daju kupit aj jednotlivo 😎

fifla
15. jún 2008

mouse...viacvrstvove s-ka sa na malinkom mimiskovi daju zlozit do newborn skladu a zapnut snapi sponkou. potom sa skladaju napriec sklasom, ked je vasci a ja ich mam stale a skladam ich pozdlzne a davam vlozku bud bambusku alebo organic. su totiz ako sanya prikladala na obrazku 30x40, teda pri pozdlznom sklade dlhsie ale tensie.
balenie je dost na tenko, teda aj pohyb je super. a daju sa k nim pouzit vseliake vrchne nohavicky...dobrfe si IV ale my mame bambinomio. super je, ze dost rychlo uschnu, to bol aj dovod nasej kupy, aby sme mali aj rychlejsie schnuce plienocky ako BL bamboo alebo BL organic.
ale dost sa mi pacia tie TB farebne, tak asi jednemu baliku neodolam :o)))

ale asi najlepsie je skutocne mat viaceri druhov plienok a vyuzit ich podla prilezitosti. na noc su vyborne tvarovane bamboo a ppodobne, cez den su super stvorcove alebo viasvrstvace, na prechadzku pokila nepraktikujez bezplienkovanie tiez su super tvarovane bamboo alebo organic a tak treba vyskusat. aj kvoli casu schnutia, lebo v zime je to dost casovo narocne. ale dobry susiak v obyvke ma super vyhodu, ze nie je sucjy vzduch, co urcite mimiskom prospieva...aspon u nas sa to osvedcilo 😀

venonna
15. jún 2008

cafte kocky! Tak citam, ze uz je trochu ina tema, ale ak sa nenahnevate, ja este zabrdnem do tej predoslej - doma pletene vlniaciky. Tak mama mi ich slavnostne doniesla a usudili sme ze su velke, tak ze ich troska operieme, nech sa trosku zrazia.... No a zrazili sa BRUTALNE !!! 😲 😠 😝
Vysledok - uplne splstnateli, takze neprepustia ani molekulu, nieto kvapku!!! Len su male... 😅 No co uz, boli pletene zo starych suflikovych zasob 100 % ovcej vlny, ani ma nenapadlo, ze sa az tak scvrknu... A hryzu ako potvory! 😠
Co s tym? Nadstrikovat okraje? Alebo...? Mate radu? taanak, bambusko...? ☹

taanak
15. jún 2008

Fu, ja som tiez plietla zo 100% ovcej vlny a mne sa teda nezrazili - ale ta moja bola nova, nie zo starych zasob 😎 . Kvoli tomu hryzeniu som lemy plietla zo 100% merina ale to mi zasa prepustalo vlhkost 😒 . Asi ti neostava nic ine, len rozparat, nadstrikovat a lemy dorobit z niecoho jemnejsieho.

venonna
15. jún 2008

taanak nesranduj, o rozparani sa neda ani uvazovat, je to zrazene, takze to vyzera skoro ako deka 😀
Ale mama cosi vravela, ze skusi nahodit ocka hacikom, ci ako a skusi nadstrikovat kraje... 🙂
A Tebe merino prepustalo aj po lanolinovani??? Ved merino je tiez ovcia... 😕 nie?

taanak
15. jún 2008

ano, lemy boli strikovane dost riedko, mozno preto to pustalo, ale pouzivala som ich, ked bola mala este mala 😀 a moc sa nepohybovala, takze to nebolo az take tragicke.

venonna
15. jún 2008

dobre, tak poviem mame, nech utahuje tie lemy na tuho 🙂
A co si pouzivala, ked bolo mimi pohyblivejsie? Uplietla si nove? Alebo Ta ta merino odradila?

bambusko
15. jún 2008

venonna, to si ich trosku oprala na akej teplote? vlna totiz zasadne meni svoju strukturu a vlastnosti pri teplotach nad 30st a myslim, ze sa aj vyperie komplet lanolin. takze uz asi nepomoze nic len ustrikovat nove gate. som tu uz pisala, ja som plietla na ihliciach c.5 a lemy na c.3

bambusko
15. jún 2008

este kvoli velkosti je dobre urobit si najprv skusku ociek, pomerat dietatko a pripadne prepocitat ocka z navodu

venonna
15. jún 2008

bambusko ejha, ja som dala 40 ☹ ale ako vravim, zamer bol, aby sa trocha aj stiahli, lebo boli privelke...
A si sa tusim pred tym pytala na jemnu vlnu, tak ja mam kupene z klbkavlny.sk a najjemnejsia je tato:
http://www.klbkovlny.sk/product_info.php?cPath=...
Ale mam aj ine, tak neviem, ktore idem skusat... Ale dik za radu! 🙂 Ozaj, podla akeho navodu si plietla?

marcelka11
15. jún 2008

Pridavam sa, aj ja som vyskusala upliest gatuse, no zdaju sa mi velke. Kupila som v galanterke 100% vlnu, je vsak dost hruba a trochu hryzie. Chcem sa spytat - je potrebne na zaciatku pouzit lanolin, alebo ich mozem len oprat a pouzit?

kili
15. jún 2008

venonna, dosť pochybujem, že z nich ešte niečo bude, musia byť dosť tvrdé a kúsať, asi by som to dieťaťu nedávala ani po úprave 😕

bambusko
15. jún 2008

marcelka, hned po ustrikovani ich treba vykurirovat 🙂 tym sa aj to hryzenie a ostrost vlne zjemni, ale nie zas uplne

venonna, ty si pripad a prala si to v pracke, co? 😀 😀 😀 v ziadnom pripade, len rucne!

robila som tieto
http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

a tu je navod na udrzbu 😉
http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

venonna
15. jún 2008

sakja... no co uz... ale dik za rady, aspon uz neumriem sprosta... 😀 😀 😀

venonna
15. jún 2008

kukam na ten navod a zistujem, ze je to vysoka matematika, len kym sa pustim do strikovania, co? No ale 2x meraj a raz rez, ze ano...

kili
15. jún 2008

také slávne príslovie a vy si ho neviete preložiť na štrikovanie ešte pred 😀

taanak
16. jún 2008

nove som uz nestrikovala, kupila som si Babyidea s motylikom 😀

bambusko
16. jún 2008

venonna, vsak bude mat aspon mala na hranie plstniaciky pre babiku 🙂

taanak, mne sa zda tych 700,- za jedny gatky strasne vela, za to mam aspon troje strikovane 😉 a hlavne, kym som nevyskusala, som neverila, ze to moze fungovat 😎

taanak
16. jún 2008

Nie je to malo, ale ja by som chcela este jedno babo a tak to urcite vyuzijem. Pripadne by sa dali predat 😎

marcelka11
16. jún 2008

bambusko, dakujem. Skusim pozhanat lanolin v drogerke, aj ked pochybujem ze ho u nas dostanem. Asi budem musiet objednat.
Inak, tie Babyidea sa mi tiez zdaju velmi drahe, na druhej strane su krasne, mozno neodolam.
Taanak, a su dobre?

bihan
16. jún 2008

Ja som práve objednala Loveybums vlňáčky, tak som zvedavá na ten zázrak 😀

venonna
16. jún 2008

bambusko dik za utechu... ale hlavne dik za ten navod na pletenie a udrzbu, to je to, co som potrebovala 😉

Inak kocky kolko vlniacikov mate celkovo? Citala som, ze by sa mali po pocikani dat vyvetrat, s cim to striedate, mate viacero?
No a ja som tiez pokukovala po kupeni hotovych, ale tiez sa mi to zda drahe... a aspon to bol dovod oprasit strikovacie zrucnosti... 😉 hoci teda prvotina dopadla zle nedobre... 😀 😝