Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
12. dec 2011

@crysmile ako si poriešila to pranie plienok? v rukách predsa len nakoniec?
@cudka ako som písala vyššie, vkladačku na plienku pricvakneš a perieš len vkladačku. nepotrebuješ na to vrchné nohavičky.
@zuzanamolnarova ja chcem objednať IB D´Lish - viacveľkostné, že sú lepšie ako jednoveľkostné. a tiež sa chystám na nočnú nohavičkovú plienku IB Boo. inak skúsenosť so SIO plienkami zatiaľ nemám, takže poradia iné baby

juliam
12. dec 2011

@cudka ten papier myslíš zrejme separačnú plienku. tá slúži len na zachytenie kaki, ale plienočka ti ostane aj tak špinavá.

crysmile
12. dec 2011

@juliam 😀
a ako som prala? no zaujimavo, cast som hodila do pracky na ten smiesny dopleteny program, potom som to prehodila do vane, preprala, vyzmykala, a prehodila do pracky, na 15min. na zmykanie.. ale plienky nesmrdia.. ja dufam ze ten opravar zajtra pride.. aj ked plienok mam dost, ale aj dost ocikanych..
@zuzanamolnarova ja mam gro via, ale mam aj od katky a tie mam radsej.. ale pre mna su aj tak naj stvorce, ale toto mam k doktorom.. itti bitti potom na vacsie dieta..

wewe22
12. dec 2011

tak ja som nemozna asi davam tie vkladacky zle uz som skusila niekolko vkladaciek aj socik stvorec a furt to pretece uz nie okolo noziciek ale cez pul za hodku a pol bola mokra aj postel nie len dupacky ☹

juliam
12. dec 2011

@crysmile 😀 no ale si šikovnica, poradila si si. a opravára bombarduj, že sa jedná o naliehavý prípad 😀

crysmile
12. dec 2011

@wewe22 tak mas ucikane babo, to ked ti to preslo cez pul, tak treba bud castejsie prebalovat, alebo proste viac dovypchat.. moj by to tiez precikal za hodku a pol..
@juliam no heeej, ja ho mozem bombardovat, ked moj sikovny manzel mi v tej rychlosti ako sa nam pokazila pracka zobral zarucny list a pride mi az dnes podvecer...

larosa
12. dec 2011

@blovitc120 no neviem, ale ak by som mala v skrinke funkčnú 30ročnú veritasku určite by som ju nevymenila za nič na svete 🙂 moja mama má- šila som na nej celé roky- ja mám singerku dala som za nu okolo 200€ pred 3-4rokmi a nedá sa to porovnať, všetky moderné stroje majú kopec častí vo vnútri plastových- veritaska je kovová a prešije ti takmer všetko...je pravda, že je to veľká opcha, ale zasa odložíš tam všetko čo k šitiu potrebuješ a teda ja by som brala hneď 😀 aj keď je obitá, hlavne že je funkčná...porozmýšľaj 😉

zuzanockamt
12. dec 2011

dievcata ako skladate stvorec do natahovacich vlniakov pre väcsie chodiace dieta? ... ja davam vlniaky BoJ, ale stale sa mu to tam vpredu nejako pokrci alebo co a ma tam taku hrcu ... vlniaky na zapinanie to asi lepsie drzia (obcas dam vlniaky anavy aj cez den) ... tak ak mate nejaku fintu, aby to tam lepsie drzalo aj v natahovacich, tak budem rada

blovitc120
12. dec 2011

@larosa darujem ak chces, zadarmo resp. za odvoz, isto ho treba najskor zreparovat 🙂. Ja verim, ze co do kvality sitia su stare stroje lepsie, ale ja ho mam schovany za celom postele a su na nom kvety, nemozem ho pouzivat, lebo sa mi nikde nezmesti a keby sa aj zmestil, je tak ohavne obity, ze si to doma nevystavim. Ja neznasam stare rarohy a nasi mi ich nechali doma pozehnane ked sa stahovali, toto je predposledna, ktorej sa chcem zbavit. Mne proste vyhovuje stroj, ktory vezmem vecer k telke alebo k dcerke do detskej izby ci do kuchyne a nemusim byt viazana na jedno miesto, ktore navyse nemam a ked nepouzivam, maly kufor schovam hocikde.

zhrkz
12. dec 2011

@shira_ Ahoj, moj maly ma rok a pol, 11kilo a uz toho tiez naraz vycika straasne vela (aj deci) a Grovia gatky ani flipky s mojimi frote vkladackami uz tiez nestihaju, je morky durch az na nohavice, treba ho prezliect komplet. Tiez na vonka uz nemam odvahu davat latkovku a davam jednorazovku.
Riesim to tak, ze sa snazime cikat na nocnik 🙂 Celkom sa nam dari. Posledny tyzden mame tak dve tri cvrknute plienky cez den, ostatne vycikane do nocnika. Cez noc necika vobec, rano byva suchy a to ho hned odchytim na nocnik... To je ine mnozstvo potom ;) sa nedivim, ze plienka nestiha...
Ale tiez sa chystam usit si odklapavacky a nove vkladacky z konopneho flisu (dnes mi dorazi matros). Ten by mal mat vacsiu savost. Len sa bojim, ze kym usijem plienky, budeme uz bez nich ;)) A este aj treningove nohavicky mu usijem...

crysmile
12. dec 2011

@zuzanockamt ja sice nemam behajuce dietko, ale ked davam vlniaky natahovacie, skladam na draka..

zuzanockamt
12. dec 2011

@crysmile a nebude to chodiacemu dietatu vadit? ... lebo on este sam moc nechodi, len skusa zatial, ale popri nabytku alebo, ked tlaci nieco pred sebou, tak prejde dost

crysmile
12. dec 2011

@zuzanockamt ja neviem, mne sa to zda taka fajne mala ritka.. ved vyskusaj, ja to rada skladam, je to jednoduche..

zojec
12. dec 2011

@wewe22 a ake mas vkladacky? bambus, mikrovlakno?? lebo mne sa to nezda 😕 b. tiez cika pomerne velke davky, ale dobra plienka s dobrou vkladckou este cez pul nepretiekla.. sem tam pretecie stvorec, ale ten byva uplne durch mokry.. nemyslim, ze sa treba uspokojit s tym ze pretekaju.. dobra vkladacka nepretecie 😉
@juliam SIO plienky su v pohode, ale pri tak malych detoch pri kakani budes musiet oprat aj tak celu 🙂 a aj ked ich len popiska, tak viac ako 3 prebalenia nevydrzia, potom totiz smrdia za mocom. IB ma vo vnutri suedecloth a ten dost nasmraduva. IB tutoo su uplne nemozne plienky, hlavne tie vkladacky.. uz by som ju nikdy nekupila a ta cena je tiez premrstena.. b. stale otlaca ta gumicka co ma sluzit na zachytenie stolice .. IB dlish, su dobre, ale viac mi vyhovuju teraz ked je b. vacsia.. su moje druhe co sa tyka oblubenosti, ale najcastejsie pretekaju. kvoli tomu ze su take utle, nedaju sa dobre dovypchat. IB boo, su nohavickove plienky, strihovo uplne take iste ako IB dlish, len nemaju pul vrstvu. na noc by som ich neodporucala, prave kvoli tomu, ze sa nedaju dobre dovypchat..
po roku a pol skusenosti s plienkami, su podla mna na den dobre pulky, vlniaky so stvorcami, bambusovymi vkladackami, alebo stay dray od flipiek a pod to este jedna mala bambusova vkladacka.
na cesty AIO v poradi od najlepsich : moje plienky :D :D Bum genius, s bmb vkladackami, TB, ale dobre dovypchata
na noc bambusovy prefold od baby idea.. je skoro jedno v com je umiestneny 😉 ja davam home made kapsovky ala bum genius s pulom. ..
@zuzanockamt bud na draka ako pise crysmile, alebo novorodenecky so snappi sponkou 😉 ale natahovacie su najlepsie na nohavickovu plienku na stvorec su lepsie zapinacie.. mne sa osvedcili LVB crepe. anavy boli obrovske, tak som ich posunula dalej.. b. by do nich snad nikdy nedorastla 😀

wewe22
12. dec 2011

@zojec mam bambus 3 alebo 4 vrstvi neviem presne este som skusila dat dve naraz uvidim ako to dopadne pul som kontrolovala je v poriadku

juliam
12. dec 2011

@zojec od piatku kakáme do nočníčka 🙂 zatiaľ sa nám darí, len raz bol pokakaný, ale to kakal niekedy v noci, keď som nepočula. a chcem to zatiaľ len "na próbu", že ako to vyzerá. doma máme aj tak len štvorce. teraz som objednávala vlniaky, tak už sa neviem dočkať, kedy dorazia 🙂 a aké bmb vkladačky odporúčaš? ja šiť neviem a nemám ani komu dať ušiť, tak zrejme len kúpim. a ďakujem krásne za rady 😵

crysmile
12. dec 2011

@juliam super ako sa vam dari.. mne vcera nakakal dvakrat do nocnika, viroza zrejme presla na neho z malej a nestihol mi signalizovat.. ale uz je to zas normalne..

zojec
12. dec 2011

@juliam urcite najlepsia je vkladacka od Baby idea prefold, alebo twofold http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo..... ostatne kupene velmi neviem, lebo take nemam.. sijem z bambusoveho flisu v 3 vrstvach cca 13x60 napoly plus 13x30 na to.. to davam do kapsoviek, alebo do puliek 😉 a jasne, probovat treba :D kym som presla k poznatkom co mam, tak som tiez do plienok investovala asi 700€ 😉 a kazda mamina ma iny vkus a dieta ine potreby 😉

@wewe22 hm.. tak potom tvoja barborka je upiskanec roka 😀 alebo ju musis prebalovat castejsie, do 3 mesiacov som moju b. prebalovala kazdu pol hodinu. nemala sancu sa vypisat viac ako raz..

wewe22
12. dec 2011

@zojec to je u nas problem lebo ona dlhsie ako pol hodku spava tak raz za den a vtedy potiahne aj tri hodky a to ju nechcem budit lebo som cela stastna ze konecne spinka a nikdy neviem kedy to bude 😒 no nic jedine musime potom prezliekat 🙂

zojec
12. dec 2011

@wewe22 tak skus kupit na skusku ten BI prefold, aspon na spanie 😉 ale zas ked ti prezliekanie nevadi 🙂 ja tiez prezliekam, lebo milostiva nechce plienku, ale gatky . dnes nestihla dojst k nocniku.. len mi prisla zahlasit, ze hovaa 😕 😨

wewe22
12. dec 2011

@zojec no ci uz ju vyzlecem pol barborky alebo celu je mi jedno horsie je ked niekam idem musim brat veci na prezlecenie ked sa nastvem budem fungovat len na nohavickovom sklade s vkladackou tak ako doteraz a bude pokoj

larosa
12. dec 2011

@blovitc120 to hej 🙂 naši bývajú v dome, tam je miesta habadej 😀

shira_
12. dec 2011

@zojec a ostatní, dakujem. áno v podstate sa mi to stáva na tých plienočkách, čo mám z druhej ruky. práve preto som zostala prekvapená- predtým sa len sporadicky stalo, že sme boli prečúraní- ale len v takom prípade, ak bola celkom napitá vkladačka. teraz práve, ked som kúpila taký požívaný balík plienok, sa nám prečúrance nakopili a nevedela som prečo. vyslovene bol precikaný popri plienke napriek tomu, že vkladačka by ešte popila kopec. na noc nám normálne stačí prefold a malá vkladačka alebo veľká bg vkladčka a twofold, najväčšia čúračka ide ráno a to sa snažím stihnúť na nočník. a dávam ho na nočník aj cez den, ked sme doma. no ked ideme von, neriskujem..teraz je zima, kde ho potom budem prezliekať, keby bolo treba 😨 asi to vyzerá na tie slabšie gumičky, pozriem aj švy.. vyskúšam zmenšiť na strednú veľkosť.. uvidíme.. plienky sú už zamiešané a nové aj používané vyzerajú rovnako 😕

zojec
12. dec 2011

@shira_ no vzdy ked kupujes pouzite plienocky je tam riziko pretekania.. podla mna akakolvek kvalitna plienka nevydrzi viac ako 2 roky intenzivneho pouzivania 😉 no a nikdy nevies kolko tie plienky na bazare boli pouzivane. a tie pouzite isto najdes, staci ked ich otocis na druhu stranu.. budu tam minimalne kadejaky zbytky z prania 😉 aj ked ich prilozis jednu na druhu tak tie pouzivane budu trosku volnejsie 😉

shira_
12. dec 2011

@zojec takže ich budem musieť poriadne popozerať, znova roztriediť a tie staršie používať iba na doma, na deň. nové mám napríklad BG z limitovanej edície, tak najkrajšie plienky má na spanie, lebo to som vypozorovala, že tie krásne nepretekajú 😀 z tých používaných mám tie svetlozelené a svetlomodré kapsovky- a také som mala aj viaceré nové, takže dohromady ich je hádam aj 15 rovnakej farby a rôzneho pôvodu. ešte som si tie použité tak pekne poprala, že sú bielučké. mala som si ich radšej poznačiť.

miruss
12. dec 2011

@zuzanamolnarova: Ahoj. Ja ďakujem.

maticap.
12. dec 2011

Ahojte dievcata, opat si idem po radu. 🙂 Tie, ktore mate novorodencov, ako ste im skladali plienocku? Ja davam plienku na novosklad -zatial nam to vyhovuje, no dnes pri kontrole klbikov mi dr. povedala, ze nemam davat plienku na novosklad, ale na obdlznik. A jadierka teda este nemame vyvinute. Dakujem za odpovedeee! 😉

zojec
12. dec 2011

@maticap. plienku kludne davaj na novosklad a do toho,aby si mala kludne svedomie mozes poskladat plienku na obdlznik 🙂 lebo jedna na obdlznik aby boli klbiky ak ako maju byt aj tak nestaci. nie je ortoped ako ortoped. niektorym vyhovovali aj IB a tie su teda uzucke medzi nozickami poriadne. ja som bola na prvej kontrole v BG kapsovke a doktorka pochvalila super balenie nasiroko 😉 doma som balila obdlznik a na to novosklad zasnapkovany.. zvycajne som uz nedavala pulky, lebo nezvykla prepiskat a bolo leto. ale kludne na to mozes dat pulky. klbiky by mali byt podla vacsiny ortopedov zafixovane od kolienka po kolienko 😉
a k tym nevyvinutym jadierkam. maloktore mesacne dietatko ich ma vyvinute.. vyvijaju sa myslim do 3.mesiaca. takze tym by som sa vobec nestresovala 😉 ale balenim nasiroko nic nepokazis..
vyzera to nejak takto: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zojec/album/...

juliam
12. dec 2011

@crysmile dúfam, že nám to vydrží aj naďalej 😉
@zojec prefold mám 4 ks, ale myslela som nejaké vkladačky podobné ako BG stay-dry alebo niečo také. zrejme ich dám ušiť Katke. ináč máš úžasnú prácu - tie tvoje plienočky, si šikovná 🙂
@maticap. my sme boli teraz na kontrole a že nemusíme baliť naširoko, ale ani nožičky aby sme nemali pri sebe. mne sa novosklad nezdá, žeby mal malý nohy extrémne široko. takže ho tak balím aj naďalej - novosklad + na to ešte plienka na obdĺžnik, lebo samotný obdĺžnik strašne rýchlo celý prečúral.

janulkan
12. dec 2011

@wewe22 no to mas asi fakt ucikane babatko, my prezijeme noc (8-10h) v LL bamboo a pohode (uz nekaka v noci), este ani raz sa neprecikal, cez den pouzivam novosklad a vydrzi pohode 2h, pripadne obcas naskladam vv plienku 🙂 ono ten stvorec ej po 2h cely mokry ale pulky drzia (menim LL a BG econobum, pripadne pouzijem flip) a na von ked ideme BG kapsa alebo flipky - tie vzdy najradsej zakaka aby mohol aj celu nohu mat od toho 😀