Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tortelinka
19. mar 2012

@susul tiez davam malicko vody a nemam s tym problem..

labutka
19. mar 2012

@susul jedine ma napada, ze skus menej vody dat. Ja mam vodu s lanolinom taku mliecnu, ze cez nu nevidno na dno. Fakt som davala asi stuplik lanolinu a vody max liter... A uz ked som po namoceni vlmiakov vytiahla ruky z tej lanolinovej vody, mala som ich lepkave.

susul
19. mar 2012

@labutka som to pozerala na stranke a mne to fakt pride asi skor ako praci prostriedok, lebo potom je tam este impregnovacia kura a ta je taka biela. Takze mne z toho vychadza, ze sa snazim nalanolinovat nohavicky pracim prostriedkom a velice sa cudujem, ze preco to asi tak nefunguje 😀 , tu kuru som dostala od segry s gausami vlnenymi ako darcek.

wewe22
19. mar 2012

ahojte mam otazocku mala ma nejaky ekzem take suche fliaciky po tele zacalo sa jej to robit uz aj na ritulke dr hovorila ze skusime najskor kupat v otrubach ale mohol by to byt aj atopicky ekzem 😒 mate niektora skusenost s latkovkami a atopickym? zatial som ju namastila bepantenom a dala separacku aby to mastne nebolo v kontakte s plienkou bude to stacit? neznicim takto plienky?

lucia19831
19. mar 2012

@zfidorka dakujem za rady, ja som rozmýšľala že by som si ich kúpila a pri menšom využila na nohavičkový sklad a neskôr ako vkladačky do flipiek miesto tych originál z eko bavlny, ktoré tak dobre nesajú a sú dokonca o trošku drahšie (ak nekúpim sadu). A tieto by som využila na dva krát. Aj keď tá originál bavlnená je veľkostne niečo medzi S-M.

shira_
19. mar 2012

@labutka ano presne, to som si všimla. na tých, čo mám- drvivá väčšina sú staršie plienky, tak to nie je suchý zips ale taká chlpatá látka, ktorá neškrabe. malému som kontrolovala chrbátik, ale nič mu to nerobí. na nových je suchý zips. to je fakt.

zfidorka
19. mar 2012

@susul podla linku co hodila @janulkan je v tej kure len 7 percent lanolinu, v tom impregnovacom vosku je ho 20 percent... takze je to dost slaby roztok...

zfidorka
19. mar 2012

@wewe22 moja ma atopicky ekzem, ale rozvinulo sa jej to ked sa uz odplienkovavala... kupele z ovsenych vlociek su fajn, dolezite je tie suche miesta co najskor po kupeli premastit, ja som ju kremovala 2x denne... ked das separacku na mastne miesto, tak to plienkam vadit nebude... pokus sa co mozno najcastejsie prebalovat, aby nebola dlho v mokrom... neviem ake separacky davas, viskozove su po ocikani menej mokre ako celulozove...

@lucia19831 ja mam podobne vkladacky ako vv anavy, mam ich v rozmere S a davala som ich malej teraz do vrchnych nohaviciek narovno, ked ich mala zmensene na stred, tak tam plienka sedela akurat...
ak by si ich nemala zmensene (pri vacsom dietatku), tak tam by velkost S bola kratka...
a vv anavy su ovela lepsia volba ako organic vkladacka do flipiek 🙂

shopvick
19. mar 2012

@wewe22 aj nas syncek ma od mala atopicky ekzem a latkujeme v pohode...sem tam ma cervenu ritku, lebo uz mu davam 'normalnu' stravu okrem mliecka a este si na nu zvyka, tak mu preto na to davam tenku vrstvu kremu proti zapareninam a separacku na plienocku a je to v pohode, chrani to latkovku, takze nemusis sa bat, zeby separacka neochranila plienocku ... nasmu synovi pomaha, ze ho dvakrat denne celeho natierame kyselinou mliecnou, dost mu ekzemy ustupili oproti tomu ake ich mal na zaciatku

chavele
20. mar 2012

@zfidorka ja mam podobnu otazku ako @lucia19831. Mam kupeny cesky bambusovy flis stredny, chcem si z neho usit vkladacky 30x40 cm (dvojvrsvove), dali by sa pouzivat okrem narovno do flipiek aj ako nohavickovy sklad pre male mimi ? Bude na tom drzat snappi sponka ? Pozerala som tie anavy vv M, ale vsade su vypredane.

mirinka114
20. mar 2012

ahojte, rada by som sa poradila. Používam látkovky asi rok, všetko klape ako má, malej nevadí žiaden materiál, v noci vlniaky úplne super. potrebujem poradiť v čom je problém pri praní. prala som už v kadečom, škvrny nemám, ale zdá sa mi, že v poslednom čase aj ked plienky pred hlavným praním preplácham, tak po otvorení práčky plienky nevoňajú, taký puch. ked beriem inú bielizeň bez aviváže, necítiť nič, len vôňu pracieho prostriedku. plienky periem každé 2-3 dni, skladujem na sucho, pokakané sú preprané. Kde je chyba?

mirinka114
20. mar 2012

ešte som zabudla dodať, že po vysušení plienky nesmrdia, taká normálna až žiadna vôňa.

katka888
20. mar 2012

@vavrenka
freetimeky konecne po tyzdnoch v rpacke 😀

zfidorka
20. mar 2012

@chavele skusila som snapku na tom flise, mne to velmi nedrzi...

@mirinka114 po pocikani plienky smrdia?

vavrenka
20. mar 2012

@katka888 ja tiez prave periem fritajmku 🙂 , tak som zvedava, aka bude.

zuzanamolnarova
20. mar 2012

@vavrenka je krásna ale nám veľa nevydrží ☹ max cca 2 hodiny potom je durch mokrá - chýba mi v nich BAMBUS ☹ ☹ ☹

vavrenka
20. mar 2012

@zuzanamolnarova kurnik kurnik kurnik ☹ ☹ 😠

blovitc120
20. mar 2012

@vavrenka @zuzanamolnarova ja som ju preto ani neobjednavala, hoci je krasna a ma strasne svrbeli prsty, ale ja uz ine ako bambus ani nechcem. Ja fakt nechapem, preco nedavaju bambus ako standard, nech je aj cena plienky o 2€ vyssia ☹

vavrenka
20. mar 2012

@blovitc120 no co uz.. ale bude aspon k doktorke 😉

vavrenka
20. mar 2012

kock&, ktore vlniaciky su najlepsie na den? neico na leto, tenucke a dobre sadnuce? poradte, prosiim..

blovitc120
20. mar 2012

@vavrenka to ano, tam bude teda na paradu, lebo je nadherna 🙂

vavrenka
20. mar 2012

ock&, ktore vlniaciky su najlepsie na den? neico na leto, tenucke a dobre sadnuce? poradte, prosiim..

janulkan
20. mar 2012

@zuzanamolnarova aj my ju mame, tiez nam drzi len tak tak na von, mam pocit ze menej dokonca ako kapsa BG, uz som rozmyslala ci ju nedovypcham nejako bambusovou vkladackou, ved tam ma tie kapsy na to (teda aspon myslim) 😀

zuzanamolnarova
20. mar 2012

@janulkan ja som ich aj skúšala dovypchať, ale tie kapsy čo tam má sú také čudné, len také polovičné, ale aspoň nám vtedy vydržali o niečo viac 🙂 😝

mirinka114
20. mar 2012

@zfidorka nie po pocikaní, po opraní, ked otvorím práčku, ale ako som písala, po uschnutí, nesmrdia. asi to nechám tak 🙂)

vavrenka
20. mar 2012

@zfidorka ak si dobre pamatam, ty milujes vlniaciky, ze? uz som to tu pisala, ale zatial bez odpovede - na leto na den - chcem kupit tenke vlniaciky, co by si poradila?

labutka
20. mar 2012

@vavrenka asi najtensie vlniaky co som drzala su Loveybums lightweight wool jersey.

iron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavrenka
20. mar 2012

@labutka a mas s nimi aj skusenost? su dobre? dak za odpoved

sima.p
20. mar 2012

@iron vyplnené, bude sa dať niekde aj prečítať vysledok ankety? Či je to čisto pre Tvoje potreby e-shopu?