Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lagunasa
20. aug 2014

@oskvarka nejak som to co si napisala ze nie na vrch nepochopila? cize zoberiem vrchne nohavicky s kapsou a zoberiem tu vkladaciu savu cast a spolu s nou vlozim do kapsy aj separacku ci tu separacku dam mimo , cize tak aby sa priamo dotykala zadocku?

oskvarka
20. aug 2014

@lagunasa na vrch som myslela tak ze aby sa dotykala zadocku inak by to nemalo zmysel v pripade stolice hodis do vecka a nemusis riesit.. mi ich uzivame len ked ideme niekam na navstevu alebo k dr a tak

vejjur
22. aug 2014

Mile latkujuce maminky, robim si sukromne porovnanie roznych druhov latkovuch plienok hlavne co sa tyka praktickej udrzby. Ked susite dnu na susiaku, ako dlho trva, kym su plienky uplne suche?
Ja pouzivam cez den klasicke stvorce a tie su suche za 24hod, na noc mam konopne ellas house a tie schnu dnu na susiaku takmer 2 dni. Ako to mate pri inych druhoch?

oskvarka
25. aug 2014

@vejjur kikko bavlnene lux schnu rychlejsie ako bambusove... ale to je asi jasne kedze maju mensiu gramaz aj savost a este mam obyc. kikko tak tie este rychlejsie schnu.. a potom mam este baby idea tie schnu pomalsie ako lux ale rychlejsie ako bambusove.. a este mam imsevimse ale tie nemam este otestovane takto

handricky
26. aug 2014

@vejjur vsetko co je polyesterove schne do 3 hod: kapsove plienky bez vkladacky, kapsove s vkladackou (ak je mikrovlaknova), stay dry separacky, AIO ak su cele polyesterove a pod.
Vsetko z prirodneho matrosa (bambus, bavlna, konope) scne samozrejme dlhsie.. Bavlnene stvorce najkratsie, lebo su tenke.. potom prefoldy- lebo su 2 vrstvove, nakoniec nohavickove - lebo maju vacsinou 3 vrstvy..
najrychlejsie schne bavlna. najdlhsie bambus a konope. a zalezi tiez na gramazi.. az mas tenku plienku, tak samozrejme rychlejsie. imse vimse (az mas nohavickove) tak to je bavlna, to bude rychnejsie ako napr. konopne ellas house..

alexandra2222
26. aug 2014

@lucinkab kde si prosim kupikla tie vrchne nohavicky?

lucinkab
26. aug 2014

@vejjur mne kapsovky schli 2 dni bavlnene , a nemohli sa susit na radiatore ☹ teraz pouzivam stvorce a na susiaku vyschnu od rana cca 7mej do 15tej a su suche 🙂 vesiam aby co najviac vyseli a tie vrchne farbene mi tak 20 hodin schnu 🙂štvorce žmýkam na maximum 1000 otáčok a vytiahnem ich skoro suche

vejjur
26. aug 2014

dakujem za odpovede 🙂 mam teraz aku taku predstavu 🙂

vejjur
26. aug 2014

@alexandra2222 vrchnacky som objednavala z USA... ocarili ma svojim dizajnom a som s nimi naozaj spokojna. Velmi dobre drzia, plienka v nich vdaka zadnej zaklopke sedi na mieste, dobre schnu... lambaaada 🙂 kupila som zopar kusov navyse, ak by mali aj ine maminky zaujem, tak mozes kuknut do mojho bazarika...

majka_m2
26. aug 2014

mate prosim niekto skusenosti s Pul nohavickami Bum wrap od Ellas house?

standu
28. aug 2014

zeny prosim o radu... mame take to vrece na plienky uz sa vobec nepamatam aka znacka a neviem ci nejak netesni ci co straaasne cez to plienky smrdia...ten pul zater zvnutra sa troska uz odliepa asi preto. poradte bud dobry vak alebo nejaky iny system aby mi plienky nesmrdeli po celom byte....DAKUJEM 😉

pifina
28. aug 2014

@standu ja som doma pouzivala vedro s vrchnakom, vrece len na cesty 😅

ela333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
standu
29. aug 2014

@pifina vedro sme mali pri starsej dcere a tiez mi smrdeli....naozaj nema niekto nejaky ucinny system????

dooscoby
29. aug 2014

@lagunasa ja som pri malom zo zaciatku pouzivala viac menej klasicke bavlnene plienky lebo maly vela cikal a rychlo to schlo plus sa to dalo zehlit. Ja som ich nikdy nedavala do tej kapsy lebo by sa nezmestili a malemu vobec nevadilo ak mu trosku trcali von a dalsia vyhoda bola, ze tie vrchne nohavicky som nemusela menit kazdy krat, ale stacili 2 na den. A separacku som davala na vrch plienky zjednodusi to cistenie a potom namocit do Puer prasku. Prala som kazdy alebo kazdy druhy den. No a na noc som pouzivala jednorazovky, to som bola pohodlna plus prvy mesiac tiez kym sa ustalilo kakanie lebo to bolo skoro po kazdom kojeni a riedke. Tak to su moje postrehy

behulka
29. aug 2014

@standu vedro s vrchnákom, čo skutočne tesní - niekto zvykne na vrchnák kvapkať tee tree, no keď to otvoríš je to riadny smrádek.

zfidorka
30. aug 2014

@standu nemozes skladovat plienky na balkone? tam sa prevetraju...

pifina
30. aug 2014

@standu este sa daju osprchovat a tak davat do vedra... nasej plienky smrdeli fest, ale z vedra to neunikalo

standu
31. aug 2014

dakujem baby za inspiracie 🙂

hermiona368
1. sep 2014

baby moje 🙂 poradite nam nejake vrchne gatuse na plienku narovno ? do 7 mesiaca som davala novosklad, teraz ma maly 10mes. mam bambiroxy jednovelksotne, blueberry, bamboolik, little lamb 1 velkost. Tie bambiroxy su v pohode, aj tie little lamb boli ok, ale uz nam zacinaju byt male. Tak zavzujem ze ci kupit vacsie little lamb alebo poradite nico ine ? Dakujem krásne🙂

sharon1
6. sep 2014

@hermiona368 gDiaper su najidealnejsie, vraj velmi dobre maju byt aj Capri. Ja pouzivam tie gDiaper a aj Bambino mio.

hermiona368
7. sep 2014

@sharon1 dakujem, bambino mio mam ako náhradne keby sa nieco stalo. mne sa zadju byt troska tvrde, ale plienocku drzia pekne 🙂 a tie gdiaper pozriem, nepoznam

marianeta
8. sep 2014

Dobrý deň. Mala by som otázku na skúsené látkarky. Plánujem používať tieto plienky. MOja otázka smeruje hlavne ku kapsovým typom plienok a to ,že ak ju dieťa len pociká či treba vymeniť celú plienku alebo len tie vkladačky ,kedže zvršok plienky príde taktiež do kontaktu s močom,alebo je tam nejaká špec.úprava. Dkujem

behulka
8. sep 2014

@marianeta ahoj, treba oprať celú plienku. Pri menšom bábätku a častom prebaľovaní sa vraj dajú meniť len vkladačky (pokiaľ ich dávaš navrch a nie do kapsy), no mne toto nefungovalo.

eva9631
12. sep 2014

@sharon1 Mala by som otázočku na plienky bambino mio, keďže máte s nimi skúsenosti, možno mi budete vedieť poradiť ... tiež som si tieto plienky vybrala, ale keďže pred 9 rokmi sme látkovali bežnými štvorcami a na vrch išli ortopedické gaťuše, n ie je mi jasné ako to ide s plienkami bambino mio. Vrchné nohavičky bambino mio nahrádzajú ortopedické, alebo ich ešte treba dať navrch kvôli širokému baleniu?

brisilda
12. sep 2014

dievcata chcem sa opytat ... ma niektora tieto plienocky ? ake su ? odporucate alebo radsej nie ? .... ide mi skor o vrchne gatky nakolko vkladacky mam bambusove http://www.aliexpress.com/item/NEW-LIMITED-REAL...

hermiona368
13. sep 2014

@eva9631 ja pouzivam obycajne storce stale, bambino mio su viacvrstvove plienky ( viac nasaju), tie davam na poobedny spanok alebo von do kocika. Ono pre mna osobne je lespie castejsie striedat stvorce+ bambusovu alebo inu vkladacku ako viacvrstvovu plienku. Aj co sa tyka susenia su storce best 🙂 a vrchne bambino mio, alebo akekolvek ine vrchne nohavicky nahradzaju ortopedicke

sharon1
15. sep 2014

@eva9631 tJa osobne by som nepouzivala len jeden druh plienok. Rovnako ako hermonia aj ja ich pouzivam na poobednajsi spanok a na prechadzky. Na doma stvorce a na paradu AIO,SIO. Vsetky latkovky balia sirsie ako jednorazovky, ale v prip.problemov by asi nestacili.

sharon1
15. sep 2014

Dievcata, ma niektora z vas skusenosti s Alva plienkami. Ak ano kde ste ich objednavali, clo, postovne???...

rachel978
15. sep 2014

Dievčatá, vidím, že niektoré ste zorientované v bavlnených plienkach, prosím poradte mi. Môj syn sa stále vyhadzuje po jednorázových plienkach, tak musím prejsť na bavlnené, vôbec sa v nich nevyznám poradíte mi kde začať? Čo kúpiť? Ktoré sú dobré? Ďakujem vopred.