Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
29. jún 2012

@vavrenka áno, aj nám stačia gaťky ale keby som ho našla skôr, možno neodolám 🙂

behulka
29. jún 2012

@euka210 podľa mňa je rovnocenné s velúrom (aksamitom), mala som obojstranné, aj jednostranné (obe mali jemné krátke sľučky), pošlem Ti do ip linky, ktoré to boli a po dvoch rokoch to vyzeralo všetko rovnako ako aksamit. Problém by bol podľa mňa len s hrubým froté.

handricky
29. jún 2012

@euka210 savost nie je o materialy (ci flis, ci frote, ci velur) ale viac o zlozeni. cim viacej bambusu, tym vacsia savost. cize ak mas latku 100% bambus, je savejsia ako povedzme 70% bambus a 30% biobavlna. ale zase 100% bambus nie je taky trvanlivy (myslim samotne vlakna) ako bavlna, preto sa pridava bavlna.
a co sa tyka prevedenia: 1, velur (sa povazuje za najjemnejsi material k zadocku, samo o sebe sa vravi, ze az take save nie je.. ale to som sa docitala v amerike🙂 frote je lepsie s nizsimi sluckami (napr., wonderoo ma mensie slucky a little lamb vyssie, ti co mate tieto plienky, tak viete porovnat rozdiel), s nizsimi sluckami a pletene hrubne menej. flis je vlastne teplakovina s jednou stranou pocesana, druha hladka. pocesanu stranu mas na vkladackach little lamb do kapsy, babyidea. hladku mas na bitti d lish. flis sa vsak povazuje za najsavejsi prave kvoli dobremu odvodu vlhkosti (ak je tou cesanou stranou von), dieta v nom nepocitu taku vlhkost ako vo frote alebo vo velure. nie je to vsak stay dry.
a HRUBNE vsetko,ci flis, ci frote. vseobecne hrubne bambus,

euka210
30. jún 2012

@handricky no ja mam BL bambusove vkladacky, aj zo Sweet monkey aj Anavy a Wonderoo...vsetko bambus, ale najlepsie su Anavy...najmaksie a tu uz kupene tu z bazaru pouzivane a tiez Wonderoo...tak rozdiel musi byt aj v latke.

ebenka
30. jún 2012

ahojte kočky. latkujeme prve leto a od narodenia. maly ma 10 mesiacov. neviem ci ste to tu uz rozoberali ( predpokladam ze ano) nieje detom v tych latkovkach teplo? pride mi to vsetko strasne hrube na vrstvy. napr teraz ma pulky v tom obyc plienku a flipku. na von nosime kapsove. vcera mal teda iba plienku a tricko. bol len v kociku. no kedze stvornozkujeme, bez teplakov alebo nohavic sa nezaobideme. teraz maju byt take dost velke horucavy. davate nejake inaksie plienky ako v zime, ci uplne narovnako. dakujem za odpoved 🙂

ivanka.7
30. jún 2012

@ebenka baby si tu pochvaluju tenke vlniaciky na plienky... a na kolienka existuju take navleky (dostala som od kolegov take protismykove, ked som sla na matersku, prave pre malu, ked zacne stvornozkovat 🙂)
Ja zatial nemam problem, malu mam v tricku a plienke, cez den ma pulky, v noci flisaciky (alebo aj pulky, ked mi zaspi "necakane") a je sice cez den spotena, ale holt, ked je 30 stupnov, nic ti nepomoze. A zaparena nie je.

zuzanamolnarova
1. júl 2012

@zfidorka chcem sa ťa spýtať podľa teba zvládnu BI shorties plienky narovno? chcela by som ich dávať na noc? Diky

indys
1. júl 2012

dievcata chcem sa opytat pouzivali ste niektora plienkove plavky.niejr to urcene pre deticky ktore uz vedia kontrolovat stolicu.lebo si celkom neviem predstavit ako by take plavky zachytili novorodencku stolicu.chystame sa totiz na kurzy plavania

zfidorka
1. júl 2012

@zuzanamolnarova na noc chces davat plienky narovno? 😅
podla mna maju BI volnejsi strih, kvoli tomu, aby sa do nich pekne zmestila aj objemnejsia nocna plienka...
ja som ich narovno neskusala, musela by si zobrat taku velkost, aby bolo okolo bokov akurat, do pasu sa da navliect gumicka, takze tak by to drzalo...

blovitc120
1. júl 2012

Baby ak by nejaká tehulka chcela plienku pre novoska, tak mám v bazáre Anavy newborn

dendy1
1. júl 2012

Ahojte, nemám žiadne skusenosti s latkovymi plienkami, ale rada by som sa niečo opýtala. Existujú nejaké tréningové nohavičky pri odúčaní od plienok? Myslím niečo také, čo zachytí 1 pocikanie a lahko sa oblieka aj vyzlieka - ako spodné nohavičky, len aby nám nevytopilo papučky 🙂 ďakujem

shopvick
1. júl 2012

@dendy1 ahoj, ja mam v mojom obchodiku treningove nohavicky Imse Vimse, ktore maju vsite save jadro, ktore zachyti pripadnu nehodu...podla mna na leto su vhodne pri oducani od plienok 🙂

shopvick
1. júl 2012

@indys nie, plienkove plavky praveze su pre deticky, ktore este kakaju a cikaju do plienok...ja mam v ponuke od dvoch vyrobcov plavky prave urcene aj pre kurzy plavania pre deticky, mam skladom aj pre uplne male babatka plavocky a momentalne mam 10% letnu zlavu na plienkove plavky 🙂

zuzanamolnarova
1. júl 2012

@zfidorka áno 😀 totiž ja nemám rada nohavičkové plienky - používame tvarované plienočky pocky od handričky s jednou stay dray vkladačkou - a krásne nám do rána potiahne. Na noc mám jedny LVB organic - sú na túto kombináciu ideálne, len budem potrebovať ešte jedny na noc, tak špekulujem ktoré by boli dobré 🙂

ebenka
1. júl 2012

@ivanka.7 a ake flisacikz na noc myslis? Ja pouzivam na noc bamboozle a litle lamb nohavicky.

zfidorka
1. júl 2012

@zuzanamolnarova tak to radsej zapinacie, natahovacie nedrzia tak pevne a ako sa ti bude v noci krutit, tak by jej to mohlo pretiect... ja by som kupila este jedny take lvb ako mas, ked si s nimi spokojna 😉

mimikas
1. júl 2012

@dendy1 existuju take gatky myslim ze ich maju aj na latkovky.sk

peluskovo
1. júl 2012

@ebenka
mozes davat malemu napriklad klasicku stvorcovu plienku poskladanu na draka alebo novosklad a zachytit snappy sponkou bez vrchnych nohaviciek, na nozky nas ondrejko pouziva navleky.
co sa tyka priedusnosti a dychania pokozky, jednorazove plienky su vyrobene z plastovej folie / polyetylen a polypropylen, vo vnutri bunicina s gelovým absorbentom na baze polyakrylatu. cize plast a chemia , v niektorych pripadoch aj parfem, to sa miesa s mocom, ked babo napiska. latkovky, su zvacsa z prirodnych materialov , bambus, bavlna, niektore z mikrovlakna / nieco ako klasicka dekovina / a na to vrchne nohavicky z PUL vrstvou / polyester laminovany polyuretanom - obdobny material sa pouziva napr. na lyziarskych bundach / . cize material, ktory do urciteho momentu neprepusta no dycha.

najprirodzenejsie je mat prirodny material a vniaciky, ktore same o sebe su najpriedusnejsie, nas maly sa narodil v juni a cele leto mal bavlneny storec a vlniaciky, na pokozke bolo citit rozdiel oproti jenorazovkam, ktore mal v porodnici.

jednorazovky je ako obliect dieta do prsiplasta do ktoreho mu nastriekas parfem, aby mu zadocek vonal ked sa popiska, a latkove plienky ako si dat bavlnene tricko alebo svetrik ..... v com by si chcela v lete pobehovat ak uz teda nieco na sebe musis mat? 🙂 🙂 🙂 🙂

ebenka
1. júl 2012

@peluskovo no jo. Super odpoved 🙂 dakujem. To som chcela pocut 😉 zatial to zvladame v pohode. A fakt, ze nebol ani raz zapareny je super. Este sa sa chcela opytat, ci nevies co by pomohlo, aby plienky nesmrdeli ☹ robi mi to len ta nocna bamboozle. Dam mu ju a je vonava. Teda nie vonava, ale nesmrdi. No o par hodin uz je to des. A pritom necika vela, lebo ho malo v noci kojim. Citim to uz vlastne okolo jednej v noci ☹ rano uz je to des ☹

zfidorka
1. júl 2012

@ebenka ked je plienky citit, tak je dobre pred pranim na niekolko hodin (napr. na noc) namocit plienku do vody s praskom/puerom/mio freshom a potom vyprat... musis to niekolko krat opakovat a malo by sa to zmiernit...

shira_
1. júl 2012

baby takže v týchto horúčavách odporúčate na noc radšej vlniačiky ako pulky? akú vkladačku? aby sa to čo najmenej parilo.. radšej mikrovlákno + stay dry alebo priamo bambus? dnes máme v spálni 33 stupňov... skapem

behulka
1. júl 2012

@shira_ vlniačiky - dovnútra radšej menšie balenie a prebaliť alebo "poistku" pod bábo na posteľ, keby niečo.
Vlniačiky stačia i pletené od babičky, nemusia byť kupované. Menšia veľkosť sa dá opäť a opäť prepliecť na väčšiu (naposledy som kupovala klbko vlny, z ktorého vyjdú jedny obrovské za asi 2 eurá a teraz čakajú na prepletenie na čapicu, keď nám ich už netreba)
Staydry som nedávala, ale pokiaľ bábätku nevadí, zabezpečí mu pocit sucha, ak ho potrebuje.

ebenka
1. júl 2012

@zfidorka dakujem. Skusim to. Tusim ten mio fresh maju v tescu.

ivanka.7
1. júl 2012

@ebenka ja pouzivam flisove nohavicky tots bots 🙂

ebenka
1. júl 2012

@ivanka.7 aha. Tak nad flisom som nikdy neuvazovala. Hm... A nepremocia sa? Ako dlho ich mozes pouzivat? Ja pulky pretieram vlhkou utierkou. Niekedy ich mam aj dva dni. Striedam si ich, tak to presne neviem. Utriem a necham vyvetrat. Po cca dvoch dnoch preperiem. Vydrzi tolko aj ten flis?

ivanka.7
1. júl 2012

@ebenka ja som si az teraz pozrela ako mas stareho synceka 🙂 tak neviem ci by jemu este stacili 🙂 moja v noci prakticky necika (ked spi, tak cika malinko, zrejme len vtedy, ked sa mrvi v polospanku), takze ja rano casto prebalujem nohavickovu plienku tak, ze vrchne vrstvy nie su ani vlhke... flisaciky pouzivam cca mesiac (nie uplne kazdu noc) a ani raz som ich nemala ocikane, cize ani neprevlhli - vobec nie su napachnute mocom. A v noci uz ani nekaka, ak sa jej chce, tak je taka nervna, ze nezaspi, kym ju nedam vykakat, takze ani nemala sancu ich okakat.

ebenka
1. júl 2012

@ivanka.7 no ty mas uzasne dieta 🙂 moj tiez cika malo v noci. Ale zase kym ho stihnem prebalit kaka. No uvidim, asi zajdem do obchodu mozno mi tam poradia. Alebo este poprosim @peluskovo mozno budes vediet ci su pre nas vhodne flisove nohavicky. Maly ma uz 10 mesiacov. Nechce sa mi do vlniakov. Nebudu flisky kompromis? 🙂

zfidorka
1. júl 2012

@ebenka maju aj tescu, ale vraj nie v kazdom, u nas maju znacku bambino mio pri dojcenskych veciach...

shira_
1. júl 2012

@behulka mám vlniaky loveybums lightweight, sú tenučké, na suchý zips. dala som mu dnu len jeden bambusový twofold. pocit mokra bude, uvidím čo na to povie, ale snáď nič.. to sa mi zdá taký kompromis medzi malou vrstvou a "vysokým výkonom". no a v týchto horúčavách mám pocit že viac vypotí ako vyciká. tak uvidíme ráno 😲 pulky som odložila preč...

nenocka
1. júl 2012

@ebenka my máme skoro sedem mesiacov a flisáčiky nám nestíhajú 😖 ale tak malý zasa ciká dosť... 😝