Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
14. jún 2011

@zfidorka , uz davno nenatieram, maly je uz velky. Natierala som ked bol este babo, a cochvila budem natierat znova 🙂
Separacky bud disany alebo bambinex, ale vacsinou nepouzivam ziadne. Plienkam to nevadi 😀

sulky
14. jún 2011

@ellysa, naj nocna plienka je anavy 🙂 Ma 2 velmi save vkladacky. Paci sa mi aj tots bots stretch ako vravi labutka, ale je menej sava.

lenadka
14. jún 2011

@mirkita jej to je zaujimave, ze v noci necika, tak pekne skoro sa to naucil, nech mu to aj ostane 😉

ellysa
14. jún 2011

@labutka ďakujem TB stretch mám, dávam ju zatiaľ cez deň, aby som ju ešte oprala, ale bála som sa ju dať na noc, tak to potom skúsim, tie vlniačiky som už pozerala 🙂 dokúpim

ellysa
14. jún 2011

@sulky ďakujem pozriem 🙂

zfidorka
14. jún 2011

@ellysa ked chces nieco stay dry a na to vlniaky, tak jedine dat si usit kapsu so suedecloth vo vnutri - mam taku plienku ja aj @zojec 😉 kapsu dovypchavam bambusovymi vkladackami baby lucy a baby idea - ekoplienky.sk/product/babylucy-stvorcova-bamboo-plienka-40x40-244/ a ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-prefold-2-ks-303/
a vlniaky rozhodne Baby Idea Wool Shorties, tie su super vysoke na chrbatiku latkoveplienky.sk/produkt-detail/babyidea-babyidea-wool-shorties

zfidorka
14. jún 2011

@lenadka dobre setrenie prasku 😀

zfidorka
14. jún 2011

@sulky s tym natieranim si to pisala v pritomnom case 😉 mne ta lalium pride dost mastna, preto sa pytam...

lenadka
14. jún 2011

@zfidorka 😀 ale ja plienocky zapieram vanish mydlom tie kaknute, ciknute len cistou vodou, tak asi to mydlo na nich stacilo, dobre vediet 😀

alpiinka
14. jún 2011

este jeden dotaz, co hovorite na anavy easy?

dankakk
14. jún 2011

Ahojte latkarky🙂 chcem sa opýtať, máte niektorá skusenost s babami, ktoré šiju plienocky na http://www.detivbavlnke.sk/dajte_si_usit.php ? Chcem si dat usit nejake podla mojich predstav, len potrebujem nejake referencie.
Skúšali ste uz aj bambi roxy plienocky? Ja som si objednala dve a vkladacky k tomu (s vkladackami som celkom spokojná, su take pekne :D) ... Teraz majú fajnu akciu, takze asi objednam ML do zásoby....

dankakk
14. jún 2011

@alpiinka mame ju, je krásna, vkladacky asi ešte nie su dostatočne veľa krát oprane, ešte nesaje ako ma. Ale nám nejako nesadla, idem ju predať.

mima1311
15. jún 2011

Prosim vas ...kolko kusov plienociek budem potrebovat pre novorodeniatko ? viem ze je to asi individualne ,ale pomohlo by mi aspon priemerne cislo ,ktore by som mala mat podla vas uz pouzivajucich ,nachystane ... 🙂
Mam zakupenych 26 plienkovych nohaviciek ,z toho iba 6 tych co netreba vrchne gate a 20 tych co treba aj vrchne nohavicky ,vrchnych mam 2 ks a chcem si teraz dostrikovat 3 vlniaciky ...+ mam 40 platenych plienok ... 😉 vystacim si s tymto ?

blovitc120
15. jún 2011

Dievčatá, vy ste také zbehlé, ktoré kapsy alebo aio majú suedecloth okrem BG? Ďakujem

sima.p
15. jún 2011

@mima1311 ja sa až tak nevyznám, koľko treba pre novorodeniatko, lebo ja som začala plienkovať až od 18 mesiacov, ale zhruba myslím, že by Ti to mohlo stačiť, možno ešte nejaké 2 vrchné gate, možno separačky (ale to nie je nevyhnutné), snapi sponku, ale inak si myslím, že fajn.

alusha
15. jún 2011

@mima1311 vystacis si s tym bohate, tiez by som zobrala este nejake vrchne, lebo male babo vela kaka a moze sa ti stat, ze za den pokaka aj trojo nohaviciek, tak aby si to stihala tocit... tiez uz len nejake doplnky, ak chces, separacky a tak...

ellysa
15. jún 2011

baby viete mi poradiť z akej vlny sa štrikujú vlniaky? a je niekde aj nejaký návod?

sliver
15. jún 2011
mima1311
15. jún 2011

@sima.p separacky mam ,som zabudla napisat 🙂 a tak teda este vrchne gatuse ? chystam sa ustrikovat si tie vlniaciky ,tak moze byt aj tych viac ? ci radsej miesto nich vrchne gate ...no a snappi sponku som bezradna ,jedine objednat asi z netu ale len tu objednavat ,ved postovne bude asi väcsie ako samotna sponka ,v opbchode sa to kupit neda ...iba aj v BA ? neviete ?
@alusha tak som rada ze by to mohlo byt v poho ...este poobzeram po bazariku ci na nieco natrafim ,chcela som hlavne kupit tak tu snappi sponku ale veru nikto neponuka 🙂

hirrina
15. jún 2011

@mima1311 Ja si myslím, že keď použiješ tú sponku čo sa dáva na obväzy, že je to skoro to isté.

sima.p
15. jún 2011

@mima1311 tak ono dá sa aj bez tej snapi sponky, tuším zfidorka alebo zojec tu písala, že ju nepotrebovali, že bud plienku uviazali alebo jednoducho ju vrchné gaťuše podržali (tú plienku). Vlniaky sú fajn, ale až ked bábo toľko nekaká, lebo dlho schnú a treba ich aj lanolínovať. Podľa mňa ešte aspon 2 PUL príp. flisové gate.

crysmile
15. jún 2011

@mima1311 no napr. ja nemozem dopustit na snapku.. novorodenca som sice nelatkovala, iba starsie dietatko, ale chystam sa... ja to povazujem za dobru investiciu.. alebo napis miruss ci by ti ju neposlala doporucene, mozno by sa s nou dalo dohodnut..

mima1311
15. jún 2011

@hirrina
@sima.p
dakujem babenky za rady ...

@crysmile a kto je to miruss ? asi vypadam ako pako ,ze ? ale nie som tu este dlho 😉

crysmile
15. jún 2011

@mima1311 prepac, som ti mala konkretnejsie napisat, ona ma ekoplienky.sk a prispieva sem do nasej diskusie..

sima.p
15. jún 2011

@crysmile no ved miruss účtuje poštovné 1,90, tak to nie je až také hrozné poštovné....

majka1981
15. jún 2011

@mirkita ahoj, moj syn v noci tiez niekedy necika 😉
minuly tyzden sme mali jednu noc, co bol suchy od 22 hod do 7 rano a potom cikal do nocnika velku davku. A pritom som ho kojila asi 2x... Ja si myslim, ze je to okay, zalezi asi aj od toho, kolko Ti cika cez den, ci nieje dehydrovany.

mirkita
15. jún 2011

@majka1981 dakujem za reakciu...tuto noc trosilinku cikal do plienky a potom rano 3x za sebou dal peknu davku....len skoda ze prave vtedy ked nemal plienku 😀 ale nestazujem sa, viem ze je to asi skor vyhoda ze nepocika plienku ale ide to mimo, len uz musim konecne kupit nocnik 😀
on cez den cika pomerne dost, do kazdej jednej plienky a vymienat po 1-2 hodinach, vynimocne po 3 hod ked sme vonku a ma super savu plienocku
a v noci papa 3-4x (stale je plne kojeny) tak ma to len prekvapuje ze kolko to v sebe vydrzi udrzat....ale tak vekovo su nasi krpci podpobni 🙂 mozno to tak proste ma byt

crysmile
15. jún 2011

@sima.p hej, ved to je ok postovne, ja len ze ak chce len snapku, tak to ju vyjde ta snapka 2x tolko..

majka1981
15. jún 2011

@mirkita tak myslim si, ze je to v pohode to cikanie 😉
ako dalsie kup nocnik, je to zazrak, ako to funguje 🙂
ja mojmu davam cez den uz aj vodu pit, uz celkom pekne sa napije par glgov z pohara.

sima.p
15. jún 2011

@crysmile ved hej, ja viem.... len som tým chcela povedať, že niektoré obchody (teraz nemyslím látkové) si účtujú aj 3-5 EUR, takže to nie je také hrozné, aj ked teda asi poštovné je viac ako samotná sponka? Ale nech objedná ešte tie dvojo gatí a bude to...